Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 81

Thread: Κλέφτες - μείνετε μακρυά

  1. #46
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Λοιπόν, πήρα μέσω του skroutz από ένα μαγαζί (Cosmomarket) 3 πράγματα, εκ των οποίων το ένα δεν ήταν αυτό που περίμενα να είναι βλέποντας την εικόνα (παραπλανητική, νομίζεις ότι είναι ψηστιέρα μεγάλη ενώ είναι μία κλασική τοστιέρα). Τέλος πάντων, επικοινωνώ μαζί τους και τους λέω ότι θέλω να το επιστρέψω, μου λέει στείλτε το με δικά σας έξοδα και μόλις το παραλάβουμε και ελέγξουμε ότι είναι σε καλή κατάσταση, θα σας βάλουμε τα χρήματα στον λογαριασμό. Στέλνω λοιπόν την επόμενη μέρα σαν δέμα με ΕΛΤΑ. Περνάνε 4 μέρες και λεφτά δεν έχουν μπει, παίρνω τηλέφωνο, ρωτάω τι γίνεται με την επιστροφή, μου λέει μια τύπισσα εκεί δεν ξέρω λείπει η υπεύθυνη και κάτι παπαριές. Αυτό για 3 συνεχόμενες μέρες, την τέταρτη μέρα παίρνει μία τύπισσα λοιπόν από το μαγαζί (όχι εμένα, είχαμε δηλώσει της συμβίας το τηλέφωνο) και με υφάκι προσβλητικό της είπε κάτι αρχιδιές οτι δεν έχουμε παραλάβει τίποτα, πως το στείλατε, της λέει με ΕΛΤΑ, της απαντάει "α καλάαα... εμείς δεν συνεργαζόμαστε με ΕΛΤΑ κυρία μου" και τέλος πάντων οτι όταν το παραλάβουμε θα σας στείλουμε τα χρήματα δεν θα σας τα φάμε και κλείνει το τηλέφωνο. Μου τα λέει, τσιτώνω, παίρνω τα ΕΛΤΑ στο Μαρκόπουλο και δίνω τον κωδικό αποστολής, για να μου απαντήσει ο άνθρωπος οτι το δέμα βρίσκεται εκεί πέρα 5 μέρες, ενώ τους έχει σταλεί και ειδοποίηση να πάνε να το πάρουν. Τον ρωτάω λοιπόν αν μπορούν να το αποστείλουν εκεί και μου λέει κάτι ιστορίες ότι δεν κάνουν διανομή αυτοί. Ξαναπαίρνω τηλέφωνο (εννοείται γκαζωμένος) στο μαγαζί και τους λέω το και το, πήρα λίγο την τύπισσα από τα μούτρα και για το ύφος της άλλης και μου λέει ήταν άλλη συνάδελφος και δεν ξέρω μα-μου, της εξηγώ τέλος πάντων οτι το δέμα είναι εκεί, μπορείτε να το παραλάβετε, σας έχουν ειδοποιήσει, κάντε κατάθεση τα χρήματα να τελειώνουμε. 5 μέρες μετά, ακόμα περιμένω και τώρα ξαναπαίρνω τηλέφωνο για τελευταία γαμημένη φορά. Κάτι γραμμές προστασίας του καταναλωτή κτλ είναι ψιλοάχρηστα, οπότε ρωτάω: τι κάνεις σε τέτοιες περιπτώσεις;
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  2. #47
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Που ειναι το μαγαζι? Ποσο μακρια απο σενα?

  3. #48
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Μαρκόπουλο, καμιά 100 χλμ πάνω-κάτω, μην πεις βενζίνη και μπουκάλι. Πριν λίγο έκλεισα το τηλέφωνο πάντως κι ενώ πήγε να μου αρχίσει πάλι τις μαλακίες (σαν να έχει δίκιο για κάποιο λόγο) την έβαλα στην θέση της και έγινε κι ευγενική. Υπομονή τελικά λίγο ακόμα γιατί ισχυρίστηκε πως δεν είχαν ειδοποίηση από το ταχυδρομείο και πως ήταν μόνο 2 υπάλληλοι και μια βδομάδα τώρα δεν μπορούσε κανείς να πάει να το πάρει.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  4. #49

  5. #50
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    ^Ο τσονος κανει καλυτερα φωτοσοπ.


    Βικοτνι εννοουσα να πας να τα κανεις λιγο πουτανα, οχι μπουκαλι μολοτοφ κτλ, ηρεμησε


  6. #51
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Η φωνή μου στο τηλέφωνο είναι πιο επιβλητική από την παρουσία μου! Άσε που, αν ήταν να τραβηχτώ μέχρι εκεί, θα το έκανα εξαρχής για να επιστρέψω την τοστιέρα...
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  7. #52
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Λοιπόν, πήρα μέσω του skroutz από ένα μαγαζί (Cosmomarket) 3 πράγματα, εκ των οποίων το ένα δεν ήταν αυτό που περίμενα να είναι βλέποντας την εικόνα (παραπλανητική, νομίζεις ότι είναι ψηστιέρα μεγάλη ενώ είναι μία κλασική τοστιέρα). Τέλος πάντων, επικοινωνώ μαζί τους και τους λέω ότι θέλω να το επιστρέψω, μου λέει στείλτε το με δικά σας έξοδα και μόλις το παραλάβουμε και ελέγξουμε ότι είναι σε καλή κατάσταση, θα σας βάλουμε τα χρήματα στον λογαριασμό. Στέλνω λοιπόν την επόμενη μέρα σαν δέμα με ΕΛΤΑ. Περνάνε 4 μέρες και λεφτά δεν έχουν μπει, παίρνω τηλέφωνο, ρωτάω τι γίνεται με την επιστροφή, μου λέει μια τύπισσα εκεί δεν ξέρω λείπει η υπεύθυνη και κάτι παπαριές. Αυτό για 3 συνεχόμενες μέρες, την τέταρτη μέρα παίρνει μία τύπισσα λοιπόν από το μαγαζί (όχι εμένα, είχαμε δηλώσει της συμβίας το τηλέφωνο) και με υφάκι προσβλητικό της είπε κάτι αρχιδιές οτι δεν έχουμε παραλάβει τίποτα, πως το στείλατε, της λέει με ΕΛΤΑ, της απαντάει "α καλάαα... εμείς δεν συνεργαζόμαστε με ΕΛΤΑ κυρία μου" και τέλος πάντων οτι όταν το παραλάβουμε θα σας στείλουμε τα χρήματα δεν θα σας τα φάμε και κλείνει το τηλέφωνο. Μου τα λέει, τσιτώνω, παίρνω τα ΕΛΤΑ στο Μαρκόπουλο και δίνω τον κωδικό αποστολής, για να μου απαντήσει ο άνθρωπος οτι το δέμα βρίσκεται εκεί πέρα 5 μέρες, ενώ τους έχει σταλεί και ειδοποίηση να πάνε να το πάρουν. Τον ρωτάω λοιπόν αν μπορούν να το αποστείλουν εκεί και μου λέει κάτι ιστορίες ότι δεν κάνουν διανομή αυτοί. Ξαναπαίρνω τηλέφωνο (εννοείται γκαζωμένος) στο μαγαζί και τους λέω το και το, πήρα λίγο την τύπισσα από τα μούτρα και για το ύφος της άλλης και μου λέει ήταν άλλη συνάδελφος και δεν ξέρω μα-μου, της εξηγώ τέλος πάντων οτι το δέμα είναι εκεί, μπορείτε να το παραλάβετε, σας έχουν ειδοποιήσει, κάντε κατάθεση τα χρήματα να τελειώνουμε. 5 μέρες μετά, ακόμα περιμένω και τώρα ξαναπαίρνω τηλέφωνο για τελευταία γαμημένη φορά. Κάτι γραμμές προστασίας του καταναλωτή κτλ είναι ψιλοάχρηστα, οπότε ρωτάω: τι κάνεις σε τέτοιες περιπτώσεις;
    επειδη δουλευω και γω σε εξυπηρετηση πελατωνε , πρεπει να στειλεις το πακετο να παει εκει κατευθειαν αλλιως σιγα μην ασχοληθει καποιος να παει στα ελτα να το παραλάβει (θα πρεπε φυσικα να στο πουνε βεβαια αυτο ) , ι εμεις συνεργαζομαστε με acs και οι επιστροφες ειναι δωρεαν (σοβαρη εταιρεία αφου) . Ο τροπος που σου μιλησαν φυσικα ειναι ελεεινος και να ψοφισουν τα μουνοπανα .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  8. #53
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Μαρκόπουλο, καμιά 100 χλμ πάνω-κάτω
    Κρίμα, αν ήμουν ακόμη Κορωπί όπως μέχρι πριν 2,5 χρόνια, πήγαινα εγώ για πάρτη σου και τους το έκανα λαμπόγυαλο.

  9. #54
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    usenet.nl

    Μην ψηθείτε για ΚΑΝΕΝΑ λόγο να κάνετε εγγραφή για το trial, καθώς η πουστιά είναι πως με το που τελειώσει η δωρεάν περίοδος, γίνεται αυτόματη χρέωση στο paypal που ζητούν κατά την εγγραφή, για ανανέωση συνδρομής. Εκτός κι αν ακυρώσετε τη συνδρομή σας.

    Το οποίο σημαίνει πως μετά από άπειρα κλικ στο μπουρδελοσάιτ τους, θα φτάσουν να σας πουν ότι πρέπει να πάρετε τηλέφωνο σε ΗΠΑ ή ΗΒ για να ολοκληρωθεί η διαδικασία διαγραφής του λογαριασμού.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    usenet.nl

    Μην ψηθείτε για ΚΑΝΕΝΑ λόγο να κάνετε εγγραφή για το trial, καθώς η πουστιά είναι πως με το που τελειώσει η δωρεάν περίοδος, γίνεται αυτόματη χρέωση στο paypal που ζητούν κατά την εγγραφή, για ανανέωση συνδρομής. Εκτός κι αν ακυρώσετε τη συνδρομή σας.
    έτσι δε γίνεται παντού? από Amazon Prime μέχρι το πιο τελειωμένο τσοντοσάητ
    tt0274518

  11. #56
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default


  12. #57
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    usenet.nl

    Μην ψηθείτε για ΚΑΝΕΝΑ λόγο να κάνετε εγγραφή για το trial, καθώς η πουστιά είναι πως με το που τελειώσει η δωρεάν περίοδος, γίνεται αυτόματη χρέωση στο paypal που ζητούν κατά την εγγραφή, για ανανέωση συνδρομής. Εκτός κι αν ακυρώσετε τη συνδρομή σας.
    έτσι δε γίνεται παντού? από Amazon Prime μέχρι το πιο τελειωμένο τσοντοσάητ
    Να πάρεις τηλέφωνο για ακύρωση συνδρομής; Δε νομίζω ότι χρειάζεται κάτι περισσότερο από ένα απλό email, ας πούμε.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    usenet.nl

    Μην ψηθείτε για ΚΑΝΕΝΑ λόγο να κάνετε εγγραφή για το trial, καθώς η πουστιά είναι πως με το που τελειώσει η δωρεάν περίοδος, γίνεται αυτόματη χρέωση στο paypal που ζητούν κατά την εγγραφή, για ανανέωση συνδρομής. Εκτός κι αν ακυρώσετε τη συνδρομή σας.
    έτσι δε γίνεται παντού? από Amazon Prime μέχρι το πιο τελειωμένο τσοντοσάητ
    Να πάρεις τηλέφωνο για ακύρωση συνδρομής; Δε νομίζω ότι χρειάζεται κάτι περισσότερο από ένα απλό email, ας πούμε.
    αν κοιτάξεις το ποστ, δεν κουόταρα αυτό το παρτ
    tt0274518

  14. #59
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Τον τελευταίο καιρό, έχουν ανθίσει στην όμορφη ( ) πόλη μας πιτσαρίες απ' όπου αγοράζεις κομμάτια ως επί το πλείστον και ο μ.ο τιμής είναι το 1€ για κομμάτια μεγέθους περίπου στο 1/4 μιας οικογενειακής. Όλα καλά ως εδώ, ανέκαθεν υπήρχαν τέτοια μαγαζιά, τώρα υπάρχουν πολλά περισσότερα γύρω απ' τα φοιτητάδικα και τη Ροτόντα, άρα περισσότερες επιλογές για όλους κτλ κτλ

    Έχοντας δοκιμάσει από τα περισσότερα (Chris, Fast, Espanol, Pizza Friends) στην περιοχή της Ροτόντας, κατέληξα πως η πιο νόστιμη είναι η Avanti Pizza, στην οποία βρίσκω και μια γεύση με χαλούμι, μανιτάρια, ντομάτα που μου αρέσει ιδιαιτέρως. Κόστος κομματιού 1.20€.

    Προχθές λοιπόν, βρέθηκα στον πεζόδρομο Καλαμαριάς και με μεγάλη χαρά είδα πως υπάρχει κι εκεί η ίδια πιτσαρία. Πήγα για το συνηθισμένο, αλλά "επειδή Καλαμαριά αφού" 1.80€

    ΨΟΦΟ
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Ρε φίλε άλλα ενοίκια τί να κάνουμε, έχουν αυξημένα έξοδα. Έκανες μανούρα;
    Σαλεπιτζής, 1€ στη Μοναστηρίου, 2€ στην Τσιμισκή.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •