Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 81

Thread: Κλέφτες - μείνετε μακρυά

  1. #16
    Senior Member Ψηλός's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Στο μυαλό του Τζον Μάλκοβιτς
    Posts
    143

    Default

    δε χρειάζεται απόδειξη εφόσον πλήρωσε με κάρτα (οποιασδήποτε μορφής κάρτα). Η αμφισβήτηση ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις. Η VISA είναι τόσο "ευαίσθητη" με αυτά τα θέματα που ζητάει από την τράπεζα που συνεργάζεται να δημιουργήσει τμήμα ασφαλείας που να ελέγχει κάθε συναλλαγή. Αν η τράπεζα του ART είναι έστω και λίγο σοβαρή θα δικαιωθεί εύκολα.

  2. #17
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Η Avis/Bugdet και η υπάλληλος τους είναι η απόδειξη, καθώς και όλα τα μέηλ που έχω στείλει στην rentalcars από την πρώτη στιγμή.

    Από κει και πέρα, και ενώ περιμένω από την τράπεζα να μου απαντήσει, η rentalcars αποφάσισε να μου απαντήσει μετά από τα άπειρα μέηλ που τους έχω στείλει και να μου πει πως δε δικαιούμαι επιστροφή γιατί δεν ενημέρωσα 2 μέρες ΠΡΙΝ την κράτηση!!!!!!!!

    Τους απάντησα πως ευχαριστώ για την απάντηση τους και πως η απάντηση σου φανερώνει πως δε μπήκαν στον κόπο να διαβάσουν τα μέηλ μου και τι συναίβει και πολλά άλλα με τράπεζες, δικηγόρους, κέντρα προστασίας καταναλωτή μέσα.

    εντιτ, νομίζω Ψηλέ πως ο Μπλίτσερ λέει για απόδειξη πως δεν πήρα το αμάξι, όχι πως πλήρωσα.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  3. #18
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    εντιτ, νομίζω Ψηλέ πως ο Μπλίτσερ λέει για απόδειξη πως δεν πήρα το αμάξι, όχι πως πλήρωσα.
    Και τα 2 εννοούσα βασικά. Απόδειξη δεν εννοώ απαραίτητα το χαρτάκι που δίνουν στα σουπερμάρκετ, ΨΗΛΕ Για το 2ο, δε χρειάζεσαι εσύ απόδειξη, αρκεί να μην έχουν εκείνοι απόδειξη ότι έλαβες κάποια υπηρεσία, άκα δεν υπέγραψες τίποτα, σωστά? Όπως και να χει, νομίζω θα βρεις άκρη αν το κυνηγήσεις λίγο και να το κυνηγήσεις γιατί δεν πρόκειται για δικό σου λάθος και δεν πρέπει να περνάνε έτσι αυτά.
    Life begins at 45°.

  4. #19
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Βασικά μετά από κανά 2-3 μέηλ που ανταλλάξαμε πριν λίγο, εμμένουν στην απόφαση τους πως δε δικαιούμαι τίποτα γιατί έπρεπε να είχα επικοινωνήσει μαζί τους 2 μέρες πριν την κράτηση μου! Ότι και αν τους έγραψα, όσο και αν ζήτησα να μιλήσω με κάποιον προιστάμενο...γείωμα...και λένε πως θεωρούν την υπόθεση κλεισμένη.

    Οπότε αναμένω από την τράπεζα να μου πει τι μπορεί να γίνει.

    Από κει και πέρα μακρυά από rentalcars.com, ποτέ ξανά!
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  5. #20
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Χο-χο, έχουνε online feedback και βαριόμουν, οπότε...

    Hello,

    I recently read a report that one of your clients was refused service which he had already booked and paid for because your employee unilaterally decided that their driver's licence (which is perfectly valid and has previously been accepted by other rental agencies) was not acceptable, and that you then refused to refund them for the service that you failed to provide. I am writing to inform you I will never be using your services and will be warning my friends and acquaintances as well as other online review websites to stay away from doing business with your organization.
    Καλή τύχη με την τράπεζα, στο μέλλον να ξέρεις οτι οι πιστωτικές έχουν εν γένει περισσότερες προστασίες για τον πελάτη...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  6. #21
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    χαχαχαχαχαχαχα θεός!

    Πού είναι όμως το feedback; Δε το βρίσκω.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  7. #22
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Καλή τύχη με την συναλλαγή , και πολύ πιθανόν και να δικαιωθείς από την τράπεζα, όμως η ιστορία με το δίπλωμα είναι πέρα για πέρα σωστή.
    Το ότι κάποιος στο παρελθόν δεν έκανε την δουλειά του σωστά δεν σημαίνει ότι το δίπλωμα γραμμένο μόνο στα Ελληνικά είναι valid.

    Εγώ όταν χρειάστηκα αυτοκίνητο στο εξωτερικό, και είχα το παλιό ροζ, πήγα στο Υπ.Εξ στο τμήμα μεταφράσεων και ζήτησα μετάφραση , και με το δίπλωμα + την μετάφραση κυκλοφορούσα.
    Παρόμοια φάση στην Γαλλία , και έκανε φίλος στο μπαμ μετάφραση το δίπλωμά μου σε προξενείο. Γενικά μην το δένεται με τα σηματάκια της ΕΕ, θέλει και λατινικούς χαρακτήρες.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #23
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    είναι πέρα για πέρα σωστή.
    Το ότι κάποιος στο παρελθόν δεν έκανε την δουλειά του σωστά δεν σημαίνει ότι το δίπλωμα γραμμένο μόνο στα Ελληνικά είναι valid.
    Κλαίω λίγο. Όταν είπα ακριβώς το ίδιο μάζεψα 24 μούτζες. Θα γράψω κι εγώ "administrator" σε κάποιο εμφανές σημείο.
    Life begins at 45°.

  9. #24
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Στην αυτή περίπτωση θα έγραφα «Γλυκούλης» αντί για «Απίθανος Καραγκιόζης».

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    είναι πέρα για πέρα σωστή.
    Το ότι κάποιος στο παρελθόν δεν έκανε την δουλειά του σωστά δεν σημαίνει ότι το δίπλωμα γραμμένο μόνο στα Ελληνικά είναι valid.
    Κλαίω λίγο. Όταν είπα ακριβώς το ίδιο μάζεψα 24 μούτζες. Θα γράψω κι εγώ "administrator" σε κάποιο εμφανές σημείο.
    μήπωsch δεν είναι το μόνο πράγμα που είπες σ'εκείνο το ποστ
    tt0274518

  11. #26
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    μήπωsch δεν είναι το μόνο πράγμα που είπες σ'εκείνο το ποστ
    Κατ'αρχάς ξέρεις πολύ καλά ότι έχω δίκιο. Πληροφοριακά, πάντως, αν διαφώνησε κάποιος με την άλλη πρότασή μου είναι διπλά καθυστερημένος γιατί έχω ζήσει περίπτωση, στην οποία απλός χρήστης πλήρωσε μερικά χιλιάρικα επειδή έκραξε κάποια επιχείρηση επώνυμα. Δε διαφωνώ, προφανώς, με την τακτική του να κατονομάζεις και να προειδοποιείς, αλλά όχι να βρεθείς και γδαρμένος ε. Δεν πόσταρα για τον δικό μου κώλο.

    @ikono: Ωραία τα λες ηλεκτρονικώς, αλλά έχω βαρεθεί εδώ και καιρό να ασχολούμαι μαζί σου. Σε περιμένω Σπιρτόκουτο σήμερα να σε κεράσω μπύρες.
    Life begins at 45°.

  12. #27
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Δε σε αγχώνει που είναι ψηλοτάβανο;

  13. #28

    Default

    in b4

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    έχεις πι εμ φλώρε
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  14. #29
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Το χιούμορ αυτό ίσως είχε πέραση 10 χρόνια πριν, αν έγραφες, που δεν. Τώρα έρχεσαι 67ος.
    Life begins at 45°.

  15. #30
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Ενώ η φάση «Μάγκα του πληκτρολογίου έλα από κοντά και θα σε δείρω» είναι το πιο πρωτότυπο flame στο ιντερνετ.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •