Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Η Άνευ Προπαρασκευής Παροχή Οικονομικής Στήριξης Σε Αγνώστους.

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    266

    Default Η Άνευ Προπαρασκευής Παροχή Οικονομικής Στήριξης Σε Αγνώστους.

    Μια βόλτα στην αθήνα μέσα αναδεικνύει ένα σύνθετο ζήτημα ηθικής, το οποίο ελάχιστα συζητάται,
    και οι κοινωνικοί κώδικες που ρέεουν τριγύρω δεν περιέχουν καποια σειρά απο έτοιμες λύσεις, αποφάσεις και πρακτικές σχετικά με αυτό.
    Πχιά είναι η άποψη σας για την λεγόμενη και ΕΠΑΙΤΕΙΑ?

    Οταν σας ζητάνε λεφτά ρε παιδί μου άγνωστοι στο δρόμο, στο μετρό, στο παγκάκι, στην υπόγεια τουαλέτα στου ψυρρή, πώς αντιδράτε?
    Δίνετε? Δε δίνετε? Γιατί? Ντρέπεστε να κάνετε τη κίνηση να δώσετε ανάμεσα σε τόσους άλλους που σας κοιτάνε με τα μάτια τους καθώς περνάνε δίπλα σας (με τα πόδια τους)? Δε δίνετε επειδή ντρέπεστε, και μετά πάλι ντρέπεστε που ντραπήκατε και που δε δώσατε?

    Σε θεωρητικά ζητήματα, ποιά είναι η άποψη σας? Το θεωρείτε εξευτελιστικό για τον/την ζητούντα? Αν τον/την κόψετε για πρεζάκι, δίνετε? Αν όχι, γιατί?
    Θεωρείτε οτι είναι ανήθικο να δώσετε σε πρεζάκι γιατι συμβάλλετε στην αυτοκαταστροφή και τον ενδεχόμενο θάνατό του?
    Σε άστεγούς? Δίνετε? Σε φορείς του έιντς? Σε άνεργους? Σε γονείς με εγχειριζόμενα παιδάκια?

    Θεωρείτε χριστιανική ηθική το να νιώθει κανείς οτι 'πρέπει' να δώσει? Θεωρείτε οτι είναι αστική ηθική που προσπαθεί να καλύψει τις χτηνωδίες του καπιταλιζμός, οτι στο κάτω κάτω ελάχιστα βοηθά, και η μόνη λύση είναι αντίσταση και πάλι? Δε δίνετε και δαγκώνεστε υποσχόμενοι στον εαυτό σας οτι θα στηρίξετε πιο έντονα όλους τους παραπάνω στην επόμενη κινηματική δράση? Δε δίνετε για το καλό του Άλλου, σε μια προσπάθεια να διατηρήσετε την αξιοπρέπειά του?

    Και τελικά ρε παιδί μου, αν δίνετε, γιατί το κάνετε? Για να νιώσετε καλός και σωστός? Γιατί τη βρίσκετε με τα όπχοια καλά συναισθήματα θα δημιουργήσετε στον Άλλο? Θεωρείτε οτι τον βοηθάτε ουσιωδώς? Μήπως δε τόχετε πολυσκεπτεί και θα θέλατε να εξερευνήσουμε το μαγικό κόζμο της ηθικής φιλοσοφίας παρέα?

  2. #2
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    δινω οταν νιώθω οτι δεν με κοροιδεύουν και περισσευει κανα φραγκο.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  3. #3

    Default

    koita kafri ego de to ksero to palikari alla an borousa tha ton edina osa ithele yati pragmatika to aksizei

    http://anonymousdelivers.us/24443
    Last edited by metamelia1; 22-10-2012 at 19:10. Reason: deleted video

  4. #4
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    δινω οταν νιώθω οτι δεν με κοροιδεύουν και περισσευει κανα φραγκο.
    same
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  5. #5
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    ό,τι είπε ο atom γενικά.
    δεν το κάνω για να νιώσω καλά μέσα μου σαν άνθρωπος, τις περισσότερες φορές είμαι μετά πολύ σκατά ψυχολογικά για κάμποσο.
    για να φτάσεις στο σημείο να είσαι στην ζήτα ή να μαζεύεις από σκουπίδια κλπ προφανώς ή δε σου έχει μείνει "ψυχή" για να αισθάνεσαι αναξιοπρεπής ή όχι ή το κάνεις γιατί δε μπορείς να αντέξεις να κάνεις τίποτ' άλλο (βίζιτες, κλεψιές κλπ).
    αν πετύχω έξω από σούπερ μάρκετ ή κάπου που πάω να ψωνίσω φαγητό έχω πάρει κ έχω δώσει ή έχει τύχει να μην έχω χρήματα αλλά να έχω βγάλει από την τσάντα κάτι που έχω ετοιμάσει από το σπίτι. αλλά κ πάλι μετά είμαι χάλια ψυχολογικά -όχι επειδή μου φάγανε το φαγητό μου.

    σε πρεζάκια φυσικά κ δίνω κ αν δεν τρέχω πάντα σταματάω κ δίνω να στρίψουν κάνα δυο τσιγάρα γιατί ξέρω πόσο πολύ σημαντικό είναι ένα τσιγάρο ακόμα κ από χρήματα.
    δεν έχω ψευτοενδοιασμούς ούτε το παίζω "μη τα κάνεις πρέζα" ή "αν τα κάνεις κουμπιά να σου κάτσουν στον λαιμό" γιατί ο άνθρωπος για τον ένα ή τον άλλο λόγο είναι στην φρίκη του, δε γίνεται να έχει κ μένα.
    βέβαια αν τους δω κάπως να ακούσουν κ είμαι κ εγώ στην ψυχολογία την οκ τους πετάω κ κάνα θέμα για 18άνω ή κεθεά.

    φυσικά βέβαια προτιμώ να κόψω το χέρι παρά να δώσω σε αυτούς που έρχονται κ σε πρήζουν κ αρχίζουν τον μονόλογο για τους απάνθρωπους.
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    ΔΙΝΩ---> Σε πρεζόνια
    Σε αυτούς που παίζουν κορίνες και τα συναφή στα φανάρια
    Σε όσους φαίνεται, όσο μπορώ να καταλάβω, οτι πράγματι έχουν ανάγκη.
    Σε καλλιτέχνες του δρόμου
    ΔΕ ΔΙΝΩ--->Σε αυτούς που σπαν @@, βγάζουν ένα χαρτί και λένε το ποίημα οτι είμαι αυτός που με έδειξε το άλτερ με 5 παιδιά τα 3 με χολέρα κτ.
    Στις μανάδες που είναι χύμα στα πεζοδρόμια με το (χαπακωμένο) βρέφος αγκαλιά, αλήθεια, γιατί πάντα τα μωρά κοιμούνται;
    Σε αυτούς που έχουν μαλλί μέχρι τον ώμο και λένε, φίλε είμαι φαντάρος και θέλω λεφτά για το κτελ, πες την αλήθεια ρε μεγάλε.
    Σε πιτσιρίκια που ξέρω οτι κονομάνε οι μεγάλοι που τα βγάζουν στη γύρα.

  7. #7
    Militant φιλελεύθερος Θάνος Τζήμερος's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Athens
    Posts
    143

    Default

    Δεν δίνω ποτέ τίποτε και σε κανέναν ούτε με μορφή δωρέας διότι σύμφωνα με την εξίσωση Μπρουκενμπάουερ, διαταράσσω την ελεύθερη αγορά και του κάνω μεγαλύτερο κακό απ'ότι πίστευει.
    "Το Ισλάμ μας κλέβει τις δουλειές"

    ''Να καταργηθεί το αγγελιόσημο''

    ''Οι μετανάστες δεν έχουν ιδέα από οικονομικά''

    ''Τσίπρας = Μάο''

    ''Η επανάσταση γίνεται με άνοιγμα των επαγγελμάτων''

    ''Πήξαμε στους πούστηδες''

    ''Η Ελλάδα θα έπρεπε να λέγεται Ελλάδοφ''

    ''Ο δημόσιος τομέας είναι καθαρός ιμπεριαλισμός''

    ''Ελευθερία ή θάνατος''

    ''Ο Λένιν δεν είχε ένσημα''

    ''Σεισμός, σεισμός, καπιταλισμός''

  8. #8
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Μπεκενμπάουερ στον πρωκτό σου φιλελεύθερο σκουπίδι
    θα σου μικροκομμουνιστικοποιήσω ό,τι έχεις και δεν έχεις
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  9. #9
    Militant φιλελεύθερος Θάνος Τζήμερος's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Athens
    Posts
    143

    Default

    Εσένα θα σου έδινα λίγα ευρώ να πάρεις ένα σαμπουάν αναρχοάπλυτε
    "Το Ισλάμ μας κλέβει τις δουλειές"

    ''Να καταργηθεί το αγγελιόσημο''

    ''Οι μετανάστες δεν έχουν ιδέα από οικονομικά''

    ''Τσίπρας = Μάο''

    ''Η επανάσταση γίνεται με άνοιγμα των επαγγελμάτων''

    ''Πήξαμε στους πούστηδες''

    ''Η Ελλάδα θα έπρεπε να λέγεται Ελλάδοφ''

    ''Ο δημόσιος τομέας είναι καθαρός ιμπεριαλισμός''

    ''Ελευθερία ή θάνατος''

    ''Ο Λένιν δεν είχε ένσημα''

    ''Σεισμός, σεισμός, καπιταλισμός''

  10. #10
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    κι ένα καλό κοστούμι για να βρω δουλειά και να γίνω χρήσιμο μέλος της κοινωνίας πρόεδρε
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  11. #11
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    αυτο με το ''συμβαλω'' με το πενηνταρικο να ψοφησει ο πρεζακιας ειναι απο τα πλεον αστεια πραματα...γιουλαι ο κοσμος

    κατα τ'αλλα παντα δινομε σε αναπηρους στον δρομο
    παντα σε τζανκια κομπλε με τσιγαρα
    ΠΟΤΕ σε φαναρια και ΧΤΕΛ

  12. #12
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Εγώ πάλι τρώω μεγάλο κόλλημα και δε δίνω ποτέ και για κανένα λόγο σε μουσικούς στο δρόμο. Κατα κάποιο τρόπο βάζω τον εαυτό μου στη θέση τους και τσαντίζομαι. Και το χειρότερο είναι ότι θέλω πολλές φορές να χαζέψω πώς ακριβώς παίζουν τι, αλλά βιδώνω με την ιδέα της ταύτισης της μουσικής με τη ζητιανιά, κάτι που είναι τελείως ηλίθιο γιατί η κουλτούρα του δρόμου είναι αναπόσταστο στοιχείο της μουσικής αλλά τεσπα.

    Σε πρεζάκια σύνηθως έδινα φράγκα γιατί με πάντα πιάνει ένα ζόρικο αίσθημα ανησυχίας για το πώς θα βγάλουν τη νύχτα, πλέον όμως η κρίση έχει σφηνώσει την τσιγκουνιά μέσα μου και δυσκολεύομαι και σε αυτό. Αλλού δε μπορώ να δώσω εύκολα. Μεγάλα υπαρξιακά μου προκαλούν οι ζητιάνοι σε φτωχή χώρα, όπου το ποσό που μπορείς να δώσεις για να βγάλουν τη μέρα είναι γελοίο για τα δικά σου δεδομένα-ισοτιμίες.

  13. #13
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Εμένα που λες, μάλλον επειδή δεν έχω κινηματική δράση, κι είμαι του καναπέως, με έχει απασχολήσει εκτενώς το θέμα.

    Γενικά πιστεύω πως πρακτικά δε θα παίξει ρόλο αν ΔΕ δώσω για να μποϋκοτάρω, ένας λιγότερος, σιγά, πάλι θα βγει το μεροκάματο, πάλι θα συνεχιστεί το επαιτιλίκι, το οποίο κατά περίπτωση είναι καλό ή κακό (βλ. παρακάτω). Αντίθετα, πιστεύω πως το να ΔΩΣΩ μπορεί να παίξει μεγάλο ρόλο, κυρίως γιατί ακόμα και μια τυρόπιτα ρε φίλε, κάτι σου κάνει, δε σου σώζει τη ζωή, αλλά ξέρω 'γω, είναι μια μικρή ικανοποίηση. Βέβαια παπάρια, σε μια μέρα πάλι πειναλέος θα 'σαι, οπότε πάλι δε θα παίξει ρόλο, με αντέκρουσα ήδη ώστε να σας γλιτώσω από τον πολύτιμό σας χρόνο.

    Οι παραπάνω σκέψεις προέρχονται από το σε ποιον θέλω να δίνω και σε ποιον όχι.

    1) Κι εγώ αντιπαθώ να με κοροϊδεύουν, πουχού ο κλασικός τύπος που ο φίλος του είχε χτυπήσει με μηχανάκι και μάζευαν λεφτά για να κάνει κάποια εγχείριση, για ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ, δεν ξέρω αν ήταν ο ίδιος φίλος ή διαφορετικοί, πάντως και στις δύο περιπτώσεις πολύ φαντκ απ (μπλαστ φρομ δε παστ παρεμπιπτόντως). Μπορεί να είναι χαζό, γιατί ο εν λόγω μπορεί να έχει πραγματική ανάγκη, αλλά τεσπα, μπορεί επίσης να είναι παπάρας σαν εμένα κι απλά να με πιάνει κότσο, και δεν πολυενθουσιάζομαι. Στην κατηγορία αυτή ανήκουν και διάφοροι που ζητιανεύουν αλλά φοράνε πιο ακριβά ρούχα από μένα, νταξ, δεν πείθεις.
    2) Επίσης δε θέλω να δώσω σε ανθρώπους που ξέρω (=νομίζω) ότι είναι σύγχρονοι σκλάβοι, που θα δώσουν το κομπόδεμα όπως είναι στον σλέηβ ντράηβερ τους, ο οποίος θα τους δώσει ένα πιάτο φαί και ένα στρώμα με κοριούς (!) να κοιμηθούν. Το ξέρω ότι εάν δεν παραδώσουν τίποτα λογικά θα φάνε ξύλο, θα τους πουν απλά "αύριο προσπάθησε περισσότερο αλλιώς τη γάμησες" ή κάτι τέτοιο. Όπως είπα και νωρίτερα, δεν πιστεύω ότι μπορώ να το σπάσω εγώ αυτό ΜΗ δίνοντας απλά. Αλλά α) σκέφτομαι πως εκτεταμένο μποϋκοτάζ, σε σημείο που να μην είναι πια κερδοφόρο, μπορεί να το σπάσει β) όχι ρε φίλε, να σου δώσω επειδή λυπάμαι για την κατάστασή σου, και να πάνε τα λεφτά για να αγοράσει ο άψυχος τιβί 42 ιντσών, ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΠΑΕΙ (ούτε εγώ δεν έχω τέτοια). Μας εκμεταλλεύεται και τους δύο έτσι. Να πάει να γαμηθεί.
    Στην περίπτωση τούτη, νομίζω είναι καλή λύση η κλασικούρα "καλύτερα να σου πάρω κάτι να φας/πιεις/κάτι επιτόπου, παρά να σου δώσω λεφτά". Το 'χω κάνει μερικές φορές, νομίζω είναι καλό. Αξιοσημείωτη εξαίρεση το πρεζάκι που προσπάθησε να μου πουλήσει ότι πεινάει, κι όταν της έδωσα τα κριτσίνια που είχα μόλις αγοράσει, με κοίταξε με απελπισία και δεν είπε τίποτα (ανήκει μάλλον στην κατηγορία (1)).
    3) Δε θέλω να δίνω σε πρεζάκια. Κι εδώ, προφανώς δε θα καταρρεύσει το παγκόσμιο Εμπόριο Του Θανάτου (!) από το πενηντάλεπτο που δεν έδωσα, αλλά δε θέλω να καταλήξουν τα λεφτά μου εκεί.
    4) Δεν έχω κανένα πρόβλημα να δώσω λεφτά σε διάφορους που ξέρω (=έχω την αμυδρή εντύπωση/ελπίδα) ότι δεν είναι οργανωμένοι, όπως άκυροι παππουδογιαγιάδες, μερικοί/ές που αν δε ζητιάνευαν και δεν ήταν σε άθλια κατάσταση τους περνούσες για μικροαστούς με δουλίτσα και κομπόδεμα στην άκρη, που όμως φαίνονται απελπισμένοι. Ξέρω ότι τα λεφτά μου θα πάνε κάπου, ρε φίλε, στο σουβλατσίδικο τσι γειτονιάς, σε ξύδια για να πάνε κάτω τα φαρμάκια, σε καινούργια τηλεόραση (!!), ξέρω 'γω. Ωπ, όχι το τελευταίο, αντιφάσκω. Σκρατς δατ. Εκεί είναι που το δίευρο θα παίξει ρόλο, γιατί αν ο άλλος δεν έχει να φάει, ξέρω 'γω, με το δίευρο κάτι θα φάει.

    Δε νιώθω καλύτερα μετά, προφανώς, αν και επίσης προφανώς, όταν δίνω το κάνω σε ίσα μέρη για την ανακούφιση του θύματος και για να μου αλαφρώσω την Λευκή, Προνομιούχα Ενοχή μου, η οποία προφανέστερα ακόμα, είναι ένα πολυμήχανο και πονηρό τέρας, το οποίο δεν ικανοποιείται με δυο ευρώ και ένα χαμόγελο λύπησης. Όταν δε δίνω νιώθω λίγο πιο άσκημα, αλλά δεν είναι αρκετή η διαφορά για να πεις ότι δίνω για να νιώσω καλύτερα. Δεν υπάρχει γιατί, δίνω γιατί έτσι, γιατί είμαι επαγγελματίας ανήμπορος, και πρέπει να πάω να βοηθήσω σε κανα συσσύτιο αλλά "δεν προλαβαίνω".

    Σε γενικές γραμμές πάντως, θαρρώ πως δε θα κατέκρινα κάποιον που λέει "παπαριές, δε δίνω παρ' ότι νοιάζομαι, καλύτερα να συμμετάσχω σε μια μεγάλης κλίμακας δράση, το ψιχουλάκι μου τι θα κάνει". Απλώς θαρρώ πως κάποιες φορές το ψιχουλάκι σου μετράει, οπότε αν μπορέσω να δαμάσω τους δαίμονες της Ντροπής, της Ενοχής και της Καχυποψίας, το ρίχνω.

    Κάφρεη, συ θα πεις ή απλά κάνεις γκάλοπ;

    EDIT (μετά από ποστ σταμ): Σε μουσικούς κι εγώ δε δίνω ποτέ, αν και δεν ξέρω γιατί. Παρεμπιπτόντως τελευταίως στο Μετρό Χαλάνδρι κάνει συχνές εμφανίσεις ένας Εντελώς Χαλανδραίος Ζητιάνος (ΤΜ), ντυμένος όπως εγώ, με βιολί και προφανή πολύχρονα μαθήματα, ο οποίος παίζει μελιστάλαχτα οργανικά και μου προκαλεί σύγχιση ως προς το λόγο της επαιτείας του.
    Last edited by Harbinger of Death; 21-10-2012 at 04:57.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    κάνει συχνές εμφανίσεις ένας Εντελώς Χαλανδραίος Ζητιάνος (ΤΜ), ντυμένος όπως εγώ, με βιολί και προφανή πολύχρονα μαθήματα, ο οποίος παίζει μελιστάλαχτα οργανικά και μου προκαλεί σύγχιση ως προς το λόγο της επαιτείας του.
    για ποιον λογο ακριβως ειναι ζητιανος αυτος;

    κατα ταλλα, αν εχω (σπανια εχω), δινω. συνη8ως δε με νοιαζει πολυ ο λογος που τα ζηταει καποιος, εκτος αν ειναι φανερο οτι δεν υπαρχει αναγκη η οτι καταληγουν αλλου απο εκει που τα δινω η υπαρχει εκμεταλλευση. περισσοτερο δινω σε αυτους που δεν εχουν ζητησει αλλα φαινεται οτι χρειαζονται. συνηθως αυτο που μπορω να δωσω βεβαια ειναι φαι [η μερος για υπνο, ρουχα, παρεα], οχι χρηματα. ο λογος που δινω οταν δινω ειναι γιατι μπορω. εχω, χωρις να εχω κατι ουσιαστικο να τα κανω, ενω ο αλλος δεν εχει, ενω εχει κατι ουσιαστικο να τα κανει [συνη8ως]. επισης γιατι τα τελευταια τρια χρονια μου εχουν δωσει πολλες φορες οταν χρειαζομουν [η και οταν δεν χρειαζομουν, αλλα απλως καποιος ηθελε να δωσει] και ξερω ποσο ανακουφιστικο ειναι, ιδιαιτερα οταν αυτος που δινει το κανει γιατι το θελει κι οχι απο υποχρεωση/αγγαρεια/γουατεβερ.

  15. #15
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Να ξεκαθαρίσουμε , άλλο ζητιάνος , και άλλο μουσικός που στήνεται και παίζει -την όποια- μουσική του και ότι έχετε την ευχαρίστηση.
    Το "street art" δεν είναι επαιτεία , δεν είναι καινούριο πράγμα, και δεν σημαίνει ελέησον .
    Στους δρόμους έπαιζε και ο BB King για να γουστάρει ασούμε.

    εντιτ: μελέτησα λίγο και είδα ότι ζητιάνος λέει από το "ζητώ" , και ο μεν ζητάει και ο δε. ....
    Οπότε εδώ πάμε στο άλλο , ο ένας ζητάει να τον λυπηθείς και ο άλλος για την "υπηρεσία" που προσφέρει.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. ΠΑΡΤΥ οικονομικής ενίσχυσης @ ΛΚ37 16,3
    By Κυρία Μαριάννα in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 16-03-2012, 12:08
  2. Replies: 2
    Last Post: 23-01-2012, 15:55
  3. Replies: 0
    Last Post: 15-04-2011, 18:33
  4. Replies: 0
    Last Post: 18-03-2010, 17:42
  5. Replies: 4
    Last Post: 12-12-2009, 13:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •