Page 4 of 30 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 439

Thread: ΑΝΙΜΑΛ

  1. #46
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default

    Spoiler

  2. #47
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    πας να κατεβάσεις την τέντα και σου πέφτει στο κεφάλι μισή χελιδονοφωλιά (χωρίς μικρά μέσα, σκέτα τα ντουβάρια).


    και επειδή στο τέλος του μήνα μπορεί να ξαναπάμε εμείς ή οι θείοι μου στο σπίτι και πρωί χωρίς κάτω την τέντα δεν στέκεσαι υπάρχει τρόπος να βγάλουμε τα μικρά από την φωλιά και να τα βάλουμε σε άλλο "σπιτάκι";
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  3. #48
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  4. #49
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default

    Ignore'eM and do Your Comfort As always,Nature Will Take care Of the Rest...

  5. #50
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Σκιάχτηκα μιαν ιδέα.
    Μιλάμε για ψάρι που δεν έχει σαγόνια , "βεντουζώνει" και ρουφάει το αίμα του "θύματος" (που είναι άλλο πσάρι).
    Μόλις ψοφήσει το καψερό πάει στο επόμενο θύμα...


    Εδώ βλέπουμε φυσιογνωμία

    Spoiler


    Εδώ βλέπουμε στόμα

    Spoiler





    Εδώ το παρακολουθούμε να "τρώει"

    Spoiler


    και εδώ ινφο από wikipedia
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #51
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    "κολυμπάτε ελεύθερα" μας έλεγαν...

    εν τω μεταξύ μοιάζει λίγο στο εξωγήινο από το dreamcatser (χριστέ μου, τι μαλακιάρα ήταν αυτή)
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  7. #52
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Ανακαλυψα προσφατα την υπαρξη αυτου του οντος, το οποιο λεγεται Tardigrade (inb4 Retardigrade).
    Αυτο που λετε ανηκει στην οικογενεια των polyextremophiles, δηλαδη μπορει να επιβιωσει υπο πολυ μα πολυ ακραιες συνθηκες. Λεγονται επισης water bears. Tα Ταρντιγκρεηντς μπορουν να αντεξουν σε θερμοκρασιες λιγο πανω απο το απολυτο μηδεν (δηλαδη περιπου στους -273 Κελσιου) για λιγα λεπτα, και στους -200 για μερες, ενω επισης αντεχουν σε θερμοκρασιες πανω απο το οριο βρασμου του νερου, συγκεκριμενα για καποια λεπτα στους 151 Κελσιου δηλαδη. Επισης, αντεχουν υψηλες πιεσεις, ακομα και τιμες πιεσης αρκετα υψηλοτερες απο αυτη που συναντα κανεις στα βαθη των ωκεανων αλλα το πιο εντυπωσιακο δεν ειναι καν αυτο. Τα συγκεκριμενα εχουν επιβιωσει στο διαστημα, δηλαδη εξω απο την ατμοσφαιρα της γης. Οπου ο μεγαλυτερος κινδυνος δεν ειναι καν η πιεση ή η χαμηλη θερμοκρασια, αλλα η ακτινοβολια γαμμα που ερχεται απο τον Ηλιο. Τα συγκεκριμενα αντεχουν λεει δοσεις εκατονταδες φορες μεγαλυτερες απο αυτες που αντεχει ενας ανθρωπος. Τελος, μπορουν να επιβιωσουν χωρις φαγητο ή νερο για πανω απο 10 χρονια. Το μεγεθος τους ειναι συνηθως γυρω στο ενα χιλιοστο.


    Spoiler







  8. #53
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    μόνο εγώ το αγαπώ το από πάνω;
    μου θυμίζει και σακούλα ηλεκτρικής λίγο...
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  9. #54
    But, suddenly, I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use like inspiration...

  10. #55
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    σακουλα ηλέκτρικης σκεφτηκα κι εγω. αλλα το ελιωνα όπου το πετυχαινα
    Vielen Dank für alles was mal war

  11. #56

    Default

    θα σε απογοητεύσω, αλλά ούτε θα το πετύχεις "Most range from 0.3 to 0.5 millimetres (0.012 to 0.020 in) in length, although the largest species may reach 1.2 millimetres (0.047 in)", ούτε θα μπορέσεις να το λιώσεις "they can withstand very high pressures, more than 1,200 times atmospheric pressure...........Some species can also withstand pressure of 6,000 atmospheres"
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  12. #57
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Spoiler
    Σκιάχτηκα μιαν ιδέα.
    Μιλάμε για ψάρι που δεν έχει σαγόνια , "βεντουζώνει" και ρουφάει το αίμα του "θύματος" (που είναι άλλο πσάρι).
    Μόλις ψοφήσει το καψερό πάει στο επόμενο θύμα...


    Εδώ βλέπουμε φυσιογνωμία

    Spoiler


    Εδώ βλέπουμε στόμα

    Spoiler





    Εδώ το παρακολουθούμε να "τρώει"

    Spoiler


    και εδώ ινφο από wikipedia
    O θείος Τζέλο και ο θείος Αλ το είχαν τιμήσει το ψαρικό από το 1989.
    Spoiler

    Βέβαια, αν θυμάμαι καλά, το εξώφυλλο αυτό είχε απαγορευτεί σε μερικά μέρη γιατί νόμιζαν ότι έδειχνε μια ακρωτηριασμένη πούτσα



    αλλά μιας και πιάσατε τα περίεργα, το φίδι Bothrops insularis ή πιο γνωστό ως golden lancehead, είναι από τα πιο δηλητηριώδη φίδια στον κόσμο, είναι υπό εξαφάνιση και ζει αποκλειστικά στο νησί Ilha da Queimada Grande στη Βραζιλία. Για την ακρίβεια, το νησί κατακλύζεται από αυτά, οι ντόπιοι λένε ότι αντιστοιχούν 5 φίδια/τ.μ, το νάσιοναλ τζιογκράφικ λέει για 1 φίδι/τ.μ. σε κάποιες περιοχές. Φυσικά στο νησί δεν κατοικεί πια άλλο ζώο, και τα φίδια τρέφονται με τα πουλιά που κατά καιρούς έρχονται (ή μεταξύ τους).
    Η πρόσβαση σε ανθρώπους είναι -προφανώς- αυστηρά απαγορευμένη, αν και κάποτε λέει υπήρχε φαροφύλακας, και που και πού γίνονται τίποτα ερευνητικές αποστολές.
    Spoiler
    ψηθείτε για εκδρομούλα

  13. #58
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    λιτς το έχω το αλμπουν, και μόλις με βοήθησες να θυμηθώ που το είχα ξαναδεί
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #59
    untitled unmastered tssks's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    δενεχωπουναπαω
    Posts
    1,485

    Default


  15. #60
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •