Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 81

Thread: Κλέφτες - μείνετε μακρυά

  1. #31

    Default

    SPYRO FLWRE 2 LEKSEIS THA SU PW

    CU LAN

  2. #32
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Ενώ η φάση «Μάγκα του πληκτρολογίου έλα από κοντά και θα σε δείρω» είναι το πιο πρωτότυπο flame στο ιντερνετ.
    Mε έχεις υποτιμήσει πάρα πολύ αν με έχεις για τέτοιο τύπο. Το εννοώ για τις μπύρες. Απλά είσαι ηλίθιος.
    Life begins at 45°.

  3. #33
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    παιδια μην μαλωνετε...


  4. #34
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Οκ, με τα πολλά ανταλλάχτηκαν αρκετά μέηλ, τα πιο πολλά με στάνταρ απαντήσεις από την πλευρά τους, και είπαν πως θεωρούν την υπόθεση τελειωμένη και πως δε πρόκειται να πάρω φράγκο πίσω. Ξεκίνησα την διαδικασία με την τράπεζα και κάποια άκυρη στιγμή άφησα ένα αρνητικό σχόλιο σε ένα review site.

    Πριν λίγες μέρες έλαβα ένα μέηλ από το review site που έλεγε πως η rentalcars δεν είναι ευχαριστημένη από το σχόλιο μου και αν ήθελα μπορούσα να επικοινωνήσω με κάποιο συγκεκριμένο πρόσωπο για να δουν την υπόθεση μου. Το έκανα, έλαβα σχεδόν αμέσως απάντηση και μου είπαν πως θα το κοιτάξουν.

    Σημερα μου απάντησαν ξανά με χίλια συγνώμη για το σέρβις που έλαβα μέχρι στιγμής και πως προχώρησαν σε refund, που θα λάβω σε μαξ 10 εργάσιμες, ολόκληρου του ποσού και πως αν θέλω και μπορώ να αλλάξω το σχόλιο στο review site.

    Case won....

    Μη θαφτεί το θρεντ, καλό είναι να υπάρχει για οποιαδήποτε παρόμοια ιστορία όπως έγραψα και στο πρώτο ποστ.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  5. #35
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Απειρα

  6. #36
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Καλή φάση, Art

    Συμφωνώ για το θρεντ, θα είναι χρήσιμο.
    Έχω φρέσκο περιστατικό για γέλια και για κλάματα με το public.gr, αλλά μιας και έκανα τη δουλειά μου(με το plaisio τελικά, ποιός θα μου το'λεγε!), βαριέμαι να γράφω την ιστορία. Εν θερμώ, σκεφτόμουνα να γράψω κριτική στο skroutz.gr, και να τους τρέχω, αλλά ύστερα είπα ότι δεν θα άντεχα περισσότερη κουτοπονηριά παύλα καθυστέρηση, οπότε τη σκαπούλαραν για την ώρα.

    Το ζουμί είναι ότι ποτέ πια Public για μένα, αυτό.

    inb4 : "πήγαινες γυρεύοντας"
    Resistance is useless

  7. #37
    Σόκ και Πέος poweruser's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Δάουν εντ άντερ
    Posts
    335

    Default

    ναι,πες την ιστορια ομως γιατι και μεις βαριομαστε να μαντευουμε.




    Yesterday 19:59 <12 stars circle your brow> ενδιαφερεται κανεις να γευτει ξανα το παλιο καλο χεμο;
    Yesterday 20:12 <mourning apocalypse> το πουλάς?

  8. #38
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    bump

    Όχι κλέφτες ακριβώς αλλά τραγικοί σίγουρα. Πριν 5 μήνες αγόρασα μια οθόνη υπολογιστή LG. Ουσιαστικά η οθόνη χρησιμοποιήθηκε για μόλις 2 μήνες και πριν λίγες μέρες ξαφνικά εμφάνισε είδωλο. Αφού δοκίμασα τα πάντα ώστε να σιγουρευτώ πως το πρόβλημα είναι της οθόνης και όχι κάτι άλλο επικοινώνησα με την LG για να δηλώσω την βλάβη. Ο τύπος που μίλησα αρχικά ήταν αρκετά φιλικός και εξυπηρετικός, μου είπε πως έχω 2 επιλογές. Η μία να γίνει σέρβις που θα πάρει μερικές μέρες και η άλλη η άμεση αντικατάσταση της με, αν όχι το ίδιο, παρόμοιο μοντέλο ή και καλύτερο. Επέλεξα την αντικατάσταση αφού η οθόνη είναι εργαλείο δουλειάς και δε μπορούσα να μείνω χωρίς οθόνη. Μου ζήτησε επίσης να στείλω ένα φαξ με την απόδειξη αγοράς και τον κωδικό βλάβης που μου έδωσε ώστε να ξεκινήσει η διαδικασία πράγμα που έκανα την επόμενη μέρα.

    Λίγες ώρες μετά μου τηλεφώνησαν για να μου πουν πως η διαδικασία ήταν σε ανεύρεση οθόνης προς αντικατάσταση. Από έναν τύπο που ακουγόταν αρκετά βαριεστημένος. Ο ίδιος τύπος επικοινώνησε και την επομένη για να μου πει πως δεν υπάρχει στο στοκ διαθέσιμη προς αντικατάσταση και πως θα χρειαστεί να περιμένω. Στην ερώτηση πόσο θα χρειαστεί να περιμένω η απάντηση ήταν αποστομωτική. Δεν έχω ιδέα, είπε, μπορεί 1 βδομάδα, 1 μήνα, 2 μήνες κτλ κτλ. Λέω δεν είσαι σοβαρός, δηλαδή ολόκληρη εταιρεία δεν έχετε κάποια στο στοκ για να μου την αλλάξτε; Η απάντηση που πήρα ήταν πως δε μπορεί να ξέρει πότε θα χαλάσει μια ΠΑΛΙΑ οθόνη ώστε να του την φέρουν να την φτιάξει και να μου την δώσει προς αντικατάσταση της δικιάς μου καινούριας. Δηλαδή του λέω από κει που θα περίμενα ένα παρόμοιο μοντέλο ή καλύτερο εσύ μου λες πως θα πάρω παλιά για μια καινούρια που ουσιαστικά δεν έχει χρησιμοποιηθεί.....

    Ζήτησα να μου την αντικαταστήσουν με ίδια καινούρια, δε προβλέπεται. Μου είπε πως δικιά μου επιλογή ήταν η αντικατάσταση και πως θα έπρεπε να περιμένω ή να επιλέξω ακόμα και τώρα το σέρβις. Ζήτησα να μου δώσει μια οτι ναναι οθόνη ώστε να μπορώ να δουλέψω μέχρι να γίνει το σέρβις και η απάντηση ήταν και πάλι δε προβλέπεται...

    Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών της LG η οποία και έβγαλε ψεύτη τον τεχνικό ως προς το η οθόνη που θα λάμβανα θα ήταν παλιά αλλά γενικά αναλώθηκαν σε απλό κοπι/πειστ των κανονισμών τους και των δε προβλέπεται το ένα, δε προβλέπεται το άλλο. Μεγάλη εντύπωση μου έκανε το γεγονός πως ούτε καν μπήκαν στον κόπο να ζητήσουν τον κωδικό βλάβης.

    Και πες εντάξει, ο τεχνικός στην Θεσσαλονίκη μπορεί να είναι εξωτερικός συνεργάτης. Τον αφήνουν να κάνει και να λέει οτι θέλει; Επίσης πες στην Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει στο στοκ διαθέσιμη προς αντικατάσταση, σε ολόκληρη χώρα δεν υπάρχει ώστε να την ζητήσουν από μια άλλη πόλη και να την στείλουν; Να χέσω τα 2 χρόνια εγγύηση πραγματικά.

    Από δω και πέρα μακρυά από LG για μένα. Ήθελα όπως και να χει να αγοράσω μια δεύτερη οθόνη που αναγκαστικά θα πρέπει να κάνω σύντομα και μετά ανάλογα ή να περιμένω για την αντικατάσταση της άλλης ή να την δώσω για σέρβις να τελειώνω. Και λες, οκ παίρνω άλλη μάρκα. Θα έχω τα ίδια; Τα καταστήματα επίσης δίνουν εγγύηση αντιπροσωπείας και μόνο. Αν πάρω turbo x που θα καλύπτει την εγγύηση το κατάστημα το ίδιο;
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  9. #39
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Σε συνέχεια του από πάνω.

    Η κατάσταση έχει γίνει τραγελαφική. Μόλις με πήραν τηλέφωνο να ενημερώσουν για μια ακόμα φορά πως δεν έχουν διαθέσιμο στοκ για αντικατάσταση και πως δεν ξέρουν πότε θα έχουν. Και μου λένε αυτό που μπορούν να κάνουν για να εξυπηρετηθώ είναι να έρθουν να την πάρουν για σέρβις. Τους εξήγησα, για μια ακόμα φορά, πως η οθόνη είναι εργαλείο δουλειάς και δε μπορώ να μείνω χωρίς αυτήν. Τότε ο τύπος είχε το θράσσος να μου πει πως θα ακυρώσει την αίτηση βλάβης και να την ξαναέκανα σε μερικές βδομάδες. Τον ρώτησα γιατί και μου απάντησε για να μην φαίνεται στο σύστημα πως δεν με εξυπηρετούν!!!!! Του είπα πως και φυσικά και δε το δέχομαι αυτό και πως εννοείται ΔΕΝ με εξυπηρετούν. Μου απάντησε πως ΕΓΩ δεν θέλω να εξυπηρετηθώ!!!

    Δε πας καλά του λέω, όταν δήλωσα την βλάβη μου δώσατε 2 επιλογές, έκανα την επιλογή μου γιατί δεν μπορώ να κάνω αλλοιώς και δεν εξυπηρετούμαι, θα κρατήσεις τον κωδικό. Ε τότε μου λέει, θέλετε δε θέλετε, θα έρθουμε να πάρουμε την οθόνη!!!!!

    Εντάξει, τι άλλο να πω. Αν είναι κάποιος σε σχετικά φόρουμ ας κάνει ένα ποστ την περίπτωση μου. Μπορεί η LG να έχει τις πιο γαμάτες οθόνες, μπορει να είναι οτι καλύτερο υπάρχει, αλλά πραγματικά δεν αξίζει το ρίσκο σε περίπτωση βλάβης!!!

    εντιτ, έψαξα το τηλέφωνο. Το σέρβις στη Θεσσαλονίκη είναι προφανώς σε εξ. συνεργάτη, την http://www.steel.gr/
    Last edited by Art In Haste; 06-10-2014 at 10:26.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  10. #40
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    Κλασσική φόλα από καρντάσι, έλα Αθήνα που δουλεύουμε!
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  11. #41
    Custom User Title ari-m's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    PTR/PL3KL
    Posts
    1,352

    Default

    na pareis til na miliseis apey8eias me lg. prin kanadyo xronia (mporei kai 3) mas emfanisan provlima kapoies lg pou eixame stin douleia kai milisame apey8eias me lg pou mas tis allaksan amesws kai xwris polla polla kai malista oxi mono 5 mines meta tin agora alla entelws oriaka entos eggyisis ....
    When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.
    Hi, I 'm a signature Virus. Plz add me to your sig and help me conquer the world.
    ALERT! Signature Infected by Unknown Virus.
    Click Me

  12. #42
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Με LG μιλησα αρχικά και μου δώσαν κωδικό βλάβης που προφανώς ανέλαβε ο εξ. συνεργάτης. Και μετά το προηγούμενο τηλ όπως ανέφερα μίλησα πάλι με την εξ, πελατών για την οποία ήδη ανέφερα ήταν για τον πέο και αυτήν.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  13. #43
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Εγώ λέω να μαζευτούμε 4-5 νταήδες από δω μέσα να πάμε στον εξωτερικό συνεργάτη να πάρουμε τη δικιά του οθόνη.

  14. #44
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Σε συνέχεια του από πάνω.

    Η κατάσταση έχει γίνει τραγελαφική. Μόλις με πήραν τηλέφωνο να ενημερώσουν για μια ακόμα φορά πως δεν έχουν διαθέσιμο στοκ για αντικατάσταση και πως δεν ξέρουν πότε θα έχουν. Και μου λένε αυτό που μπορούν να κάνουν για να εξυπηρετηθώ είναι να έρθουν να την πάρουν για σέρβις. Τους εξήγησα, για μια ακόμα φορά, πως η οθόνη είναι εργαλείο δουλειάς και δε μπορώ να μείνω χωρίς αυτήν. Τότε ο τύπος είχε το θράσσος να μου πει πως θα ακυρώσει την αίτηση βλάβης και να την ξαναέκανα σε μερικές βδομάδες. Τον ρώτησα γιατί και μου απάντησε για να μην φαίνεται στο σύστημα πως δεν με εξυπηρετούν!!!!! Του είπα πως και φυσικά και δε το δέχομαι αυτό και πως εννοείται ΔΕΝ με εξυπηρετούν. Μου απάντησε πως ΕΓΩ δεν θέλω να εξυπηρετηθώ!!!

    Δε πας καλά του λέω, όταν δήλωσα την βλάβη μου δώσατε 2 επιλογές, έκανα την επιλογή μου γιατί δεν μπορώ να κάνω αλλοιώς και δεν εξυπηρετούμαι, θα κρατήσεις τον κωδικό. Ε τότε μου λέει, θέλετε δε θέλετε, θα έρθουμε να πάρουμε την οθόνη!!!!!

    Εντάξει, τι άλλο να πω. Αν είναι κάποιος σε σχετικά φόρουμ ας κάνει ένα ποστ την περίπτωση μου. Μπορεί η LG να έχει τις πιο γαμάτες οθόνες, μπορει να είναι οτι καλύτερο υπάρχει, αλλά πραγματικά δεν αξίζει το ρίσκο σε περίπτωση βλάβης!!!

    εντιτ, έψαξα το τηλέφωνο. Το σέρβις στη Θεσσαλονίκη είναι προφανώς σε εξ. συνεργάτη, την http://www.steel.gr/
    Εντάξει όλα τα υπόλοιπα και ελπίζω να ξεμπερδέψεις γρήγορα, αλλά αυτό στα μεγάλα γράμματα, πως το λες???

    Η LG ήταν ανέκαθεν μια μέτρια εταιρία που κατάφερε να παραμείνει στην αγορά των τηλεοράσεων/οθονών χάρη στην περίφημη zero pixel warranty που εφάρμοσε πρώτη. Φυσικά, ο λόγος για αυτή την "απλοχεριά" της ήταν τα τρομερά ποσοστά ελαττωματικών προιόντων που έπρεπε κάπως να κουκουλώσει.
    Αν ναι. Είχε και λίγο πιο "φευγάτο" design στα προιόντα της.
    Resistance is useless

  15. #45
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Ειρωνικό ήταν
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •