Results 1 to 15 of 15

Thread: Πωλείται ελαιόλαδο

  1. #1
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default Πωλείται ελαιόλαδο

    Αλτις στα σουπερμαρκετς.
    Last edited by Drumsick; 28-01-2013 at 21:46.

  2. #2
    Σόκ και Πέος poweruser's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Δάουν εντ άντερ
    Posts
    335

    Default

    με πιστοποιηση δηλ?
    γιατι βιολογικης παραγωγης,σημαινει οτι εσυ δεν χρησιμοποιεις χημικα στον ελαιωνα σου,και καλλιεργεις με τροπο που να συμβαλλει στη σωστη διαχειριση και αειφορια εδαφικου πλουτου και γεννετικου υλικου,καθως και περιβαλλοντικων παραγοντων οπως βακτηρια εδαφους κλπ,αλλα μπορει ο ελαιωνας να επηρρεαζεται απο συμβατικους,αλλα και αεροψεκασμους για δακο,που απ'οσο ξερω στη Σαμο προ κρισης,οπως και στις περισσοτερες κυριες ελαιοπαραγωγες περιοχες της χωρας,ηταν συνηθισμενοι.. χωρις καμια διαθεση σπαμαρισματος της αγγελιας,και "χαλαστρας",απλα γιατι ο καθενας πλεον τα βαφτιζει βιολογικα και τα μοσχοπουλαει. και παλι με φιλικο τονο,και χωρις να εννοω τον φιλο σου.
    Last edited by poweruser; 26-01-2013 at 19:17.




    Yesterday 19:59 <12 stars circle your brow> ενδιαφερεται κανεις να γευτει ξανα το παλιο καλο χεμο;
    Yesterday 20:12 <mourning apocalypse> το πουλάς?

  3. #3
    Σόκ και Πέος poweruser's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Δάουν εντ άντερ
    Posts
    335

    Default

    για τους ενδιαφερομενους αγοραστες θα ειναι καλο να υπαρχει πιστοποιητικο ωστε να ειναι δικαιολογημενη η αντιστοιχη τιμη. καλες δουλειες να εχει,και καλη σοδεια!




    Yesterday 19:59 <12 stars circle your brow> ενδιαφερεται κανεις να γευτει ξανα το παλιο καλο χεμο;
    Yesterday 20:12 <mourning apocalypse> το πουλάς?

  4. #4
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    "Πιστοποιητικό για δική του χρήση δεν έχει εκδόσει"
    Η ΔΗΩ ειναι απο τις μεγαλυτερες εταιρειες πιστοποιησης αυτη τη στιγμη. Και απο τις πιο ακριβες. Για να παιρνει αυτος την επιδοτηση απο ΕΕ θα ΠΡΕΠΕΙ στην αιτηση πληρωμης του (την οποια υποβαλλει ειτε ο ιδιος ειτε ο αγροτικος συμβουλος του) να επισυναψει την βεβαιωση απο την εταιρεια πιστοποιησης. Αυτο προκυπτει υστερα απο επιτοπχιο ελεγχο και "αναλυσεις".
    Που σημαινει πως ειτε το πουλαει σε οικογενειακο κυκλο ειτε στον Οργανισμο Αθλητων Σουμο Χονκ Κονγκ, καπου θα υπαρχει.
    Να το βρει!

    ..Ποσο αχρηστο ποστ..

  5. #5
    Σόκ και Πέος poweruser's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Δάουν εντ άντερ
    Posts
    335

    Default

    η δηω ειναι ανεξαρτητη αρχη πιστοποιησης βιολογικων. για να παρεις εγκριση τα σκας αρκετα σε χιλιαρικα. παιρνεις ενα χαρτι. οτι αυτο που βγαζεις εχει ελεγχθει απο τη δηω και ειναι ετσι. ε αυτο το χαρτι,και μια φωτοτυπια ακομα,νομιζω προσφερει καλυψη στον υποψηφιο αγοραστη οτι ο παραγωγος δεν ειναι αλλος ενας επιτηδειος που πουλαει φουμαρα βιολογικα σε τιμες για βιολογικα.




    Yesterday 19:59 <12 stars circle your brow> ενδιαφερεται κανεις να γευτει ξανα το παλιο καλο χεμο;
    Yesterday 20:12 <mourning apocalypse> το πουλάς?

  6. #6
    Σόκ και Πέος poweruser's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Δάουν εντ άντερ
    Posts
    335

    Default

    γενικα αναφερομαι! ουτε δικο σου να'ταν το λαδι...




    Yesterday 19:59 <12 stars circle your brow> ενδιαφερεται κανεις να γευτει ξανα το παλιο καλο χεμο;
    Yesterday 20:12 <mourning apocalypse> το πουλάς?

  7. #7

    Default

    ε τοτε παρε προσωπικα και το να αποδειξεις οτι ειναι οντως βιολογικο

    νο περσοναλ οφενς

  8. #8

    Default

    ακριβως απειδη δεν ψηνομαι να παρω αλτις σε ρωταω.γενικα και βιολογικο να μην ειναι.εγω παλι θετικος ειμαι.το ζητημα ειναι οτι θελω να ξερω αν γινεται ακριβως τι ειναι.ειναι παρθενο.αγνο παρθενο.τι ειναι?και με μια δικαιολογηση.μην περιμενεις οτι επειδη ειναι πιο φτηνο ή χωρις μεσάζοντες θα βάλω το οτιδηποτε στο πιατο μου.

  9. #9
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ντραμσικ εντελως φιλικα το εχεις παρει πολυ λαθος. αι γενικα στο συγκεκριμενο θρεντ εχεις ατιτιουντ συχαμενου πωλητη που γραφει σταρχιδια του τον πελατη."να κιαν σαρεσει να καιν δε σαρεσει". δε παει ετσι
    υποτιθεται ειμαστε η γενια που εχουμε φαει ολα τα σκατα, και θελουμε να την ψαχνουμε και να μη πηγαινουμε μετο σταυρο στο χερι σα μαλακες. διαφωνεις?
    αν εβγαζες απο το πρωτο ποστ σου τη λεξη βιολογικο, νομιζω ολοι θα λεγανε γουαου μπραβο κιετς. ειναι καλη φαση. την πετας αυτη τη γαμημενη λεξη και σου λενε ολοι το αυτονοητο, και αρχιζεις και τα μασας. γιατι? δεν ειναι κακο να μην ειναι βιολογικο το προιον. αν δεν ειναι και τι εγινε? κλαιν μαιν. βγαζεις τη λεξουλα απο το πρωτο ποστ και εισαι μια χαρα. γιατι κολας λοιπον σε αυτο? ειτε εχει ο φιλος σου αποδειχτικα ειτε οχι. μια χαρα και οι 2 περιπτωσεις. οσοι σου ζητνε να μαθουν κατι παραπανω ειναι μαλακες? εσυ στις αγορες σου που το ψαχνεις εισαι μαλακω ή μια χαρα σκεπτομενο ατομο? να παω στο αλλο θρεντ αν σου πω εχω παπακι πκρυπτο που γαμαει ειναι στριτ ε αντεχει εθνικη στο δινω σε πολυ καλη τιμη 2000 ευρω παρτο αξιχζει ειναι κολητου το ξερω εχει κανει ολα τα σερβις ειναι τουμπανο. θα το παιρνες ή θα ρωταγες κιαλλα πραγματα?
    αυτα απο τον βλακα τον μπερνη
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  10. #10
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Δεν έχω διαβάσει όλο το θρεντ, δεν πρόκειται, Ντραμσικ μην προσβληθείς δεν είναι προσωπικό, αλλά διαβάζω τελευταία ποστς και είμαι σε φάση...

    Spoiler
    ...ΠΩΩΩ ρε φίλε... γυναίκα να γκρινιάζει!.... (είμαι λίγο σεξιστής, συστήθηκα; )

    Deafening, painstaking, BB King

  11. #11
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Μαλάκα ποιός τα μασάει? Είστε τρελοί? Ξέρω πως ο άλλος δεν ψεκάζει τίποτα, είναι γαμημένος κολλητός μου, ξέρω πως παίρνει επιδότηση επειδή είναι βιολογική η καλλιέργειά του και έρχομαι και γράφω αυτο που ξέρω: οτι παράγει και πουλάει βιολογικό λάδι.
    Και με αρχίζετε όλοι στο που είναι τα πιστοποιητικά, ενώ δεν έχω ιδέα. Δεν είναι δικό μου το λάδι! Και προσπαθώ να βγάλω άκρη με τον άλλον στο μσν, κι αυτός με τον γεωπώνο του, μιας και τα διαδικαστικά τα έχουν αναλάβει οι γονείς του κι ο ίδιος καλά καλά δεν ξέρει τι παίζει με πιστοποιητικά και μαλακιές. Κι έρχομαι εδώ και σας λέω ο,τι μαθαίνω και με έχετε γαμήσει.
    Ε άντε τραβάτε γαμηθείτε ρε. Με'χετε πιάσει απ'τα μούτρα και μου'χετε σπάσει τ'αρχίδια για θέμα που στην τελική δεν με αφορά, και την πληρώνω επειδή προσπάθησα να μάθω και να σας πω.

    Κλειδώστε το ή ακόμα καλύτερα διαγράψτε το.
    ρε συ βαρβαρα εντελως φιλικα, χαλαρωσε λιγο.

    πρωτον εγω δεχομαι οτι ο δικος σου δε ψεκαζει (ασχετα που οτιδηποτε να πηγαινες να αγορασεις θα ηθελες να εχεις κατι χειροπιαστο για το οτι ειναι "αυθεντικο" σωστα?)
    αν ομως οπως ανεφερες σε σχετικο παραπανωποστ , τα αμπελια του δεχονται ψεκασμους απο αλλους με χ ψ τροπους, ε αυτο χλαει τη βιολογικοτητα του θεματος. ναι ή οχι?
    το οτι το παλικαρι σου ειπε οτι ειναι βιολογικο το πιστευω και να δεχθω και οτι ειναι βιολογικο. αλλα χωρις το καταλληλο παραστατικο, αποδειξη ή οπως αλλιως σκατα λεγεται, οσο και να το βαφτιζεις εσυ, δε πειθεις. δε σε αμφισβητω, σου ξαναλεω ποσταρε το χαρτι να το τριψεις στη μουρη καθυε απιστου, πες τους να πανε να γαμηθουν, και ανεβασε και τη ν τιμη επειδη ειναι βιολογικο και παρε τους τα φραγκα. να πανε να γαμηθουν. αλλα ποσταρε το.
    επισης μπραβο στο παλικαρι που ψαχνει το χαρτι, ετσι πρεπει. εσυ ομως βιαστηκες ναπεταξεις την ταμπελα. δεχομαι οτι δε φανταζοσουν να παρει τετοιο θεμα το ολο πραγμα, αλλα ολα τα ποστ αν το καλοσκεφτεις το καλο σου θελαν να σε προστατεψουν απο τυχον αγνωστους μαλακες που θα σου καναν μανουρες. για καλοσου- του εινα ιτο χαρτι ρε συ.
    αυτα
    γενικα, μια συμβουλη, χαλαρωσε.
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  12. #12
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Τελικα εγω να το κλειδωσω, να το διαγραψω ή να το αφησω οπως ειναι?
    Μου βγαλατε το λαδι

  13. #13
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Τελικα εγω να το κλειδωσω, να το διαγραψω ή να το αφησω οπως ειναι?
    Μου βγαλατε το λαδι
    πιστοποιητικο εχεις;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  14. #14

    Default

    κάτι άκυρο που χω ξαναρωτησει.πως διαγραφεις ολοκληρο ποστ? νομιζα οτι μονο εντιτ μπορει να γινει.

    φιλη νραμσικ.οτι ειπε ο μπερνι απο πανω ειναι σωστο.εισαι γαματη που προσπαθεις να βοηθησεις το φιλο.αλλα κ εμεις θελουμε να ξερουμε μεχρι που φτανει η ποιοτητα του προιόντος του φίλου σου.δε χρειαζεται να ναι βιολογικο.δε χρειαζεται να ναι τιποτα.αλλα να ξερω ΤΙ ειναι αυτο για το οποιο ενδιαφερομαι.στην τελικη ας στειλει ενα δειγμα στο χημειο του κρατους να πληρωσει και για μια αναλυση να ξερουμε ακριβως οξυτητα ποιοτητα κλπ. κ ας μας δειξει ενα χαρτι.εγω σ εμπιστευομαι.

    εγω ενδιαφερομαι ακομα.

    εχεις τυχει πολυ ευνοικης και ευγενους συμπεριφορας για τα χρονια του ΕΡ και αντιδρας εξοργισμενα.δεν το καταλαβαινω αυτο.
    αν ξεπερασεις την περιοδο μιλησε μας.

    για ενα καλυτερο αυριο.
    κομανταντε καρλος

  15. #15

    Default

    Δεν είχα δει αυτή τη γωνιά του φόρουμ για καιρό

    "Η καλοσύνη μαλακώνει και ανοίγει την καρδιά, σαν το λάδι τη σκουριασμένη κλειδαριά."
    Γέροντας Παΐσιος

    Ειρήνη και Αγάπη

Similar Threads

  1. ΠΩΛΕΙΤΑΙ Η/Υ.
    By Nikki in forum The Marketplace
    Replies: 26
    Last Post: 22-03-2012, 10:10
  2. Πωλείται.
    By Amnesiac. in forum The Marketplace
    Replies: 5
    Last Post: 19-02-2010, 22:25
  3. Πωλείται το.
    By 12 stars circle your brow in forum The Marketplace
    Replies: 5
    Last Post: 13-01-2010, 15:42
  4. ΠΩΛΕΙΤΑΙ
    By The Good Son in forum The Marketplace
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-2009, 14:36

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •