View Poll Results: ban menumission

Voters
131. You may not vote on this poll
  • ban

    68 51.91%
  • λευτεριά στη σταυρούλα

    63 48.09%
Page 16 of 17 FirstFirst ... 614151617 LastLast
Results 226 to 240 of 253

Thread: ban menumission

  1. #226

    Default

    Meanwhile in greece

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Σε μενα συγκεκριμενα, αλλα και στην Μορφιν, τον JnB και τον Μιτσμανν, εχει ευχηθει να μας θαψουν αγκαλια μαζι στο ιδιο φερετρο σε δυαδες, το οποιο πανω σαν σημαια θα εχει μια τεραστια ξυλινη πουτσα.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  2. #227
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    αχαχαχχαχα, μαλιστα. και δι ημας καραφλομπα.

  3. #228
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Ρε Βύντνα...Ένα φόρουμ είναι.
    Πάρτε το λίγο χαλαρά.

    Είναι ένα φόρουμ πιο χαλαρών συνθηκών, γενικότερης ανοχής.
    Αν το πάρεις πιο χαλαρά, θα γνωρίσεις και παιδιά που είναι εξαίρετα, και θα έχετε και παρεάκι.
    Ναι, ειρωνεία, καριολίκι, χαβαλές, αλλά όταν κάποιος τα τρώει όλα αυτά, Ε ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ.
    Οχι απαραιτητα, μπορει απλα αυτο που χει κανει να ειναι οτι δε συμμορφωθηκε με την καφριλα ή ειπε μια αποψη που διαφερει και τολμησε να διαφωνησε με καποια γκρουπα
    Τι λες βρε ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΕ, σε ποιο συμπαν ζεις, εισαι στο ΕΡ κανα 2 χρονια και νομιζεις πως εχεις και την παραμικρη ιδεα? Μπορω να σου κατονομασω τουλαχιστον 30 χρηστες αν κατσω να σκεφτω, συμπεριλαμβανομενου εμενα, οι οποιοι δεν εχουν συμμορφωθει με την καφριλα απο αλλα "γκρουπα" και οι οποιοι εχουν διαφωνησει σε τοσα πραγματα σε αυτο το φορουμ, που παλιοτερα εχουν φαει πολυ βρισιμο, ενω στις νεες εποχες, εχουν φαει μουτζες να χορτασουν για μια βδομαδα. Λες να ειναι τοσο απλα? Συγκρινεις την οποιαδηποτε παρουσια της Σταυρουλας σε αυτο το φορουμ με την παρουσια οποιουδηποτε αλλου χρηστη? Και θελεις να σε θεωρουμε και σοβαρο? Τα χουμε γραψει γυρω στις 100 φορες, αλλα μια ακομα δεν πειραζει. Μιλαμε για αναισχυντο, ακαταπαυστο και ανελεητο σπαμινγκ και στο τσατ, αλλα και στο φορουμ (παλιοτερα το picture thread ηταν κατι σαν το μπλογκ της Σταυρουλας), για καταρες θανατου σε ατομα και στις οικογενειες τους ουκ ολιγες φορες, για αμετρητες φυσικα μουτζες σε οποιους χρηστες δε συμπαθει (το λιγοτερο ενοχλητικο απο ολα, αλλα ακομα κι ετσι δηλωνει την παρουσια της), για βρισιδια σε τυχαια ατομα τα οποια απορουν μετα πως και γιατι (συγκεκριμενο παραδειγμα ο Ρα Παραια που εφαγε βρισιμο επειδη ηταν... συμμμαθητης με ατομο το οποιο εβριζε η Σταυρουλα) και για μια παρουσια σε ενα φορουμ, η οποια προσθετει ΜΟΝΟ ΑΡΝΗΤΙΣΜΟ, με τον εναν ή με τον αλλον τροπο. Σε μενα συγκεκριμενα, αλλα και στην Μορφιν, τον JnB και τον Μιτσμανν, εχει ευχηθει να μας θαψουν αγκαλια μαζι στο ιδιο φερετρο σε δυαδες, το οποιο πανω σαν σημαια θα εχει μια τεραστια ξυλινη πουτσα. Νομιζω πως αυτο ξεφευγει λιγο απο τα συνηθισμενα φλεημ που πετυχαινεις σε καποιο φορουμ, για να μην αναφερθω σε καταρες σε μινμιν και αλλα παμπολλα που εχουμε δει ανα τα χρονια. Και μας λες εσυ οτι ειναι μια αδικημενη παρουσια τωρα, η οποια τυχαινει να ειναι θυμα για καποιο λογο? Και πεταγεται ο καθε ψευτοκομμουνιστης που την εχει δει σωτηρας του κοσμου, κι ενω στην προσωπικη του ζωη ειναι ενα αρχιδι και μισο, μας λεει οτι ειμαστε σιχαμενοι και πως της συμπεριφερομαστε απανθρωπα, μην εχοντας ιδεα για τα λεγομενα της (και δε θελω ΚΑΝ να ξερω τις φασεις που εχουν παιχτει με κουδουνια και αλλα τετοια, ευτυχως εχουν κοπει αυτα). Για κανε μας τη χαρη.
    Γενικα μιλησα εγω οχι για τη μενουμισσιον συγκεκριμενα. Τωρα,συγκεκριμενα για αυτο το θεμα, αν νομιζεις οτι θα λυθει με μπαν, πασο.
    Το οτι σε θεωρω μαλακα αδιαφορο και ρηχο παραμενει.
    Let The Freak Flag Fly!

  4. #229
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    Ακου να δεις φιξερ, με το να με λασπολογεις και να με συκοφαντεις προσπαθωντας να γινεις και πειστικος μαλιστα, το μονο που καταφερνεις ειναι να γινεσαι ακομα πιο βλακας απ'οτι εισαι. Οπότε απλά σκάσε. Καταραμένε.
    Last edited by menumission; 06-02-2013 at 06:06.

  5. #230
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Stauroula, 8a boh8ouse an hsoun ligotero eristikh re paidi mou, parta ola ligo pio xalara kai 8a deis oti ola 8a einai kalytera.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  6. #231
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    Μορμινγκελ αν ησουν στη θεση μου και ηξερες τι εχει παιχτει γιατι προφανως δεν ξερεις, το ιδιο θα τα'παιρνεις και χειροτερα, δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις ποσο εξοργιστικα ειναι αυτα που γραφονται εδω περα απο καποια συγκεκριμενα ατομα, ποσο μοχθηρα και διαστρεβλωμενα απ'την πραγματικοτητα. Επίσης εχω πμς.
    Last edited by menumission; 06-02-2013 at 05:25.

  7. #232
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Symfwnoi, einai e3orgistika, alla me to na mhn xalarwnei kaneis apla 8a malliotrabieste eis aei. Skepsou to ligo.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  8. #233
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Να πω μια τελευταία μαλακία, αν και έχει φανεί πόσο με καίει το θέμα από τη συμμετοχή μου εδώ. Χωρίς ειρωνίες και με επιστρατευμένη όλη την ψυχραιμία και την κοινή λογική που μπορώ.

    Firestorm, ηρέμησε λίγο και άκου. Το αν πιστεύω όντως ή όχι αυτά που λέω για σένα μπορούμε να το αντιπαραβάλλουμε με το αν εννοείς εσύ όντως όσα λες περί βιασμούς νεκρών παιδιών και "πουστοσκάμπιλα" (λολ). Μου επιτίθεσαι (ναι κι εσύ πιστεύεις το αντίθετο, δε θα βγάλουμε άκρη εδώ και το ξέρεις) και αμύνομαι, όπως κάνεις κι εσύ. Δεν είσαι ο μόνος που τα παίρνει στο κρανίο, δεν είσαι ο μόνος που ενδεχομένως αντιμετωπίζει πολλά σκατά και στην καθημερινή ζωή του και πολλές φορές θέλει ένα τσακ για να σκάσει. Το θέμα είναι ότι εγώ κρίνω από όσα βλέπω να ποστάρεις και μόνο, ενώ εσύ, ξέροντας την ηλικία μου (και το ονοματεπώνυμό μου λολ), νομίζεις ότι ξέρεις τα πάντα για μένα. Όσο κι αν σου είναι δύσκολο να το πιστέψεις, με ξενερώνει απίστευτα να κατινιάζομαι στο internet, ακόμη κι αν φαίνεται ότι "νικάω". Και επίσης, είμαι σθεναρός υποστηρικτής του δόγματος ότι θεωρητικά μπορώ να βρω κοινά κυριολεκτικά με τους πάντες, ακόμη και 50 χρόνια διαφορά να έχουμε. Στο φινάλε, τι σκατά σημαίνει για σένα το ότι σε ΑΠΑΞΙΩΝΩ ή το ότι σε ΑΔΙΚΩ; Ένα γαμημένο avatar στο internet είμαι γαμώτο, γιατί σε ενδιαφέρει τόσο η άποψή μου για σένα (ή η άποψη ενός ολόκληρου φόρουμ τεσπα), γιατί δε μπορείς απλά να τα γράψεις όλα στα αρχίδια σου; Το status σου σε μια ιντερνετική κοινότητα φτιάχνει αυτό που είσαι δλδ; Βρες την ανωτερότητα ρε μαλάκα, εκεί θα είσαι πραγματικά μάγκας. Κάθεσαι και σπας πληκτρολόγια αφρίζοντας, πόσο πιο χαμηλά δλδ.

    Reject σε κάποια αντίστοιχα πλαίσια μπορώ να πω τα ίδια και για σένα, καθώς έτυχε να τα πούμε κι οι δυο μας λίγο έντονα στο παρελθόν.

    Για το θέμα της Σταυρούλας δεν έχω κάτι να πω και δεν έχω θέση, δεν τη γνωρίζω δε με ενοχλεί γιατί προφανώς έχω έμφυτο το αυτόματο νοητό ignore που είπε παραπάνω και ο Παύλος.

    Ειρήνη γενικά και ΑΓΑΠΗ ρε πούστη μου, και άντε γαμηθείτε όλοι στο φινάλε αν δε θέλετε.

  9. #234

    Default

    na sou pw mia istoria. mia fora kai ena kairo zouse ena paidaki eytixismena se mia poli tis germanias, ospou oi goneis tou xwrisan kai to paidaki pige se ena gamimeno xwrio ths kozanhs. de dexthke pote th katastash, de xwnepse pote pragmatika ta alla paidakia kai kapws etsi ta xwriatoulia tou evgalan to paratsoukli 'TRELOS'. parolo pou itan o pio eksipnos mathitis tou sxoleiou me diafora, itan taytoxrona o trelos tou xwriou me oti ayto sinepagetai. hmikoinwnikos apokleismos, synexhs antiparathesi, synexhs epithetikothta. fysika kai oso ton peirazan ta alla paidakia den iremouse pote, de mporouse na to agnohsei, isa pou nevriaze perissotero kathws pote de xonepse oti ta ilithia paidakia 6is dimotikou pou de mporousan na grapsoun swsta to onoma tous sto pinaka apokalousan ayton trelo. to mono pou eixe sto kefali tou htan ena megalo GIATI. mia xronia ipirxe akoma kai enas nearos paidagwgos pou to apokalouse trelo kai gelouse. ta xwriatoulia ton agapousan giati ta evaze na grafoun orthografia me anoixta ta vivlia, to paidaki ithele apla na ton skotosei. h monh ousiastikh parea pou evriske, h monh pragmatikh hremia htan oi konsoles pou tou estelne o pateras tou. ta xwriatoulia akougan ellinika, to paidaki evriske noima mono stis mousikes pou evgazan oi konsoles. olo ayto sinexistike epi 10 oloklhra xronia mexri pou sikwthike efige apo to xwrio alla to provlima eixe hdh rizwthei mesa tou, oso kai na to kryve, panta epalithevotane.

    einai to monadiko pragma pou de mporw na parw sth plaka kai patises polles fores panw tou, de mporousa na se dw oudetera. epeita kathe paromoiosh me atomo pou PRAGMATIKA exei provlhma opws sto thread pou grafoume twra einai apolytws logiko na me eksorgisei. den einai oti eimai fortismenos apo th twrinh zwh mou h oti XREIAZOMAI anagnwrish sto kathe internetiko forum, paei poly pisw kai yparxei panta h tash na fouskwnei ypervolika apo to tipota epeidi erethizei to sigkekrimeno thema. sth telikh oi monoi anthrwpoi pou exw provlima me einai aytoi pou de me xwnevoun, kakia den eixa pote apo monos mou, oi alloi anthrwpoi mou th mathane.

  10. #235
    Banned member Ιάβας's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    κάνιστρο πεπιεσμένου αέρα με πιπέτα
    Posts
    302

    Default

    pou kolan ola afta me to na milas gia nekra paidia?
    πανκη οι μαχαιριες που εφαγε ο σεργιανοπουλος θα ειναι πολυ λιγες σε σχεση με αυτες που θα φας τις επομενες μερες...

  11. #236
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    Ανθρώπινα όλα αυτά (και δεν το λέω ειρωνικά) αλλά γενικά δε μου κάθεται καλά αυτο το "εχώ περάσει τόσα οπότε γι' αυτό και η όποια wirdo συμπεριφορά μου" και δεν το λέω για σένα μόνο, αλλά γενικά. Όλοι είμαστε άνθρωποι ρε γμτ, κι όλοι τρώμε τις φρίκες και τις στράβες μας, και με χοντρά προβλήματα. Δεν χρειάζεται όμως όλα να τα βγάζουμε στο σφυρί για να πούμε "α κοιτα τι περνάω εγώ". Αυτό πανω κάτω είναι και ένα θέμα που έχω με θρεντς σαν το "fuck my life" ας πουμε, όταν αναφέρονται ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΑ προβλήματα. Καταλαβαίνω πχ, την ανάγκη να μοιραστεί ο οποιοσδήποτε ένα ζόρι, για να φύγει από πάνω του, αλλά δεν μπορώ να εναρμονιστώ με τη λογική οτι το χοντρό ζόρι μπορεί να γίνει άλλoθι να δικαιολογούνται καφρίλες ή εξώφθαλμες για τον πούτσο συμπεριφορές. Στην τελική, ναι αναγνωρίζω την ανάγκη για αλληλεγγύη και να στέκεται κάποιος δίπλα σου όταν τραβάς το ζόρι, αλλά δεν μπορώ να αξιώνω από τον καθένα να μπαίνει στη λογική "α ο τάδε έχει περάσει αυτό κι αυτό, οπότε ας είμαστε πιο επιεικείς". Θελω να πω δε μπορώ να μυρίζω τα νύχια μου στο τι έχει περάσει ο καθένας, όταν βλέπω ένα ποστ σε οποιοδήποτε forum. Εξάλλου, ένας από τους παράγοντες που δείχνουν εν τέλει τι άνθρωπος είναι ο καθένας, είναι το πως διαχειρίζεται τις μεγάλες χαρές και τις μεγάλες του λύπες. Εκεί φαινεται αν κάποιος είναι ατένσιον χορ ή έχει μια στοιχειώδη αξιοπρέπεια. Το να βγάλεις τα σώψυχά σου στο σφυρί και να πεις "λυπηθείτε με" ή δικαιολογήστε τις όποιες παπαριές κάνω, είναι το πιο εύκολο. Και εν τέλει είναι και κάπως υποκριτικό να εκφέρεται ένας τέτοιος λόγος από το άμεσα εμπλεκόμενο άτομο. Τέσπα. Προφανώς αυτά δεν πάνε στον Νικολάκη προσωπικά, αλλά με αφορμή το πόστ του.

    Ον τοπικ, εμένα η Σταυρούλα δε μου έχει κάνει τίποτα, ούτε την συμπαθώ, ούτε την αντιπαθώ. Ωστόσο έχω κουραστεί με αυτό το πράγμα και τις διαρκείς διαμάχες σχετικά με εκείνη. Είτε έχει δίκιο, είτε άδικο. Συνεπώς, είτε αποφασίσετε να την μπανάρετε είτε να μείνει, βρείτε μια λύση να τελειώνει αυτό το πράγμα. Είναι κούραση ρε γμτ.
    Last edited by Tyler_Durden; 06-02-2013 at 11:32.
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  12. #237
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Και πεταγεται ο καθε ψευτοκομμουνιστης που την εχει δει σωτηρας του κοσμου, κι ενω στην προσωπικη του ζωη ειναι ενα αρχιδι και μισο, μας λεει οτι ειμαστε σιχαμενοι και πως της συμπεριφερομαστε απανθρωπα, μην εχοντας ιδεα για τα λεγομενα της (και δε θελω ΚΑΝ να ξερω τις φασεις που εχουν παιχτει με κουδουνια και αλλα τετοια, ευτυχως εχουν κοπει αυτα). Για κανε μας τη χαρη.
    Με το λαϊκό κίνημα στο πλευρό της Σταυρούλας δεν βλέπω ελπίδα για μπαν. Σόρρυ φιξξξερ έπαιξες και έχασες.

  13. #238
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    Για να τελειωνουμε, δεν εχω καταραστει ποτε κανεναν ποσο μαλλον την οικογενεια του, δεν ευθυνομαι εγω για τις συμφορες σας, δε σας κανω βουντου, δεν ειμαι κακια μαγισσα, δε σας μισω, δεν ασχολουμαι καν μαζι σας αν δεν εκβιασετε την ενασχοληση μου με ελεεινοτητες οπως αυτες εδω περα. Και το γεγονος πως προσπαθειτε να δικαιολογησετε την αθλια συμπεριφορας σας απεναντι μου με εξισου αθλια και ελεεινως αισχρα ψεματα σας κανει απλα ακομα πιο υπανθρωπακια.
    Last edited by menumission; 06-02-2013 at 13:33.

  14. #239

    Default

    Quote Originally Posted by Firestorm View Post
    na sou pw mia istoria. mia fora kai ena kairo zouse ena paidaki eytixismena se mia poli tis germanias, ospou oi goneis tou xwrisan kai to paidaki pige se ena gamimeno xwrio ths kozanhs. de dexthke pote th katastash, de xwnepse pote pragmatika ta alla paidakia kai kapws etsi ta xwriatoulia tou evgalan to paratsoukli 'TRELOS'. parolo pou itan o pio eksipnos mathitis tou sxoleiou me diafora, itan taytoxrona o trelos tou xwriou me oti ayto sinepagetai. hmikoinwnikos apokleismos, synexhs antiparathesi, synexhs epithetikothta. fysika kai oso ton peirazan ta alla paidakia den iremouse pote, de mporouse na to agnohsei, isa pou nevriaze perissotero kathws pote de xonepse oti ta ilithia paidakia 6is dimotikou pou de mporousan na grapsoun swsta to onoma tous sto pinaka apokalousan ayton trelo. to mono pou eixe sto kefali tou htan ena megalo GIATI. mia xronia ipirxe akoma kai enas nearos paidagwgos pou to apokalouse trelo kai gelouse. ta xwriatoulia ton agapousan giati ta evaze na grafoun orthografia me anoixta ta vivlia, to paidaki ithele apla na ton skotosei. h monh ousiastikh parea pou evriske, h monh pragmatikh hremia htan oi konsoles pou tou estelne o pateras tou. ta xwriatoulia akougan ellinika, to paidaki evriske noima mono stis mousikes pou evgazan oi konsoles. olo ayto sinexistike epi 10 oloklhra xronia mexri pou sikwthike efige apo to xwrio alla to provlima eixe hdh rizwthei mesa tou, oso kai na to kryve, panta epalithevotane.

    einai to monadiko pragma pou de mporw na parw sth plaka kai patises polles fores panw tou, de mporousa na se dw oudetera. epeita kathe paromoiosh me atomo pou PRAGMATIKA exei provlhma opws sto thread pou grafoume twra einai apolytws logiko na me eksorgisei. den einai oti eimai fortismenos apo th twrinh zwh mou h oti XREIAZOMAI anagnwrish sto kathe internetiko forum, paei poly pisw kai yparxei panta h tash na fouskwnei ypervolika apo to tipota epeidi erethizei to sigkekrimeno thema. sth telikh oi monoi anthrwpoi pou exw provlima me einai aytoi pou de me xwnevoun, kakia den eixa pote apo monos mou, oi alloi anthrwpoi mou th mathane.
    Ωραία, τώρα συνειδητοποίησε πόσο μοιάζει η ιστορία σου στο σχολείο με της σταυρούλας εδώ μέσα (και φαντάζομαι και σε άλλες περιστάσεις). Εγώ τα καταλαβαίνω όλα αυτά, και είναι ανθρώπινα, και καταλαβαίνω και τη σταυρούλα και γενικά οποιονδήποτε τρώει φρίκες (έχω φάει κι εγώ το μερίδιό μου) και γι'αυτό σάλτα γαμήσου που θα κάνεις και διαχωρισμό "εγώ ο υγιής/άτομα με πραγματικό πρόβλημα". Κανείς δεν είναι "υγιής", είμαστε όλοι τρελοί γιατί η ζωή είναι παράλογη μάγκα μου, απλά σε διαφορετικούς βαθμούς ο καθένας, χώνεψέ το. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. Or we're all unique. Any way you decide to view it, just deal with your shit, δεν είμαστε εδώ για να επιβεβαιώνουμε την αντίληψή σου ότι είσαι καλύτερος από άλλους και όσο το πιστεύεις δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  15. #240
    Senior Member takuma's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    179

    Default


Similar Threads

  1. [Impure] Menumission VS Impure
    By Mitsmann in forum General Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 21-03-2011, 20:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •