Page 10 of 23 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 340

Thread: Luben

  1. #136
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    α τωρα το ειδα....

    Σπυρε εγω δεν προκειτε να σε κανω κριτικη...ΠΟΤΕ
    εγω ειμαι σε ενα καφενειο διπλα σου και σε λεω τι μαλακες ειναι αυτοι που μπλεξες κλπ

    εαν θες καλη κριτικη ελα μαθε μου εκθεσις
    οχι τιποτα αλλο αλλα το εχω παραπονο....
    απο το 2008 εδω μεσα ακομα προσπαθω να αποδειξω οτι δεν ειμαι μπλαχος κι ας εχω ακουσει/διαβασει/δει τα απειρα
    βαλε και χιλια δυο αλλα...

    τιποτα φιλε
    δεν υπαρχει κανενας λογος να μιλαμε για Λουμπεν....κανε μια συμμαζα απο δικα σου ποστ (εξαιρετικοτατα) εδω μεσα και ξεχνα την παπαρια
    επιμενω...φανζιν

  2. #137
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Ρε Mike αμα είχα το χρόνο της αρκούδας ή μου έφερνε τα φράγκα να πλερώκω το νοίκι μου, θα σου βγαζα ενα ζιν για την πάρτη σου και άλλους 8 σατανιστές από σπηλιές του Καυκάσου.

    Δε σου πα εγώ ότι είσαι βλάχος, ότι έχεις γνώση από περιοδικά κάνει μπαμ για ένα γνώστη που παρακολουθεί τι ποστάρεις και πιο πολύ θα ακούσω εσένα παρά τον τάδε. Αλλά ενε ξέρω και τι συζητάμε καν στην τελική τελική.

  3. #138
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Μωρή Οντέτ, ουστ από δω

    είδα δύο βίδεα του σκεφτικού κάφρου, το ένα με άρεσε με το άλλο με τις φαρμακοβιομηχανίες μου τα χάλασε στο τέλος που κάτι πέταξε για τα καλά του καπιταλισμού τσπ μπερδεύτηκα εκεί, δεν το έπιανε σωστά το θέμα.

    το ζώντας τη δίκη του κασιδιάρη από μέσα το έζησα, ήταν πολύ καλό κείμενο

    γενικά συμφωνώ με μικέ για τσιχλόφουσκα, αλλά εγώ να πω την αμαρτία μου άμα μου δινόταν η ευκαιρία να συμμετέχω σε αυτό ή κάτι παρόμοιο δε θα έλεγα όχι.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  4. #139
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Το τσιχλόφουσκα είναι ένα πράγμα που υπάρχει στο Luben. Στο Luben υπάρχουν και τέτοια πράγματα. ή τέτοια πράγματα ή τέτοια.

    Μη το κουράζουμε μωρέ, δείτε τη φάση πρώτα, πείτε για ραδιοαρβύλα μετά. Τις παπαριές δε μπορώ.
    Last edited by ikonoklast; 11-03-2013 at 05:49.

  5. #140
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    έλα βρε που στενοχωρέθηκες κιόλας, εσύ, το χαλύβδινο τρολ χωρίς ιερά και όσια; βάζω στοίχημα ότι και εσύ στο μυαλό σου ως τσιχλόφουσκα καταχωρημένο. εκτός αν νομίζεις ότι ο τίτλος του περιοδικού είναι αποτυχημένος, που δεν είναι.
    χωρίς να σημαίνει κάτι κακό, εμείς φετίχ με τις λέξεις δεν έχουμε
    δλδ εγώ πιχί διαβάζω μέχρι και George Martin, τσιχλόφουσκες φέρε μου, αρκεί να'χει φάση η φάση.
    που φαίνεται να έχει
    Last edited by rat_poison; 11-03-2013 at 06:18.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  6. #141
    Holi
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    stick
    Posts
    46

    Default

    ikonoklast αυτό εσύ το'γραψες ; 4tress
    I, Being Born a Woman and Distressed
    Last edited by avatar; 11-03-2013 at 08:05.

  7. #142
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Γενικά συμφωνώ με τα περί τσιχλόφουσκας, συχνά κακής γραφής του ικόνοκλαστ, κακού προσανατολισμού του λούμπεν κτλ. Είναι μια ηλεκτρονική κωλοφυλλάδα με όλα αυτά τα στοιχεία που αντιπαθούμε και κράζουμε. Πρέπει όμως να παραδεχτούμε, πως ανάμεσα σε όλη αυτή την ποπ, αναμασημένη σαβούρα και τις κλοπές, έχουν ανέβει και εξαιρετικά κείμενα. Και ίσως τελικά να είναι χρήσιμο να υπάρχει μια κωλοφυλλάδα ευρείας κατανάλωσης και αποδοχής, που μια στο τόσο έχει και κάτι σοβαρό να πει, κάτι που ίσως προβληματίσει κόσμο που δεν θα ερχόταν σε επαφή με αυτά τα κείμενα διαφορετικά.
    Ίσως στην πραγματικότητα να είναι μια καλοστημένη αριστεριστική προπαγάνδα!
    Η συμβουλή μου είναι να αυξήσουν απλώς το πλήθος των σοβαρών κειμένων.
    Και να αλλάξουν αυτό το γραφιστικό, χαοτικό, αίσχος.
    Last edited by Drumsick; 11-03-2013 at 18:46.

  8. #143
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Λάντυ μάθε να βάζεις δύο προτάσεις στη σειρά ρε βλάκα.
    this is radio freedom.

  9. #144
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Θα κάνω επίσης την εξής παρατήρηση: Αυτό που έχετε κατακρίνει όλοι μέχρι τώρα είναι η φόρμα, το γεγονός ότι αποτελεί ένα σάιτ ποικίλης ύλης με "ανάλαφρο" υλικό. Εν τω μεταξύ, είναι αστείο, γιατί όποτε βλέπω λινκς εδώ μέσα, αυτά είναι από Cosmo, Oneman, Iefimerida, Rocking, Protothema κλπ.(*), σάιτ τα οποία είναι σαφώς πολύ χαμηλότερης ποιότητας από το λούμπεν, στα όρια του σκουπιδιού κιόλας. Άμα θέλετε εσείς να το συγκρίνετε με κάποιο σάιτ το οποίο ούτως ή άλλως δεν διαβάζετε ποτέ, ελεύθερα. Το βασικό είναι ότι παραμένει με διαφορά το πιο αξιοπρεπές της κατηγορίας του.


    (*) σε iefimerida και protothema δεν αναφέρομαι στο ειδησεογραφικό κομμάτι (που είναι άλλο δράμα), αλλά στα "χιουμοριστικά" ή στα ανάλαφρα κάθε είδους.
    this is radio freedom.

  10. #145
    Holi
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    stick
    Posts
    46

    Default

    Όσον αφορά εμένα δεν το'χω ψάξει ιδιαίτερα για να εκφέρω την έγκριτη κι εμπεριστατωμένη μου άποψη που θα σας προκαλέσει σπασμούς στο στομάχι και ρίγη στη σπονδυλική στήλη, κι ουτε σκοπευω να το κανω γιατι τα βαριέμαι κάτι τέτοια γενικότερα, εντούτοις ένα άρθρο που έτυχε να διαβάσω πριν λίγο καιρό πάνω στο μεταμοντέρνο, το λαϊκό (όχι νοσοκομείο) και την κατάθλιψη ως αλλο zeitgeist της οικονομικής κρίσης δύσθυμο τεκνο, το βρήκα εμετικό. Κατά τ'άλλα αν είναι ετεροφυλόφιλος άντρας ο γραφών του παραπάνω άρθρου του κάνω δημόσια πρόταση γάμου.
    Spoiler
    Last edited by avatar; 11-03-2013 at 18:11.

  11. #146
    Senior Member landy's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    314

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    Λάντυ μάθε να βάζεις δύο προτάσεις στη σειρά ρε βλάκα.
    αμα τις βαζω οπως εσυ, θα γραφω σαν εσενα.το θεμα ειναι να μη γραφω σαν εσενα.ειχα δει οτι προτεινες και τζειμς τζους σ ενα τοπικ..χαχαχααχα

  12. #147
    Holi
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    stick
    Posts
    46

    Default


    εμένα πάντως μ'αρέσει ο τρόπος γραφής του. και ο τζέημς τζόυς επίσης
    Last edited by avatar; 12-03-2013 at 01:15.

  13. #148
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Γαμάει το oneman. Κάθε κυριακή που μπαίνω contra.gr (ίδιος όμιλος με το oneman) να δω τα γκολ του Αστέρα Τρίπολης, βλέπω στα προτεινόμενα από κάτω "7 βήματα να πείσετε τη γυναίκα σας να τη βιντεοσκοπήσετε σε πορνό", "10 τρόποι να μη σε βλέπει σα φίλο" κλπ.

    Το λούμπεν είναι πολύ καλό πάντως, για να μιλήσουμε σοβαρά. Ανάλαφρο, αλλά όχι κρετίνικο, εκεί είναι το μεγάλο στοίχημα που μου φαίνεται πως κανείς δε θέλει να καταλάβει. Μπορεί εσύ να είσαι γαμώ τα παιδιά, αλλά και δικαίωμα στο ανάλαφρο έχεις, και στη γρήγορη ενημέρωση, και στον έξυπνο χαβαλέ, και στην "στο όρθιο" παρουσίαση ενός κάποιου αντικειμένου. Αν τελοσπάντων δε θες κάτι από αυτά τότε δεν υπάρχει και λόγος για κριτική. Αυτό πιστεύω εγώ, και δεν έχει να κάνει με το λούμπεν, έχει να κάνει με τη σνομπαρία που βλέπω από όλο τον κόσμο απέναντι στο "ποπ" και στη διάθεση αυτοτιμωρίας που εγώ διακρίνω σε αυτούς που το λοξοχάζεψαν. Και το άρθρο για τον Μπέργκαμπ γάμησε, για όλους του παραπάνω λόγους.

  14. #149

  15. #150
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    o Xouitis to egrapse ?

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •