Results 1 to 7 of 7

Thread: Σωτήρης Γεωργούντζος Appreciation Thread

  1. #1
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    7 στους 8 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default Σωτήρης Γεωργούντζος Appreciation Thread

    .
    Last edited by 00i00; 07-05-2014 at 11:41.

  2. #2
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    .
    Last edited by 00i00; 07-05-2014 at 11:41.

  3. #3
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    καβλωτικός underground ήρωας της εργατιάς
    στηρίζουμε

  4. #4
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    "Έχει κλείσει η φωνή μου από την τελευταία περιγραφή. Πρώτα από όλα θέλω να ξεκαθαρίσω κάτι: δεν μου υπαγορεύει κανείς τι θα πω, όπως διάβασα κάπου. Ο κάμεραμαν μού λέει τον χρόνο που υπάρχει ακριβώς και όχι αυτόν που βλέπω στο ρολόι. Γιατί στο μοντάζ γράφω με χρόνο κάμερας. Αλλά διαβάζω και ακούω που λένε πως δεν ξέρω ποιος είναι ο κάθε παίκτης και κάτι τέτοια. Κάτι που δεν ισχύει, δεν χρειάζομαι να μου πει κανείς τίποτα", μας είπε αρχικά ο Σ. Γεωργούντζος και συμπλήρωσε:

    "Δεν υπάρχουν βραζιλιάνικες, αργεντίνικες ή αγγλικές μεταδόσεις. Για εμένα αυτό είναι το ποδόσφαιρο, έτσι όπως το μεταδίδω. Ακόμα και το γκολ του Πανηλειακού, αν ακούσετε το βίντεο στο τελευταίο παιχνίδι, το περιγράφω έντονα. Πιο έντονα δεν γίνεται, γιατί από κάτω έχει κόσμο της Μαύρης Θύελλας. Μου αρέσει να το ζω το παιχνίδι. Όπως βλέπω μπάλα, όπως μιλάω στην παρέα μου, έτσι κάνω και τηλεόραση. Μεταδίδω το πάθος, ξεχνάω ότι είμαι στο μικρόφωνο. Όταν άρχισα να κάνω τηλεόραση, μου έλεγαν τι να κάνω, μου έγραφαν στο autocue. Tα πέταξα όλα. Έτσι κάνω αυτή τη δουλειά 20 χρόνια, από όταν ξεκίνησα στη Θεσσαλονίκη".

    Είχες ποτέ προβλήματα στα Μέσα που εργάστηκες;
    "Στην ΕΡΑ είχα προβλήματα στην αρχή, αλλά μετά με αποδέχτηκαν. Δούλευα και οχτώ χρόνια ανταποκριτής του SportFM στην Καλαμάτα. Μάλιστα στην πρώτη μου μετάδοση στον SportFM, ήθελα να κάνω τον έξυπνο και κάτι μου είπε ο Αντώνης Πανούτσος, που είχε εκείνη την ώρα εκπομπή με τον Καρπετόπουλο και με ψάρωσε! Είχα "κολλήσει" για ένα λεπτό. Και πετάχτηκε ο Καρπετόπουλος, που είναι πιο μαλακός και του ζήτησε να μην με ψαρώνει".

    Πώς αισθάνεσαι που μέσα σε δύο-τρεις μέρες μιλάει για εσένα ολόκληρη η Ελλάδα;
    "Μόνο η Ελλάδα; Κι από την Κύπρο, ακόμα, με έχουν πάρει! Κι από το Ηράκλειο και από τη Θεσσαλονίκη! Χαίρομαι που μιλάνε όλοι για τη δουλειά μου. Αλλά χαίρομαι που και η Μαύρη Θύελλα παίζει ξανά τώρα μέσα από τη φωνή μου σε επίπεδο κορυφής, γιατί τόσα χρόνια είχαμε συνηθίσει να παίζει στα αλώνια και τώρα είναι σε μικρές κατηγορίες".

    Με τον Τσίρκοβιτς τι είχε γίνει;
    "Δεν τον ήξερα ούτε στο πρόσωπο τον άνθρωπο. Πριν συνεργαστεί με την Μανωλάδα, είχε περάσει από τον Διαγόρα. Δεν είχε πάει καλά και το είχα γράψει. Και, ξαφνικά, εκεί που μιλούσα με τον πρόεδρο της Μανωλάδας, άρχισε να με βρίζει. Έκανα αυτό που πίστευα, με κίνδυνο της σωματικής μου ακεραιότητας. Του είπα πως πρέπει να ντρέπεται. Εκείνη τη στιγμή υπερασπίστηκα το δικαίωμα του δημοσιογράφου, που θέλει να βγάλει το ψωμί του. Μου έχουν γράψει με σπρέι το αυτοκίνητο, μου έχουν σκάσει τα λάστιχα, το έχουν χαράξει. Έχω φάει 20 μηνύσεις, αλλά έχω αθωωθεί σε όλες. Θα μου είχαν πάρει ό,τι έχω και δεν έχω, αλλά ευτυχώς δεν έχω τίποτα. Τώρα μέσα στην τσέπη μου υπάρχουν 20 ευρώ, αυτά είναι όλα κι όλα. Αλλά ο δημοσιογράφος, πιστεύω, πως δεν πρέπει να είναι πλούσιος. Πρέπει να βγάζει μεροκάματο κάθε μέρα"

    Θέλεις να συμπληρώσεις κάτι πριν κλείσουμε;
    "Ναι, είδα κάποιες κοπέλες στον APLHA χθες που με κορόιδευαν και έλεγαν: Καλά, αν έκανε περιγραφή σε αγώνα της Μπαρτσελόνα, πώς θα έκανε; Το ίδιο ακριβώς θα έκανα! Κάθε αγώνας που μεταδίδω είναι για εμένα σαν να περιγράφω παιχνίδι της Μπαρτσελόνα".
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  5. #5
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    2 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    .
    Last edited by 00i00; 07-05-2014 at 11:42.

  6. #6
    Senior Member Eulogy's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    mesa sto nao..
    Posts
    2,256

    Default

    καβλωτικος αλλα εχει παραγνωριστει και καπου το παιζει τωρα πια
    before i pine away

  7. #7
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    2 στους 4 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    ΧΕΪΤΕΡΣ ΓΚΟΝΝΑ ΧΕΪΤ


Similar Threads

  1. TODAY IS THE DAY appreciation thread
    By dreamweapon in forum Music Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 14-10-2014, 14:13
  2. the OM appreciation thread
    By cavity in forum Music Discussion
    Replies: 16
    Last Post: 25-08-2013, 02:44
  3. The MK appreciation thread
    By Kveldssanger in forum PC & Games
    Replies: 77
    Last Post: 09-03-2011, 22:20
  4. NO AGE appreciation thread
    By nothingman in forum Music Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 24-11-2010, 18:59
  5. The Anthi appreciation thread
    By Custom User in forum General Discussion
    Replies: 83
    Last Post: 02-03-2010, 11:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •