Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: 8/9/2019

  1. #31
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Οι χρήστες κάνουν μια πρόβλεψη αναφορικά με το που θα βρίσκονται και τι θα πράττουν την 8η Σεπτέμβρη 2019 (πέφτει Κυριακή).
    Ξύπνησα κατά τις 2 με χανγκοβερ μετά απο πολύ καιρό και έφτιαξα πρωϊνό με έναν φίλο που κοιμήθηκε σπίτι (no homo). Την πρηγούμενη νύχτα ο Sinboy κατέβασε όλα τα κομμάτια του από το YouTube (πράγμα που με συγκλόνισε) και τον προηγούμενο μήνα οι Tool κυκλοφόρησαν τον χειρότερο δίσκο της καριέρας τους (πράγμα που στα παπάρια μου). Δεν έχω ιδέα τι σκεφτόμουν όταν έκανα το ποστ. Καλά είναι.
    Last edited by ikonoklast; 12-09-2019 at 02:42.

  2. #32
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Εννοείς ότι θα έχεις κάνει παιδάκια και θα τα πηγαίνεις σε live; Τι γλυκός!
    ε προφανως.
    ❤️
    1) e4, c5
    2) Νf3

  3. #33
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Φτάσαμε στο Κρυονέρι, έναν οικισμό 10 χλμ απ' την Ιερισσό Χαλκιδικής, όπου είχαν οι γονείς τα μικρά για παράταση των διακοπών τους κατά τις 22:00 το βράδυ, μετά από την ΕΠΙΚΗ ΑΜΥΝΤΙΚΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ της εθνικής ελλάδος έναντι της αντίστοιχης των ιμπεριαλιστών την οποία παρακολουθήσαμε στα Μυκονιάτικα Χαλκιδικής, τρώγοντας pizza lidl και πίνοντας περιπτεριακές Amstel. Εκεί στο Κρυονέρι, αρκετοί τύποι που είχαν κάνει πλιάτσικο στα πρώτα οικόπεδα πριν δεκαετίες, άρχισαν να τα πουλούν σε Ρώσσους και Βορειομακεδόνες, οπότε ένας απ' τους τελευταίους, ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ που κατάγεται απ' τη Γευγελή αλλά σπούδαζε στη Θεσσαλονίκη, διοργάνωσε ένα τσιμπούσι για όσους ήξερε στον οικισμό και τον βοήθησαν να φτιάξει το αυθαίρετο εξοχικό τσαρδάκι του, εκπληρώνοντας κι αυτός τις αλυτρωτικές του ονειρώξεις, aka να βρέχει τα παπαράκια του στις θάλασσες της Χαλκιδικής.

    Το τσιμπούσι περιελάμβανε γράπα που είχε φτιάξει ο ίδιος, κρασιά, μπύρες, ουβίσκια και κρέατα απ' τη φάρμα του πεθερού του, καθώς επίσης και πλατώ τυριών/αλλαντικών, απ' τα οποία τυριά πρόλαβα να δοκιμάσω κάτι τις. Εμείς, με μοναδική μας καούρα να δούμε τα τέκνα μας και χωρίς να μας νοιάζουν τα φαγητά και τα πιοτά, αράξαμε στον κήπο του οικοπέδου ΦΙΛΕΤΟ του Σάσα, αλλά κάποια στιγμή ως διά μαγείας έκανε την εμφάνισή της μια κιθάρα, την οποία φόρτωσαν στην αγκαλιά μου, λες και ξέρω να παίζω.

    Μετά από ένα ευχάριστο ποτ πουρί από διαχρονικές επιτυχίες των Eagles, Rolling Stones, Beatles, Μαχαιρίτσα (που να ξέραμε ότι σε 2 μέρες θα αποδημούσε ο άνθρωπος, ευτυχώς δεν έπαιξα Μπιλλάρα δηλαδή, το λέω και κλαίω) και αποτυχημένες προσπάθειες του Αλέξανδρου να με πείσει να παίξω Ρέμο (show me da money, bitch) κι ενώ πριν την κιθάρα τη μουσική υπόκρουση είχαν αναλάβει κινητά που έπαιζαν παραδοσιακά με χάλκινα πνευστά απ' τη Βόρεια Μακεδονία τούμπαλίν με αντίστοιχα απ' τη Νότια Μακεδονία, εμφανίστηκε ένα αυτοενισχυόμενο ηχείο με λειτουργία "πλουτουθ" στο οποίο συνδέθηκαν τα τηλέφωνα και το γλέντι άναψε (κατά τις 00:15).

    Το συγκεκριμένο "και γαμώ τα εργαλεία" όπως το αποκαλούσαν τα tech freaks της συντροφιάς, απέδειξε περίτρανα ότι οι θερινοί κάτοικοι του Κρυονερίου Ιερισσού πιθανότατα πάσχουν από χρόνια βαρυκοΐα, καθώς η έντασή του δεν έπεφτε απ' το "και τέταρτο" και πριν την ολική παραμόρφωση του ήχου, καθώς το ελαφρύ γρατζούνισμα το πολύ μέχρι τον τρίτο αρμονικό δεν αρκούσε για να νιώσεις τον πόνο απ' τους στίχους των τραγουδιών του Κουρκούλη, του Ρέμου και των άλλων παιδιών.

    Σε εκείνη τη φάση και μετά την ανεπανάληπτη δήλωση της κόρης μου, η οποία για ανεξήγητους λόγους βούλωνε τα αυτιά της, "δεν είναι απλώς δυνατά, είναι πάαααααρα πολύ δυνατά, αυτή η μουσική με ενοχλεί στο μυαλό μου" αναχωρήσαμε για το "πράσινο σπίτι" των γονιών μου. Το επόμενο πρωί, αυτό της 8ης Σεπτεμβρίου του 2019, όλοι ξυπνήσαμε με πονοκέφαλο. Γαμώ το χριστό σε Βόρεια και Νότια Μακεδονία και Χαλκιδική.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #34
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Ονιμποτσο, η ερώτηση πήγαινε σε αυτούς που είχαν ποσταρει προβλέψεις το 2012...

  5. #35
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default



    Σκληρός, άκαρδος κόσμος...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  6. #36
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Θα κρατάω αγκαλιά τον υιο Μπέρνι, μιας και θα με έχουν διώξει από το συγκρότημα και θα πρέπει να κάνω κάτι ΧΡΗΣΙΜΟ στην ζωή μου.
    (Εκτός από το να συνεχίζω να ψάχνω τους δίσκους των Lillingtons)
    Tελικά, κρατάω αγκαλιά την κόρη μου, τους δίσκους των Lillingtons τους βρήκα όλους, και κάνω κάτι χρήσιμο στην ζωή μου.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  7. #37
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Οι χρήστες κάνουν μια πρόβλεψη αναφορικά με το που θα βρίσκονται και τι θα πράττουν την 8η Σεπτέμβρη 2019 (πέφτει Κυριακή).
    Ξύπνησα κατά τις 2 με χανγκοβερ μετά απο πολύ καιρό και έφτιαξα πρωϊνό με έναν φίλο που κοιμήθηκε σπίτι (no homo). Την πρηγούμενη νύχτα ο Sinboy κατέβασε όλα τα κομμάτια του από το YouTube (πράγμα που με συγκλόνισε) και τον προηγούμενο μήνα οι Tool κυκλοφόρησαν τον χειρότερο δίσκο της καριέρας τους (πράγμα που στα παπάρια μου). Δεν έχω ιδέα τι σκεφτόμουν όταν έκανα το ποστ. Καλά είναι.
    Πώς τον λένε τον φίλο σου καλέ;


  8. #38

  9. #39
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ήταν τουλάχιστον δειλινό;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •