Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 197

Thread: Αυτό το Καβινσκοειδές ηλεκτρονικό με τα synthesizers - 80's Revival (Synthwave)

  1. #151
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    Και εγω την ιδια απορια εχω. Δε λεω οτι θα γεμιζε ενα μεγαλο μαγαζι αλλα θα μαζευε κοσμο πιστευω.

    @Φαντασμα ξαναερχεται νεα υορκη τωρα ανοιξη. Διορθωσε το λαθος σου

    Παντως συνολικα νομιζω μιλαμε για το ατομο που εχει την πιο σταθερη και καλυτερη συνολικα δουλεια στο ειδος αυτο ε.

  2. #152
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Μεγάλη βαρεμάρα το νέο Κάρπεντερ Μπρουτ δυστυχώς. Μόνο τα τελευταία δύο κομμάτια σώζουν τα προσχήματα, ενώ έχει προηγηθεί ένα εικοσάλεπτο synthmetal/aor/italodisco κακογουστιάς και αστεία γκεσταριλίκια.
    Δεν είναι σοβαρά πράματα αυτά.

    Εννοείται φυσικά πως άμα ερχόταν θα πήγαινα με τα τσαρούχια βέβαια.

  3. #153
    Senior Member anti's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    187

    Default

    Εδω ο Κβοστ λεει οτι η φαση του εφερε στο νου οταν ηταν μικρος και ακουγε Γουιτνει Χιουστον... Τι σχεση εχουν ολα αυτα με συνθγουεηβ. Jack the ripper, συνολικα θα ελεγα perturbator καλυτερος. Μονο ωραιους δισκους. Δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες βεβαια.

  4. #154
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    Ναι αναμεσα στους 2 ειναι το debate σιγουρα. Ειναι πολυ κοντα απλα μαρεσε φοβερα η dark-ιλα και η ατμοσφαιρα του Trilogy. Αλλα οντως και για εμενα ειναι close call.

  5. #155
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by jack the ripper View Post

    Παντως συνολικα νομιζω μιλαμε για το ατομο που εχει την πιο σταθερη και καλυτερη συνολικα δουλεια στο ειδος αυτο ε.

    Για μενα:

    1. Perturbator (με τεραστια διαφορα)
    2. Dan Terminus (εχει βγαλει 3 αλμπουμ σερι που ισοπεδωνουν το συμπαν, τσεκαρε τα)
    3. Carpenter Brut
    4. Megadrive
    5. Kavinsky
    6. Dance With The Dead
    7. Powerglove

    Και μετα ολοι οι αλλοι, εκ των οποιων μερικοι θα μπορουσαν να ανεβουν αρκετα ψηλοτερα (οπως και ο Powerglove), αν ειχαν βγαλει περισσοτερο υλικο (Kn1ght επισης)

    Το Leather Patrol ειναι πολυ ωραιος δισκος, και ξεφευγει απο τα τετριμμενα, οπως ξεφυγε και ο Perturbator με το τελευταιο του υπερεπος. Εσεις δεν παραπονιοσασταν πριν 1-2 χρονια οτι η φαση τελματωνει? Ε αποφασιστε τι θελετε
    The rest is just

  6. #156

  7. #157
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Φιξ, δεν είναι ότι θέλω το συνθγουέηβ μου αμόλυντο σαν το αγνο ατσάλιε (), προφανώς λολ.
    Κάποιοι πειραματισμοί έχουν ήδη ποσταρισθεί στο θρεντ εδώ και καιρό και είναι πετυχημένοι και πολυαγαπημένοι (DJ Ten, Perturbator που αναφέρθηκε σωστά).
    Το θέμα μου είναι ότι το τελευταίο Μπρουτ μου φαίνεται εντελώς ανέμπνευστο και οι συνεργασίες τέρμα άκυρες.
    Για να στο κάνω πιο λιανά και εϊτηλίστικα (λολ), το ακούω και δε νιώθω Robotech, νιώθω Ατίθασα Νιάτα ρε παιδί μου.
    Ε και αυτό ΔΕΝ το θέλουμε.

    Στη δικιά μου πολύ σημαντική συνθγουεηβ λίστα (ακα κατευθείαν στα παπάρια όλων) παραμένει πολύ ψηλά συνολικά ο Μπρουτ.
    Απλά έβγαλε μια παπαρίτσα, σιγά.

  8. #158
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default



    Εγω παντως χαιρομαι που σιγα σιγα αρχιζουν να φτιαχνουν και κανονικα τραγουδια ολοι αυτοι οι συνθγοθεβηαδες, γιατι μεχρι τωρα μονο ο Περτουρμπατορας και ο Καβινσκης τα εκαναν αυτα τοσο καλα, με φωνητικα, με δομη με ρεφρενς κτλ τοσο καλα. Σιγα που ειναι παπαριτσα το Καρπεντερ Μπρουτ επειδη δεν ειναι χιλιοψαγμενο
    The rest is just

  9. #159
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    γαμαει γαμαει τοχω λιωσει οπως ολα
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  10. #160
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    Relevant

    πιθανον να εχουν εξαντληθει ηδη στο θρεντ ολα αυτα, αλλα δε με νοιαζει ουτε λιγο

  11. #161
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Κέβιν Σόρμπο View Post
    Relevant

    πιθανον να εχουν εξαντληθει ηδη στο θρεντ ολα αυτα, αλλα δε με νοιαζει ουτε λιγο
    Επος η φωτογραφια, στο Darksynth εντωμεταξυ βρισκεται η αληθεια. Και οι 14 δισκοι φοβεροι, ηθελε κι αλλο Dan Terminus ομως.

    Btw, ΦΡΕΣΚΟ και θεριζει:

    The rest is just

  12. #162
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    kristine
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  13. #163
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Κομματαρα βιντεαρα ηχαρα. Εχουν γινει παμπολλες ανακαλυψεις τους τελευταιους μηνες, θα ποσταριστει update συντομα.

    The rest is just

  14. #164
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    Γαμησε.

  15. #165
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Ο Περτουρμπατορας κυκλοφορει δυο συλλογες με ακυκλοφορητα (ή εστω οχι πολυ διαδεδομενα) remixes και συνεργασιες με αλλους καλλιτεχνες του ιδιωματος, πριν αποχωρησει οριστικα και αμετακλητα (!) απο το synthwave οπως δηλωνει. Δυο promo videos για τις συγκεκριμενες κυκλοφοριες ειναι τα εξης, ενα απο το volume 1 κι ενα απο το volume 2. Το I Am The Program των Megadrive ηταν ηδη στο πανθεον (και στην προσωπικη μου λιστα με τα τοπ 10 εβερ) οποτε και το remix απο τον Γαλλο ειναι υπεροχο. Το Vigilante 2084 ειναι δικο του ακυκλοφορητο, και απλα holy shit.

    ΥΓ. Τι σχολιο να κανει κανεις για τις εξωφυλλαρες. Γενικα ο Περτουρμπατορας ειναι παντοτε ενα βημα μπροστα απο οποιονδηποτε αλλον.





    The rest is just

Similar Threads

  1. To Revival.
    By ikonoklast in forum Music Discussion
    Replies: 25
    Last Post: 20-02-2013, 03:21
  2. Grandfathers 80’s Revival Parties
    By postyourevent in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 27-09-2010, 21:18
  3. TYSONDOG - THE REVIVAL OF NWOBHM II
    By UNDERGROUND_POWER in forum Live & Events Talk
    Replies: 2
    Last Post: 11-09-2009, 17:26
  4. Rpg Section Revival
    By Kain in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 19
    Last Post: 08-07-2005, 01:10
  5. ΑΥΟ ΑΥΤΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ!!!!
    By dyingfreedom in forum Athletics
    Replies: 12
    Last Post: 25-05-2005, 22:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •