Page 88 of 199 FirstFirst ... 3878868788899098138188 ... LastLast
Results 1,306 to 1,320 of 2980

Thread: ΨΟΦΟΣ ΣΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. #1306
    Giagias me Jazzmaster Μελαγχολικός Χοντρούλης's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    electric requiem.

    δεν ξέρω τι να κάνω για να γίνω κατανοητός, μια ύστατη προσπάθεια πριν πάω να φάω τις μπαλίτσες με μέλι-φυστικοβούτυρο-σοκολάτα-βρώμη που έχω και μοιάζουν τρομέρα με snickers ίσως.
    γιατι να μην φας σνικερς υγιεινή λέρα
    φιλελεύθερος παρακρατικός
    αλβανος χρυσαυγίτης
    gay παπας
    σουβλάκι καλαμάκι
    emocore-commando
    μεταλάς
    χριστιανός-κρυφορεφορμιστης-φανεροπορτουνιστης
    παραγωγός εισαγωγών
    αντι-αντι-ιμπεριαλιστης (ιμπεριαλιστής)

  2. #1307
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    το έκανα κάποτε αλλά σε κάποια φάση που έτρωγα πολλές, στούμπωνα στο χέσιμο και σταμάτησα να τις τρώω γενικά =/
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  3. #1308
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    οποιαδήποτε απαγόρευση κυκλοφορίας στους ανθρώπους μιας χώρας είναι χουντική πρακτική (περιμένω ποστ που θα το αμφισβητεί αυτό, εκεί φτάσατε)
    Όχι δεν είναι. Ειλικρινά νομίζω ότι υποτιμάς την ορμή της μάζας. Χωρίς τέτοια μέτρα την μέρκελ θα τη διαμελίσουν. Τον νταβούτογλου θα τον διαμελίσουν. Τον παιδόφιλο που πάει να δικαστεί (αναφαίρετο δικάιωμα) θα τον διαμελίσουν. Και όχι, για μένα οι άνθρωποι δεν πρέπει να διαμελίζονται και να λιντσάρονται αλλά να κρίνονται και να δικάζονται να βγαίνουν ένοχοι ή αθώοι. Είτε στην καπιταλιστική μητρόπολη είτε στην αναρχική κολλεκτίβα είτε στη σοσιαλιστική χώρα.

    Πάντως για να συζητήσουμε καλά, το πόιντ που φαντάζομαι ότι θες να κάνεις είναι ότι με αφορμή αυτό βρήκαν ευκαιρία να προβάρουν ένα τέτοιο μετρό και ίσως μια τέτοια ανακοίνωση. Την αθήνα χωροταξικά δεν τη γνωρίζω γρι. Ίσως να κλείσαν αρκετοί δρόμοι παραπάνω από όσοι χρειάζονται σαν επίδειξη δύναμης κάποιου είδους. Ξέρω όμως ότι επιτράπηκαν κανονικά οι συγκεντρώσεις και ξέρω ότι η κατάσταση με τους δρόμους θα γινόνταν ούτως ή άλλως για τον λόγο που προανέφερα είτε πιο αυταρχικά όπως μάλλον έγινε είτε πιο συμμαζεμένα.
    Last edited by asimoulis; 19-10-2012 at 11:45.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  4. #1309
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    ένα χαρακτηρηστικό παράδειγμα του πώς η ΧΑ χρησιμοποιεί τη δύναμη των ηλεκτρονικών ΜΜΕ, ακόμα και στις αδυναμίες της, προς ιδίον ώφελος.

    οπλιζόμαστε με κουράγιο και βλέπουμε αυτό το βίντεο του καναλιού της Βουλής που έπαιξε σε όλα τα 'έγκυρα' ειδησεογραφικά σάιτ.



    Η φώκια αδυνατεί ακόμα και να απαγγείλει στα ελληνικά (ούτε καν σκέψη για πολιτικό λόγο) και όπως είναι φυσιολογικό ο Δραγασάκης την ταπώνει με ευκολία. Διαβάζοντας τον διάλογο που ακολούθησε από τα πρακτικά της βουλής, βλέπουμε ότι μπήκε στο παιχνίδι μετά και ο στυλιανίδης και η τάπα άστραψε πανηγυρικά.

    ΟΜΩΣ, το βίντεο έχει απομονώσει την ομιλία της και ακούγονται μόνο δύο παρεμβάσεις του δραγασάκη. Λογικό εν μέρει, μιας και η συγκεκριμένη 'ομιλία' της δεν έχει κανένα πολιτικό βάρος και δεν αντέχει σε κριτική. Παρόλα αυτά, το βίντεο πάιζει στα μέσα που στέκονται στο "υπάνθρωποι τρισάθλιοι", χωρίς να κατανοούν ότι έτσι προβάλλουν τον (αδύναμο) λόγο της απομονωμένο από την (ισχυρή) αντίθετη άποψη. Αν το βίντεο έπαιζε και την απάντηση θα ήταν συντριβή για τη ΧΑ, κάτι που όμως δε συμβαίνει.
    Αποτέλεσμα: Για άλλη μια φορά η ΧΑ γίνεται talk of the town ακόμα και σε αυτή την αποτυχία της.
    Συμπέρασμα: Στο mainstream ελληνικό ίντερνετ η ΧΑ κάνει κουμάντο. Ίσως και χωρίς να το ξέρει.

  5. #1310
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Δεν νομίζω ότι δεν το ξέρει. Οι "δικοί μας", με την ευρύτερη έννοια, είναι που δεν το ξέρουν.

    Αν ξανακούσω άνθρωπο να λέει ότι το ίντερνετ δεν έχει καμία σημασία και ότι όλα συμβαίνουν στον δρόμο, θα γίνω καμικάζι.
    this is radio freedom.

  6. #1311
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Μια βδομάδα πριν όλα κυλούσαν όμορφα.

    http://www.lifo.gr/mag/columns/4804
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  7. #1312
    scream of the butterfly Radienergeia's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ατένε
    Posts
    338

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    Μια βδομάδα πριν όλα κυλούσαν όμορφα.

    http://www.lifo.gr/mag/columns/4804
    "..ονειρεύομαι να παίξω στο Σινικό Τείχος,
    Spoiler

    σ’ ένα μοναστήρι στο Θιβέτ στα Ιμαλάια,
    Spoiler
    στην έρημο της Αυστραλίας,
    Spoiler
    στην Πέτρα στην Ιορδανία,
    Spoiler
    στον Ναό της Αναστάσεως στην Ιερουσαλήμ,
    Spoiler
    και ωραίο θα ήταν ν’ ανοίγαμε την Αγία Σοφία και να κάναμε κι εκεί μια συναυλία».
    Spoiler


    Last edited by Radienergeia; 20-10-2012 at 01:28.
    <FIXXXER> λοιπον οταν φτιαξω μπαντα θα ονομασω το πρωτο μου αλμπουμ "Ψυχολογικα Τεστ με τη
    Ραδιενεργεια"

  8. #1313
    scream of the butterfly Radienergeia's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ατένε
    Posts
    338

    Default

    "Αυτό το χέρια, μπορεί -καμιά φορά-να χαιρετάνε ετσι! Αλλά είναι "καθαρά" χέρια, δεν είναι βρώμικα"

    http://www.theinsider.gr/index.php?o...ople&Itemid=48

    <FIXXXER> λοιπον οταν φτιαξω μπαντα θα ονομασω το πρωτο μου αλμπουμ "Ψυχολογικα Τεστ με τη
    Ραδιενεργεια"

  9. #1314
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Ρε γαμημένε δένδια γαμήδι του κερατά τι σκατά μασώνος είσαι, ντροπή της μασωνίας, κάνε κάτι βρε ηλίθιε.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  10. #1315
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    θα σου πει ότι έτσι χαιρετάγανε στην Αρχαία Ρώμη, και δεν θα βγάλεις άκρη.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #1316
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    ρε κοιλιά ποια αρχαία ρώμη, ο τύπος είπε ότι είναι ναζιστικός ο χαιρετισμός και οτι είναι ναζί στην τελική αλλά όχι κλέφτες

    προφανώς κρίνει ότι η δημοτικότητα τους είναι αρκετή για να γίνουν τα Μεγάλα Αποκαλυπτήρια.
    Last edited by asimoulis; 21-10-2012 at 13:50.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  12. #1317
    Giagias me Jazzmaster Μελαγχολικός Χοντρούλης's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    589

    Default

    Θυμαμαι την επίμαχη διόρθωση στο webwar3 από παλιούρα νεοναζί σε νέο που έλεγε με ενθουσιασμό οτι χαιρετά ναζιστικά

    ΔΩΡΙΚΑ ΧΑΙΡΕΤΑΣ ΗΛΙΘΙΕ
    φιλελεύθερος παρακρατικός
    αλβανος χρυσαυγίτης
    gay παπας
    σουβλάκι καλαμάκι
    emocore-commando
    μεταλάς
    χριστιανός-κρυφορεφορμιστης-φανεροπορτουνιστης
    παραγωγός εισαγωγών
    αντι-αντι-ιμπεριαλιστης (ιμπεριαλιστής)

  13. #1318
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Είναι τελείως ηλίθιο όλο το σκηνικό από την αρχή ως το τέλος. Η ΧΑ δεν ακροβατεί μεταξύ νομιμότητας και παρανομίας όπως λένε, είναι πανεύκολο να κινηθούν κάποιες διαδικασίες. Απλώς το κράτος είναι στον αυτόματο πιλότο, όπως είναι χρόνια τώρα.

  14. #1319
    scream of the butterfly Radienergeia's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ατένε
    Posts
    338

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    ρε κοιλιά ποια αρχαία ρώμη, ο τύπος είπε ότι είναι ναζιστικός ο χαιρετισμός και οτι είναι ναζί στην τελική αλλά όχι κλέφτες
    Έχουμε να κάνουμε με ΗΛΙΘΙΟΥΣ.
    Συνεπώς τα πράγματα είναι σχετικά ευοίωνα.. Με τις μαλακίες που βγαίνουν απ'τα στόματά των, είναι θέμα χρόνου -θέλω να ελπίζω- η υπερίσχυση του common sense, δε μπορεί..
    <FIXXXER> λοιπον οταν φτιαξω μπαντα θα ονομασω το πρωτο μου αλμπουμ "Ψυχολογικα Τεστ με τη
    Ραδιενεργεια"

  15. #1320
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Ποιός δένδιας μωρέ να κάνει κάτι; Απ' όταν έχει αρχίσει η ιστοριά με τα κωλοφασισταριά, τους έχει χρησιμοποιήσει ως πρόσχημα για να ξεκληρίσει αριστερά και αναρχία. Ακόμα να το καταλάβουμε αυτό δηλαδή;

    Είναι αστείο, αλλά τώρα που θυμήθηκα αυτό που έλεγε ο πάνκης, συνειδητοποιώ ότι ο δένδιας έχει την ίδια τακτική με τους ναδιραίους:
    Quote Originally Posted by Reject
    οι Ναδιραίοι ακολούθησαν τον δικό τους μοναχικό δρόμο ο οποίος έλεγε "Πρώτα καθαρίζουμε την αναρχία, και έπειτα έχουμε τους φασίστες".
    this is radio freedom.

Similar Threads

  1. [Documentary] Χρυσή Αυγή: Προσωπική Υπόθεση (2016)
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2016, 03:16
  2. Χρυσή Δεκαετία '70-Καλύτερα LIVE Albums
    By my_troubled_Mind in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 23-07-2011, 21:46
  3. Μάικολ Τζάκσον ψόφος
    By Parasight in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 09:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •