Results 1 to 7 of 7

Thread: Clutch / Hark - Live @ Koko (London 22-01-2013)

  1. #1
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default Clutch / Hark - Live @ Koko (London 22-01-2013)

    Πρωτη συναυλια για το 2013 και ετυχε να ειναι ενα συγκροτημα που το εχω δει αρκετες φορες live. Εννοειται οτι ΟΛΕΣ τις φορες παιζανε απιστευτα και απο κατω ηταν στημενο τρελο παρτυ οποτε δε γινοταν να μην παω και τωρα. Για να μην κινδυνεψω εβγαλα εισιτηρια μεσω pre-sale της ο2 και απο οτι φανηκε καλα εκανα γιατι 2-3 εβδομαδες μετα την κυκλοφορια των εισιτηριων η συναυλια εγινε sold out. Αρχικα ηταν προγραμματισμενη να γινει στο o2 Academy. Τελικα αλλαξε το venue και θα παιζανε στο Koko. Σαφως καλυτερα καθως το Koko ειναι πολυ ωραιος συναλιακος χωρος.

    Αναχωρηση απο τη δουλεια και μια σταση στο Camden σε ενα ελληνικο σουβλατζιδικο που πληροφορηθηκα οτι ανοιξε πριν λιγο καιρο. Συνεχεια με μπυρες στην παμπ απεναντι απο το Koko και μετα μεσα.
    Απο νωρις ειχε αρκετο κοσμο μεσα. Βγηκαν στις 8 οι Hark οι οποιοι για να πω την αληθεια δε μου ειπανε πολλα πραγματα. Sludge θα ελεγα οτι παιζανε. αλλα τπτ ενδιαφερον και πιστευω ανετα βρισκεις 10-20 μπαντες που παιζουν ακριβως τα ιδια πραγματα. Αυτο που με ενοχλησε μαλιστα ηταν το υφος που ειχαν.

    Μετα το μισαωρο και το soundcheck ηρθε η ωρα για να βγουν οι Clutch. We need some money Και μετα απο λιγη ωρα εμφανιζονται στη σκηνη.
    Εναρξη με Pure rock fury και απο κατω ετοιμο να διαλυθει το μαγαζι. Ηταν γνωστο και απο τις αλλες φορες που τους ειχα δει αλλα ειναι απιστευτη η φωναρα του Fallon.
    Συνεχεια με παλια κλασσικα κομματια και το κοινο να μην σταματαει και να εχει στηθει ωραιος χαμος μπροστα απο τη σκηνη! \m/ \m/ To σετλιστ ηταν σε ενα βαθμο διαφορετικο απο αλλες φορες που τους ειχα δει.
    Μετα τα παλια κλασσικα κομματια σκαει το πρωτο απο τα 2 νεα κομματια που θα παιζανε. Earth rocker το οποιο ειχα ακουσει εδω λογω του κομισαρ () . Κομματαρα και λαιβ εγινε γλεντι κανονικα


    Στο ΧΙΤΑΚΙΑ mob goes wild, electric worry, one eye dollar το σπρωξιδι/ξυλο/χαμος/ισοπεδωση επιασε μαξ. Επισης spacegrass ποσο πιο

    Μινι break και επιστροφη για να κλεισουν με elephant riders και animal farm.

    Συνοπτικα ισως ηταν η καλυτερη αποδοση της μπαντας τις 4 φορες που την εχω δει συνολικα. Ισως επειδη ηταν η πρωτη συναυλια του τουρ. Δεν ξερω και δε με ενδιαφερει (αλλωστε παντα οι εμφανισεις τους ειναι σε πολυ υψηλα επιπεδα).
    Ηχος στην αρχη ειχε καποια θεματα αλλα μετα εστρωσε.
    Σετλιστ γεματο γενικα. Τα κομματια που θα ηθελα να ακουσω ηταν: mice and gods, regulator, burning beard. Αλλα δε χαλιομαστε παντα θα λειπουν καποια Ειπαν οτι το τουρ θα διαρκεσει 2 χρονια συνολο. Οποτε λογικα θα περασουν και απο Αθηνα καποια στιγμη. Ευχομαι να τους ξαναπετυχω εκει, ή να ξαναπερασουν αργοτερα απο εδω. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως θα τιμησω Ξ Α Ν Α. Σταθερη αξια .-


    Setlist

    Pure Rock Fury
    50,000 Unstoppable Watts
    Texan Book of the Dead
    Walking in the Great Shining Path of Monster Trucks
    The Yeti
    Big News I
    Big News II
    Earth Rocker
    Gravel Road
    Crucial Velocity
    Profits of Doom
    The Mob Goes Wild
    A Shogun Named Marcus
    Spacegrass
    The Wolfman Kindly Requests
    Electric Worry
    One Eye Dollar

    Encore:
    The Elephant Riders
    Animal Farm


    Photos:








    Videos:

    Texan book of the dead (πως δεν εφυγε η καμερα δεν ξερω) :





    Earth rocker :

  2. #2
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default



    Ναι γαμω το κερατακι.

  3. #3
    Member DoctorPoet's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Athens, Sofia και Ζάκυνθο
    Posts
    99

    Default

    πρεπει να εισαι πολύ τύχερος που τους έχει δει λαιβ αδερφέ
    δυστυχώς εγώ δεν έτυχε ακόμα και ειναι απο τις αγαπημένες μου stoner μπάντες
    Born to lose, live to win.

  4. #4
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Πρέπει, όχι σίγουρο. Παίζει και να το μετανιώσει.

  5. #5

    Default

    Berlin @ Lido, 29/01/13 --> Playlist



    Jp βγήκε λές και συνέχισε το λάιβ απ'τα παρασκήνια !

    Η μπάντα μησε λους

    Ο Fallon ; !

    \μ/

    Last edited by NaSha_UniVerSo; 30-01-2013 at 20:39.
    Power through Unity, Unity through Faith.

  6. #6

    Default

    Το ωραιότερο σε αυτό το λάιβ ήταν η αίσθηση του να φεύγω απο το σπίτι, να μπαίνω στο κλάμπ, βρήκα κάθησα, πρόλαβα ήπια 3 μπύρες, είδα και Hark-καλή προσπάθεια, βγαίνουν οι Clutch και με τραβάνε πρώτη σειρά. Μια ώρα μετά έχω συνειδητοποιήσει οτι τους "βλέπω" με έναν τόσο φυσιολογικό τρόπο λές και παίζανε στο σαλόνι μου ! Τί να πώ, φαινόμενο ! Δεν ξέρω, βλέπετε συχνά τέτοια λάιβ;

    Θα παίξει όντως μεγάλη περιοδεία, κι απο εδώ θα ξαναπεράσουνε και τους βλέπω και Ελλάδα ΑΝΕΤΑ!

    http://s89.photobucket.com/albums/k233/disolution/?action=view&current=29012013039.mp4

    Last edited by NaSha_UniVerSo; 30-01-2013 at 23:55.
    Power through Unity, Unity through Faith.

  7. #7
    Οργισμένος Βαλκάνιος Pinatero's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    TERRA ROSSA
    Posts
    5,779

    Default

    οι HARK για οσους δεν ξερουν, ειναι η "συνεχεια" των TAINT, μονο ο τραγουδιαρης βασικα εχει μεινει, οι αλλοι καναν οικογενειες...
    ..Γω νόμιζα πως ήσασταν ο Σπουδαίος Θεός, ο Μεγαλοδύναμος
    αλλά σεις δεν είστε παρά ένα ειδωλάκι, ένας κόπανος με γραβάτα
    Σκύβω ήδη να πιάσω το κέρατο
    που χω κρυμμένο στα σταράκια μου...


    http://justaburn.blogspot.gr/
    http://www.facebook.com/pages/Nights...70783152963345
    http://www.downtunedmag.com/p/downtuned-radio.html
    https://www.facebook.com/1000modsFanClub

Similar Threads

  1. Replies: 343
    Last Post: 27-04-2013, 13:16
  2. Ulver & Virus, 22 March 2010, Koko, London
    By Art In Haste in forum Live Reports
    Replies: 13
    Last Post: 29-03-2011, 10:38
  3. Ulver & Virus, 22 March 2010, Koko, London
    By carheart in forum Live & Events Talk
    Replies: 37
    Last Post: 18-03-2011, 09:50
  4. Leonard Cohen - Live in London
    By carheart in forum Albums
    Replies: 0
    Last Post: 13-06-2009, 17:23
  5. WASP live in London 09/05
    By blackbird in forum Live Reports
    Replies: 25
    Last Post: 13-05-2004, 18:49

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •