Page 51 of 199 FirstFirst ... 41495051525361101151 ... LastLast
Results 751 to 765 of 2980

Thread: ΨΟΦΟΣ ΣΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. #751
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    οσο για τους σπαρτιατες Νινζα γελαω


    Spoiler

  2. #752
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ Ο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ

    o Ντινοπουλος παιρνει την συν/ξη?

  3. #753
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    έλα αρκετά με τους Εβραίους, τώρα μιλάνε οι ΕΛΛΗΝΕΣ και η Γη τρέμει από την ευφράδεια του πύρινου λόγου τους.


  4. #754
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    αναρωτιέμαι αν συνεχίσω να αρνούμαι να βλέπω βίντεο του (ντρέπομαι κυρίως) εξαφανιστούν
    Vielen Dank für alles was mal war

  5. #755
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Το παραπάνω άτομο δηλαδή είναι πρόεδρος στην Ιδεολογική Επιτροπή ή όπως λέγεται.

  6. #756
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    εγώ έχω να πω ότι με γκεμπελικές μεθόδους δυναμώνουν στις φτωχογειτονιές.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #757
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    εγώ έχω να πω ότι με γκεμπελικές μεθόδους δυναμώνουν στις φτωχογειτονιές.


    Αλήθεια, το ΑΝΤΙΦΑ του ΕΡ λέει ότι εδώ θα έπρεπε να σκάσουν 100 με κράνη και να βαράνε τον κόσμο;

  8. #758
    Senior Member Mostos's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Νυκτερινός Περίπατος
    Posts
    2,514

    Default

    καλά, δε προκειται να βγουν απο τη βουλή ουτε σε 10 χρόνια. καλα κρασιά

  9. #759
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    Τα πιπίνια που μοιράζουν πατάτες είναι μεταγραφές μόνο για το παζάρι ή είναι "φασιστογκόμενες που χώνατε με πάθος" ;
    Στην "κουζίνα" τις έβαλαν πάντως έτσι...
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  10. #760
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    εγώ έχω να πω ότι με γκεμπελικές μεθόδους δυναμώνουν στις φτωχογειτονιές.

    Αλήθεια, το ΑΝΤΙΦΑ του ΕΡ λέει ότι εδώ θα έπρεπε να σκάσουν 100 με κράνη και να βαράνε τον κόσμο;
    πέρα από το προβοκατόρικο σχόλιο σου Ικονοκλαστ , ειλικρινά , τι άμυνα μπορείς να προβάλεις απέναντι σε αυτό?
    Και μην σε τσιμπήσει καμιά μύγα, είναι ειλικρινής η απορία μου.
    Το μόνο που πάει το μυαλό μου είναι προσπάθεια προβολής ενεργειών από την άλλη πλευρά.
    Και λέω προβολή σε μέσα που έχει πρόσβαση η μέση νοικοκυρά , και όχι στα "μεταξύ μας φυλλάδια".
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #761

    Default

    Ποια είναι η άλλη πλευρά εδώ; Ποιες είναι οι ανάλογες ενέργειές της;

  12. #762
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Χωρίς να είμαι ΑΝΤΙΦΑ πλευρά του ΕΡ, ρωτάω τι μπορεί να γίνει (εκτός απο το να εξηγήσεις στον λαουτζίκο την συστημική ρίζα του φασισμού και την ταξική πάλη, δεν ειρωνεύομαι); Δηλαδή εκείνοι οργανόνται σαν συμμορία, φανατίζουνε παιδάκια με οργάνωση εφηβικής συμμορίας (ακόμα και στα ΨΑΡΑ που δεν υπάρχει μετανάστης ψηφίσανε παιδάκια ΧΑ) και βοηθάνε εξαθλιωμένο κόσμο, εμείς;
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  13. #763
    Senior Member Daffy's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    μπουζού
    Posts
    4,011

    Default


  14. #764
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    εγώ έχω να πω ότι με γκεμπελικές μεθόδους δυναμώνουν στις φτωχογειτονιές.

    Αλήθεια, το ΑΝΤΙΦΑ του ΕΡ λέει ότι εδώ θα έπρεπε να σκάσουν 100 με κράνη και να βαράνε τον κόσμο;
    πέρα από το προβοκατόρικο σχόλιο σου Ικονοκλαστ , ειλικρινά , τι άμυνα μπορείς να προβάλεις απέναντι σε αυτό?
    Και μην σε τσιμπήσει καμιά μύγα, είναι ειλικρινής η απορία μου.
    Το μόνο που πάει το μυαλό μου είναι προσπάθεια προβολής ενεργειών από την άλλη πλευρά.
    Και λέω προβολή σε μέσα που έχει πρόσβαση η μέση νοικοκυρά , και όχι στα "μεταξύ μας φυλλάδια".
    Έχει ξαναγίνει η κουβέντα και έχω πει την ίδια άποψη. Κατ' εμέ το παιχνίδι είναι χαμένο αν ο ορίζοντας της αριστερής πλευράς (και η αναρχία μέσα) φτάνει μέχρι την άμυνα στις πρωτοβουλίες των ναζί και στις επιθέσεις του κράτους. Oι αντιφασιστικές δράσεις έχουν μεν μια υλική σημασία, στο να συσπειρώσεις τον κόσμο, να προστατεύσεις μετανάστες και να απαντήσεις στην τρομοκρατία. Αυτό που πραγματικά κερδίζει τον κοινωνικό πόλεμο όμως δεν έχει να κάνει καθόλου με τους φασίστες, έχει να κάνει με την ανταγωνιστική αντιπρόταση που θεμελιώνεις βήμα το βήμα για να κερδίσεις την κοινωνία πριν την κερδίσουν αυτοί. Αυτό που θα έπρεπε να είναι το πρώτο και το κύριο μέλημα της αριστεράς από τον Δεκέμβρη και μετά, που διαφάνηκε ότι η κρίση είναι αναπότρεπτη και το σύστημα θα χρειαστεί να θωρακιστεί αυταρχικά για να επιβιώσει, ήταν να κατασκευάσει δίκτυα αλληλεγγύης που αντικαθιστούν κάθε σπιθαμή του καταρρέοντος «κοινωνικού κράτους». Οι συνελεύσεις γειτονιάς είναι παράδειγμα δημοκρατίας από τα κάτω, τα οργανωμένα συσσίτια και το μοίρασμα τροφίμων και ρούχων είναι παράδειγμα κοινωνικής αλληλεγγύης, η δημιουργία χώρων όπως οι εργατικές λέσχες είναι παράδειγμα πολιτικής/πολιτιστικής αντιπρότασης, οι πρωτοβουλίες στα σωματεία και στους χώρους δουλειάς είναι παράδειγμα εργατικής δημοκρατίας. Αυτά όλα δεν είναι ουρανοκατέβατα, είναι εγχειρήματα θεμελιωμένα στο πολιτικό DNA των κινημάτων που διαδραμάτισαν τον σοβαρότερο ρόλο στον αιώνα που πέρασε. Είναι ακριβώς αυτό που έκανε το ΕΑΜ, αυτό που έκαναν τα σοβιετ, αυτό που έκανε η Hezbollah, αυτό που έκαναν οι Tupamaros, αυτό που επιχείρησαν να κάνουν τα unions στην αμερική του '30, αυτό που έκανε το CNT.

    Καμία συμπλοκή, καμία αντισυγκέντρωση, καμιά μικροφωνική ενημέρωσης για φασιστικές επιθέσεις, κανένα μοίρασμα φυλλαδίων, καμία αντιφασιστική συναυλία δε μπορεί να πλησιάσει το σημείο που διακυβεύεται το αν μια κοινωνία θα οδηγηθεί προς τον εκφασισμό ή προς την κοινωνική χειραφέτηση. Αν η αριστερά τελικά χάσει αυτό τον πόλεμο στην ελλάδα είναι γιατί εγκλημάτισε τραγικά κωλυσιεργώντας σε διαλυτικές οργανωτικές διαμάχες, γιατί υιοθέτησε μια εκτός τόπου και χρόνου κοντόφθαλμη θεώρηση του πως συμμαχείς (ή και αν συμμαχείς πολλές φορές) με τα κοινωνικά στρώματα που πλήττονται, γιατί υποτίμησε την οργανική αυτοτέλεια που έχει ο εθνικοσοσιαλισμός και που μπορεί και του δίνει την επίφαση του αντισυστημικού ρεύματος που τελικά πείθει την κοινωνία και την κερδίζει όταν μπορεί να το κάνει, και το σημαντικότερο: γιατί εγκατέλειψε σχεδόν απολύτως το να φτιάξει ένα σοβαρό ρεύμα ανατροπής από τους δρόμους και την ίδια την κοινωνία για να πάει στις καλένδες της συστημικής διαχείρισης, της «κυβέρνησης της αριστεράς» (ΣΥΡΙΖΑ) και ενός ψοφοδεούς κοινοβουλευτικού κρετινισμού (ΚΚΕ). Για να κερδίσει αυτό τον πόλεμο, κατα την δική μου ταπεινή άποψη, πρέπει ενωμένη να δουλέψει επισταμένως σε ό,τι λέω στην πρώτη παράγραφο, και να το κάνει αυτό, χθες.

    Πολύ καλή συλλογή κειμένων για το ιστορικό παράδειγμα φασισμός, εδώ:

    http://ektosgrammis.gr/index.php?opt...157&Itemid=628
    Last edited by ikonoklast; 12-07-2012 at 22:44.

  15. #765
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    πάντως ..
    ράντομ συνομωσιολογικά συμπεράσματα
    ΔΕΝ είναι
    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    εσύ θεωρείς ακόμα πως αυτό που σε ακουμπά είναι ο Εβραίος. Σταματήστε πια να καίτε τα μυαλά σας με αυτή την αντί-ΝΤΠ μπούρδα.
    [QUOTE=BibleBlackBird;1190144]
    οσκαρ συνομωσιας.
    κλπ κλπ

    Rothschild: Οι συμπτώσεις συνεχίζονται. Του Πάνου Παναγιώτου ...
    http://tvxs.gr/news/egrapsan-eipan/r...noy-panagiotoy

    Σε άρθρο που δημοσιεύτηκε τον Οκτώβριο του 2011 είχα ασχοληθεί με το ενδεχόμενο ύπαρξης καρτέλ που χειραγωγεί τα επιτόκια LIBOR και Euribor, σχολιάζοντας πως είναι τα σημαντικότερα διεθνώς, καθώς πάνω τους συνδέονται επιχειρηματικά και καταναλωτικά δάνεια, τα δάνεια του ΔΝΤ, τα δάνεια του ευρωπαϊκού μηχανισμού στήριξης, τα δάνεια των τραπεζών και τελικά απ' αυτά εξαρτώνται, σε διαφορετικό βαθμό, οι οικονομίες των κρατών όλου του κόσμου.
    .. Τώρα, ένα απ' τα πιο εκλεκτά μέλη της, ο πρόεδρος της Barclays και γαμπρός του Edmund de Rothschild, παραιτείται υπό το βάρος σκανδάλου για τη χειραγώγηση των τιμών των δύο πιο σημαντικών επιτοκίων διεθνώς και άρα για την προσπάθεια επηρεασμού του διεθνούς κόστους του χρήματος. Στο σκάνδαλο αυτό εμπλέκονται μέχρι στιγμής η HSBC, τράπεζα όπου συνιδρυτής ήταν μέλος της οικογένειας Rothschild και η Loyds, της οποίας η τέταρτη μεγαλύτερη μέτοχος είναι η Barclays.

    the Rothschilds, is a European dynasty, of Jewish origin
    http://en.wikipedia.org/wiki/Rothschild_family


    ινβ4, κανείς δεν λέει πως είναι ΜΟΝΟ ο Εβραίος. Ή το σύνολο αυτών
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

Similar Threads

  1. [Documentary] Χρυσή Αυγή: Προσωπική Υπόθεση (2016)
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2016, 03:16
  2. Χρυσή Δεκαετία '70-Καλύτερα LIVE Albums
    By my_troubled_Mind in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 23-07-2011, 21:46
  3. Μάικολ Τζάκσον ψόφος
    By Parasight in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 09:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •