Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 630

Thread: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2012-2013

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    3 στους 10 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Δεν ήρθατε 6.000 το 1993 (που ήμουν μέσα, πιτσιρίκος με άλλα 200 άτομα λόγω αποχής)? Ψέμα?
    Μετά από καμια δεκαετία δεν κορδωνόσασταν ότι κάνατε και μεγάλη μαγκιά που το πανυγηρίσατε στην άδεια Τούμπα? Ψέμα και αυτό?
    Όποτε ο ΠΑΟΚ ήταν από κάτω σας είμασταν "αδέρφια" και μόλις σηκώναμε κεφάλι γινόμασταν εχθροί? Ψέμα και αυτό?

    (Σαμπρέλα μην σβήνεις ποστ)
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  2. #2
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    σβήστηκε ποστ?γιατι?
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    0 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    «Θα πρέπει να υποβιβαστεί ο Άρης γιατί έχασε την υπόθεση Σηφάκη. Κι εγώ σας λέω ότι μπορεί η ΑΕΚ να μην έχει πέσει»

    Τάδε έφη Στέλιος Μανωλάς.



    Ο μεγάλος Άρης το 2007 αντί να πάρει το παιχνίδι στα χαρτιά, το συνέχισε και τελικά έχασε. Δεν πειράζει, πήραμε τα συγχαρήκια του κυρίου Βανδή.
    Last edited by Atropos; 15-04-2013 at 20:40.

  4. #4
    Senior Member Imperium's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Beneath the Remains
    Posts
    793

    8 στους 8 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default


  5. #5
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    7 στους 7 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    σβήνω ποστ γιατί είναι μαλακία να μπούμε στην διαδικασία "όταν σου έκαιγα τα μηχανάκια εσύ έτρεχες να σωθείς"
    Δεν θα κάτσω να μπω σε αυτήν την διαδικασία , έχω υπάρξει μάχιμος γηπεδικός για αρκετά χρόνια , έχω πάει σε όλα τα γήπεδα της Ελλάδας έχω φάει πέτρες φωτοβολίδες και ψαλίδια. Έχουν πετάξει μέσα σε πούλμαν δακρυγόνο μπάτσοι και όπως βγαίναμε μας κλωτσάγανε στα μούτρα, έχω βρεθεί να κυνηγάω έξω από την Κατερίνη αλλόθρησκους , έχω βρεθεί να κάνω τον μάγκα σε ένα λεωφορείο γεμάτο γαύρους και να κατεβαίνουν όλοι και εγώ να γλυστράω σε κάτι λάσπες και να περνάνε ΟΛΟΙ από πάνω μου.
    Πάνε αυτά δεν είναι πλέον κάτι που καμαρώνω και κοκορεύομαι , προτιμώ την μπαλίτσα, οπότε και το πόστ μου ήταν μαλακία και το έσβησα.
    Αυτά.

    Και σαν μην έφτανε η πίκρα μου , άρχισαν και οι εκπομπές στη TV για "το τι έγινε".
    Όποιος είδε την ΝΕΤ να τον ενημερώσω ότι εκτός από τον τυφλό , όλοι οι άλλοι είναι ή εγκάθετοι ή γραφικοί ... στα "οπαδικά φόρα' των ΑΕΚτζίδων γελάνε με τοποθέτηση Μανωλά. Για τον Χήνα τι να σας πω, εντάξει εμείς γελαμε, μην νομίζετε δλδ ότι τον έχουμε και σε καμιά υπόληψη.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #6
    Junior Member jazz's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    26

    5 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Θα βοηθούσε λίγο αν μετριαζόταν η γενίκευση, αν ένα παοκι που κλαιγόταν στο προπατζίδικο κάνει τον παοκ γαύρο του βορρά και μια προσωπική αντιπάθεια του Reject σημαίνει ο,τι σύσσωμος ο κόσμος του χαίρεται για την κατάντια της αεκ τότε υπάρχει ένα σημαντικό σφάλμα.

    Η εξήγηση της δυσανασχέτησης σημαντικού κομματιού παοκτζήδων για την σωτηρία του άρη είναι απλή, ξενερώνουν που έσωσε την κατηγορία παρασκηνιακά (όπως όφειλε) γιατί τόσα χρόνια τους έχουν κάνει το κεφάλι κιμά για την φαντασιακή αυτονομία και καθαρότητα του άρη και ουσιαστικά βλέποντας τους να μην έχουν κανένα πρόβλημα με στησίματα, δανεικούς και τα ρέστα νιώθουν να τους πνίγει ένα αίσθημα αυτοεπιβεβαίωσης.Δεν είναι παράξενο. Όταν ο παοκ έσωσε την κατηγορία το 2008 νικώντας τον άρη μετά από μία εμφανή αδικία 3-0, όποιος κυκλοφορούσε στην θεσσαλονίκη τον επόμενο μήνα θα μπορούσε εύκολα να αντιληφθεί ο,τι το μένος από την μεριά του άρη ήταν τόσο μεγάλο που έφτασε εκτός από καταγγελίες σε πολιτικά δικαστήρια κτλ ακόμα και σε κουβέντες για ξεβρώμισμα της πόλης, τουρκόσπορους και φιλοξενούμενους που πρέπει να μας αδειάζουν σιγά σιγά. Όχι από ιερολοχίτες και σουπεράδες, αλλά άτομα ήρεμα και με επιφανειακή σχεδόν σχέση με την μπάλα. Αυτά για να μην ακούμε χαζομάρες για ΧΑ και οπαδικά φυτώρια.

    Το μίσος είναι μεγάλο και ας μην φαίνεται, δεν είναι μόνο οι φανατίλες που δεν θα είχαν πρόβλημα να σκοτωθούν μεταξύ τους για τις ομάδες τους. Άλλη ένταση και ποιότητα θα έχει η μάχη μεταξύ 2 πεινασμένων που παλεύουν για ένα ψίχουλο και άλλη ανάμεσα σε 2 για το ποιος θα προλάβει να χαπακώσει πρώτος το επιδόρπιο μετά το ξεχείλωμα της κοιλιάς. Αυτό ενδεχομένως είναι δύσκολο να γίνει αντιληπτό στις πραγματικές του διαστάσεις από φίλους του ολυμπιακού που θα γιουχάρουν τον μαρινάκη και όταν γυρίσουν το κανάλι θα δούνε την ομάδα τους να πηγαίνει για το δεύτερο σερί ευρωπαϊκό ή από φίλους του παο που όταν έτρωγαν τις σφαλιάρες του κόκκαλη έστρεφαν το μάτι και έβλεπαν τον μποντίρογκα, τον ρέμπρατσα, τον σισκάουσκας και τον μεγάλο μίντλετον να θερίζουν ο,τι υπάρχει εντός και εκτός.

    Στην θεσσαλονίκη η ένδεια έχει χτυπήσει κόκκινο και είναι προφανές πως με τόση υποτέλεια εδώ και χρόνια μόνο η αποτυχία του άλλου έμεινε να υπάρχει σαν λόγος χαράς. Μεγαλώνει δε μια ολόκληρη γενιά που δεν έχει δει τίποτα από τις ιστορίες μεγαλείων των ομάδων τους με τις οποίες την ανέθρεψαν αλλά έχει εκπαιδευτεί και στο να σκύβει το κεφάλι χωρίς να ζητά καν ρέστα. Προσεκτικά με τους χαρακτηρισμούς σε τέτοιο κόσμο γιατί τα πράγματα μπορούν και θα πάνε ακόμα χειρότερα.

  7. #7
    Ροβινσώνας Φρούσος bbq's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Salieri studios
    Posts
    634

    4 στους 4 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    «Θα πρέπει να υποβιβαστεί ο Άρης γιατί έχασε την υπόθεση Σηφάκη. Κι εγώ σας λέω ότι μπορεί η ΑΕΚ να μην έχει πέσει»

    Τάδε έφη Στέλιος Μανωλάς.



    Ο μεγάλος Άρης το 2007 αντί να πάρει το παιχνίδι στα χαρτιά, το συνέχισε και τελικά έχασε. Δεν πειράζει, πήραμε τα συγχαρήκια του κυρίου Βανδή.
    ας μου θυμίσει κάποιος, αυτό δεν ήταν το μοναδικό παιχνίδι στη νεότερη ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου στο οποίο οι φιλοξενούμενοι οπαδοί αποχώρησαν και απειλήθηκε διακοπή επειδή -άκουσον άκουσον- πετούσαν καπνογόνα;
    επίσης χέσε μας ρε άτροπε με τις διακοπές, αντιγράφω από τυχαίο γκουγκλάρισμα «βέροια άρης 2013»
    Ο διαιτητής γύρισε, είχαμε ένα λεπτό αγώνα και λήξη! Επιτέλους...

    Ο διαιτητής θα γυρίσει για ένα λεπτό και να λήξει το ματς, ώστε να μην τιμωρηθεί ο Άρης

    Μετά το γκολ είχαμε «ντου» από τον κόσμο του Άρη και κανείς δεν ξέρει αν το ματς ολοκληρώθηκε...

    96' Γκολ για την Βέροια! Ο Ολαϊτάν με τρομερό σουτ κάνει το 3-1

    92' Γκολ για την Βέροια! Ο Διούδης αποκρούει την κοντινή κεφαλιά του Καλτσά, όμως ο ίδιος παίκτης με σουτ από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Άρη για το 2-1


    86' Ξεκίνησε και πάλι το ματς

    Έφυγαν για τα αποδυτήρια οι διαιτητές!

    82' Νέα διακοπή, καθώς οι φίλαθλοι... κάνουν βόλες γύρω από τον αγωνιστικό χώρο.

    no fucks were given that day μάλλον ε
    προφανώς και η ΑΕΚ δεν είναι ικανή ούτε Χ να πάρει από τον ατρόμητο, αλλά δε λέω αυτό. Το εκνευριστικό είναι ότι εκτός από τα χάλια μας έχεις τις μπαρτσελόνες της ελλάδας να ρίχνουν 5άρες και τον όφη να ισοφαρίζει «με λεβέντικη κρητικιά ψυχή χιλίων λεόντων»
    ΠΑΣΟΚ Σ'ΑΓΑΠΩ ΚΙ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΩ ΘΕΛΩ ΗΛΙΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΜΟΥ ΑΠΑΝΩ
    Spoiler

  8. #8
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    2 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Δεν πετουσαν καπνογονα ενας μογγολος ειχε μια μαλακια που εκτοξευει φωτοβολιδες την οποια πχ αν τη φας στη μαπα μπορει μεχρι και να πεθανεις ξερω γω. Και πετουσε ολη την ωρα. Ε αντε γαμησου ρε μαλακα στην τελικη.

    Και πιο γενικα, λενε ολοι οι βλακες που το παιζουν οπαδοι σημερα οτι "α χαλασαν οι καιροι, πλεον δεν παμε τουμπα/οακα/κλπ". Ναι ρε ηλιθιε καλως δεν σε αφηνουν να πας. Λες και με την κατασταση σημερα θα ξεκινησει αγωνας αμα υπαρχουν και οι 2 σε μια κερκιδα! Και βλεπεις σημερα βιντεακια από παλια και ειχε κοσμο από 2 ομαδες σε κατι αλεξανδρεια και κατι ιβανωφεια. Ο ενας πανω στον άλλο κανονικα. Φαντασου σημερα να κανανε κανα τετοιο. Ατομικη βομβα θα ριχνανε. Ε χεσε με, αυτο δεν ειναι ουτε για την ομαδα ουτε τιποτα.

    (Ασχετο με τα από πανω αυτο)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    0 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    bbq, κακώς έγινε αυτό στη Βέροια αλλά ήταν εντελώς διαφορετική φάση. το Άρης ΑΕΚ δε το θυμάσαι γι αυτό μην εκφέρεις γνώμη. Έπεσε και ο βαζελος στο βόλεϊ.

  10. #10
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    3 στους 4 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Γελάει ο γαλαξίας

Similar Threads

  1. Premier League 2012-2013
    By Kelldorain in forum Athletics
    Replies: 163
    Last Post: 24-06-2013, 13:06
  2. ROADBURN 2013
    By regularpaul in forum Live & Events Talk
    Replies: 25
    Last Post: 09-05-2013, 19:18
  3. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2011 - 2012
    By Odonian in forum Athletics
    Replies: 805
    Last Post: 28-06-2012, 15:54
  4. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2010 - 2011.
    By Amnesiac. in forum Athletics
    Replies: 2308
    Last Post: 11-07-2011, 18:11
  5. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2007-2008
    By FIXXXER in forum Athletics
    Replies: 26
    Last Post: 28-06-2007, 18:38

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •