View Poll Results: μ?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • hol

    14 73.68%
  • cyta

    5 26.32%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: hol ή cyta?

  1. #1
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default hol ή cyta?

    Λέω να αλλάξω εταιρία, γιατί πολύ ακρίβυνε η Fortnet. Ποιά θα προτείνατε απ'τις 2?

  2. #2
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Σκατα στη Συτα.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    125

    Default

    Γενικά hol αλλά, αν υπάρχει η δυνατότητα, ρώτα και κάποιον/ους (προφανώς με hol ή cyta) που είναι στο ίδιο καφαο με σένα να σου πουν αν έχουν τυχόν προβλήματα.
    Αν αποφανθείς ότι είναι το ίδιο, διάλεξε το φθηνότερο πάροχο.

    Παίζει επίσης με δήλωση αλλαγής παρόχου να σε πάρει η Forthnet για καλύτερη προσφορά.

  4. #4
    Giagias me Jazzmaster Μελαγχολικός Χοντρούλης's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    589

    Default

    Όχι cyta.

    Αν και τελευταία ρολλάρει καλύτερα, είχα εξαιρετικά προβλήματα.

    π.χ.
    Είχαν πέσει τα πάντα (τηλ και ιντερνετ). Τρόπος επικοινωνίας δεν υπήρχε οπότε αναγκάστηκα να κλέψω σήμα και να στείλω μέηλ. Μου απάντησαν λίγο καιρό μετά (με μέηλ που σημαίνει οι τύποι τζογάραν για το αν θα το δω) αν έχω ανοιγοκλείσει το ρούτερ.

    Επιπλέον μετριότατες ταχύτητες και κακό σήμα στην ασύρματη (έχω πειράξει το ρούτερ μπόλικες φορές).
    Γενικά η εμπειρία μου δείχνει κακή εξυπηρέτηση, μέτρια σύνδεση.
    Ο λόγος που την επέλεξα ήταν το κόστος οπότε τα βάζεις κάτω και βλέπεις.
    φιλελεύθερος παρακρατικός
    αλβανος χρυσαυγίτης
    gay παπας
    σουβλάκι καλαμάκι
    emocore-commando
    μεταλάς
    χριστιανός-κρυφορεφορμιστης-φανεροπορτουνιστης
    παραγωγός εισαγωγών
    αντι-αντι-ιμπεριαλιστης (ιμπεριαλιστής)

  5. #5
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    Default

    Εγώ πάλι στο Ηράκλειο είχα cyta 2αρα και πέραν του ότι ήταν η πιο οικονομική(δεν ξέρω τώρα τι παίζει,καθότι αναγκαστικά έχω ΟΤΕ μιας και δεν παίζει άλλη εταιρία εδώ που μένω) δεν είχα σχεδόν ποτέ προβλήματα με την σύνδεση και επίσης μετά από αναβαθμίσεις δικτύου μου την έκαναν 4mbps for free

  6. #6
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    σιτα (σιταν) εχω απο το καλοκαιρι και δεν μου εχει κανει ποτε μαλακια επισης ηρθε ο τεχνικος να με συνδεσει στον μισο χρονο αποτι οι αλλες εταιριες και ερχεται και fixed το μοντεμ. απο ταχητυτα πιανω 9 10 mbps οσα επιανα με την forthnet
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  7. #7
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ti hol re na ton kapsete thelete? hmarton
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  8. #8
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Υπάρχει και το θεματάκι πως είμαι επαρχία, οπότε δεν ξέρω τι παίζει με cyta εδώ. Σήμερα έμαθα πως το νετ που μου δίνει ο γείτονας είναι hol, οπότε μάλλον στα σίγουρα θα πάμε.

  9. #9
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Να πας σε οτι νομιζεις οτι ειναι καλυτερο για σενα προφανως. δε ξερω απο τιμες οποτε δε μπορω να σου πω βαση υτου. αυτο που γνωριζω μως ειναι οτι η τεχνικη υποστηριξη της χολ ειναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ. ψαξε σε ινσομνια και ειντιεσελ τζιαρ να δεις και να φριξεις γενικα. νε διαφορα η χειροτερη. απο εκει και περα αν στην επαρχια που εισαι δεν εχετε προβληματα (ρωτα το γειτονα σου) τοτε επελεξε τη φθηοτερη. μιας και μπουκομενα ντισλαμ δε παιζει να υπαρχουν, οιτι και να βαλεις θα ειναι το ιδιο καλο οποτε διαλεξε το πιο φθηνο. αυτα. εκτος κιαν παιζεις κολ οφ ντιουτι οποτε και πρεπει να βαλεις οτε
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  10. #10
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    αυτο πρεπει να το γραψω σε αλλο θρεντ αλλα γιατι ο φαιαρφοξ μου τρωει συνεχεια γραμματα? εχει καταντησει μαλακια
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  11. #11
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    η hol έχει όντως ανύπαρκτο σαππόρτ αλλά στα 7 χρόνια που έχω 2 φορές χρειάστηκε να τηλεφωνήσω στον καιάδα τους (τη μία είχα μείνει μια βδομάδα χωρίς νετ επειδή είχε κολλήσει η σύνδεση στο bras κι έπρεπε να έρθει ο τεχνικός του ΟΤΕ σπίτι για να πάρει τηλέφωνο να κάνουν reset...). κατά τ' άλλα είναι πολύ σταθερή κι αξιόπιστη, αλλά ναι, εξαρτάται κι από την περιοχή. εγώ θα διάλεγα χολ μόνο και μόνο επειδή δεν εμπιστεύομαι τους μικρότερους παρόχους που κλείνουν κατά καιρούς.

  12. #12

    Default

    loipon an 8es xlidi texnikous kai sea pas se OTE h amesos epomeni eteria einai h forthnet tora gia oles tis upolipes den exoun dikous tous texnikous kai pernoun tsimpoukia apo tis mis8omenes tous grammes ston OTE pote 8a mpoun se protereotita na tis tsekaroun kai ta @@ kounioute

    egw evala hol gia tous idious logous pou 8es ki esu na ala3eis... einai f8ina
    genika ola komple kai den etixe kati stravo

    tora gia na min sou katsoun aproopta mias kai eisai eparxia rota tous gitones pos paei h grami an exei 8orivo kai tetia kai meta rota thn eteria pou klidonei
    dld an einai kai eisai makria apo to dislam kai pianeis 5 Mbps sta 24 kane simvoleo gia 4ara kai oxi 24ara pou einai pio f8ina
    genika prin kaneis to simvoleo pri3tous to papari sto thl na sou poun oles tis plirofories pou 8es kai an den 3eroun na ma8oun

    elpizw na vgazw noima mias kai eimai tapa
    Yippee-ki-yay, motherfucker.

  13. #13
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Δε νομίζω πως με αφορούν τα παραπάνω, μιας και με ενδιαφέρει το 2play που δίνει και δωρεάν κλήσεις στο εξωτερικό. By default δλδ 24αρα δίνει το πρόγραμμα.

    Και βασικά μόλις πήραν και μας κάναν και κάτι εκπτώσεις λόγω κινητών vodafone, οπότε έκλεισε για hol. Και god help us.
    Last edited by Drumsick; 03-12-2012 at 10:44.

  14. #14
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Coloubra View Post
    tora gia na min sou katsoun aproopta mias kai eisai eparxia rota tous gitones pos paei h grami an exei 8orivo kai tetia kai meta rota thn eteria pou klidonei
    Μένουμε σε αυτό.

    Όταν ενδιαφέρεστε για ιντερνετς, πρώτα απ'όλα ρωτάτε γείτονες/γνωστούς της περιοχής τι παίζει με τον ISP τους. Οι συνθήκες είναι τόσο διαφορετικές από περιοχή σε περιοχή που τα χειρότερα να διαβάσεις για κάποιον ISP, σε εσένα μπορεί να είναι ο καλύτερος.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  15. #15
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    HOL, γιατί μπορεί να είναι καπιταλισταί, αλλά τουλάχιστον δεν είναι κύπριοι.
    this is radio freedom.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •