Καταρχάς να πω ότι δεν επαιξαν οι Lucky Funeral, όπως έγραφε η αφίσα της συναυλίας. Δεν ξέρω τους λόγους κ δεν τους αναζήτησα είναι η αλήθεια.
Εμφανίστηκαν με την σειρά: Hidden in the Basement, Hogg, Orange Goblin.
Αρκετός κόσμος στο eightball (ίσως λίγο περισσότερος από τους Nightstalker την προηγούμενη εβδομάδα), καλή ατμόσφαιρα, όλα ωραία κ όμορφα.
Δυστυχώς τους Ηidden in the Βasement δεν τους πρόλαβα από την αρχή (έβλεπα ΠΑΟΚ τρομάρα μου...) αλλά τα 3-4 τραγούδια που πρόλαβα ήταν λιαν αντιπροσωπευτικά. Προσωπικά με κέρδισαν και με την μουσική τους και με την παρουσία τους. Ομολογώ πως δεν τους είχα ξανακούσει αλλά θα τους ψάξω σίγουρα περισσότερο.
Οι Hogg που έπαιξαν μετά, έδειξαν όρεξη,δέσιμο, επαγγελματισμό και φάνηκαν να το διασκεδάζουν. Δεν ξετρελάθηκα κιόλας αλλά οκ ήταν μια αξιοπρεπέστατη εμφάνιση.
Υπό τους ήχους του Just a Burn και Baby, God is Dead και χωρίς πολύ μεγάλη διακοπή οι Orange Goblin ανέβηκαν στη σκηνή. Έδωσαν ένα φουλ επαγελματικό λαιβ με τραγούδια από όλες τις περιόδους τους.Δεν μπορώ να θυμηθώ την σειρά των κομματιών αλλά δεν νομίζω να έφυγε κάποιος απογοητευμένος. Η χαρά και η ικανοποίηση του συγκροτήματος δεν κρυβόταν και ειδικά ο Ward ήταν στιγμές που έκανε σαν παιδί και εκθείαζε την Ελλάδα κ την Θεσσαλονίκη.Κορυφαίες στιγμές του λάιβ στο "the fog" και "scorpionica".
Από κάτω ασταμάτητο σφυποκόπημα και ιδρώτας. Καήκαμε από την ζέστη αλλά δεν γαμείς (πάντως το eightball ή κάνει οικονομία στον εξαερισμό ή ο τελευταίος δεν δουλεύει τόσο αποτελεσματικά).
Τους Goblin τους είχα ξαναδεί παλαιότερα στο Αν (2005 νομίζω ήταν), αλλά το προχτεσινό λαιβ πιστεύω πως ήταν ανώτερο.
Πάντα τέτοια....
Spoiler

αν και η σειρά δεν έιναι απόλυτα σωστή