Results 1 to 5 of 5

Thread: Lord 13/ 1000mods / Mahakala ~ 30.11 @ Gagarin 205

  1. #1
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default Lord 13/ 1000mods / Mahakala ~ 30.11 @ Gagarin 205

    Mahakala μια χαρά, θα το ήθελα αλλά δεν μπορώ να πω ότι πήραν κεφάλια. Τα καθαρά φωνητικά νομίζω ότι τους στερούν πάααρα πολύ αυθεντικότητα σε σχέση με την εποχή των σκιζμένων βόκαλς (ο αγάπης Kontan πρέπει να μου είπε καμιά δεκαριά φορές πόσο γαμάγανε παλιά που μοιάζανε με Iron Monkey). Επίσης, με κάθε καλή πρόθεση, τα λαθάκια του ντράμερ ίσως να χαλάσανε μια-δυο φορές το καλό αίσθημα που πάγαιναν να βγάλουν τα τραγούδια.

    Μοδς μας αγκάλιασαν σαν ζεστή κουβέρτα με τον πηχτό τους ήχο, Λάμπρος με μουστάκι έδειξε για άλλη μια φορά πως τα ντραμς είναι πρώτα πώρωσις και μετά μουσικό όργανο, ενώ από κάτω οι θηλυκές θαυμάστριες προσπαθούσαν να καταλάβουν τι τις υγραίνει περισσότερο, το μουστάκι του ντράμερ, ή τα μελένια γκάζια που έβγαιναν από τα ηχεία.

    (Είπες όμως θα το κόψεις ε;...)

    Ο κόσμος δεν ήταν μελίσσι, ένεκα που το και το μαγαζί είναι μεγαλούτσικο, ένεκα και της τίμιας ποτιστικής βροχής όλο το χθεσινό βράδυ. Μου έκανε εντύπωση που οι γνώριμες καραφλομουσοαλητόφατσες ήταν σχετικά λίγες και κρυμμένοι στις γωνιές τους, ενώ στο κοινό είχε πολλά παιδάκια, ηλικίας πρωτοετούς, πράγμα ευχάριστο γιατί φαίνεται η νεολαία όχι μόνο ακούει λίγο ροκεντρολ άλλα γαμωπατάει και σε κανά λάηβ.

    Λόρδοι 13 βγήκαν με καλούτσικο-προς-όχι ήχο, ο οποίος στην πορεία βελτιώθηκε, αλλά το θέμα δεν ήταν αυτό ή οι μια χαρά συνθέσεις τους...
    Το θέμα ήταν ότι δεν μπορούσα να μην τους συγκρίνω με πριν 6-7-8.... χρόνια λαήβ τους στο Ροντέο όπου τότε έδειχναν να προσπαθούν για κάτι... και το κέρδιζαν. Χτες παίξανε μια χαρά τίμια αλλά, έδειχναν σαν μην καβλώνουν πλέον και τόσο με τα τραγούδια τους.

    ...ή αυτό... ή εγώ ήμουν πολύ απασχολημένος να μιλάω με φίλους και γνωστούς, να γελάω με τον ερωτικό μου ντράμερ Ντίνο που είχε χάσει την αίσθηση του χρόνου, καθόταν ακίνητος για ένα λεπτό και γυρνούσε και μου έλεγε "μαλάκα, μεγάλο τραγούδι, πόση ώρα το παίζουν, κανά τέταρτο;".... (Μπέρνη έχασες!)....ή να κάνω τον φανμπόη στους Μοδς και να λέω στον Δάνη πόσο δεν μπορώ να διαχειριστώ που κρεμάει το μπάσο στις κάλτσες, με αφοπλιστική απάντηση... "δεν με βολεύει αλλίως ρε μαν..."

    Γενικά ωραία νύχτα, καλές κραιπάλες, ακόμα καλύτερη διάθεση, ο Ντίνος ακόμα να ξενερώσει, σκέφτομαι να μπω σε καμιά τράπεζα με φλόμπερ να σηκώσω λεφτά να πάρω κανά καινούριο μπάσο, και αυτά. Όσο υπάρχει ηλεκτρισμός, υπάρχει ελπίδα.

    Deafening, painstaking, BB King

  2. #2
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    me porwneis. malakia re gamwto makari na mporousa. perimena to live pws kai pws kai phra tarxidia mou. boor epaixan?
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  3. #3
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Όχι.
    Αλλά γενικά, ΠΟΘΤΑΝΑ ΟΛΑ.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  4. #4
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    Το θέμα ήταν ότι δεν μπορούσα να μην τους συγκρίνω με πριν 6-7-8.... χρόνια λαήβ τους στο Ροντέο όπου τότε έδειχναν να προσπαθούν για κάτι... και το κέρδιζαν. Χτες παίξανε μια χαρά τίμια αλλά, έδειχναν σαν μην καβλώνουν πλέον και τόσο με τα τραγούδια τους.
    τι θελει να πει ο ποιητης?
    κορεστηκαν απο την επιτυχια τα συμβολαια και τις λιμουζινες?
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  5. #5
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Τζίτζι μελένιε δεν σε μούτζωσα εγώ - ακούς ρε, παλιότερα φέρνανε τις ΧΑΡΛΕΫ έξω από το λαηβάδικο και το πιστεύανε, ο Dee έβγαζε το κράνος πριν ανέβει στην σκηνή, νομίζανε ότι ζούνε στην Αμερική του Peter Fonda κι όχι στην Αθήνα... κι αυτό τους τροφοδοτούσε. Από πέρσι που τους είχα δει (πάλι με τους Μοντζ νομίζω, στο ΑΝ) αλλά και προψές το βράδυ, φαίνονται να βαριούνται λίγο την φάση... να τους έχουν μείνει μόνο τα ριφ κι αυτά να μην είναι αρκετά.
    Ξέρω κι εγώ...

    στονμπούτσομου οι κωλοβάζελοι

    Deafening, painstaking, BB King

Similar Threads

  1. Lord 13/ 1000mods / Mahakala ~ 30.11 @ Gagarin 205
    By lab in forum Live & Events Talk
    Replies: 2
    Last Post: 01-12-2012, 13:18
  2. Replies: 20
    Last Post: 14-10-2011, 13:57
  3. Replies: 21
    Last Post: 08-10-2011, 13:42
  4. Mahakala
    By Out Of The Body in forum Self-Promotion
    Replies: 33
    Last Post: 14-11-2009, 15:00
  5. Mahakala - Mahakala
    By Atheist in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-2007, 12:41

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •