Results 1 to 4 of 4

Thread: προβαδικα φθηνα και καλα στην ευρυτερη περιοχη του χολαργου?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default προβαδικα φθηνα και καλα στην ευρυτερη περιοχη του χολαργου?

    νεο τοπικ γιαι βαριεμαι να ανασταινω παλια και πεθαμενα που εχουν και πληροφοριες που μετα απο τοσα χρονια παιζει να ειναι και ανακριβεις.
    τι ζηταω
    (και τα ζηταω αυτα εχοντας τσεκαρει διαφορα σαιτ με προβαδικα που προσφερουν καποια πραγματα)

    δωρεαν ηχογραφηση της προβας να την παιρνουμε σε μπ3 μολις τελειωσουμε

    να εχει καλο ηχο και να μη μας πιανει πονοκεφαλος σαν κατι τραιμπαλ και λοιπες μαλακιες

    να εχει ντραμς της προκοπης δε με νοιαζει ταμπουρο πιατινια μιας και φερνω σχεδον παντα τα δικα μου, αλλα με νοιαζει να ειναι ενα σετ αξιοπρεπες προσεγμενο, να μην εχει τρυπια δερματα στα τομ διπεταλο που δεν παιζεται, βασεις που δεν εχουν πλαστικη καποτα για τα πιατινια κτλ. δεν ειναι τραγικα αυτα που ζηταω, ουτε θελω το γαμηστερο σετ. κατι αξιοπρεπες και μονο

    ο στουντιας να εινα ισυνενοησημος.

    καποια στουντιο σου εχουν ετοιμο το στησιμο σου το αγαμπημενο ετσι ωστε να μη χανεις πολυ χρονο. δε θα μας χαλαγε καθολου

    καλη τιμη. δηλαδη τα 12 ευρω ειναι λιγο τραβηγμενα στην παρουσα φαση

    εκει που παω δεν εινα ιασχημο, καλουλι ειναι με καλο ηχο αλλα δεν ηχογραφει την προβα, καθε φορα γαμιεμαι να βολεψω ταμπουρα διπεταλακτλ με τις γκουμουτσες βασεις που εχει και χανω κανα μισαωρο και ειναι και 12 ευρω που για τριμελη μπαντα αμα θελουμε τριωρη η τετραωρη προβα, ε ειναι λιγο τσιμπημενο. και να χανω και μιση ωρα στο στησιμο, ε γαμησε τα. δηλαδη η ιδεα του να μου εχουν τις βασεις οπως θελω ετοιμες, ειναι μεγαλη καυλα και το να ηχογραφουν την προβα και να μη καθομαι να τη γραφω με το κινητο, ειναι μεγαλη μαγκια

    υγ. ζηταω την εμπειρια σας την προσωπικη και οχι οτι ακουσατε απο το μητσο το πετουγια και το μπαμπη το σουγια ε. φχαριστω
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #2
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    ρε συ ωραια και καλα θα ηταν ολα αυτα αλλα νομιζω οτι ζητας πολλα.. πρωτον κανεις δεν προκειται να σου γραψει τζαμπα την προβα. δευτερον καλο εξοπλισμο σε στουντιο (ειδικα ντραμιστικο) πολυ δυσκολα θα βρεις γιατι παει εκει ο καθε μαλακας βγαζει τα απωθημενα του στα δερματα τα οποια αλλαζουν μονο οταν σπασουν και σγιγγει και τα παντα με ταναλια και ολα αυτα τα πληρωνει το στουντιο αρα δεν τον συμφερει. ενας φιλος μου ειχε ραγισει ΟΛΑ τα πιατινια στο στουντιο μεχρι το bell λολ.

    εδιτ. το καλυτερο πραμα που εχεις να κανεις ειναι να βρεις εναν δικο σου χωρο και εκει κανεις οτι σου καυλωσει
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  3. #3
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    στηβ αν πρσεξες οτι εγραψα θα ησουν πιο υποψιασμενος. ναι πλεον υπαρχουν στουντιο που σου δινουν την ηχογραφηση τσαμπα. 2 που βρηκα χωρις ομως να τα εχω τσεκαρει ακομα ειναι αυτα

    http://polyphonikistudio.gr
    http://www.finalsound.gr

    στο δευτερο θα παω αυριο και μαλισταεπειδη θα παω μονο με το μπασιστα μας αφηνει την ωρα 5 ευρω ε

    επισης, επειδη ακομα δε το ξερεις. τα καλα χαρντγουεαρ δε καταλαβαινουν τιποτα. επειδη εχω μιλησει με διαφορους (στουντιαδες ινκλουντιντ) αν παρεις καλο χαρντγουεαρ (γιαμαχα περλ μετριες προς ακριβες σειρες) δε καταλαβαινει τιποτα. το προβλημα με τα χαρντγουεαρ που εχουν ειναι οτι συνηθως εινα ιγια τον πουτσο και οι βολτες κλωτσαναι πολυ ευκολα λογο κακης ποιοτητας υλικων. τριτον για τα δερματα δεν εχεις αδικο αλλα σιγουρα υπαρχουν στουντιο που οταν τα φτυσουν τα αλλαζουν και δε τα αφηνουν να μοιαζουν σα γυαλι.

    οσον αφορα για τον φιλο σου πες του να κανει κανα μαθημα μπας και μαθει τι παει να πει οικονομια δυναμεων λολ. επισης φταινε και οι στουντιαδες που παιρνουν μιντιουμ πιατινια. μπορεις να παρεις χεβυ πιατα που να γαμανε και να μη νειναι και ακριβα. βεβαια κουμαντο στη τσεπη τους δε κανω οποτε εχω τα δικα μου και δε με απασχολει το θεμα πιατα

    με λιγα λογια στηβ, δε ζηταω πολλα. πριν 2-3 χρονια ναι θα ζηταγα πολλα, πλεον εχουν αλλαξει τα πραγματα., οχι σε στουντιο στυλ τραιμπαλ αλλα εχουν αλλαξει πιστευω... και γιαυτο ζηταω πλεροφοριες απο ατομα που εχουν παει σε συγκεκριμενα στουντιο και ξερουν

    υγ. οσο θυμαμαι οτι παλια χρεωναν το διπεταλο παραπανω, γελαω
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  4. #4
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    πηγα εδω
    http://www.finalsound.gr/el/pricing-offers
    δε δωσαμε τιποτα επειδη ηταν η πρωτη μας προβα. το τυπακι γαματος. ωραιο σετ. πιατινια σαμπιαν β8. παρολο που δεν ειναι τιποτα σπουδαιο. ηταν μια χρα. μηδεν αντανακλασεις, γενικα μου πε οτι εινα ιμελετημενο απο φοιτητες πολυτεχνειου το θεμα του να εχει γαμηστερο ηχο. ειχε τα κονε. μπομπα ηχος. εγω (το πε ακι ο μπασιστας) επαιζ γαμηστερα. δε ξερω γιατι. γαμηστερα. ενα γκρετς ειχε. χαι χατ βαση ελιμινειτορ διπεταλο ντι νταμπλιγιου 5000 γαμωωω. ειχε βαλει ταινιες στα τομ για να κοψει τα οβερτοους. εδειχνε λιγο μπακαλιστικο αλλα οντως το σετ κελαηδουσε λεμε. μια χαρα. σκαμπο ειχε μαλακια αλλα μου πε θα το φτιαξει. γενικα ειναι 2 μηνων στουντιο. αξιζει. παρολο που ναι μακρυα νοπμιζω πλεον εκει θα πηγαινουμε. γαμησε


    ακουσα τον ηχο της ηχογραφησης. εμεινα μαλακας .με τα μουφα πιατινια και ακουγεται λες και γαμαμε το συμπαν πωπωπωπωπωπωπωπωπω
    Last edited by BURNIN AMBITION; 27-12-2012 at 22:48.
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

Similar Threads

  1. Προβάδικα
    By Dragonlord in forum Musicians Chat
    Replies: 47
    Last Post: 08-04-2015, 12:55
  2. Replies: 7
    Last Post: 10-05-2012, 13:39
  3. ΦΘΗΝΑ ΒΙΝΥΛΙΑ ΚΑΙ CD
    By vasilis2112 in forum The Marketplace
    Replies: 1
    Last Post: 28-04-2012, 14:08
  4. Replies: 22
    Last Post: 21-04-2012, 16:17
  5. ΦΘΗΝΑ ΒΙΝΥΛΙΑ ΚΑΙ CD
    By vasilis2112 in forum The Marketplace
    Replies: 1
    Last Post: 20-01-2012, 13:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •