Results 1 to 2 of 2

Thread: Down - Orange Goblin - Warbeast Live @ Roundhouse London 2012

  1. #1
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default Down - Orange Goblin - Warbeast Live @ Roundhouse London 2012

    Οταν ειχα παει στο Download φετος εμαθα οτι θα παιξουν οι Down Λονδινο. Το ειχα στο μυαλο μου να παω αλλα εκανα τη μαλακιαρα και δεν εβγαλα εγκαιρα τικετς. Αποτελεσμα οταν μπηκα στη διαδικασια να ψαξω να βρω μονο "seated". Δε γαμιεται λεμε και τα κλεινουμε παρολο που το να βλεπεις μια συναυλια τετοιου στυλ καθιστος δεν ειναι οτι καλυτερο.
    Αυτο ενα μικρο ιντρο. Παμε στο ζουμι.
    Φτασαμε τη στιγμη που ανοιξαν οι πορτες. Πολυς κοσμος απεξω απο την αρχη. Ο χωρος απο τη στιγμη που εμπαινες ηταν απιστευτος. Καμια σχεση με τα κλασσικα λαιβαδικα. Οργανωση επισης απλα υπεροχη. Φτανουμε καθομαστε. Το μονο που δε μου αρεσε ηταν αυτες οι κολωνες στη μεση. Δεν σου εκρυβαν ιδιαιτερα τη θεα αλλα θα προτιμουσα να μην υπηρχαν.
    Αρχη με καποιους Warbeast λοιπον (δεν ειχαμε ιδεα οτι θα εμφανιζοντουσαν) οι οποιοι οταν βγηκαν δηλωσαν οτι : " Θα παιξουμε old school thrash metal". Γελαει ο κοσμος. Απλα αστειοι δεν εχω να πω κατι περισσοτερο.

    Συνεχεια με Orange Goblin. Δεν εχω ασχοληθει με τη μπαντα αλλα ωστοσο ηταν ΚΑΛΟΙ. Κατι που φαινοταν και απο το ποσο το διασκεδαζε ο κοσμος απο κατω.


    Παμε και στο highlight της βραδιας λοιπον. Τους ειχα δει στο High Voltage to 2010 και επειδη ειχαν ισοπεδωσει τοτε δεν θα εχανα την ευκαιρια.
    Ξεκινημα με Eyes of the south και απο κατω πουταναριο απο την αρχη. Ο ανσελμο σε ΣΑΦΩΣ καλυτερη κατασταση απο τοτε που τους ειχα δει το 2010.
    Συνεχεια με 2 νεα κομματια Witchtripper και Open Coffins. Ολο το αλμπουμ το θεωρω καλουτσικο οποτε και στο λαιβ τα κομματια ηταν αρκετα καλα.

    Το NOLA ειχε την τιμητικη του βεβαια (οπως επρεπε δλδ). ΡΙΦΦ παντου. Ο κακος χαμος. Απιστευτη αποδοση και απλα μας περασανε τα κωλαρακια πριονοκορδελα.
    Ανσελμο ψυχακι Να κοπαναει το μικροφωνο στο κουτελο του, να μιλαει χωρις καποιο συγκεκριμενο πλανο - απλα να λεει οτι σκεφτοταν εκεινη τη στιγμη ουσιαστικα, χτυπημα μεχρι θανατου. Ο πουστης εχει ενα τροπο να σε κανει να πορωνεσαι με μεγαλη ανεση\m/
    Kirk μονο

    Σετλιστ ->

    Eyes of the South
    Witchtripper
    Open Coffins
    Lysergik Funeral Procession
    Pillars of Eternity
    Lifer
    Losing All
    Ghosts Along the Mississippi
    New Orleans Is a Dying Whore
    Temptation's Wings
    Swan Song

    Encore:

    Bridge of Sighs
    (Robin Trower cover)
    Hail the Leaf
    Stone the Crow
    Bury Me in Smoke

    Γενικα σαφως καλυτερα απο το 2010. Τελεια συναυλια. Με δεδομενο οτι ημουν καθιστος και εχω αυτη την αποψη φανταζομαι ποσο καλυτερα θα μου ειχε φανει αν ημουν και μεσα στο πουταναριο :/


    Bonus Photos & Videos:









    Last edited by jack the ripper; 27-10-2012 at 03:08.

  2. #2

Similar Threads

  1. Orange Goblin - Greek Tour 2012
    By Tyler_Durden in forum Live & Events Talk
    Replies: 6
    Last Post: 06-10-2012, 10:50
  2. UNKLE, 16 Νοεμβρίου@Roundhouse, London
    By Milton in forum Live Reports
    Replies: 11
    Last Post: 23-11-2007, 19:56
  3. Beirut/Tunng/The Twilight Sad 10.11.07 Roundhouse, London
    By Kveldssanger in forum Live Reports
    Replies: 6
    Last Post: 15-11-2007, 19:45
  4. Orange Goblin
    By Neuroscar in forum Live & Events Talk
    Replies: 7
    Last Post: 15-05-2007, 03:05
  5. ORANGE GOBLIN live in Greece!
    By Mono in forum Live & Events Talk
    Replies: 43
    Last Post: 21-07-2005, 20:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •