Results 1 to 8 of 8

Thread: λαμπ φεστ 1000 μοντς κτλ

  1. #1
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default λαμπ φεστ 1000 μοντς κτλ

    το λαμπ φεστ εχει ονομαστει ετσι λογω του λαμπ(ρου)?

    λοιπον., τα λεγαμνε και προσφατα με λαμπρο δανη στη συναυλια των weather underground (δικα μας καλα παιδια)
    συνειδητοποιησα (και εφαγα ολιγον κραξιμο για υτο) οτι ειχα να δω τους μοντς λαιβ εναμιση χρονο.

    πριν εναμιση χρονο οι μοντς ηταν στα ματια μου (που εγω ειμαι ενας μαλακς και μισος μη δινετε βαση) μια αξιοπρεπεστατη ελληνικη μπαντα με πολυ μελλον. αλλα αυτο. μεχρι εκει.

    εναμιση χρονο μετα.

    ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ.

    τετοιο παιξιμο (απο ολους) εχω παρα μα παρα πολυ καιρο να δω. μιλαμε για επαγγελματικ οπαιξιμο στησιμο κτλ και μια καβλα και ενα γκρουβ απεριγραπτα, η μπαντα ηξερε τι εθελε να πει και πως να το πει. μιλαμε για τεραστια αλματα προοδου. λαμπρο δε σας ειχα πει τιοτα αρνητικο ποτε, αλλα οτρι αρνητικο ειχα δει στο περαλθον, απλα εχει αξαλιφθει. απιστευτα πραγματα.
    μια μπαντα δεμενη μεχρι εκει που δε παει, που ξερει πως να γκρουβαρει τα κομματια της πως να υπιοστηριξει τη μουσικη της πως να πλασαριστει και πως να κανει τον κοσμο να καυλωσει. δεν εχω να πω τιποτα.
    λαμπρος μου λεγε οτι εχει να κνει 2 χρονια μαθηματα. ρε μλακα δε γαμιεσαι? το παλκο ειναι ο καλυτερος δασκαλ,ος. εχεις απογειωθει σα ντραμερ. ειλικρινα και με το χερι στη καρδια. καμια σχεση με πριν εναμιση χρονο. μα καμια σχεση. ειλικρινα ενιωσα υπερηφανος που ξερω τη ριθμ σεξιον αυτης της μπαντας. μπραβο ρε.

    απλα να συνεχισετε ετσι. και θα κατακτησετε το κοσμο ολο. και δε λεω καμια υπερβολη. ολα ηταν δουλεμενα μεχρι εκει που δε πρεπει. ειλικρινα θαθελα να σας δω σε μια προβα να δω πως δουλευετε να εμπνευστω λεμε.

    επειδη δε θελω να νομιζει κανενας οτι γλυφω, θα πω δημοσια ενα πραγμα που για μενα ηταν σημαντικ οαλλα δε το χα πει ποτε στο λαμπρο.
    το σιντι τους προφανως και ειναι τελειο. καυλα. ενα σημειο μονο με χαλαγε σε ολο το σιντι. το σημει οστο βιντατζ που ανεβαινει με 16α στα τομ(ή 32α αναλογαπβως το μετραει κανεις) και ακουγοταν εκεινο το μηδαμινο σημειο λιγο βρωμικο. ε και αυτο στο λαιβ ηταν πεντακαθαρο και καυλα. δηλαδη αυτη η μπαντα εχει καταφερει και εξαληψει ολες τις αδυναμιες που μπορει να ειχε στο παρελθον. πραγματικα δεν εχου νσε τιποτα να ζηλεψουνοποιονδηποτε επαγγελματια του εξωτερικου. κανεναν και το λεω με το χερι στην καρδια.
    μποραβο ρε μαγκες


    τελευταιο ντραμιστικο σχολιο - παρατηρηση ειναι το εξης.
    λαμπρο, οπως καθεσαι, το δεξι σου ξρας ειναι λιγο. στα αυτια μου παντα. γνωμη μου ειναι οτι χρειαζεσαι ειτεενα ακομα κρας μεγαλυτερο να βαραςστα πιο γεματα μερη των τραγουδιων, ειτε να αλλαξεις το υπαρχον. στα ατια μου, δε σοναρε και επισης θαβοταν απο τα υπολοιπα οργανα. ηταν σημεια που ειτε το βαραγες ειτε οχι , δεν ακουγοταν απλα ή ακουγοταν σε πολυ διαφορετικο τονο.



    αυτα. μαγκες ειστε καυλα λεμε. πωπωπω αρρωστια... ειχ καιρο να μη κουνησω καν το κεφαλι μου, απλα καθομουν και απολαμβανα επαγγελματισμο γκρουβ κα;ι καυλα. σκετη καυλα


    ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #2
    Σόκ και Πέος poweruser's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Δάουν εντ άντερ
    Posts
    335

    Default

    raindogs πως?




    Yesterday 19:59 <12 stars circle your brow> ενδιαφερεται κανεις να γευτει ξανα το παλιο καλο χεμο;
    Yesterday 20:12 <mourning apocalypse> το πουλάς?

  3. #3
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Δεν το λέω για σπάσιμο αγαπητέ θρεντ σταρτερ, εξάλλου έχω υπάρξει κι εγώ γραφικός με αυτή τη γκρουπάρα αλλά... είναι στοιχειώδης κανόνας ευγένειας όταν κάνεις ένα λάιβ ρηπορτ να πεις 5 κουβέντες για όλους και όχι μόνο για τον headliner. Μη γίνεστε σαν τα βλαχούρια του χάμερ όπου τα ρηπορτς όλα μα όλα αρχίζουν με τη φράση "Δεν πρόλαβα τα σαπόρτ/ήμουν έξω στα σαπορτ/δεν με νοιάζουν τα σαπορτ". Κατά τα λοιπά, τα 'χουμε πει για τους 1000mods... Σε λίγο καιρό λογικά θα είναι στο σημερινό επίπεδο των Planet of Zeus. Ένα βήμα πριν την εκτόξευση.

  4. #4
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by overdriven View Post
    Σε λίγο καιρό λογικά θα είναι στο σημερινό επίπεδο των Planet of Zeus. Ένα βήμα πριν την εκτόξευση.
    Οι 1000mods ήταν στο επίπεδο των planet of zeus πριν 2 χρόνια, τώρα ήδη βρίσκονται έτη φωτός μακριά.
    Και μην κάνετε καν τέτοιες συγκρίσεις, ήμαρτον.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  5. #5
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ΛΟΙΠΟΝ
    για οσους δεν το καταλαβα ειχα πιει χτες one too many beers. αυτο δεν αλλαζει το ριβιου μου. καλα τα ειπα. και λιγα ειπα βασικα. αυτη η μπαντα συντομα θα μας κανει πολυ περηφανους. εινα ιετοιμοι για κολπα πολυ εξω απο τα συνορα της ελλαδας. (και δε μιλαω απλα για περιοδεια, αυτο το εχουν ηδη κανει)

    σορυ αν δεν εγραψα κατι για τα αλλα γκρουπ αλλα δε την παλευα να γραψω γραμμα παραπανω.
    ρειντογκς δε προλαβα. μπηκα στους χαιρολερς. και μονο που εχουν τοσα πνευστα μεσα, και μονο για το κοντραμπασο, αξιζουν ενα μπραβο. γενικα ωραια μπαντα, αυτο το σουινγκοροκενρολήοπωςαλλιωςθεςπεστο που παιζαν, μαρεσε. μπρφη ο ντραμερ αλλα και με ατοπηματα. πρωτον απλα δε χρησιμοποιεις τα σκουπακια ετσι. ΠΟΤΕ. παρε ροντς ρεανθρωπε. ειτε βαραγε τα κρας ειτε οχι ενα και το αυτο. ειτε παιζε ειτε οχι, οσο επιανε τα σκουπακια, παλι το ιδιο πραμα ηταν. οταν επιανε μπακετες ηταν γαμω. ακουγες. και επισης καποια μπρεικς του ηταν εντελως ακυρα με τη μουσικη τους. δε το λεω για θαψιμο το λεω για να κανουμε μια εποικοδομητικη κριτικη. αν εξαιρεσουμε δηλαδη αυτο το πραγμα, γενικα ηγ μπαντα αξιζε της προσοχης μας.

    οι ριζγουντ μπραδερς, ηταν μια μπαντα με παιοχτες καλους.πολυ καλους. μεμονωμ,ενα. ειδικα ο ντραμερ που παν απο 17 δεν ηταν, το χει σπουδασει το θεμα. οχι απλως παιζει χρονια, ειναι πτυχιουχος κι κοβω το κεφαλι μου. φαινεται αυτο. ειχα μια πολυ γαμω προσεγγιση στα τυμπανα και στα κομματια γενικα. ομως αυτα τα μπρεικ που ηταν ολα στο ιδιο υφος σε ολ οτο σετ και γενικα αυτο το παιξιμο τους το αψογο, που δεν ειχε ομως στα αυτια μου παντα, κατι ιδιαιτερο να πει, εμενα με κουρασε. δεν ηταν κακοι, καθε αλλο. απλα δε με ιντριγκαρανε

    (πηρα φτυαρι ε? σορυ). γενικα ηταν καλες μπαντες. και γενικα ηταν ενα γαμω τα φεστιβαλ με οσο κοσμο θα επρεπε να εχει για να περασεις γαμω. σουπερ φαση.
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  6. #6
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Την πρώτη μπαντάρα δεν την είδαμε. [/xakos pervanidis]
    Τους Highrollers τους είδαμε και τους απολαύσαμε κιόλας. Swing-κάτι Billy-κάτι στυλ, που δεν νιώθω, αλλά το παίξανε ωραία και γουστάραμε. Τρία πνευστά onstage, όλη η μπάντα στην πένα και τρελά μούτρα ένας κι ένας, μπροστάρης με κοντραμπασάρα, σωσίας του Gil Sharone, goodtimes κατάσταση.
    A, ήχος στο ΑΝ για τον Πούτσο, στην αρχή η μπάντα πιο χαμηλά κι απ'το playback.

    Rosewood Bros, πολύ καλοί, σε blues rock φάση (αν ένιωσα), αλλά δεν μας κέρδισαν. Το ζούσαν τα παιδιά αλλά δεν ξέρω τι έφταιγε, μήπως ήταν πολύ "άγουρη" η σύνθεσή τους... αλλά σε κάποια φάση η ομιλία του κόσμου πήγαινε καλή κόντρα την ένταση της μουσικής... (αν και ο ήχος είχε βελτιωθεί).

    Κόσμος btw πιτσιρικέ, όχι και πολύ τίγκα το ΑΝ, αλλά ήταν και μεγάλο σε διάρκεια το έτσι, κάποιοι φύγαν, κάποιοι ήτραν... (κατά τις 2.30 το λήξανε οι Μοδζ).

    Mods λοιπόν, μες την τρέλα, τι να λέμε, όλα καλά, ο ήχος από την κονσόλα για τον Πούτσο πάλι (ας πούμε, μπάσο αδύναμο, ταμπούρο χαμένο κάπου κλπ κλπ).
    Οι παίδες μες τον έρωτα, ήταν με την καλή έννοια χαλαροί και έτσι τα περάσαμε κι εμείς. Για τέλος αμολύσανε ένα καιγωδενξέρω-λεπτο νέο κομμάτι/jam και φάγανε το χειροκρότημά τους κι όλα καλά.

    Σε πικάντικα νέα, ο αγνός ντράμερ μου Ντίνος έσκασε μύτη με δέκατα όποτε ήταν αναμενόμενο να χεστεί και πάλι αρκετά ώστε σήμερα να μην θυμάται ακριβώς....

    Spoiler
    ΠΟΣΕΣ ΓΑΜΗΜΕΝΕΣ ΜΠΥΡΕΣ ΗΠΙΕ ΧΤΕΣ Ο ΜΠΕΡΝΗΣ!

    Deafening, painstaking, BB King

  7. #7
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ηπια πολλες ρε πουστη μου. το καταλαβα στην προβα σημερα λολ.
    εχω λιωσει να μιλαω για τη χθεσινη εμφανιση των μοντς.
    εκανα ολοκληρο κυρηγμα στους δικους μου να δουλεψουν για να εξελιχθουμε οσαν τους χιλιομοδηδες. διδακτικη και υπεροχη συναμα συναυλια. πμακαρι ναπαιζε κανα μπουτλεγκακι γαμωτο
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  8. #8
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    δε σοναρε το θρας.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 21-04-2010, 17:18
  2. Ανιμέισον φεστ;
    By Kuolema in forum Comics/Cartoons
    Replies: 4
    Last Post: 07-12-2006, 20:17
  3. 1000 συγγνωμη....
    By Mitsmann in forum Live & Events Talk
    Replies: 2
    Last Post: 03-07-2005, 15:23
  4. OI 1000 DIAOLOI
    By saiko in forum PC & Games
    Replies: 15
    Last Post: 14-07-2004, 04:18
  5. 1000 συγγνωμη....
    By Mitsmann in forum Live Reports
    Replies: 1
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •