Ήμουν ανέκαθεν Μεταλλάς,εξάλλου με το Heavy Metal ξεκίνησα να ακούω πραγματική μουσική.Απ'την άλλη όμως υπήρχε και κάτι που με τραβούσε στην πανκ μουσική.Δεν ξέρω ίσως αυτήν την αγάπη μου για τον πανκ να μου την μετέδωσε το Thrash Metal το οποίο ανέκαθεν είχε τις επιρροές αυτής της μουσικής ριζωμένες στον πυρήνα της ύπαρξης του.Εξάλλου δεν είναι τυχαίο ότι πολλές Thrash μπάντες δήλωναν ανέκαθεν ότι η επιρροή του πανκ πάνω τους ήταν ισάξια με αυτή του Heavy Metal.Βέβαια εδώ δεν σκοπεύω να μιλήσω για Thrash Metal.Αλλά για ένα συγκεκριμένο συγκρότημα!Έτσι που λέτε η ανάγκη μου για συνεχή αναζήτηση διαφορετικών μουσικών σμαραγδιών και τοπίων με έφερε σε επαφή με την μουσική των Αθηναίων Stress.Φοβερή μπάντα.Με καταπληκτική χρήση του Ελληνικού στίχου,ο οποίος σε αντίθεση με πολλά - και καλά - ελληνόφωνα συγκροτήματα κολλάει τέλεια στη μουσική τους.Εδώ βάζω ένα λινκ που μας τοποθετεί Backstage σε γυρίσματα που έγιναν για ένα ντοκυμαντέρ όπου την περιγραφή αναλαμβάνει ένα φοβερό κείμενο,γραμμένο από έναν φαν και υπεύθυνο της όλης παραγωγής.Αυτό με οδήγησε σε ένα συμπέρασμα το οποίο έχει ως εξής:Η αλήθεια δεν βρίσκεται σε κανένα μουσικό ιδίωμα παρά μόνο σε συγκεκριμένα συγκροτήματα.Οι Stress είναι ένα από αυτά τα συγκροτήματα και όποιος δεν το πιστεύει να πα να γγγγγγγ-ααααααα-μηθει!!!ΑΥΤΟ!!!!
http://sportingsucks.blogspot.gr/2012/10/stress.html