View Poll Results: μ?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • hol

    14 73.68%
  • cyta

    5 26.32%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: hol ή cyta?

  1. #16
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Ας πω κι εγώ που τώρα τελευταία δουλεύω σε κάτι τεχνικές εξυπηρετήσεις του ΟΤΕ.

    Έχω hol 2 χρόνια και βάλε. Τους χρειάστηκα για τεχνικό θέμα 2 φορές. Τη μία ουσιαστικά, την άλλη απλά μαλακιζόμουν και πείραζα πράγματα. Δύο χρόνια μία φορά μόνο με έχει κάνει ένα d/c και η εξυπηρέτησή τους είναι λίγο μυστήρια. Της φάσης δεν παίρνεις τηλ και περιμένεις, απλά καταγράφουν ότι πήρες και σε παίρνουν αυτοί. Την πρώτη φορά κάναν ένα δίωρο με αποτέλεσμα να με βρουν στο γήπεδο (λολ), την άλλη αμέσως. Άψογη εξυπηρέτηση, δεν ξέρω γιατί τους κακολογούνε εδώ, ο ένας βέβαια είναι ο μπέρνης. Το κακό τους είναι ότι έχουν φοβερά κλειστή και μυστικοπαθής πολιτική με router στο οποίο δε μπορείς να πειράξεις ΤΙΠΟΤΑ, ούτε καλά καλά να δεις σε τι ταχύτητα κλειδώνει και ποιο είναι το Username και pass σου. Κατά τα άλλα μπάσταρδοι στις χρεώσεις, της φάσης καλοκαίρι σε διακοπές, 5 μέρες μετά τη λήξη λογαριασμού να σου στέλνουν sms φάση: "πλήρωσέ το αλλιώς στο κόβουμε ως το τέλος της εβδομάδας".

    Forthnet ούτε κατά διάνοιαν. Πρώτο μου double play (2007 έως 2010), μας ανακάλυψαν λογαριασμούς που δε μας στείλαν ποτέ από παλιότερα, μας βρήκαν λογαριασμό πάνω από το πάγιο (που ποτέ δεν περνούσαμε) για τον οποίο δε μας δίναν αναλυτική και κάτι τέτοια, τους πλήρωσα, έφυγα άρον άρον και δεν πρόκειται να ξαναγυρίσω ποτέ.

    Να τσεκάρεις πλέον και ΟΤΕ γιατί η ΕΕΤΤ χαλάρωσε και πλέον οι τιμές του είναι πολύ ελάχιστα μεγαλύτερες από τον ανταγωνισμό. Στα θετικά ότι μπορεί να σε εξυπηρετήσω και είμαι πολύ γλυκός κι εξυπηρετικός στο τηλέφωνο (όπως και όλοι μας), φήμες λένε ότι τελικά έχουμε την καλύτερη τεχνική εξυπηρέτηση. Υστερούμε σαφώς στον χρόνο επιδιόρθωσης βλαβών.

    Οι ταχύτητες είναι συνάρτηση ως γνωστόν δύο παραγόντων ο ένας από τους οποίους είναι η ποιότητα των εσωτερικών καλωδιώσεων (από το εσκαλίτ έως το ρούτερ), πράγμα το οποίο θα είναι το ίδιο για σένα όπου κι αν πας. Ο δεύτερος και κυριότερος παράγοντας είναι η απόστασή σου από το DSLAM στο οποίο θα ανήκεις, ένα 90% των οποίων είναι του ΟΤΕ με εκμίσθωση από άλλες εταιρείες, ιδιαίτερα στα αστικά κέντρα (κοινώς και πάλι κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις τις ίδιες ταχύτητες ότι κι αν επιλέξεις).

    Φάντομ ντακ, οι συνδέσεις δεν κολλάνε στους BRAS, οι BRAS απλά "πέφτουνε" και αφήνουν μια σειρά από χρήστες εκτός και επανέρχονται. Reset συμβαίνει μόνο στις πόρτες των DSLAM, εκεί κόλλησες σίγουρα.

    Χοντρούλη η ισχύς του ασυρμάτου είναι εντελώς άσχετη από τον ISP.
    Last edited by H.; 03-12-2012 at 18:53.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  2. #17
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    σε ποιο πακετο ησουν drumsick?γιατι εγω δεν ειδα καποια αλλαγη στον λογαριασμο.

  3. #18
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    2play unlimited. Δεν ξέρω πότε ακριβώς ακρίβυνε, αλλα όταν το ξεκινήσαμε ήταν κάπου 40ευ το μήνα και τώρα που κοιτούσα τιμές γενικά, έχει 50.

  4. #19
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Πάντως επειδή έχω forthnet και το ξέρω αυτό, 2play unlimited υπαρχουν 2 πακέτα, ένα που δίνει τσάμπα σταθερά, εξωτερικό και 1 ώρα προς κινητά (40 ευρώ) και ένα ίδιο με 4 ώρες όμως για κινητά (50 ευρώ).
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •