Page 177 of 199 FirstFirst ... 77127167175176177178179187 ... LastLast
Results 2,641 to 2,655 of 2980

Thread: ΨΟΦΟΣ ΣΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. #2641
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Αυτό είναι στις 12:00. Στις 11:00 είπαμε...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  2. #2642
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #2643
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    τέλειο.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  4. #2644
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default


    διπλα στον Κλεομενη ο Φορις mc
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  5. #2645
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    έφαγε ξύλο χθες
    Rock or Nothing

  6. #2646
    και φλώρος και μπούλης Katsaloupardos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    απo το Τοροντον ως το Λοντον
    Posts
    303

    Default


    καλα να παθει το σίχαμα, θαυμαστε τον στο 8o λεπτο να κλωτσάει γατί και να χαζογελάει παρεα με αλλον ΑΙΛΥΝΑ

  7. #2647
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Πραγματικα δε μπορω να χωνεψω το γεγονος οτι αυτος ο τυπος υπαρχει πιθανοτητα να μην ειναι τρολλ. Ειχα διαβασει κι ενα αρθρο ενος συγγενη του που το υποστηριζε. Δεν μπορω να το διανοηθω. Ελπιζω να μην ηταν για να μη τις εφαγε τσαμπα.

    Και μια που λεμε για ξυλο τι φαση με αυτους απο την Ευελπιδων; Γενικα ολοι αυτοι κυκλοφορανε με στολαρα εξω, εχει τυχει να πετυχω 3ετη ιπταμενο με λευκη στολη καπελο και daggerακι και ειχαμε πιασει κουβεντα για αεροπλανα και τουρμπινες και τετοια. Βασικα ολοι οι στρατιωτες (και φανταροι, ναυτες, σμηνιτες) κανονικα με στολαρα πρεπει να κυκλοφορουν (παλιοτερα -ΠΟΛΥ παλιοτερα- επαιζε στρατονομια με αστυνομια σε κεντρικους σταθμους ΗΣΑΠ και οποιον βλεπανε που θα μπορουσε να υπηρετει τον σταματαγαν και αν δε φοραγε στολη εξοδου ετρωγε Φ). Επισης εχω διαβασει αρθρα για τυπους που φοραγαν παραλλαγη σε μετρο γιατι μολις ειχαν βγει εξοδου και τις φαγανε απλα επειδη φοραγαν στολη.


    Δεν εχω νιωσει ακριβως τι επαιξε οποτε αν μπορει καποιος αρκετα σχετικος να κανει ενα brief. Επισης εψαξα να δω αν το σχολιασατε καπου αλλου και δε το δα οποτε υποθετω δεν εχει συζητηθει.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  8. #2648
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    ξύλο στην αθήνα δεν είναι είδηση φίλε, αθήνα στο ξύλο ίσως
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  9. #2649
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Πραγματικα δε μπορω να χωνεψω το γεγονος οτι αυτος ο τυπος υπαρχει πιθανοτητα να μην ειναι τρολλ. Ειχα διαβασει κι ενα αρθρο ενος συγγενη του που το υποστηριζε. Δεν μπορω να το διανοηθω. Ελπιζω να μην ηταν για να μη τις εφαγε τσαμπα.

    Και μια που λεμε για ξυλο τι φαση με αυτους απο την Ευελπιδων; Γενικα ολοι αυτοι κυκλοφορανε με στολαρα εξω, εχει τυχει να πετυχω 3ετη ιπταμενο με λευκη στολη καπελο και daggerακι και ειχαμε πιασει κουβεντα για αεροπλανα και τουρμπινες και τετοια. Βασικα ολοι οι στρατιωτες (και φανταροι, ναυτες, σμηνιτες) κανονικα με στολαρα πρεπει να κυκλοφορουν (παλιοτερα -ΠΟΛΥ παλιοτερα- επαιζε στρατονομια με αστυνομια σε κεντρικους σταθμους ΗΣΑΠ και οποιον βλεπανε που θα μπορουσε να υπηρετει τον σταματαγαν και αν δε φοραγε στολη εξοδου ετρωγε Φ). Επισης εχω διαβασει αρθρα για τυπους που φοραγαν παραλλαγη σε μετρο γιατι μολις ειχαν βγει εξοδου και τις φαγανε απλα επειδη φοραγαν στολη.


    Δεν εχω νιωσει ακριβως τι επαιξε οποτε αν μπορει καποιος αρκετα σχετικος να κανει ενα brief. Επισης εψαξα να δω αν το σχολιασατε καπου αλλου και δε το δα οποτε υποθετω δεν εχει συζητηθει.
    Οι ευέλπιδες πρέπει να φοράνε στολή και σπαθάκι όταν βγαίνουν με άδεια για να πάνε σπίτι τους. Καθώς και οι αξιωματικοί/υπαξιωματικοί. Το σκηνικό με τη στρατονομία, είναι απο εποχές πρό χούντας, μέχρι λίγο πρίν το 80 (Α ΡΕ ΠΑΣΟΚΑΡΑ), και ήταν το λεγόμενο "μικτό" (το φωνάζει και ο Μπαλούρδος στο Λούφα και Παραλλαγή "ΜΙΚΤΟΟΟΟ"). Μιλάμε για μία εποχή, όπου όλοι μετά το σχολείο άφηναν μαλούρα, και το να κυκλοφορείς με το μαλί κουρεμένο στον ένα πόντο έκανε μπάμ ότι είσαι φαντάρος. Άρα σε τσιμπούσαν, σου παίρναν τα στοιχεία (αν δεν είχες στατιωτική ταυτότητα σε πηγαίναν στο τμήμα της στρατονομίας/ναυτονομίας/αερονομίας) και μετά στέλναν μπιλιετάκι στη μονάδα σου ότι κυκλοφορούσες εξόδου χωρίς στολάρα και στον φορούσαν.

    Έδιτ: Μικτό το αποκαλούσαν γιατί ήταν και απο τα τρία σώματα, στρατό/αεροπορία/ναυτικό.
    Last edited by When Black Roses Bloom; 24-10-2017 at 23:22.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  10. #2650
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Δεν εχω νιωσει ακριβως τι επαιξε οποτε αν μπορει καποιος αρκετα σχετικος να κανει ενα brief. Επισης εψαξα να δω αν το σχολιασατε καπου αλλου και δε το δα οποτε υποθετω δεν εχει συζητηθει.
    Σαν τί να έπαιξε; Τάγματα εφόδου.
    Στρατιωτική στολή=πολεμάς για αφεντικά άρα ξύλο
    Αστυνομικός=μπάτσος ξέρω γω, προστατεύεις την μπουρζουαζία άρα ξύλο
    Δημοτικός αστυνομικός βλέπε παραπάνω άρα ξύλο
    Σεκιουριτάς βλεπε παραπάνω άρα ξύλο
    Μαίανδρος τατουάζ άρα φασίστας άρα ξύλο

    Σε όλες τις περιπτώσεις ακολουθείται οπαδική πρακτική 30 εναντίον ενός.

    Περαστικά μας.

  11. #2651
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Δεν εχω νιωσει ακριβως τι επαιξε οποτε αν μπορει καποιος αρκετα σχετικος να κανει ενα brief. Επισης εψαξα να δω αν το σχολιασατε καπου αλλου και δε το δα οποτε υποθετω δεν εχει συζητηθει.
    Σαν τί να έπαιξε; Τάγματα εφόδου.
    Στρατιωτική στολή=πολεμάς για αφεντικά άρα ξύλο
    Αστυνομικός=μπάτσος ξέρω γω, προστατεύεις την μπουρζουαζία άρα ξύλο
    Δημοτικός αστυνομικός βλέπε παραπάνω άρα ξύλο
    Σεκιουριτάς βλεπε παραπάνω άρα ξύλο
    Μαίανδρος τατουάζ άρα φασίστας άρα ξύλο

    Σε όλες τις περιπτώσεις ακολουθείται οπαδική πρακτική 30 εναντίον ενός.

    Περαστικά μας.
    Λασπόνερε πάρτο αλλιώς , εξισώνεις πράγματα που δεν ισχύουν και μην φέρνεις ρητορική ΧΑ και χαζοφιλελέδων εδώ.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  12. #2652
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    και όσοι με ξέρουν προσωπικά , γνωρίζουν ότι δεν ασπάζομαι τέτοιες μεθόδους
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #2653
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Εγώ να φέρω ρητορική ΧΑ;
    Εσύ που δεν τα εξισώνεις διαχωρίζεις το ξύλο σε καλό και κακό;
    Οι άλλοι δέρνουν εξ αιτίας του ρατσιστικού μίσους ενώ αυτοί λόγω ιδεολογίας;
    Και πες μου σε παρακαλώ τη διαφορά που βρίσκεις εσύ.

  14. #2654
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Αυτο το οτι ο φανταρις παντα θα βρει τον μπελα του ενω ΟΛΟΙ ξερουν οτι με το ζορι κανει φανταρικο,και μετραει μερες να ξεκουμπιστει απο εκει μεσα πριν καν παρουσιαστει,με ξεπερναει

  15. #2655
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Εγώ να φέρω ρητορική ΧΑ;
    Εσύ που δεν τα εξισώνεις διαχωρίζεις το ξύλο σε καλό και κακό;
    Οι άλλοι δέρνουν εξ αιτίας του ρατσιστικού μίσους ενώ αυτοί λόγω ιδεολογίας;
    Και πες μου σε παρακαλώ τη διαφορά που βρίσκεις εσύ.
    ΝΕΟΦΙΛΕΛΕ ΑΛΕΡΤ

    edit:
    Αγαπημένε μου συνάνθρωπε,
    πόση βία ν' αντέξεις πια σ' αυτό τον τόπο; Βία "κρατική", βία "αντιεξουσιαστική", βία "χρυσαυγίτικη", όλες βίες φασίζουσες και εν τέλει βαθιά εξουσιαστικές. Καταπονημένη και καταπατημένη από δαύτους της καρδιάς μας η μη βία.
    Κι αφού μου ζητάς να πάρω θέση επίμονα κι αφού σου πω το προφανές Πρόσβαση στη Γνώση και στη Μόρφωση για Όλους, θα σου τραγουδήσω το υπόλοιπο.
    (Σε Μι Ματζόρε )
    Καμία αλληλεγγύη στον κανιβαλισμό της απόγνωσης και σε όποιον εκφραστή και εμπνευστή της με οποιαδήποτε ψυχογενή "ιδεολογικά" προσχήματα.
    Καμία συμμετοχή στον πιθηκισμό της ιδιοτελούς συμπαράστασης σε άδικα "δίκαιους αγώνες" που φέρουν όπλα φωτιές και δακρυγόνα.
    Τέλος,
    η ομορφιά θα μας σώσει αγαπημένοι. Κι αν η φωτιά σου φαίνεται όμορφη, βούτα στα μέσα σου να πιεις λίγο νερό αγάπης. Κάπου θα 'χεις κι εσύ συνάνθρωπε. Θα ξεδιψάσεις.
    ΥΓ. Θερμή παράκληση να καθαριστούν τα παγκάκια της Αθήνας από τα χημικά και τις μολότοφ. Θέλω να βγω με το κορίτσι μου σήμερα που 'ναι Κυριακή, να τη φιλήσω σε παγκάκι.

    Με αγάπη
    Κ. Μαραβέγιας
    Last edited by Parasight; 25-10-2017 at 10:05.

Similar Threads

  1. [Documentary] Χρυσή Αυγή: Προσωπική Υπόθεση (2016)
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2016, 04:16
  2. Χρυσή Δεκαετία '70-Καλύτερα LIVE Albums
    By my_troubled_Mind in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 23-07-2011, 22:46
  3. Μάικολ Τζάκσον ψόφος
    By Parasight in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 10:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •