Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Κάνας δάσκαλος drums?

  1. #31
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    Σαμπρέλας είσαι οφ ! Ξαναδες λίγο το πως σκέπτεσαι και μη μιλάς για τους δασκάλους όταν ξεκάθαρα η σχέση σου με το μπάσο σου είναι εξολοκλήρου δικό σου φταίξιμο για το αν δεν λειτουργεί.

    Μπέρνι θυμάμαι απο παλιά που ήσουν σωστάδι στη νοοτροπία, ελπίζω μια μέρα να την αποχωριστείς όμως. Πίνκαρα !

  2. #32
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ok, μάλλον δεν έγινα κατανοητός στο τι θέλω να πω
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #33
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Μπέρνι καλά τα λες , με μια μόνο ένσταση.

    Έχει λίγο να κάνει με την ηλικία που πας να μάθεις το όργανο και τι θες να κάνεις με το καλημέρα.
    Με το καλημέρα θες να παίζεις το σμελς λάικ τιν σπιριτ σαν τον γκρολ, ο μουσικός πρώτα θέλει να γίνει μίμος και μετά leader. Κανείς δεν ξεκίνησε χωρίς να έχει κάποιον μουσικό σαν ίνδαλμα (ή πες το όπως θες).

    Πριν κάτι χρόνια ξεκίνησα μαθήματα μπάσου (ο μουσικός έρωτας της ζωής μου). Τα μαθήματα μου τα έκανε δώρο ο έρωτας της ζωής μου, και ήταν στον Φακανά.
    Μια φορά την εβδομάδα ήταν, για μια ώρα, (να πω ότι έχω κάνει μαθήματα μουσικής, και μάλιστα ΠΙΆΝΟ (ξέρω και λίγα γαλλικά) σε πολύ μικρή ηλικία οπότε ξέρω να διαβάσω μια παρτιτούρα τι είναι τα κλειδιά και τι το μέτρο).
    Όμως δεν ήθελα να γίνω νέος Φακανάς , ήθελα να πιάσω το μπάσο "σωστά" να μάθω πως στήνονται τα χέρια πάνω στο όργανο χωρίς να στραμπουλάω τα δάχτυλα και να παίζω σμοκ ον δε γουότερ. Να βάλω την μούφα το όργανο στον μουφοενισχυτή, και σαν άλλος Βαλιμίτης να παίξω σκορπιονς και να ρωτάω το ακροατήριο, δλδ την γυναίκα μου, κατάλαβες ποιο παίζω ε? Και κάπου εκεί να νιώσω "ΜΟΥΣΙΚΌΣ".
    Λέω να νιώσω και όχι να γίνω , γιατί μια χαρά ξέρω τι χρειάζεται για να μεταβείς από το ένα στο άλλο.

    Η κατάληξη, το τελευταίο μάθημα δεν πήγα να το κάνω ποτέ (από τα 5!) έσπασα και τον αγκώνα μου λίγο μετά, και έμεινε το όργανο να μην διακοσμεί καν το δωμάτιο, αλλά να είναι σε μια θήκη. Κάθε φορά λέω να το πιάσω να βάλω κανένα βιντεάκη στο γιουτουμπ και να αρχίσω , αλλά όλο το αναβάλω .

    Εκεί που τελικά θέλω να καταλήξω γράφοντας την δακρύβρεχτη ιστορία μου είναι ότι ο δάσκαλος πέρα από το να νιώθει από μουσική πρέπει να ξέρει (όπως εσύ ξέρεις καλύτερα από τον καθένα) και πως να σου κρατήσει το ενδιαφέρον
    Άρα μακρυά από Φακανά, σωστά Κοιλίτσα;

    Υπάρχει και το πολύ βασικό κομμάτι της προσωπικής επιδίωξης του καθενός. Δε χρειάζεται να φλυαρίσω περί του πως νιώθει ο καθένας μας για το πόσο ψηλά θέλει/μπορεί να φτάσει. Θα μιλήσω ως γονιός (που σκαμπάζει και παίζει μουσική) και θα πω ότι θα ήθελα το παιδί μου να μάθει μουσική, όχι για να γίνει επαγγελματίας/βιρτουόζος/παιχταράς/βάλτε-ότι-προτιμάτε, αλλά για να γίνει καλύτερος ακροατής, κάτι που θα τον κάνει καλύτερο άνθρωπο.

    Αυτά από μόνα τους δεν είναι άσχετα. Η μεταδοτικότητα του δασκάλου, η προσεγμένη ύλη, η σωστή μέθοδος εξάσκησης είναι όλα απαραίτητα, αλλά έπονται της προσωπικής επιδίωξης και του στόχου. Κι όσο μεγαλύτερος φυσικά είναι ένας άνθρωπος σε ηλικία, τόσο πιο κατασταλαγμένος (θεωρητικά) είναι στους στόχους του. Για αυτό άλλωστε και οι μέθοδοι για τα παιδάκια είναι εντελώς διαφορετικές απ' ότι για τους ενήλικες. Προσοχή, δεν υποστηρίζω ότι είναι οι ενδεδειγμένες και πάντα οι καταλληλότερες.

    Πάντως είναι ευτυχές το γεγονός ότι έχει όρεξη ο Blitzer και θέλει να αξιοποιήσει τον χρόνο του κατ' αυτόν τον τρόπο.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #34
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Σαμπρλινιος οπως παντα
    Να σου απαντησω ομως
    σαφεστατα παιζει ρολο και η ηλικια, στον τροπο διδασκαλιας απο μεριας καθηγητη και στο πως προσεγγιζει και το οργανο ο μαθητης.

    (ασχετο αλλαοταν πρωτοξεκινησα πιανο, η δασκαλα μου εμαθε το ροκ αραουντ δε κλοκ επειδη καπου ειχα δει μια παρτιτουρα στο βιβλιο γερμανικων μου. καμενια. βεβαια προφανως και το επαιζα σκατα, αλλα ξεκαυλωνα. ολες οι δασκαλες στο πιανο ποτε δεν μπορεσαν να μου κεντρισουν το ενδιαφερον, δεν ειδα εξελιξη σημαντικη, μονος δεν σταυρωνα νοτα οποτε τα παρατησα (φταιει και η φυση του οργανου))

    Ας επανελθουμε ομως. θεωρω πως με το καλημερα υπαρχουν 3 τεινα.
    το ενα ειναι με το καλημερα να θες να γινεις νικο μακ μπρειν. και το συναντας ιδιαιτερα στις μικρες ηλικιες. θες να γινεις μιμος, οπως ακριβως το λες.
    το δευτερο ειναι να εισαι συνειδητοποιημενος, και να θες να ξεκινησεις σωστα και κποια στιγμη με σαλιο και υπομονη να γινεις καλος μουσικος και να μπορεις να εκφραζεσαι μεσω του οργανου (σπανιοτατη περιπτωση)
    και το τριτο ειναι αυτο στο οποιο ανηκουμε και εγω και εσυ. θελουμε να μπορουμε να γρατζουναμε 2 χορδες γιατη φαση, να ξεσπαμε βαρωντας αυτα τα στρογυλα πραματα που εχουν δερμα κτλ κτλ

    ακολουθει προσωπικη ιστορια.
    οταν ημουν καθηγητης σε καποιο νησι (νησαρα), σκεπτομενος τον χειμωνα που θα ακολουθουσε, πηγα και πηρα xbox και το guitar hero για να παιζω τυμπανακια να περνα η ωρα. που ηταν και το μεγαλο απωθημενο, μαζι με το να γινω μακ μπρειν.
    καλα τα πηγαινα (ετσι νομιζα) και επαιζα κατι μαικλ τζακσον κατι ραμονς κατι τετοια. το ρεκορ μου το ειχα στο eye of the tiger. 99%.
    ομως δεν μπορουσα με τιποτα να παιξω ξερω γω μεταλικα. ο φορουμικος ινγκολεμο μου ειπε οτι εκεινος εκανε μαθηματα 3 μηνες ντραμς και μετα μπορουσε και γαμουσε στο γκιταρ χιρο.
    ε λεω και εγω, αφου μου αρεσει το παιχνιδακι ας κατσω να κανω 3 μηνες μαθηματα. οχι για να γινω μουσικος, ουτε για να παιξω με τους μειντεν, σταρχιδια μου το να παιξω και με τους μπλακ αμπις μερντερερς απο την κωλοπετινιτσα. εγω ηθελα να περναω καλα την ωρα μου. και τιποτε αλλο. δεν πηγα ομως σαν αμπαλος, εκατσα και εψαξα σε φορουμ και απο τα γραφωμενα ενος τυπου που ηταν δασκαλος, ψηθηκα και τον πηρα τηλ, και βρηκα την κοτα που κανει το χρυσο αυγο ξερω γω.

    με την μια που πηγα, και πιασαμε κουβεντα, εκεινος με ρωτησε τι θελω. και του ειπα να γαμαω στο γκιταρ χιρο με 3 μηνες μαθηματα. οκ μου ειπε. αλλα πρεπει να βαλουμε σωστες βασεις.
    εμαθα να κραταω μπακετα, πως βαραμε τα τεταρτα τα ογδοα τα δεκαταεκτα (καλα αυτα πηραν λιγο παραπανω) που μπαινει το κρας τι ειναι μπρεικ, και καποια αλλα βασικα. και γενικα το πργαγμα πηγαινε καλα για να παιζω γκιταρ χιρο. το πραγμα πηγαινε προς το τελος του. συντομα θα σταματαγα.
    στο ενδιαμεσο ομως ο κολλητος αρχιζε να μου λεει, ρε μαλακα παμε να κανουμε μπαντα να παρουμε και τον αλλο που παιζει μπασο, να γουσταρουμε. οκ του ελεγα αλλα δεν ειμαι ακομα ετοιμος.
    αρχισα να ρωταω το δασκαλο μου ποτε θα μπορω κουτσα στραβα να παιζω σε μπαντα. 3 μηνες μου λεει. και οντως με σκισημο απο μενα βεβαια, στο τριμηνο πηγαμε στο στουντιο. καλ χαλιας ημουν, χαλιες και οι αλλοι, αλλα καλα περναγαμε.
    ημουν ομως ο αδυναμος κρικος και δεν γουσταρα. οποτε συνεχισα τα μαθηματα και ελεγα στο δασκαλο να μου δειξει γενικα να ανεβω. και εκει καναμε μια κουβεντα και μου ελεγε οτι δεν υπαρχουν σορτκατς. και οτι αν θελω με δουλεια, σιγα σιγα θα γινομαι καλυτερος. αλλα τα πραγματα εχουν μια σειρα και πρεπει να δειξω υπομονη. κι πως και με τα λιγα πραγματα που ξερω, μπορω να παιξω καλα πραγματακια.
    ε τη συνεχεια την ξερετε.

    αγαπητε σαμπρελα, και οι 2 λοιπον βλεπεις ξεκινησαμε με τον ιδιο ακριβως στοχο. να μπορουμε να μιναρουμε λιγο. στην πορεια πολλα αλλαξαν. το γιατι εσυ σταματησες και εγω οχι, δεν εχει να κανει με ενα πραγμα μονο. ισως ο δασκαλος να ηταν ακαταλληλος. (δεν καταλαβα αν σου εκανε ο φακανς ή πηγες απλα στο ωδειο του). (το σιγουρο ειναι πως ο παιχταρας δεν εξυπακουεται οτι θναι και καλος δασκαλος, συνηθως το αντιθετο συμβαινει).
    ισως εσυ να ειχες αλλα πραγματα στο μυαλο σου που δεν επαιζαν, ισως να μην του εδωσες του μπασου, την ευκαιρια που επρεπε.

    εμενα ξερεις τι με κρατησε? το οτι καθε μερα, μα καθε μερα, εβλεπα να εξελισομαι. ειδικα τον πρωτο εναμιση χρονο , μιλαμε για εκπληκτικα πραγματα. καθε βδομαδα εβλεπα να γινομαι καλυτερος. ε πως να σταματησεις οταν το βλεπεις αυτο?


    και αναρωτιεμαι. ρε συ μηπως να ξαναδωσεις μια ευκαιρια στο οργανο? οχι για να γινεις παιχταρας αλλα να μπορεις να σταυρωσεις 5 νοτες και να μπορεις να ερθεις στο στουντιο να τζαμαρουμε παρεα? κιας παιζεις μονο τεταρτα. αλλα να τα παιζεις και να εξστασιαζεσαι?
    το χρωστας στον εαυτο σου. καντο. δεν ξερω δασκαλο μπασιστα αλλα μπορω να ρωτησω τον δικο μου. σιγουρα επειδη ειναι καλος δασκαλος, κατι κλο θα χει στο μυαλο. δωσε 3 μηνες ευκαιρια στο οργανο. με μελετη μια ωρα τη μερα ομως. να ειναι πραγματικη ευκαιρια. οχι μιναρισμα. τι λες? σε εψησα? ε? ε?



    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Μπέρνι καλά τα λες , με μια μόνο ένσταση.

    Έχει λίγο να κάνει με την ηλικία που πας να μάθεις το όργανο και τι θες να κάνεις με το καλημέρα.
    Με το καλημέρα θες να παίζεις το σμελς λάικ τιν σπιριτ σαν τον γκρολ, ο μουσικός πρώτα θέλει να γίνει μίμος και μετά leader. Κανείς δεν ξεκίνησε χωρίς να έχει κάποιον μουσικό σαν ίνδαλμα (ή πες το όπως θες).

    Πριν κάτι χρόνια ξεκίνησα μαθήματα μπάσου (ο μουσικός έρωτας της ζωής μου). Τα μαθήματα μου τα έκανε δώρο ο έρωτας της ζωής μου, και ήταν στον Φακανά.
    Μια φορά την εβδομάδα ήταν, για μια ώρα, (να πω ότι έχω κάνει μαθήματα μουσικής, και μάλιστα ΠΙΆΝΟ (ξέρω και λίγα γαλλικά) σε πολύ μικρή ηλικία οπότε ξέρω να διαβάσω μια παρτιτούρα τι είναι τα κλειδιά και τι το μέτρο).
    Όμως δεν ήθελα να γίνω νέος Φακανάς , ήθελα να πιάσω το μπάσο "σωστά" να μάθω πως στήνονται τα χέρια πάνω στο όργανο χωρίς να στραμπουλάω τα δάχτυλα και να παίζω σμοκ ον δε γουότερ. Να βάλω την μούφα το όργανο στον μουφοενισχυτή, και σαν άλλος Βαλιμίτης να παίξω σκορπιονς και να ρωτάω το ακροατήριο, δλδ την γυναίκα μου, κατάλαβες ποιο παίζω ε? Και κάπου εκεί να νιώσω "ΜΟΥΣΙΚΌΣ".
    Λέω να νιώσω και όχι να γίνω , γιατί μια χαρά ξέρω τι χρειάζεται για να μεταβείς από το ένα στο άλλο.

    Η κατάληξη, το τελευταίο μάθημα δεν πήγα να το κάνω ποτέ (από τα 5!) έσπασα και τον αγκώνα μου λίγο μετά, και έμεινε το όργανο να μην διακοσμεί καν το δωμάτιο, αλλά να είναι σε μια θήκη. Κάθε φορά λέω να το πιάσω να βάλω κανένα βιντεάκη στο γιουτουμπ και να αρχίσω , αλλά όλο το αναβάλω .

    Εκεί που τελικά θέλω να καταλήξω γράφοντας την δακρύβρεχτη ιστορία μου είναι ότι ο δάσκαλος πέρα από το να νιώθει από μουσική πρέπει να ξέρει (όπως εσύ ξέρεις καλύτερα από τον καθένα) και πως να σου κρατήσει το ενδιαφέρον
    Last edited by BURNIN AMBITION; 14-01-2015 at 15:24.
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  5. #35
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Ρε ξεκολλάτε γαμάτος δάσκαλος είναι ο Φακανάς, και είναι τιμή για όποιον κάτσει έστω μια ώρα μαζί του. Εγώ τον ανέφερα στο ότι ήμουν με έναν γαμάτο δάσκαλο, αλλά ΑΠΛΆ δεν ήταν αυτό που ζητούσα.

    Τώρα αν πιστεύεται ότι τον έκρινα αρνητικά σαν δάσκαλο ή δεν ξέρω να γράφω ή δεν μπορείτε να διαβάζεται.

    Το όλο ποστ είχε να κάνει με το τι ζητάει ο μαθητής , και μετά -ιδικά στις ώριμες ηλικίες βλέπει που θέλει να το πάει, δηλαδή όπως αυτό που είπες εσύ μπέρνι.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #36
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    εγω δεν ειπα οτι ειναι κακος δασκαλος ο φακανας. μπορει να ειναι καταπληκτικος μπορει και να μην ειναι. δεν ξερω δεν εχω αποψη. απλα ειπα πως αν δεν ειναι καλος δασκαλος, δεν θα μου εκανε εντυπωση. γιατι εχει συμβει σε χιλιαδες παιχταραδες να μην μπορουν να διδαξουν. εφοσον λες οτι γαμαει, i take your word και το κλεινουμε εδω.
    ελα ξεκινα παλι μαθηματα μην αλλαζεις κουβεντα ετσι πουστικα. σου πεταξα το μπαλακι
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  7. #37
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    ε, σαρκασμός;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #38
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Παιδιά, όπως τα λέτε είναι πάνω κάτω. Όταν ξεκινάς στα 13 ή στα 15 ή στα 19, το κάνεις συνήθως επειδή θες να γίνεις ο νέος Hetfield ή ο νέος Harris ή ο νέος Lombardo. Όλοι μας έχουμε περάσει από αυτή τη φάση. Η θεωρία, οι αξίες, οι παύσεις, οι παρτιτούρες, ποιος νοιάζεται γι'αυτά; Είναι αδύνατο να σου κρατήσουν το ενδιαφέρον όταν το μόνο που θες είναι να ΠΑΙΞΕΙΣ. Βασικά ακόρντα, ταμπλατούρες και απώτερος σκοπός να μπορείς το συντομότερο να βγάλεις 5 κομμάτια και να βγεις στη σκηνή με τα φιλαράκια σου.

    Το θέμα είναι ότι εγώ δεν είμαι ούτε 13, ούτε 15. Σε αυτές τις ηλικίες ήθελα να γίνω κιθαρίστας. Μετά από τόσα χρόνια ενασχόλησης, παρόλο που ποτέ δεν έγινα βιρτουόζος, όσο να'ναι, γνωρίζω 2 πράγματα περί μουσικής, δεν είμαι παντελώς αρχάριος. Πριν λίγο καιρό, πούλησα όλα τα κιθαριστικά μου για να αγοράσω τύμπανα, τα οποία ήταν τεράστιο απωθημένο, αλλά όλοι ξέρουμε τις δυσκολίες του οργάνου (χώρος, θόρυβος κτλ κτλ). Και τώρα, στα 30+ μου, αφού έκανα κάποια μαθήματα και κωλοβάρεσα αρκετά μόνος μου, θέλω να ΜΑΘΩ. Ναι, τώρα έχω το μυαλό και τη διάθεση να το κάνω αυτό. Σωστά και δομημένα. ΜΟΥΣΙΚΗ και ΤΥΜΠΑΝΑ, πρωτίστως κι όχι heavy metal drumming. Ναι, έχω όρεξη να μελετήσω και να βλέπω πρόοδο ανά βδομάδα κι όχι να πιάσω δισκογραφία MetallicA νότα-νότα. Αυτά θα έρθουν, είναι στο χέρι μου πώς θα αξιοποιήσω τις γνώσεις/ικανότητές μου. Αλλά επειδή ΔΕΝ είμαι ο τύπος που βάζει μια τάξη και μελετάει 5 ώρες τη μέρα μόνος του, θέλω κάποιον να με βάλει σε μια σειρά και να μου δείξει τον δρόμο.

    @Μπέρνι: θενξ για την πρόταση. Δε σε ξέχασα, αλλά μου πέφτεις πολύ μακρυά και 30ε/ώρα είναι πάρα πολλά για μένα αυτή την περίοδο. Αν γνωρίζεις κάτι άλλο, βέβαια, εδώ γύρω, το συζητάμε.
    Last edited by BLiTzER; 15-01-2015 at 03:57.
    Life begins at 45°.

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    και 30ε/ώρα είναι πάρα πολλά για μένα αυτή την περίοδο. Αν γνωρίζεις κάτι άλλο, βέβαια, εδώ γύρω, το συζητάμε.
    μια παρένθεσις επειδή έχουμε τον ίδιο δάσκαλο με μπέρνη:

    ο Βαγγέλης δε το πάει με την ώρα, έχω βγάλει τρεισήμισι ώρες μαζί του, απλά επειδή τόσο χρειάστηκε (και δε μου χρέωσε παραπάνω προφανώς)
    το λιγότερο που με έχει κρατήσει ήταν 2 ώρες νομίζω
    tt0274518

  10. #40
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Το δέχομαι και μπορεί να είναι και γαμάτος και σούπερ και ο καλύτερος έβερ, αλλά εγώ δε μπορώ να δίνω 30ε/βδομάδα. Το αν θα μου κάνει 40 ή 150 λεπτά ανά μάθημα, ναι, μεν θα εκτιμηθεί, αλλά εμένα πάλι 30ε θα μου στοιχίσει Μακάρι να περίσσευαν, αλλά προς το παρόν είμαι, στα χαρτιά έστω, άνεργος.
    Life begins at 45°.

  11. #41
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Το δέχομαι και μπορεί να είναι και γαμάτος και σούπερ και ο καλύτερος έβερ, αλλά εγώ δε μπορώ να δίνω 30ε/βδομάδα. Το αν θα μου κάνει 40 ή 150 λεπτά ανά μάθημα, ναι, μεν θα εκτιμηθεί, αλλά εμένα πάλι 30ε θα μου στοιχίσει Μακάρι να περίσσευαν, αλλά προς το παρόν είμαι, στα χαρτιά έστω, άνεργος.
    αν θυμαμαι καλα μαθητης του που κανει καλη δουλεια, παιρνει 15 ευρω. ιδια υλη με το βαγγελη και σε φτανει μεχρι ενα καλο επιπεδο αλλα μετα απο τα 2 χρονια θες βαγγελη. αμα θες μπορω να βρω που μενει. σιγουρα πιο κοντα απο βαγγελη. νομιζω καπου κεντρο. αν θες μαθαινω. παω προβα τα λεμε μετα. οτι θες εχεις και το κινητο μου. παντως, απο τυη στιγμη που σαι συνειδητοποιημενος, ψαξτο. πολυ. και οτι και οσο μπορω, χαρα μου να βοηθησω
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  12. #42
    Senior Member Gamopanagy's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    120

    Default

    παντως για αυτο που λεγατε για το τι θα σε ωθησει να κατσεις να μελετησεις , θελω να θιξω ενα αλλο θεμα , δεν πιστευετε οτι οσο πιο καλο εξοπλισμο και οργανα εχεις , τοσο πιο πολυ καυλωνεις και εχεις ορεξη να μελετας? πχ εγω οταν πηγαινω για μαθημα στο στουντιο του δικου μου και παιζω στην mapex σεταρα με την ταμπουρακλα που βαρας ενα χιτ και σου φευγουν υγρα, ε καυλωνω τιγκα και 1 ωρα που ειναι το μαθημα απλα λατρευω να παιζω και η ωρα περναει σαν να ναι 10 λεπτα , αμα ειχα αυτο το σετ σπιτι μου δεν θα βαριομουν ποτε να μελετησω και αυτο κανει και ο δασκαλος μου γι αυτο και εχει γινει τοσο τουμπανο. αρα ρε κοιλια μηπως και εσυ αμα ειχες μια ενισχυταρα και βουιζε ολο το σπιτι οταν παιζεις δεν θα εβρισκες περισσοτερο ορεξη να παιξεις? aka βρειτε τροπο να κανετε την μελετη διασκεδαση

  13. #43
    Senior Member Gamopanagy's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    120

    Default

    παντως σορι για την καζουρα , αλλα οταν σκεφτομαι τον κοιλια να παιζει μπασο δεν γινεται να μην μου ερθει αυτη η εικονα στο μυαλο

  14. #44
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    δεν έχω πράσινα ρούχα, αρα δεν έχεις λόγο να με σκέφτεσαι
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  15. #45
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    η μουσικη ειναι 100 σφαλιαρες, ενα χαμογελο. αλλα πουτσα μας.
    Υπέροχο, πραγματικά. Θα το λέω κι εγώ.

Similar Threads

  1. Ηλεκτρονικά Drums
    By Drumsick in forum Musicians Chat
    Replies: 160
    Last Post: 15-10-2016, 18:30
  2. Αγορά Drums
    By Drumsick in forum Musicians Chat
    Replies: 97
    Last Post: 20-11-2010, 20:30
  3. e-drums
    By Ingolemo in forum Musicians Chat
    Replies: 8
    Last Post: 05-08-2008, 01:22
  4. Replies: 37
    Last Post: 16-03-2004, 10:22
  5. e-drums
    By Ingolemo in forum General Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •