Results 1 to 8 of 8

Thread: Nightstalker/Universe 217/Heritage 29/9/12 8ball club thessaloniki

  1. #1
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default Nightstalker/Universe 217/Heritage 29/9/12 8ball club thessaloniki

    Όταν ήμουν 15 και δεν είχα δει ούτε βυζιά live, ήθελα να γίνω steve harris στη θέση του steve harris και εναλλακτικά Χάκος στη θέση του Χάκου. Ο καιρός πέρασε, μεγάλωσα, είδα και βυζιά, αλλά κάπου στην πορεία εγκατέλειψα τα 2 μου αυτά όνειρα. Θέλοντας να γράψω 2 κουβέντες για το λάιβ τα θυμήθηκα και είπα να κάνω -στα 28 μου πλέον- μια απόπειρα να γίνω Χάκος.

    Απόγευμα Σαββάτου λοιπόν με μία δόση μελαγχολίας μαθαίνοντας ότι η ΑΕΚ βαδίζει ολοταχώς για Β εθνική. Τεσπα το ξεπερνάμε και πάμε 8ball. Συνάντηση με επιφανή μέλη του ER και αναμονή για το ξεκίνημα. Κόσμος αρκετός, λιγότερος όμως από τον Μάρτη που είχαν ξανάρθει οι stalker.

    Ξεκίνημα με τους πατριώτες μου Heritage, μην περιμένετε να είμαι αντικειμενικός, Ήπειρος ρε μουνιά και τέτοια. Δεν χρειάζεται όμως καμία προσπάθεια αβανταρίσματος μιας και η μπάντα γαμάει κώλους. Metal ήχοι αλλά από τους καλούς, όχι από κείνα με τα στρουμφάκια, τις φράουλες και τα βατόμουρα στο μαγεμένο δάσος. Δυνατοί, στακάτοι και Heavy. Μπασίστας με Rickenbacker. Δεν είναι τώρα για να λέμε τώρααααααα ιστορίες για αγρίους. Δυνατές κιθάρες και δυνατό drumming. Δικά τους κομμάτια-εξαιρετικές συνθέσεις. Ο κόσμος λίγο μουδιασμένος αρχικά μιας και δεν τους ήξερε, γρήγορα όμως μπήκε στο νόημα και καταχειροκρότησε τη μπάντα. Καλώς να μας ξανάρθουν, κέρδισαν αρκετό κόσμο ψες.

    Universe 217. Σιωπή. Με το που ανέβηκαν, μας άρπαξαν από τα μούτρα, μας καθήλωσαν και δεν μίλησε κανείς. Μπορεί να μην είναι του απολύτου γούστου μου η μουσική τους αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία. Όταν βγαίνει μία μπάντα αυτού του επιπέδου, παραδίνεσαι και ακούς με προσοχή. Στο τέλος τσιμπάς και το cd τους να μελετήσεις πιο σωστά. Έτσι πάει. Τι φωνάρα Θεέ μου. Τι πάθος, τι καταιγισμός συναισθημάτων και ήχων... Δηλώνω σοκαρισμένος.

    Και μετά βγήκαν οι Nightstalker. Go get some. Ξύλο, πανικός, μόνο αγάπη γιαυτή τη μπάντα. Ξεκινάνε με κάμποσα από το καινούριο, δεν την παλεύω να συγκρατήσω set list, είναι άψογοι σε όλα τους και ο ήχος θερίζει. Αντρέας Λάγιος. Σεβασμός. Έκανε το musicman να γκρουβάρει όλο το μαγαζί δίχως έλεος. Γιε γιε γιεα. Κι ενώ η πιτσιρικαρία μπροστά, σε συνεργασία με τον σότο τον τεκίλερ δίνουν ξύλο αβέρτα κι εμείς με το ζόρι την παλεύουμε να σταθούμε όρθιοι, σκάει και το never know (super sonic). Ε εκεί γαμήθηκαν όλα. Επιληψία. Έτσι πήγε ως το τέλος. Το λάιβ τελειώνει έχοντας διάρκεια όση ακριβώς χρειαζόταν (δεν θυμάμαι όμως πόσο, το λέω εντελώς από άποψη πληρότητας που ένιωσα). Και του χρόνου να 'μαστε καλά. Nightstalker best band ever.

  2. #2
    Giagias me Jazzmaster Μελαγχολικός Χοντρούλης's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    589

    Default

    Καλα ηταν αλλα οι Uni επαιξαν ελαχιστα

    επίσης σκατα στους τυπους που κανουν χεντμπανκιν τυπου ''σφυρί'' σε απόσταση 10 εκατοστών

    εσυ ησουν ο τυπος διπλα στον σωτο εντωμεταξυ;
    φιλελεύθερος παρακρατικός
    αλβανος χρυσαυγίτης
    gay παπας
    σουβλάκι καλαμάκι
    emocore-commando
    μεταλάς
    χριστιανός-κρυφορεφορμιστης-φανεροπορτουνιστης
    παραγωγός εισαγωγών
    αντι-αντι-ιμπεριαλιστης (ιμπεριαλιστής)

  3. #3
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Σε κάποιες φάσεις ναι, δεν ξέρω αν έχεις πέσει μέσα. Εσύ ποιος ήσουν?

  4. #4
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    Quote Originally Posted by Μελαγχολικός Χοντρούλης View Post
    Καλα ηταν αλλα οι Uni επαιξαν ελαχιστα

    επίσης σκατα στους τυπους που κανουν χεντμπανκιν τυπου ''σφυρί'' σε απόσταση 10 εκατοστών

    εσυ ησουν ο τυπος διπλα στον σωτο εντωμεταξυ;
    όχι Κωστάκη δεν ήταν αυτός όταν ήρθες και μου μίλησες. Ο overdriven ήταν πιο κοντά στα CD.

    Νταξ της πουτάνας στο λάιβ.
    Heritage έβλεπα για πρώτη φορά κι έχω να πω πως αυτό που βγάζουν πάνω στη σκηνή είναι καμιά ντουζίνα φορές καλύτερο από αυτό που ακούς στο CD τόσο σε ήχο όσο και σε ενέργεια.
    Universe217 ήταν η τρίτη φορά που έβλεπα και παραμένουν στα ίδια υψηλά και γαμάτα επίπεδα που πάντα ήταν. Αποκορύφωμα ήταν η στιγμή που η Τάνια άφησε το μικρόφωνο, η μουσική χαμήλωσε όλο το μαγαζί έκανε ησυχία και απλά την άκουγε να τραγουδάει.

    Για στόκους δε λέμε πολλά... νταξ τα γνωστά: αίμα, δάκρυα κι ιδρώτας.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by Sotos_The_Tequiler View Post
    Quote Originally Posted by Μελαγχολικός Χοντρούλης View Post
    Καλα ηταν αλλα οι Uni επαιξαν ελαχιστα

    επίσης σκατα στους τυπους που κανουν χεντμπανκιν τυπου ''σφυρί'' σε απόσταση 10 εκατοστών

    εσυ ησουν ο τυπος διπλα στον σωτο εντωμεταξυ;
    όχι Κωστάκη δεν ήταν αυτός όταν ήρθες και μου μίλησες. Ο overdriven ήταν πιο κοντά στα CD.

    Νταξ της πουτάνας στο λάιβ.
    Heritage έβλεπα για πρώτη φορά κι έχω να πω πως αυτό που βγάζουν πάνω στη σκηνή είναι καμιά ντουζίνα φορές καλύτερο από αυτό που ακούς στο CD τόσο σε ήχο όσο και σε ενέργεια.
    Universe217 ήταν η τρίτη φορά που έβλεπα και παραμένουν στα ίδια υψηλά και γαμάτα επίπεδα που πάντα ήταν. Αποκορύφωμα ήταν η στιγμή που η Τάνια άφησε το μικρόφωνο, η μουσική χαμήλωσε όλο το μαγαζί έκανε ησυχία και απλά την άκουγε να τραγουδάει.

    Για στόκους δε λέμε πολλά... νταξ τα γνωστά: αίμα, δάκρυα κι ιδρώτας.
    se xerw egwti tsourapo eisai se auta ta xairia

  6. #6
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    I ll leave this here


  7. #7
    Οργισμένος Βαλκάνιος Pinatero's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    TERRA ROSSA
    Posts
    5,779

    Default

    χαχαχ ετσι!

    επισης στο 3:05
    ..Γω νόμιζα πως ήσασταν ο Σπουδαίος Θεός, ο Μεγαλοδύναμος
    αλλά σεις δεν είστε παρά ένα ειδωλάκι, ένας κόπανος με γραβάτα
    Σκύβω ήδη να πιάσω το κέρατο
    που χω κρυμμένο στα σταράκια μου...


    http://justaburn.blogspot.gr/
    http://www.facebook.com/pages/Nights...70783152963345
    http://www.downtunedmag.com/p/downtuned-radio.html
    https://www.facebook.com/1000modsFanClub

  8. #8
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    ο πινατέρο το χει το μακροβούτι εδώ στο πολύ άνετο χεχε
    3:05 \m/
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 29-09-2012, 16:54
  2. Japan & Anime Party ~ 2 March @ 8Ball Club, Thessaloniki
    By somnium_in_tenebris in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-2012, 12:32
  3. Replies: 5
    Last Post: 10-05-2011, 14:33
  4. Universe 217 / Agnes Vein ~ 08/05 @ 8ball, Thessaloniki
    By Beyond Within in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 07-05-2011, 01:19
  5. ASSASSIN ~ 21/5 @ 8ball Club, Thessaloniki & 22/5 @ An Club, Athens
    By dead_men_walking in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 01-05-2011, 11:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •