Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: 11/9/2001. Συντριβή αεροπλάνων στους Twin Towers στην ΝY. Εσύ πού ήσουν?

  1. #16

    Default

    ημουν στην Αμερικη.θυμαμαι να επικρατει πανδαιμονιο στον σπιτη και τον πατερα μου να ουρλιαζει στο κινητο "ΠΟΥΛΑ ...ΠΟΥΛΑ... ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ...".εβλεπα τη μανα μου να γεμιζει με χρυσαφικα τον κορσε της.την εβλεπα να βαφει με μπλανκο τα χρυσα της δοντια.μετα ηρθε και η σειρα μας.ποτε κλαιγαμε ,ποτε γελουσαμε...γελουσαμε επειδης ο πατερας δεν ειχε παει στη δουλεια.ολη η ομογενεια ειχε αποτρελαθει...θελανε να φυγουν αλλα ο γουναρησ δε ναυλωνε πλεουμενα.για πετουμενα μητε λογος εκεινες τις αποφραδες ημερες.ο,τι μεσολαβησε μεχρι να φτασουμε ελλαδα φανταζει θολο.

    στην τηλεοραση λεγανε οτι τα ριξανε αεροπειρατες.ο πατερας μου ελεγε πως εκεινος ο τρελοκαλογερος εφταιγε για ολα.τωρα ξερουμε.



  2. #17
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    κατεβαινα την κατηφορα να βρω τα ΠΑΙΔΙΑ να παμε για ΜΠΑΛΑ και εβλεπα την πολυκατοικια στα πατησια με τους 15 οροφους που ξεχωριζε απο τον σωρο τσιμεντου γωρω γυρω και σκεφτομουν το θεαμα αν επεφταν αεροπλανα πανω της

  3. #18

    Default

    Δεν είχαμε πάρει χαμπάρι ώσπου γύρισε ο πατέρας μου από τη δουλειά και μας φώναζε που δεν "Είχαμε καταλάβει τίποτα" γιατί "γίνεται χαμός και στάνταρ θα γίνει πόλεμος!"
    You are not a beautiful and unique snowflake

  4. #19

  5. #20
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    ημουν στο ΦΥΣΙΚΟ ΑΘΗΝΑΣ κι εδινα μαθημα.
    Φυσικα κοπηκα, αλλα θα κοβομουν και χωρις την 9/11.
    ειχα εμπιστοσυνη στις ικανοτητες τους να με κοψουν.


    ποιος θυμαται πρωτοσελιδο ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗΣ την αλλη μερα με το "προσωπο του σατανα" στους καπνους.
    μπαινει ανετα στο τοπ-10 εβερ.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  6. #21
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Ήμουνα σπίτι μου και έπαιζα το ΝΤΕΜΟ του Worms 2 στο Playstation από ένα σιντί με ντέμο που έδινε το PSM. Θυμάμαι να με διατρέχει μια ακαθόριστη χαρά στο δρόμο για τα αγγλικά. Ο πατριωτικός αντιαμερικανισμός της εποχής με είχε αιχμαλωτίσει ύπουλα.

    Quote Originally Posted by honeybunny View Post
    Δεν είχαμε πάρει χαμπάρι ώσπου γύρισε ο πατέρας μου από τη δουλειά και μας φώναζε που δεν "Είχαμε καταλάβει τίποτα" γιατί "γίνεται χαμός και στάνταρ θα γίνει πόλεμος!"
    Έγινε!
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Ήμουνα σπίτι μου και έπαιζα το ΝΤΕΜΟ του Worms 2 στο Playstation από ένα σιντί με ντέμο που έδινε το PSM. Θυμάμαι να με διατρέχει μια ακαθόριστη χαρά στο δρόμο για τα αγγλικά. Ο πατριωτικός αντιαμερικανισμός της εποχής με είχε αιχμαλωτίσει ύπουλα.

    Quote Originally Posted by honeybunny View Post
    Δεν είχαμε πάρει χαμπάρι ώσπου γύρισε ο πατέρας μου από τη δουλειά και μας φώναζε που δεν "Είχαμε καταλάβει τίποτα" γιατί "γίνεται χαμός και στάνταρ θα γίνει πόλεμος!"
    Έγινε!
    Δεν ήθελα να το πω αλλά ο κος Χάνιμπάνι, έχει το κληρονομικό.
    You are not a beautiful and unique snowflake

  8. #23
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    ωραίες ρώγες;
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  9. #24

    Default

    Όχι, αυτές είναι από το σόι της μαμάς μου.
    You are not a beautiful and unique snowflake

  10. #25

    Default

    Spiti koitaga tv (net) kai perimena na paw frontistirio. Skaei to ektakto "aeroplaniko distyxima bla bla" kai sto kapaki vlepw live na skaei to deutero aeroplano kai i dimosiografos goes "ma ti ginetai? oi pyrgoi travane ta aeroplana san magnites!!!" (den eixe parei akoma prefa gia tromokratiko). Meta paw frontistirio kai anti gia mathima legame gia to xtipima me ton daskalo o opoios ypostirize oti auta ta aeroplana gia na ta vgaleis apo tin prokathorismeni poreia tous xreiazesai kwdikous kai oti sigoura to eixan kanei oi kinezoi.


    kai latreia:

    Last edited by Akatanomastos; 12-09-2012 at 18:22.
    But, suddenly, I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use like inspiration...

  11. #26
    Senior Member bhoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    286

    Default


    Στενή Ευβοίας για φραπεδούμπα κι ούχι μάσα με διάφορα ρετάλια εκ του σύνεγγυς ΤΕΙ.Πανηγύριζα με σηκωμένα τα χέρια.
    Μετά ήρθε και το ματς του ΠΑΟ και πανηγύριζα ακόμη πιο πολύ!Έπιασα και το στοίχημα αλλά είχε ακυρώσει τα ματς η UEFA νομίζω και δεν πλερώθηκα.Καλά δε θυμάμαι μωρέ;

    Κι εννοείται πως αν είχα σκάσει το 40ρι (μαλάκα Φιλλιπίδη) θα είχα γιουχάρει στη Λεωφόρο...

    Αλλά,ο μακαρίτης ο πατέρας μου ("δεξιών καταβολών")μου τη βγήκε από αριστερά/διεθνιστικά/ταξικά..."ρε παλήκαρε εσύ δεν είσαι με τους εργαζομένους,τους μαύρους,τους Λατίνος; Τέτοιοι ήταν οι πιο πολλοί μέσα"...
    Έκτοτε έκανα πλάκα με ΑΡΑΝ,ΑΡΑΣ και λοιπούς...

  12. #27
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Στο δωμάτιο και ετοιμαζόμουν για το φροντιστήριο. Φεύγοντας, η τηλεόραση στο σαλόνι ήταν ανοιχτή και έδειχνε τη φάση. Κοντοστέκομαι, κοιτάζω και ψαρώνω από τα μελοδραματικά που άκουγα ότι επίκειται παγκόσμια αλλαγή και τέτοια. Στα αυτιά ενός ανήσυχου εφήβου κάτι τέτοιο ήταν μια πολύ καλή αφορμή για να πάει να σηκώσει τους δικούς του που νόμιζε ότι κοιμούνται.

    Χτυπάω πόρτα, καμία απάντηση. Την ανοίγω διστακτικά για να μη ξυπνήσουν απότομα και αντικρίζω 2 μεσήλικες να επιδίδονται σε σεχ. Μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα. Έκλεισα την πόρτα χωρίς να με καταλάβουν μιας και οι 2 με είχαν πλάτη (καταλάβατε τι εννοώ πονηρούτσικα).

  13. #28

    Default

    Ημουν στον τρυγο και εκοβα σταφυλια. Ή ειχαμε παει να μαζεψουμε τις σταφιδες,δεν ειμαι σιγουρος. Οταν γυρισαμε το απογευμα-βραδυ, ειχαν ηδη γινει οι επιθεσεις. Θυμαμαι οτι καθονταν ολοι οπως ηταν λερωμενοι και το εβλεπαν με προσοχη και αναρωτιομουν γιατι δεν πηγαιναν να καθαριστουν. Δεν μου ειχε κανει καθολου εντυπωση (απο τοτε χαζος) και σε μια φαση ειπα στον μεγαλο μου αδερφο "βαριεμαι, γιατι δεν αλλαζουμε καναλι;" και μου ειπε "εισαι καλα ρε; ξερεις τι σημαινει αυτο;" μπλα μπλα μπλα. Απο'κει και μετα εκανα λιγο πως καταλαβα και πως ενδιαφερομουν αλλα δεν με ενοιαζε.

  14. #29
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by overdriven View Post
    Στο δωμάτιο και ετοιμαζόμουν για το φροντιστήριο. Φεύγοντας, η τηλεόραση στο σαλόνι ήταν ανοιχτή και έδειχνε τη φάση. Κοντοστέκομαι, κοιτάζω και ψαρώνω από τα μελοδραματικά που άκουγα ότι επίκειται παγκόσμια αλλαγή και τέτοια. Στα αυτιά ενός ανήσυχου εφήβου κάτι τέτοιο ήταν μια πολύ καλή αφορμή για να πάει να σηκώσει τους δικούς του που νόμιζε ότι κοιμούνται.

    Χτυπάω πόρτα, καμία απάντηση. Την ανοίγω διστακτικά για να μη ξυπνήσουν απότομα και αντικρίζω 2 μεσήλικες να επιδίδονται σε σεχ. Μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα. Έκλεισα την πόρτα χωρίς να με καταλάβουν μιας και οι 2 με είχαν πλάτη (καταλάβατε τι εννοώ πονηρούτσικα).
    Είμαι στο εργαστήριο, γελάω σα μαλάκας και όλοι κοιτάνε περίεργα.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 07-09-2012, 21:38
  2. αν ήσουν θανατοποινίτης
    By ~ladykiller~ in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 19-01-2008, 18:02
  3. Osama Bin Laden - Twin Towers
    By spiros in forum General Discussion
    Replies: 166
    Last Post: 06-06-2005, 10:53
  4. The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) ~ DVD Review
    By enitharmon in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 18
    Last Post: 14-01-2005, 03:24
  5. Ποιός/α ήσουν στην προηγούμενη ζωή σου ...
    By Accident _Of _Birth in forum General Discussion
    Replies: 44
    Last Post: 31-08-2004, 21:36

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •