Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Nightstalker live @ akanedes

  1. #1
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default Nightstalker live @ akanedes

    Αυτή η μπάντα συνεχίζει να επιβεβαιώνει ότι μπορεί να παίξει το ίδιο καλά οπουδήποτε, με την ίδια όρεξη και το ίδιο κέφι. Ήρθαν κι έπαιξαν σε έναν από τους χειρότερους χώρους που θα μπορούσε να γίνει λάιβ.
    Setlist μην περιμένετε αλλά νομίζω ήταν η κλασική αυτής της περιόδου.
    Ευτυχώς ο ήχος ήταν σε ικανοποιητικά επίπεδα, τουλάχιστον μπροστά που είμασταν τα 25 περίπου άτομα που χωρούσαμε όρθιοι σε εκείνο το χώρο. Από τα 100 περίπου άτομα που μπορεί να ήταν εκεί μέσα μόνο οι 30-40 έδειχναν να καταλαβαίνουν που ήρθαν, τι θα δουν και τι θα ακούσουν. Δεν το λέω για κακό αλλά είναι κρίμα για οποιαδήποτε μπάντα να παίζει σε έναν τέτοιο χώρο ειδικά όταν έχει δυναμική να τραβήξει αρκετό κόσμο και όταν ο κόσμος έχει διάθεση να στηρίξει έστω κι αν δεν είναι 100% στη φάση.

    Χωρίς πολλά-πολλά: το λάιβ γάμησε. Ο κόσμος που ήρθε με σκοπό να γουστάρει γούσταρε, έριξε τις σβούρες του και το χορό του μπροστά, σπρώχτηκε, ίδρωσε (λόγω απουσίας εξαερισμού !!?#%&#@!) πέρασε ωραία και άκουσε αυτό που περίμενε να ακούσει.

    παρόλα αυτά...
    πείτε με και υπερβολικό ή παράξενο αλλά.....
    είναι κρίμα να βάζεις τον κόσμο σε έναν τέτοιο χώρο:




    Χώρος πρώην κινηματογράφου ή κάτι τέτοιο.
    Αισθανόσουν ότι θα βγει ο Αργύρης με το PhD να σου κάνει διάλεξη ή ότι θ'αρχίσει να απαγγέλει ποίηση.
    Χώρος χωρίς εξαερισμό. Σκέτα ντουβάρια που δε νομίζω ότι ευνοεί και πολύ τον ήχο για οτιδήποτε σε αυτές τις εντάσεις.






    Η απόσταση της πρώτης σειράς από τη σκηνή ήταν το πολύ 2 μέτρα:


    πράγμα που καταντούσε κι επικίνδυνο όταν μαζευτήκαμε μπροστά όσοι τελικά είχαμε όρεξη για νταβαντούρια. Σε αυτό το χώρο κάποιος είχε τη φαϊνή ιδέα να στρώσει κάτω χαρτόνια για να καλύψει το πάτωμα και να το προστατέψει (από τι. Νταξ εννοείται δεν έμεινε χαρτόνι για χαρτόνι στο τέλος άσε που σκόνταφτες κιόλας.

    Κι εδώ δικαιολογώ πλήρως τον κόσμο που άραξε στα καθίσματα σε όλη τη διάρκεια του λάιβ αν και δεν μπορώ να τους καταλάβω


    ενοχλητικός κάμεραμάν έμπαινε σε όλα τα πλάνα μέσα, τραβούσε τις πενιές από απόσταση 10cm, απορώ πως δεν του ρίξαν κανα μπινελίκι. Παρόλα αυτά θα θέλαμε να δούμε τι έχει τραβήξει

    ο Αργύρης να που τον έγραφε πάντως:




    νταξ ο φωτισμός έκανε και γαμώ τα εφφέ





    εγώ πάντως συνεχίζω να μην καταλαβαίνω αυτούς εδώ:




    ΔΙΑΛΕΞΗ ΤΕΛΟΣ! ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ. ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ





    bonus game:

    ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ σε όλους τους τσαμπουκάδες μετά το live και όλα τα υπόλοιπα τζιτζιμπρίτζι που αφαιρώ τώρα λόγω αυτολογοκρισίας
    Last edited by Sotos_The_Tequiler; 11-11-2012 at 21:21.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  2. #2
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    ο Σώτος και τα ριβιου που θέλουμε

    Όντως ο χώρος δείχνει τραγικός για rock live. Καμιά παλιά αποθήκη έστω δεν παίζει εκεί;



    Αισθανόσουν ότι θα βγει ο Αργύρης με το PhD να σου κάνει διάλεξη ή ότι θ'αρχίσει να απαγγέλει ποίηση.
    άνετα το 'χει
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  3. #3
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    ξέχασα να βάλω το καλύτερο ρε!

    Στόκοι λάιβ στη λυρική σκηνή:



    Μπιλάρα αν έχει όρεξη και διάθεση ο οποιοσδήποτε να κάνει κάτι καλό τον τρόπο θα τον βρει... δεν ξέρω τι υπάρχει και τι δεν υπάρχει αλλά η πραγματικότητα είναι ότι εγώ έχω δει στην επαρχία τους στόκους 2 φόρες σε καλύτερο χώρο με ΔΩΡΕΑΝ είσοδο.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    και ποιος εισαι συ ρε θειο που θ αλλαξουμε τις συνηθειες μας για σενα
    εδω δεν διαμαρτυρηθηκαν τα ΘΡΑΣ ΝΙΑΤΑ που τους καθισαν εκει και μουρμουριζει η ΣΤΟΝΕΡ ΓΕΡΟΥΣΙΑ;

    απογευματινο τσαγακι με τους τανκαρντ --> https://www.youtube.com/watch?v=U3UBiQKSj2I [εμφαση στο 5:50]
    Last edited by sfinotouvlaki; 04-11-2012 at 13:34.

  5. #5
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    Superfreak


    sfino
    Η στονερ γερουσία κουβαλάει στις πλάτες τις χρόνια εμπειρία και θα κράζει ό,τι χρειάζεται κράξιμο



    edit:

    Διάλεξη του Αργύρη για το στονερ κίνημα και την κρίση στην αριστερά
    Last edited by Sotos_The_Tequiler; 04-11-2012 at 14:25.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  6. #6
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Συγκινητικός χώρος, γαμώ το μουνί!
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  7. #7
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    απογευματινο τσαγακι με τους τανκαρντ --> https://www.youtube.com/watch?v=U3UBiQKSj2I [εμφαση στο 5:50]

  8. #8
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    μερικα απο τα πιο ιστορικα ΘΡΑΣ λαιβ στην σαλονικη γινηκαν στον Ελλησποντο (τσονταδικο)
    το μπαλετο εδινε και επαιρνε, η καρεκλες σαν να μην υπηρχαν

    Σωτε την αλλη φορα στο τσατ νομιζα στην αρχη οτι λεγαμε γιαυτονα τον χωρο...


    αλλα μαλλον η σερραικη διανοησις φοβηθηκε να τον δωσει (ΘΡΑΣ αφου)

    απ'οτι με ειπαν, απο δω φυγαν 4 κουρσες με ΠΑΟΚτσακια
    εγω δεν ημαν σε καμια γιατι αυτην την περιοδος ειμαι μαλλον εγκυος, τουτεστιν ξερνοβολαω ολη μερα και δεν κανει μεσα σε ξενα αμαξια

    οι φωτοζ απο το κοινο με ψιλοσοκαραν
    αδυνατω να πιστεψω οτι ενας τοσο μικρος χωρος δεν γεμισε εστω
    μονο απο τους χιεβιδες επρεπε να τιγκαρει
    αλλα τι να κανεις...ο Αργυρης δεν εχει τα βυζα της Gathering

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    7

    Default

    Ο διοργανωτης.Πρωτα απ' ολα το report θεωρω οτι ειναι πολυ προσβλητικο για την πολη ΣΟΥ και το κοινο της.Απο οτι καταλαβα εσυ δεν ηρθες για την συναυλια (φαινεται απο το οτι δεν αναφερεις τι παιξανε) αλλα για να κραξεις μονο.Οι Σερραιοι ετσι γουσταρουν να διασκεδαζουν και μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στα 180 ατομα που το τιμησανε(οχι 100 οπως αναφερες).Αν δεν σου αρεσει απλα δεν συμμετεχεις.Δεν πηρα κανεναν με το ζορι στην συναυλια ουτε σου ειπαν να πας με το ζορι στο after show party στο bookit που παρεπιπτοντως περασαμε ωραια και η μπαντα.Κι εσυ που ηρθες ηταν επιλογη σου και ηξερες τον χωρο απο τους ROTTING CHRIST οπου το live εγινε 17 Σεπτεμβριου(οχι Ιουνιο) και εγινε εκει γιατι τελευταια στιγμη δεν δωσανε το θεατρακι(ενω μου δωσανε το οκ).Στο μονο που θα συμφωνησω μαζι σου ειναι οτι ο χωρος ειναι ακαταλληλος για live αλλα δυστυχος δεν υπαρχει αλλος,εψαξα παντου και το ξερουν ολοι.Βρες εσυ καλυτερο χωρο και αν στον δωσουν,διοργανωσε ενα live χωρις χορηγους και υποχρεωσε το κοινο θελει δεν θελει να χτυπιεται.Εγω σαν διοργανωτης θα σου βγαλω το καπελο.Τα live γινονται αναγκαστικα εκει,αλλιως δεν θα βλεπαμε τετοιες μπαντες(και η συγκεκριμενη μπαντα συμφωνει μαζι μου).Επισης την ιδεα για τα χαρτονια ηταν δικη μου για να προστατεψω το δαπεδο(ηταν καινουργιο) απο τα τσιγαρα διαφορετικα θα ξαναδωσουν τον χωρο(και ας ειναι ακυρος,υπαρχει αρκετος κοσμος που θελει να δει εστω και ετσι live).Συμβουλη...αφου υποφερεις τοσο,αλλαξε πολη.

  10. #10
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    Default

    δυστυχώς στο Σερρέϊκο δεν υπάρχουν συναυλιακοί χώροι, νομίζω ότι είναι γνωστό αυτό, για τους ντόπιους. ότι και να πεις για τον χώρο δίκαιο θα έχεις, αλλά από την στιγμή που δεν υπάρχει άλλος χώρος ή δε θα γίνει το live ή δωρίζεις το σπίτι σου (προϋπόθεση μεγάλη αυλή, γιατί πάλι θα κράζεις.. ).

    το ότι καθόταν.. ε ξέρω γω.. εγώ προσωπικά αν βρω καρέκλα και δε θέλω να χτυπηθώ θα κάτσω.. κι αν βρω και κρεβάτι, θα ξαπλώσω. το παρών αρκεί ρε συ, δεν είναι ανάγκη να χοροπηδάμε κιόλας
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

  11. #11
    untitled unmastered tssks's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    δενεχωπουναπαω
    Posts
    1,485

    Default

    Quote Originally Posted by mbpras View Post
    Ο διοργανωτης.Πρωτα απ' ολα το report θεωρω οτι ειναι πολυ προσβλητικο για την πολη ΣΟΥ και το κοινο της.Απο οτι καταλαβα εσυ δεν ηρθες για την συναυλια (φαινεται απο το οτι δεν αναφερεις τι παιξανε) αλλα για να κραξεις μονο.Οι Σερραιοι ετσι γουσταρουν να διασκεδαζουν και μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στα 180 ατομα που το τιμησανε(οχι 100 οπως αναφερες).Αν δεν σου αρεσει απλα δεν συμμετεχεις.Δεν πηρα κανεναν με το ζορι στην συναυλια ουτε σου ειπαν να πας με το ζορι στο after show party στο bookit που παρεπιπτοντως περασαμε ωραια και η μπαντα.Κι εσυ που ηρθες ηταν επιλογη σου και ηξερες τον χωρο απο τους ROTTING CHRIST οπου το live εγινε 17 Σεπτεμβριου(οχι Ιουνιο) και εγινε εκει γιατι τελευταια στιγμη δεν δωσανε το θεατρακι(ενω μου δωσανε το οκ).Στο μονο που θα συμφωνησω μαζι σου ειναι οτι ο χωρος ειναι ακαταλληλος για live αλλα δυστυχος δεν υπαρχει αλλος,εψαξα παντου και το ξερουν ολοι.Βρες εσυ καλυτερο χωρο και αν στον δωσουν,διοργανωσε ενα live χωρις χορηγους και υποχρεωσε το κοινο θελει δεν θελει να χτυπιεται.Εγω σαν διοργανωτης θα σου βγαλω το καπελο.Τα live γινονται αναγκαστικα εκει,αλλιως δεν θα βλεπαμε τετοιες μπαντες(και η συγκεκριμενη μπαντα συμφωνει μαζι μου).Επισης την ιδεα για τα χαρτονια ηταν δικη μου για να προστατεψω το δαπεδο(ηταν καινουργιο) απο τα τσιγαρα διαφορετικα θα ξαναδωσουν τον χωρο(και ας ειναι ακυρος,υπαρχει αρκετος κοσμος που θελει να δει εστω και ετσι live).Συμβουλη...αφου υποφερεις τοσο,αλλαξε πολη.
    180 που τους είδες; Καλά λέει 100 το παλικάρι, άντε 120 λέω εγώ. Τώρα αν εσύ έκοψες 180 εισιτήρια μπράβο.
    Το λάηβ το πρόλαβα από τους war device οι οποίοι είχαν την πλάκα τους με τα μπρουτάλ φωνητικά εντός και εκτός τραγουδιών. Ο χώρος ήταν όχι μόνο ακατάλληλος από άποψη διάταξης, καθισμάτων, κολόνων, υπερβολικά μικρού χώρου για όρθιους, αλλά και από άποψη ζέστης. Εξαερισμός 0. Άμα έτσι γουστάρουν να διασκεδάζουν οι Σερραίοι, μπράβο τους, εμείς αλλιώς γουστάρουμε. Έχε χάρη που στα @@ μας λόγω nightstalker.
    Για τον καθυστέρα τον κάμεραμαν δε μας είπες όμως...
    Last edited by tssks; 05-11-2012 at 18:20.

  12. #12
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    Quote Originally Posted by mbpras View Post
    ...Απο οτι καταλαβα εσυ δεν ηρθες για την συναυλια (φαινεται απο το οτι δεν αναφερεις τι παιξανε) αλλα για να κραξεις μονο.
    πάλι με κατάλαβες...

    Παρόλα αυτά χαίρομαι που πήρα απάντησή από τη διοργάνωση γιατί τουλάχιστον δείχνει ότι κάποιος στο σφύριξε ότι έκραξα και ήρθες να απαντήσεις αλλιώς δε θα είχαμε την ευκαιρία να τα πούμε. Άρα άνοιξα δίαυλο επικοινωνίας ανάμεσα σε δυο ψυχές, σε δυο ανθρώπους που σε άλλες συνθήκες θα ήταν απλά δυο ξένοι.
    Αν έλεγα μόνο καλά λόγια κατά πάσα πιθανότητα δε θα είχες μπει σε όλον αυτόν τον κόπο.

    Εμμένω στο αρχικό μου ποστ και θα αλλάξω χωριό το συντομότερο.
    Last edited by Sotos_The_Tequiler; 05-11-2012 at 18:59.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  13. #13
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    ΑΔΕΡΦΙΑ ΕΙΡΗΝΗ.

    Με βάση αντικειμενικά κριτήρια διεξαγωγής live, ο χώρος ήταν επιεικώς απαράδεκτος, αλλά αυτό είναι άλλωστε κάτι που παραδέχεται και ο διοργανωτής. Δλδ συμφωνώ με Σώτο αλλά πρέπει να βλέπουμε τα πράγματα σφαιρικά. Οι Σέρρες δεν έχουν live χώρο της προκοπής και αυτό είναι γεγονός, τι να κάνουμε τώρα.
    Βάζοντας στον αντίποδα και τα θετικά, 1) ήρθαν οι Nightstalker στις Σέρρες και γουστάραμε και 2) είχε μπίρες με 1 ευρώ. Κάποια στιγμή ίσως υπάρξει αποδεκτός χώρος live και όλα γίνουν καλύτερα.

    Τώρα για τη "ντόπια ηλιθιότητα", θα διαφωνήσω γιατί πχ δεν έχω ακούσει ποτέ ούτε έναν φοιτητή σε άλλη πόλη να λέει καλά λόγια για τους ντόπιους. Μάλλον θα πρέπει να μιλάμε για τη μαλακία που δέρνει γενικότερα τον μέσο έλληνα ή ακόμη καλύτερα όλο το γαμημένο ανθρώπινο γένος. Το ψευτονταηλίκι και η τζάμπα μαγκιά ποτέ δεν έλειψαν σε κανένα μέρος του κόσμου, ειδικά αν ο άλλος δεν το σηκώνει το γαμημένο το ξίδι. Προτείνω λοιπόν για μια ακόμη φορά ΕΙΡΗΝΗ και ΘΑΨΤΕ ΤΟ ΤΣΕΚΟΥΡΙ και όλα αυτά, και αν οι ντόπιοι γνωρίσετε τον Σώτο από την καλή θα δείτε ότι κατά βάθος είναι καλό παιδί και γλυκούλης.

    mbpras don't stop trying ρε \m/

  14. #14
    Giagias me Jazzmaster Μελαγχολικός Χοντρούλης's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Μάλλον θα πρέπει να μιλάμε για τη μαλακία που δέρνει γενικότερα τον μέσο έλληνα ή ακόμη καλύτερα όλο το γαμημένο ανθρώπινο γένος. Το ψευτονταηλίκι και η τζάμπα μαγκιά ποτέ δεν έλειψαν σε κανένα μέρος του κόσμου, ειδικά αν ο άλλος δεν το σηκώνει το γαμημένο το ξίδι.
    ή τον βλαχοτοπικισμό και την κανγκουριά της μέσης επαρχιακής ελληνικής πόλης
    δεν την λες και πολιτισμική πρωτεύουσα τις σέρρες
    οι δρόμοι της ειναι το μεγαλύτερο μπουρδελο που υπάρχει ενώ για αποστάσεις 15 λεπτών μαξ δημιουργείται κυκλοφοριακό

    το φαϊ γαμάει παντως
    φιλελεύθερος παρακρατικός
    αλβανος χρυσαυγίτης
    gay παπας
    σουβλάκι καλαμάκι
    emocore-commando
    μεταλάς
    χριστιανός-κρυφορεφορμιστης-φανεροπορτουνιστης
    παραγωγός εισαγωγών
    αντι-αντι-ιμπεριαλιστης (ιμπεριαλιστής)

  15. #15
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    καλώ τον χρήστη sekitouroum να τοποθετηθεί επί του θέματος
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

Similar Threads

  1. NIGHTSTALKER @ mo
    By regularpaul in forum Live & Events Talk
    Replies: 11
    Last Post: 29-10-2010, 15:59
  2. NIGHTSTALKER 24/12/08
    By Parasight in forum Live Reports
    Replies: 27
    Last Post: 27-12-2008, 15:53
  3. Nightstalker 22/12
    By Vicotnik in forum Live Reports
    Replies: 12
    Last Post: 24-12-2007, 11:06
  4. NIGHTSTALKER TSAKISTEITE
    By stinkfist in forum Live & Events Talk
    Replies: 8
    Last Post: 01-06-2006, 17:13
  5. Nightstalker
    By ManWhoSoldTheWorld in forum Live Reports
    Replies: 26
    Last Post: 06-02-2005, 22:39

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •