Page 11 of 13 FirstFirst ... 910111213 LastLast
Results 151 to 165 of 185

Thread: Pablo Gabriel García Pérez

  1. #151
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Ε στην Αττική των 4 εκατομμυρίων, 10.000 δεν ειναι δα και κανα φοβερό νούμερο.

    Από εκεί και μετά για ΠΑΟΚς μιλάς. Τα ουγκ, μπάοκ κτλ. που ακούγονται έχουν κάποιο λόγο. Όπου πηγαίνουν έχουν Σ.Φ. και πάνε και χώνονται όλοι. Ο οπαδισμός/φανατισμός είναι γενικό γνώρισμα τους και -σε φάση με αυγό και κότα- είναι και ένας λόγος που διάλεξαν την ομάδα εξ'αρχής. Είναι και ο λόγος που ανοίγουν Garcia thread στο ER

    Λίγο πολυ γι αυτό εμένα δε θα μου φαινόταν περίεργο το 10.000.
    ναι δεν παει ετσι ομως στην Αττικη των 4 εκατομμυριων αν δεν υπαρχει ντερμπι η' Ευρωπη πηγαινει τρεις και ο κουκος στο γηπεδο σε σχεση με τον πληθυσμο
    και η δεξαμενη ειναι πιο μεγαλη για τους 3
    περα των 3 ουσιαστικα ολοι οι αλλοι ανυπαρκτοι ειναι
    κραταω μια πισινη γιατι μιλαγε για αρχες 90's που ηταν πιο της μοδος οι συνδεσμοι υπηρχαν μετακινησεις κλπ
    αν μου ελεγες οτι 2013 εχει 10 χιλ μελη θα ελεγα ε με τπτ που κρυβονται κλπ

    και κατι 5% που διαβασα πιο πανω δεν ξερω που ειναι ολοι αυτοι ζητημα ναχω γνωρισει συνολο αθηναιους παοκς 5
    και 1 πανιωνιο στο στρατο που μουλεγε ακομα για τον Ναλιτζη

    α ξεχασα κι αυτο
    Quote Originally Posted by 00i00 View Post

    μεγαλη ιστορια και δεν υπαρχει τιποτα αναλογο απο καμια ομαδα των αθηνων στην σαλονικη
    ειναι και λογω μεγεθους της πολης σαλονικη δεν μπορεις να κρυφτεις ευκολα
    δεν πιστευω να νομιζεις οτι θα μπορουσες να εχεις σοβαρο συνδεσμο παοκ στα καμινια στους αμπελοκηπους η' στην Νεα Φιλαδελφεια
    Last edited by MaX Payne; 28-03-2013 at 16:20.

  2. #152
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    4 στους 10 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    .
    Last edited by 00i00; 07-05-2014 at 13:34.

  3. #153
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    ολοι αυτοι Αθηναιοι ε;
    και φανταζομαι δεν ειναι πριν καποιο ματς
    καταλαβαινεις αυτο που ειπα διαφορα Ομονοιας με γειτονια Αθηνας;

  4. #154
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    0 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    .
    Last edited by 00i00; 07-05-2014 at 13:35.

  5. #155
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    γιατι ομονοια και εξαρχεια τι παιζει? δεν εχει βαζελες εκει?
    και που ηθελες να τον εχουν τον Πανελληνιο ρε? σε καμια δραπετσωνα?

    αθηναιοι, σαλονικεις, πελοπονησιοι οτι θες...τι θες να μας πεις με τις παπαριτσες σου οτι δεν εχεις δει ΠΑΟΚτση μωρε?
    εδω εγω στο σπιρτοκουτο βρηκα νιγριτινο πλακα μας κανεις?

    αντε καθομαι και ασχολουμαι με τα τρολλακια μεσημεριατικο....
    οσο και η πολη να ειναι μεγαλη οποτε υπαρχουν παοκ δεν ειναι αισθητο καπου ιδιαιτερα
    το οτι εχω γνωρισει λιγους στο βαζω σαν παραδειγμα

    δεν γινεσαι ευκολα Αθηναιος παοκ ουτε ευκολο ειναι να υπαρχει συνδεσμος μην μου πεις οτι δεν εχουν γινει διαφορα σκηνικα κατα καιρους

    η ομονοια οχι δεν την λες και οπαδικη περιοχη ουτε ανηκει καπου επισης δεν μενει και πολυς κοσμος το γραψα σε σχεση με αυτο που ειπες για Σαλονικη οτι δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο και σου λεω οτι ειναι περιοχη που πιο ευκολα θα ειχε ενα συνδεσμο
    βαλε και το "μισος" που εχει μια πολη για την αλλη που καμια σχεση το αναποδο

  6. #156
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    4 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Max Payne,
    1997-2001 ο Πανελλήνιος ήταν στα Κάτω Πατήσια, μετά ξαναπήγε Ομόνοια.
    Επίσης, πέρσυ στον αγώνα Κυπέλλου Εθνικός Αστέρας-ΠΑΟΚ, που δεν κατέβηκαν όχι εκδρομές, ούτε μεμονωμένα άτομα, είχε περίπου 1.100 άτομα αποκλειστικά από Αθήνα στο γήπεδο της Καισαριανής.

    Δεν θα σου αναφέρω τον γνωστό κρυφό σύνδεσμο που υπήρχε στην Νίκαια-δεν αναφέρω τους κρυφούς- αλλά και την ύπαρξη ενός ακόμα μέσα στα 00ς, του Σ..Φ ΠΑΟΚ Δυτικής Αττικής (τον οποίο τον έκλεισε ο ίδιος ο Πανελλήνιος).

    Φυσικά πλέον δεν έχει 10.000 οικονομικά τακτοποιημένα μέλη, αλλά έχει κόσμο. Επίσης, υπάρχουν περιοχές της Αθήνας-πλην του συνδέσμου- όπου μαζεύεται κόσμος του ΠΑΟΚ και παρακολουθεί παιχνίδια μαζικά. Και είναι και αρκετές, και δύσκολες.

    Σε αυτό που είπες, το περίεργο είναι (επειδή έχω πάρε-δώσε με Αθηναίους ΠΑΟΚτσήδες) ότι έχουν πολλά νιάτα στον σύνδεσμο.

    Αντι-Αθηναικό μένος η Θεσσαλονίκη δεν έχει. Αντι-Ολυμπιακό, ναι.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  7. #157
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    1 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    στο τελευταιο σαν πολη προς πολη λεω οχι μονο αθλητικα

    αν ρωτησεις τους Αθηναιους Παοκ σε ποια περιοχη μετραμε και κοντραρουμε τους αλλους 3 θα σου πουν η ταδε;
    και μετα αν σου πουν η ταδε ρωτα και ενα αλλοθρησκο να εισαι σιγουρος
    δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν και καθολου αλλα οχι σε νουμερα που να πεις καπου οτι υπαρχει υποψια οτι εχει οπαδους παοκ σε σοβαρους αριθμους


    στα υπολοιπα δεν το ξερω για να σου πω αν υπηρχε Δ Αττικη και τι ηταν μην λεω και μαλακιες
    δεν πιστευω παντως να λειτουργουσαν και χυμα χωρις προφυλαξεις

    και οτι μαζευονται και σε περιοχες δυσκολες και βλεπουν ματς τοσα χρονια πρωτη φορα τα ακουω
    παντως δεν θα πας περιπτερο και θα βρεις σπορ του βορρα
    η' θα βαλεις ραδιο και θα ακουσεις Παοκ
    η θα πας σε σχολειο και στα 100 πιτσιρικια θα βρεις 5 Παοκ
    η' θα δεις στην ταδε γειτονια και ο τοιχος θα λεει παοκ 4
    τετοια απλα λεω

  8. #158
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    2 στους 4 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Ούτε σαν πόλη προς πόλη υπάρχει μίσος. Όποιο μίσος υπάρχει, προέρχεται από τα αντιολυμπιακά αισθήματα.

    Βρε ότι δεν υπάρχει πυρήνας σε κάποια περιοχή, και είναι διάσπαρτοι, είναι λογικό. Δεν υπάρχει περιοχή στην Αθήνα όπου να είναι ΠΑΟΚ, θα ήταν παράλογο να υπάρχει.
    Εδώ καλά-καλά στην αεκ της έμειναν 3 με 4 περιοχές σε όλη την Αττικη, τι να λέμε τώρα? Ν. Ιωνία, Ν.Φ, ίσως Εξάρχεια, Ηράκλειο, ίσως Μενίδι. Τα τελευταία χρόνια έχει αλλάξει τρομακτικά ο οπαδικός χάρτης της Αθήνας, με γάβρους να εμφανίζονται (όχι φανερά) ακόμα και σε πολύ παραδοσιακές περιοχές. Και φυσικά αυτό εις βάρος της αεκ περισσότερο, παρά του παο.
    Της Δυτικής Αττικής ήταν πολύ χύμα, για αυτό και τους έκλεισε ο ίδιος ο Πανελλήνιος.

    Μαζεύονται, και σε αρκετά μεγάλους αριθμούς, κυρία Δυτικά και Νότια. Αλλά και Κεντρικά.
    Σπορ του Βορρά δεν θα βρείς γιατί πολύ απλά δεν έχει διανομή, ούτε Μέτροσπορ. Εδώ π.χ που έρχεται ο Γαύρος/ Πρωταθλητής/ Φως/Πράσινη δεν πουλάνε τίποτα, απλά δεν ξέρω τι παίζει με τα πρακτορεία και τις διανομές (λογικά ανεβαίνουν μαζί με τις πολιτικές από Αθήνα).

    Στο ράδιο λογικό είναι ρε συ...Ούτε εδώ θα ακούσεις για ΟΣΦΠ.
    Περί σχολείων/πιτσιρικάδων μην παίρνεις και όρκο...Εδώ υπάρχει πυρήνας πιτσιρικάδων σε περιοχή του Πειραιά.

    Περί τοίχων, είναι αστείο. Και Νεάπολη Θεσσαλονίκης αν περπατήσεις στον Κεντρικό δεν θα δείς να λέει πουθενά ΠΑΟΚ, αλλά είναι η περιοχή με την μεγαλύτερη συγκέντρωση οπαδών ΠΑΟΚ στην Θεσσαλονίκη. Δεν έχει να λέει ρε συ...Εδώ θυμάμαι να περπατάω Καλλιθέα και να βλέπω παντού "Πάνθηρες". Ε δεν σημαίνει ότι εκεί κουμάντο είναι ο Πανιώνιος.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  9. #159
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    πολη προς πολη δεν υπαρχει το αισθημα οτι αδικειται η Θεσ νικη σε εργα υπουργεια λεφτα κλπ;
    μονο με τον οσφπ εχει σχεση;

    o τοιχος ειναι ενα απλο παραδειγμα οποια ομαδα κανει κουμαντο στην περιοχη γεμιζει τα δικα της γιαυτο το λεω
    αν παει καποιος στην Νεαπολη και γραψει θρυλαρα θυρα 7 το συνθημα θα παραμεινει;

    για πιτσιρικαδες δεν παιρνω ορκο απο προσωπικη πειρα μιλαω περισσοτερο και οτι ακουμε και θεωρω στα 80,90 s πιο ευκολα περναγε "ο λαος του παοκ" και "εκλεβες" οπαδους παρα τωρα
    ειναι και τα συνεχομενα του γαβρου στο κολπο

  10. #160
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    2 στους 4 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Φυσικά και υπάρχει μίσος όχι μόνο για την Αθήνα αλλά για όλη την Ελλάδα από Κατερίνη και κάτω. Μια ιστορία θα πω η οποία είναι 100% αληθινή και δε μπορεί να είναι τυχαία:
    Είναι ένας κατηγορούμενος σε ποινικό δικαστήριο. Και να απειλείται βαρβάτη ποινή όχι μαλακίες. Έρχεται ένας φίλος του κατηγορούμενου να καταθέσει μάρτυρας υπέρ του. Ο Κατηγορούμενος από δω. Ο φίλος του από Κόρινθο. Στο δικαστήριο είναι η μάνα του κατηγορούμενου χεσμένη. Τους μαζεύω πριν τη δίκη να τους πω 5 τελευταίες κουβέντες για μέσα. Έρχεται και η μάνα του που ρωτάει τον φίλο του γιού της ο οποίος ήρθε να βοηθήσει ώστε το βλαστάρι της να γλιτώσει το κελί και μόλις τελειώνουμε τον ρωτάει εσύ παλικάρι μου από που είσαι; Από Κόρινθο αποκρίνεται εκείνος και του λέει "Ε τώρα αυτό τι μου το είπες; Είναι δυνατόν ο γιος μου να κάνει παρέα με νότιους & καταυλακιώτες;". Πάμε πάλι... μια ηλίθια, θεώρησε καλό πριν δικαστεί ο γιός της να προσβάλλει για την καταγωγή του ένα παιδί που ήρθε στο δικαστήριο να τον βοηθήσει.
    Σόρρυ αλλά όλη αυτή η μαλακία κάτω δεν υπάρχει.

  11. #161
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    0 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Η καραμέλα "αδικημένος" έχει πεθάνει προ πολλού. Δε νομίζω να υπάρχουν ακόμα κάποιοι που να την πιστεύουν.
    Το αντιολυμπιακό αίσθημα υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει.

    Με μπογιές και τοίχους, δεν έχει να λέει κάτι η δουλειά. Στο είπα, μπορεί κάποιος να μην ασχοληθεί κιόλας. Αυτό που αναφέρεις, υπήρχε μέχρι και τα 90ς. Έχει ξεφύγει ο οπαδισμός από τότε.

    Τα συνεχόμενα του γάβρου έκαναν ΠΟΛΥ κόσμο Αττική, αλλά εσύ δεν έχασες κόσμο-όπως σου είπα έκλεψε πολύ κόσμο από την αεκ, όπως και από ολες τις μικρότερες ομάδες στυλ Πανιώνιος κτλ. Τώρα περί ΠΑΟΚ, είναι παράδοξο ότι αυξάνει τον κόσμο του προοδευτικά την τελευταία 15ετία (είχε γίνει σχετική έρευνα).

    Δε γαμείς...

    Οβερντριβεν δεν μιλάμε για τα παλιά μυαλά ρε συ...Χέστους αυτούς.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  12. #162
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Δεν ξέρω κατά πόσο είναι παλιά, πάντως οκ σε μη αθλητικά επίπεδα που συζητώ με κόσμο πλέον δεν τα ακούω αυτά τόσο συχνά. Πιο παλιά τα άκουγα συχνότατα και μάλιστα όχι από κόσμο που έβλεπε ποδόσφαιρο και γι αυτό είχε και αντιδικίες ας πούμε που είναι λογικό. Θα μου πεις βέβαια οκ έτσι ακούει, έτσι λέει κάποιος.

    Αν και τώρα είμαστε πολύ οφτόπιτς θα ήθελα να πω ότι υπάρχει μια αίσθηση στην πόλη ότι όλη αυτή η σαπίλα με άνθιμους, ψωμιάδηδες κλπ αρχίζει και παίρνει πούλο. Κάπως αυθαίρετα θα έλεγα ότι αυτή η "αντινότια" νοοτροπία ήταν αναπόσπαστο κομμάτι όλου αυτού του τσίρκου. Ο καιρός θα το δείξει.

  13. #163
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Εγώ το μόνο που ξέρω είναι ότι το καριολίκι εδώ πάνω, δουλεύει φουλ. Και ότι μερικοί από τους καλύτερους φίλους μου, είναι Αθηναίοι.

    Η ΨωμιαδοΑνθιμοσαπίλα συντηρούταν όσο υπήρχε μπαγιόκο. Νιετ μπαγιόκο, νιετ σαπίλα σουκα μπλιάτ. Είχαν αδιανόητους κομματικούς στρατούς, συντηρούσαν (με κρατικά κονδύλια) χιλιάδες οικογένειες. Σαπίλα μέχρι το κόκκαλο.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  14. #164
    Senior Member Daffy's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    μπουζού
    Posts
    4,011

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Σπορ του Βορρά δεν θα βρείς γιατί πολύ απλά δεν έχει διανομή, ούτε Μέτροσπορ. Εδώ π.χ που έρχεται ο Γαύρος/ Πρωταθλητής/ Φως/Πράσινη δεν πουλάνε τίποτα, απλά δεν ξέρω τι παίζει με τα πρακτορεία και τις διανομές (λογικά ανεβαίνουν μαζί με τις πολιτικές από Αθήνα).
    o gavros/protathlitis ktl erxontai me tis politikes apo athina.ontos de poulane tpt

    i metrospor stin athina exei dianomi se sigkekrimena meri(omonoia einai to ena)

    sinexiste

  15. #165
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    3 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Εγώ έχω να πω ότι εδώ Κορυδαλλάρα και γενικότερα στην τίμια Βήτα Πειραιώς υπάρχουν πάοξ, όχι φυσικά όσοι οι παο/αεξ αλλά όχι και πέντε νοματαίοι κρυμένοι. Και στα ματς με Προό έπαιζαν πανιά από Νίκαια, μάλιστα θυμάμαι πολύ χαρακτηριστικά να συζητάμε ότι από τις ομάδες εκτός Λεκανοπεδίου, μόνο παοκ και οφη είχαν φέρει -σε εμάς τουλάχιστον- κόσμο ποδαράτο ή με αυτοκίνητα, όχι πούλμαν.
    Αυτά, σημαντική η συνεισφορά μου, παρακαλώ.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

Similar Threads

  1. Replies: 68
    Last Post: 24-03-2011, 19:05
  2. The GARCIA Facts.
    By Mitsmann in forum Athletics
    Replies: 8
    Last Post: 09-06-2009, 04:46
  3. Gabriel Knight
    By Ubu Roi in forum PC & Games
    Replies: 8
    Last Post: 01-02-2008, 00:21
  4. Mr Gabriel
    By The_Painless in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 23-01-2004, 21:39

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •