Results 1 to 2 of 2

Thread: VERMINGOD IGNORABIMUS + AFTER METAL PARTY @ Εμπάρκγο Patras

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Patras/Athens
    Posts
    20

    Default VERMINGOD IGNORABIMUS + AFTER METAL PARTY @ Εμπάρκγο Patras

    Καινουργιο Venue για lives στην πατρα ανοιχτο σε ολα τα ειδη οπως δειχνει !

    Ετσι λοιπον πηγα με αρκετη ορεξη να στηριξω τα παιδια και τον χωρο με την ελπιδα να αλλαξει κατι σε αυτην την πολη μηπως ξαναγυρισει στις παλιες τις δοξες !!

    Εφτασα λιγο πριν ξεκινησουν οι Ignorabimus ... Ο χωρος γεματος αρκετα και ηλικιες κατα κυριο λογο μικρες !! Ελπιδοφορο !!

    Τα παιδια επαιζαν κατι σε ατμοσφαιρικο Metal με ξεσπασματα και αρκετα μελωδικα σημεια ! Δεν ακουω αυτη τη μουσικη ουτοσωστε δεν μπορω να κρινω και να κατηγοριοποιησω ! Εγω προσωπικα τους ακουσα ευχαριστα Με συνοδεια αλκοολ και τσιγαρο ! Γενικα ηταν αξιοπρεπεστατοι και με ομορφο ηχο ! εχουν βγαλει καποιο υλικο απο τι εμαθα αλλα δεν ειχανε μαζι τους για να προμηθευτω .

    Συνεχεια με Vermingod !

    δυστυχως ο ηχος απαγοητευσε τελειως !! Απο τα ντραμς ακουγες μονο μποτα και πιατα ... Δεν ακουσα ταμπουρο και τομ ουτε δευτερολεπτο ...
    Κριμα γιατι κατα τα αλλα ηταν ισως η καλυτερη τους συναυλια στην πατρα ! Απο οσες εχω δει εγω τουλαχιστον... Τα νεα τους κομματια ειναι σαφως ανωτερα απο τα πρωτα και πολυ πιο εξελιγμενα μουσικα ! Πολυ περισσοτερη μελωδια και πολυ ομορφοτερα ριφ ! Βγαζουν νεο αλμπουμ ειπανε !
    Επεσαν και κανα δυο κλωτσιες αλλα ως εκει ... Τιποτα το ιδιαιτερο .... Γενικα δεν καταλαβαινω τον κοσμο αυτης της πολης ... Μυζεριαζει ολη μερα για το οτι δεν υπαρχουν πια μπαντες και καλα λαιβ και οταν σκασει κατι καλο καθεται σπιτι !!! Τελικα οι ιδιοι που παραπονιουνται ειναι οι ιδιοι που σκοτωνουν την μουσικη με τη μυζερια τους και την παραξενια τους ...

    Τελος παντων !

    Ηταν μια ωραια βραδια με καλη μουσικη ! Μακαρι να συνεχιστουν τετοιες φασεις ! Αναμενουμε !!

  2. #2
    Junior Member direngrey's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    15

    Default

    το φαινομενο πατρα δεν εξηγειται ,εχουν προσπαθησει να το αναλυσουν και παλιοτερες γενιες....απλα ΜΙΝΑΡΟΥΠΟΛΗ

    ηθελα να δω κι εγω vermingod , αλλα πολυ πιτσιρικαρια
    Last edited by direngrey; 01-03-2013 at 11:51.

Similar Threads

  1. Electric Requiem 90s metal party - 12/3/2011 Roi Mat
    By Dragonlord in forum Live & Events Talk
    Replies: 219
    Last Post: 14-03-2011, 22:55
  2. Replies: 47
    Last Post: 28-12-2009, 15:03
  3. GLAM ROCK/HAIR METAL PARTY
    By glamdicted in forum Live & Events Talk
    Replies: 15
    Last Post: 12-09-2006, 02:47
  4. Metal Eagle Party
    By After Dark in forum Live & Events Talk
    Replies: 7
    Last Post: 21-05-2005, 16:34
  5. PARTY METAL HAMMER STO RODON...
    By Motorcycle Irene in forum Music Discussion
    Replies: 29
    Last Post: 22-12-2004, 17:30

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •