Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Μικρος ενισχυτης κιθαρας

  1. #16
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου...αν έχεις καλά μεγάφωνα στον υπολογιστή σου (ή και καλά ακουστικά), γιατί δεν πας για κανα POD? Θα λειτουργεί και ως κάρτα ήχου, θα μπορείς να ηχογραφας αν θέλεις ή και να τζαμάρεις με mp3s και jamtracks, θα έχεις ενα κάρο ήχους απο βρωμιά μέχρι βιντειτζοψαγμένα, είναι ελαφρύ, φτηνό, ευκολό να στήσεις ήχο μέσο software...

  2. #17

    Default

    Βασικά καλή ιδέα του δοννν. Κυκλοφορεί και σπασμένο το pod farm με τα packs.
    Αν έχεις καλά ηχεία τότε ψησ'το.

  3. #18
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    Δεν εχω, κατι μουφες εχω για το λαπτοπ

  4. #19
    ultimus_kafrus Djerdjelesh's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Πατρίδα μου είναι εκεί που μάσησα
    Posts
    1,064

    Default

    Με 150 ευρώ πάντως παίρνεις αξιοπρεπή ηχεία και σου μένουν ρέστα για μεταχειρισμένο POD 2.0 από ebay.co.uk
    Αλλά αυτός ο άτιμος ο Micro terror είναι σκέτος πειρασμός...

  5. #20
    χομπίστας Druggernaut's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    on yar six
    Posts
    187

    Default

    Μπαμπ, να πω και γω ενα ευχαριστω για τις προτασεις. Σκοπευα τωρα τελευταια να ανοιξω ακριβως το ιδιο θρεντ με τον τζακ.Τελικα εγω κατεληξα στον mustang I κυριως λογω τιμης, εχει και ευελικτο ηχο απ'οσο το ψαξα οποτε κομπλε.

    Δε παρηγγειλα ακομα, κατι θυμομουν να λεγατε για ενα μαγαζι Σαλονικη που φερνει απο thomann χωρις μεταφορικα. Ονομα κανεις;;
    the nail that sticks up gets hammered down
    the end of the rope is a noose
    the truth is in the gas chamber

  6. #21
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Μάλλον έχουν ίδιο προμηθευτή όπως είχε ειπωθεί τότε. Σε άλλα έχουν ίδιες τιμές, σε άλλα είναι πιο φτηνό το ένα ανα καιρούς. Πχ. ο Mustang είναι πιο φτηνός στον θωμά αυτό τον καιρό.

    http://www.megamusicstore.eu/
    Last edited by SpiritCrusher; 24-03-2013 at 19:10.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  7. #22
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    Εν αρχή ήταν αυτό:

    Στο σπίτι, έχω έναν μικρό 15αρι ...
    μετά αυτό...

    ...σήμερα κουβάλησα τον πιτσιρίκο στην πρόβα, αποδείχτηκε -όπως αναμενόταν- "σιγανός" για τετοιες συνθήκες, και έκανα την ΠΑΠΑΡΙΑ να τον συνδέσω στο input ενός άλλου Line 6 που είχε εκεί, σε καθαρό κανάλι. Το αποτέλεσμα; Τον έκαψα...
    κι από χθες αυτό:



    Οι πρώτες εντυπώσεις είναι οτι πρόκειται για πολύ "τσαμπουκαλίδικο" πραγματάκι που δεν έχει καμία σχέση με τον ήχο που περιμένεις βλέποντάς το. Τα καθαρά του (με σχεδόν κλειστό το gain) θα μπορούσαν να είναι λίγο καλύτερα, αλλά ούτως ή άλλος κατά 95% χρησιμοποιώ μόνο τη βρωμιά. Με το fuzz πετάλι βγάζει μια χαρά παχύ ζεστό ήχο για στονεροντουμιές στο σπίτι, παρά την 1Χ8" καμπίνα που πήρα. Θέλω πολύ κάποια στιγμή να δω τι ψάρια πιάνει σε 4Χ12" που βλέπω οτι πολλοί το δοκιμάζουν στο youtube, αλλά εδώ πέρα είναι πολύ δύσκολο να βρω τέτοια καμπίνα για δοκιμή.
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  8. #23
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    πιάνει μια χαρα ψαριά σε 4x12. τον έχω χρησημοποιήσει σε ηχογράφηση με 4x12 marshall και 2x12 fender και ήταν λουκούμι. μηδενικό headroom βέβαια, αλλά "ακούει" εξαιρετικά, ειδικά άμα θες αυτή τη μονοκάναλη βιντατζίλα. Σίγουρα πολύ μεγαλύτερος απότι στο φαίνεται πάντως.

    καλόπαιχτος

  9. #24
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler_Durden View Post
    Εν αρχή ήταν αυτό:

    Στο σπίτι, έχω έναν μικρό 15αρι ...
    μετά αυτό...

    ...σήμερα κουβάλησα τον πιτσιρίκο στην πρόβα, αποδείχτηκε -όπως αναμενόταν- "σιγανός" για τετοιες συνθήκες, και έκανα την ΠΑΠΑΡΙΑ να τον συνδέσω στο input ενός άλλου Line 6 που είχε εκεί, σε καθαρό κανάλι. Το αποτέλεσμα; Τον έκαψα...
    κι από χθες αυτό:



    Οι πρώτες εντυπώσεις είναι οτι πρόκειται για πολύ "τσαμπουκαλίδικο" πραγματάκι που δεν έχει καμία σχέση με τον ήχο που περιμένεις βλέποντάς το. Τα καθαρά του (με σχεδόν κλειστό το gain) θα μπορούσαν να είναι λίγο καλύτερα, αλλά ούτως ή άλλος κατά 95% χρησιμοποιώ μόνο τη βρωμιά. Με το fuzz πετάλι βγάζει μια χαρά παχύ ζεστό ήχο για στονεροντουμιές στο σπίτι, παρά την 1Χ8" καμπίνα που πήρα. Θέλω πολύ κάποια στιγμή να δω τι ψάρια πιάνει σε 4Χ12" που βλέπω οτι πολλοί το δοκιμάζουν στο youtube, αλλά εδώ πέρα είναι πολύ δύσκολο να βρω τέτοια καμπίνα για δοκιμή.
    Καλόπαιχτος!

    λεφτά???
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  10. #25
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    να 'στε καλά ρε αλάνια, thanx

    120 η κεφαλή και 70 η καμπίνα, από τον Λογοθέτη
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

Similar Threads

  1. Πωλείται Ενισχυτής Κιθάρας
    By babality in forum Musicians Chat
    Replies: 1
    Last Post: 23-10-2012, 11:01
  2. Μικρός Νικόλας
    By Mostos in forum Literature
    Replies: 12
    Last Post: 12-09-2011, 16:53
  3. Ο μικρός ζυθοποιός
    By Comte de Saint-Germain in forum General Discussion
    Replies: 27
    Last Post: 04-08-2010, 17:24
  4. Replies: 22
    Last Post: 08-06-2009, 21:17
  5. Μικρός Άλεξ
    By Raven Lord in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 31
    Last Post: 13-06-2006, 23:44

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •