Page 32 of 42 FirstFirst ... 223031323334 ... LastLast
Results 466 to 480 of 630

Thread: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2012-2013

  1. #466
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    0 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    ε και τι να πει για το κιτρινομαυρο παραρτημα?
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  2. #467
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    4 στους 15 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    καλα εσυ για να ποσταρεις κανα ζευγαρι βυζα και κανα γκροπλαν σε καμια κωλοτρυπιδα εισαι...κλαιν

  3. #468
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    12 στους 12 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Το 2004 έχοντας "την" αύρα του πανευρωπαϊκού σκάει ο Ντέμης με ομάδα επενδυτών και λένε θα σώσουμε την ΑΕΚ.
    Γίνονται προσπάθειες και μπαίνει η ΑΕΚ "νόμιμα"* στο άρθρο 44. Το μοντέλο, έχουμε κρυφούς επενδυτές και πρόεδρο έναν επιτυχημένο και σύμβολο παλαίμαχο μοιάζει ότι καλύτερο. Ο σκοπός είναι να πληρωθούν τα χρέη , να καθαρίσει η ομάδα από οφειλές γενικότερα, και να γίνουμε φυτώριο ταλέντων. Είναι κοινός αποδεκτό ότι πλέον δεν αν θες να κάνεις το κάτι παραπάνω δεν έχεις αρκετά λεφτά για να πάρεις παίχτες αξιώσεων, οπότε τι καλύτερο από το να ψάξεις και να βρεις πιτσιρικάδες που και φτηνά θα σου βγουν και κάποιοι έχεις ελπίδα να σου φέρουν και έσοδα?

    Το 2013 η ομάδα πέφτει κατηγορία, 9 χρόνια μετά το σχέδιο έχει αποτύχει, και οι μόνοι που έχουν μείνει από τότε είναι οι καψεροί οι οπαδοί, όχι οι φίλαθλοι, οι οπαδοί.

    Τι πήγε στραβά? πολλά θα πω εγώ, αλλά το βασικότερο θεωρώ η μεγαλομανία εν αρχή του Ντέμη και στη συνέχεια των οπαδών. Ποιο ΟΑΚΑ ρε μεγάλε τι είσαι η μπαρτσελώνα ? αυτό το γήπεδο ακόμα και γεμάτο δεν μοιάζει με ποδοσφαιρική έδρα. Τι 700.000 χιλιάρικα το μήνα? με 700.000 το μήνα σε 3 χρόνια είχες κάνει γήπεδο. Και δεν συζητάμε για τις μεταγραφές, δεν έχω εύκαιρο το νούμερο, αλλά πρέπει στα 6-7 χρόνια να πέρασαν κοντά 180-200 ποδοσφαιριστές. Όταν πήραμε τον Ριβάλντο οριακά θα είχε πιάσει η επένδυση , αλλά εκεί το χάσαμε στα χαρτιά (δίκαια αν θες να λες αγαπώ την μπάλα θέλω να τηρούνται οι κανόνες, άδικα αν θες τα παιχνίδια να αρχίζουν και να τελειώνουν στα γήπεδα). Το κακό όμως δεν ξεκίνησε εκεί, το κακό ήταν όταν από μια ήτα από τον Ιωνικό στο γήπεδό σου χάνεις μια κούπα και παίρνουν τα μυαλά σου αέρα.

    Δεν θα μπω σε αναλύσεις τι πήγε σκατά με τον Ντέμη και αν έφταιγε , για μένα έφταιγε αλλά όχι γιατί ήταν λαμόγιο, αλλά γιατί ήταν τυπικός πόντιος, ξεροκέφαλος και εύκολα χειραγωγίσιμος. Τα αλάνια στις πιάτσες τον πήραν χαμπάρι και τον διπλάρωσαν όπως ΠΟΛΥ ΚΑΛΆ ξέρουν και μασούλησαν όπως πρέπει. Όσοι ΑΕΚτζίδες θέλουν να το ψάξουν παραπάνω ας δουν αυτούς που ότι αλλαγή και αν έγινε δεν κουνήθηκαν ρούπι. Ε ήρθε και η κόντρα με τους οπαδούς (μεγάλη ιστορία , που είναι για άλλη φορά) και την έκανε ο μόρτης ...

    Από κει και πέρα πέρασε από την πολύ πιασιάρικη θέση του προέδρου ο ένας αστείος πίσω από τον άλλο, έφεραν τον χοντρό (δημιτριάδης) να σώσει την κατάσταση. Λεμε τώρα για τον ήρωα που ζήτησε 3ετές κλειστό συμβόλαιο για να κάνει τον "μάνατζερ" και που με το καλημέρα χάλασε του κόσμου τα λεφτά για να "φτιάξει" την γραφειάρα του στους Θρακομακεδόνες ... ενώ είχε δρομολογηθεί η μεταφορά στα Σπάτα. Ο "μπίλαρος" που μόλις μυριζόταν καπνό πήγαινε στα κλαμπ της ορίτζιναλ, έπινε ουίσκια και προσπαθούσε να τους πουλάει ΑΕΚοσύνη και να τους βάζει να βρίζουν την εκάστοτε διοίκηση. Έφερε μαζί του και το άλλο το μπετόν αρμε της νόησης τον μπορμπόκη.
    Στο ενδιάμεσο ο κουρέας της Σεβίλης ότι μπορούσε έφερνε και πούλαγε.

    Νομίζω γράφω πολλά και χάνω το νόημα, θα πω για φέτος όμως.
    Φέτος η ομάδα είχε μόνο μια διοίκηση , και αυτή ήταν των μανατζαρέων , κάθε προπονητής που ερχότανε είχε την λίστα με το ποιοι πρέπει να παίζουν. Αυτός (αυτοί μάλλον) που έπρεπε να το παίζουν πρόεδροι απλά απολάμβαναν την μεγάλη ζωή του πρόεδρα ενός σωματείου στο μέγεθος της ΑΕΚ.
    Για τους παίχτες τι να πω? τόσους κλαρινογαμπρούς δεν νομίζω να έχουμε ξαναδεί , αυτή η καγκουρίλα και το τουπέ του κάθε άμπαλου δεν το συναντάς σε άλλη ομάδα Α εθνικής, και θα μου πεις αυτό φταίει ? όχι δεν φταίει αυτό, αυτό είναι ένα σύμπτωμα ....

    Φέτος η ΑΕΚ πέφτει δίκαια, έχοντας παίξει στο σύνολό της ίσως την χειρότερη μπάλα, τουλάχιστον στις τελευταίες 5-6 αγωνιστικές ήταν τραγική. Και χωρίς το -3 πέφτουμε, αφού αντικειμενικά δεν έχουμε ομάδα να πάρει έστω ένα Χ (που δεν φτάνει) από τον Ατρόμητο. Ωστόσο θέλω να μην φάμε το -3(και -2 επόμενη χρονιά) μόνο και μόνο για να φανεί η ξεφτίλα της παράγκαλιγκ.

    Αν δεν υπήρχε ο γαύρος του μαριδάκι θα έλεγα ότι φέτος έζησα ένα από τα καλύτερα πρωταθλήματα από πλευράς βαθμολογίας , είναι αυτό που έχω πει και στο παρελθόν, γιατί ένας Ατρόμητος ή ένας Πας Γιάννενα να μην έχουν δικαίωμα να πρωταγωνιστούν.


    Στον φίλο Ριτζέκτ να του πω ότι δεν θεωρώ ότι η ομάδα έπεσε εκ των έσω και σου εξήγησα τους 3 λόγους , με πιο σημαντικό ότι είναι άχρηστοι ακόμα και για αυτό.

    Εύχομαι μέσα από αυτήν την κατάντια να βγει κάτι καλό, χλομό μεν, αλλά να δούμε.

    ούτε που θυμάμαι τι ήθελα να γράψω , και που τελικά κατέληξα, απλά μόνο το πρόβλημα υγείας που περάσαμε στην οικογένειά μου με κάνει να μην θεωρώ ότι εχτές έζησα την χειρότερη μέρα της ζωής μου.

    Στις χαρές ΑΕΚ και στις λύπες ΑΕΚΑΡΑ

    * εφόσον υπάρχει νόμος του κράτους και το κάνεις είναι θεμιτό , και δεν λέω αν είναι δίκαιος ή άδικος, αλλά αν υπάρχει.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  4. #469
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Εχτές μίλαγα για Γ εθνική, σήμερα το παίρνω πίσω .... δεν ξέρω όλα τα δεδομένα, και δεν ξέρω αν "συμφέρει" ή όχι πάντως.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  5. #470
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    6 στους 6 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Η μεγαλύτερη μαλακία απ' όλες ήταν το γκρέμισμα της Νέας Φιλαδέλφιας.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  6. #471
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    6 στους 14 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Ρε Κοιλιά, τι κάθεσε τώρα να εξηγήσεις στα κριάρια που έχουν μία γνώμη και δε την αλλάζουν με τίποτα, βγάζεις άκρη με τους ασπρόμαυρους; Πολύ νταλγκά πάντως, είναι που δεν ασχολούνται με άλλους, μόνο με γαύρο γιατί αυτός είναι ο αντίπαλός τους. Κομπλεξικά κοτοπουλάκια. Καναδυό τουρκάκια αν γράφετε για εμένα τζάμπα το κάνετε, δε σας βλέπω. Για τα μύρια από Βγαινόπουλο κουβέντα.

  7. #472
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    2 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    esy den eskouzes sto tsat na parei -3 h aek re saliari ?

    Koilia oreo post pou eprepe na ginei, isxyei oti i aek itan apo tis kakes omades fetos, alla einai kai profanes apo tis teleftaies agwnistikes oti emine ektos tis moirasias (kala ekane). H gama e8niki giati na mi symferei omws ?

  8. #473
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Τί έσκουζα, το ΕΙΠΑ ΑΠΛΑ, επειδή έτσι πρέπει να γίνει.

  9. #474
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Fireknight View Post
    esy den eskouzes sto tsat na parei -3 h aek re saliari ?

    Koilia oreo post pou eprepe na ginei, isxyei oti i aek itan apo tis kakes omades fetos, alla einai kai profanes apo tis teleftaies agwnistikes oti emine ektos tis moirasias (kala ekane). H gama e8niki giati na mi symferei omws ?
    Και Γ να πας δεν σβήνονται τα χρέη, για να σβήσουν τα χρέη πρέπει να αλλάξεις ΑΦΜ , δλδ καινούριο όνομα, καινούρια εταιρία. Σαν να λέμε άλλο κοακόλα άλλο μπυράλ.
    Η ΑΕΚ πρέπει να δίνει κοντά τα 600κ τον μήνα, χωρίς τηλεοπτικά να δω που θα τα βρει βέβαια. Στην Β όλο και κάτι παραπάνω θα πάρει. Το πρόβλημα είναι ότι με όλο αυτό το μπάχαλο θα αρχίσουν να σκάνε πιστωτές
    και ίσως τελικά η πτώχευση να είναι αναπόφευκτη , αλλά τότε δεν ξέρω τι γίνεται.
    Γενικά δεν θέλω να λέγομαι Νεα ΑΕΚ, αν γίνει κάτι τέτοιο ... μεγάλη κουβέντα λέω, αλλά μάλλον πέθανε για μένα το ποδόσφαιρο σε επαγγελματικό επίπεδο.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #475
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    Gia ta xreh eixa thn entypwsi oti svinontai apo tin pae metaferontai se proswpa. An einai toso tragika oso fenonte ta oikonomika tis omadas, akoma kai sti B 8a einai to idio ergo.

  11. #476
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    2 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Για να καταλάβεις μαλακία , δίναμε 700.000 νομίζω τον μήνα στο ΟΑΚΑ .... αυτό τα λέει όλα
    Α, και δεν πρέπει να χρωστάμε και πολλά εκεί.

    Το θέμα είναι ότι "αν υπάρχει βούληση" (πάντα γαμάει αυτή η φράση και δίνει κύρος στα λεγόμενά μου) πρέπει να κινηθεί η πολιτεία και επιτέλους να πάρει η ΑΕΚ πίσω ότι της χρωστάει
    ο αγαπούλας. Επίσης βρώμες θέλουν να ετοιμάζετε να σκυλέψει το πτώμα ο τίγρης. Έτσι και αλλιώς έχουμε να ακούσουμε απίστευτη συνωμοσία αυτές τις μέρες, εγώ μιλάω και λέω πάντα ότι ξέρω, και δυστυχώς ότι έχω πει μέχρι τώρα είναι αλήθεια.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  12. #477
    Senior Member Eulogy's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    mesa sto nao..
    Posts
    2,256

    16 στους 18 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    υπομειμανε την ξεφτιλα ολη την χρονια ενυσχισαμε οσο μπορουσαμε, οσο δεν εχει ενισχυσει ποτε κανεις, δεν δηλωσαμε μπασκετικοι η χαντμπολιστες κλπ δεν τα καταφεραμε...

    για τον ριτζεκτ που λερωθηκε απο την χαρα του, του ευχομαι να μεινει για πολλα χρονια ο Ιβαν στην ομαδα, να φερουν τον Ανελκα και να παρουν πολλα πολλα πρωταθληματα με πανο της Θ7 να ευχεται ολοψυχα την κατακτηση
    before i pine away

  13. #478
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    ουδέν κακό αμιγές καλού
    Στηρίζουμε νταμπλ πενετρέισον στην σκατονοβα όπως επίσης και τουλάχιστον -20% σε έσοδα στην ΕΠΟ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #479
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Στα 3 χρόνια που θα λείψετε δε θα χάσεις και κάτι, μια από τα ίδια. Και όταν ανέβεις ποιος θα θυμάται τί. Μόνο 3-4 θα έχες να σου σπάνε τα @@.
    Το θέμα είναι αυτό που είπες πριν, θα πληρώσει ο Μάκαρος για την περίφραξη των Θρακ/νων που του κόστισε με υπερτιμολογήσεις (και τα λεφτά στην τσέπη) του κόσμου τα λεφτά; Μάλλον όχι.

  15. #480
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    14 στους 16 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    οι παοξ του φορουμ ασχολουνται μονο με εξωαγωνιστικα , θεωριες συνομωσιας , για μπαλα αντε να ειναι το 1 στα 20 ποστς..
    Last edited by freak brother; 15-04-2013 at 14:39.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. Premier League 2012-2013
    By Kelldorain in forum Athletics
    Replies: 163
    Last Post: 24-06-2013, 13:06
  2. ROADBURN 2013
    By regularpaul in forum Live & Events Talk
    Replies: 25
    Last Post: 09-05-2013, 19:18
  3. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - 2012
    By Odonian in forum Athletics
    Replies: 805
    Last Post: 28-06-2012, 15:54
  4. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2010 - 2011.
    By Amnesiac. in forum Athletics
    Replies: 2308
    Last Post: 11-07-2011, 18:11
  5. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2007-2008
    By FIXXXER in forum Athletics
    Replies: 26
    Last Post: 28-06-2007, 18:38

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •