Page 134 of 199 FirstFirst ... 3484124132133134135136144184 ... LastLast
Results 1,996 to 2,010 of 2980

Thread: ΨΟΦΟΣ ΣΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. #1996
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Kata t'alla nai, kai to periodiko "KYNHGOS ARKOUDWN" na tous steilei xrhmata, ypothetw tha ta dextoun epeidh einai epixeirhsh ki oxi komma...
    Αυτό το σκεπτικό εσένα σου κάνει, αυτό λες.

  2. #1997
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Kata t'alla nai, kai to periodiko "KYNHGOS ARKOUDWN" na tous steilei xrhmata, ypothetw tha ta dextoun epeidh einai epixeirhsh ki oxi komma...
    Αυτό το σκεπτικό εσένα σου κάνει, αυτό λες.
    Aksioperiergo pou esy eidika den mporeis na ksexwriseis mia oxi kai toso lepth eirwnia. Anosia?

  3. #1998
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Το αξιοπερίεργο είναι ότι έχεις κάνει 7 ποστ στο θρεντ και δεν έχω καταλάβει τι προσπαθείς να πεις.

  4. #1999

    Default

    το θέμα όμως είναι πως δεν έχουμε να ρωτήσουμε τίποτα τους Αρκτούρους

    Πιέστηκαν να γυρίσουν πίσω μια δωρεά ενός πολιτικού κόμματος που κάνει τζιζ, την γύρισαν, και για να μην πουν κάτι σκληροπυρηνικό κατά της ιδεολογικής βάσης του κόμματος το έριξαν στον βεβιασμένο πολιτικό/κοινωνικό/επιχειρηματικό διαχωρισμό. Για να μη χάσουν δε τον κόσμο που ψωνίζει από Βασιλόπουλο επειδή δίνει δουλειά μόνο σε Έλληνες, τόνισαν από την αρχή αρχή πως είναι και αμιγώς ελληνική αστική εταιρία.

    ένας αριθμός άσχημων αντιφάσεων σε γενικότερο επίπεδο είναι ευδιάκριτος

  5. #2000
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by Λεκές View Post
    Πέρα απ' το να φορτίζουμε συναισθηματικά κάθε συζήτηση για να 'νικήσουμε' φυσικά.
    Λεκέ με λες λαϊκιστή , μπορεί , λαϊκός άνθρωπος είμαι, έχω μεγαλώσει σε μια λαϊκή οικογένεια σε μια λαϊκή γειτονία. Η δουλειά μου μέχρις ένα ατύχημα ήταν ο ορισμός της "λαϊκάτζας". Ένα λύκειο είπαμε έχω τελειώσει , αλλά σε καμιά περίπτωση δεν το κάνω για να "νικήσω". Είμαι ήδη νικητής στην ζωή μου και στην συνείδησή μου, οπότε το να μου πει κάποιος σε ένα φόρουμ "έχεις δίκιο με τάπωσες" , "έχεις άδικο σε τάπωσα" είναι το τελευταίο που με νοιάζει. Δεν νομίζω άλλωστε να έχω δώσει ποτέ την εντύπωση ότι κάνω το κοκοράκι.
    Δεν σε αποκάλεσα λαϊκιστή. Νομίζω απλώς πως δεν έχεις πολυσκεφτεί το ζήτημα και αναπαράγεις μερικά κλισέ βουτηγμένα στο συναισθηματισμό, αν μου επιτρέπεις. Όλοι το κάνουν αυτό (κι εγώ) για πάμπολα ζητήματα οπότε μιλούσα περισσότερο γενικά παρά συγκεκριμένα στο quote.

  6. #2001
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Λεκές View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by Λεκές View Post
    Πέρα απ' το να φορτίζουμε συναισθηματικά κάθε συζήτηση για να 'νικήσουμε' φυσικά.
    Λεκέ με λες λαϊκιστή , μπορεί , λαϊκός άνθρωπος είμαι, έχω μεγαλώσει σε μια λαϊκή οικογένεια σε μια λαϊκή γειτονία. Η δουλειά μου μέχρις ένα ατύχημα ήταν ο ορισμός της "λαϊκάτζας". Ένα λύκειο είπαμε έχω τελειώσει , αλλά σε καμιά περίπτωση δεν το κάνω για να "νικήσω". Είμαι ήδη νικητής στην ζωή μου και στην συνείδησή μου, οπότε το να μου πει κάποιος σε ένα φόρουμ "έχεις δίκιο με τάπωσες" , "έχεις άδικο σε τάπωσα" είναι το τελευταίο που με νοιάζει. Δεν νομίζω άλλωστε να έχω δώσει ποτέ την εντύπωση ότι κάνω το κοκοράκι.
    Δεν σε αποκάλεσα λαϊκιστή. Νομίζω απλώς πως δεν έχεις πολυσκεφτεί το ζήτημα και αναπαράγεις μερικά κλισέ βουτηγμένα στο συναισθηματισμό, αν μου επιτρέπεις. Όλοι το κάνουν αυτό (κι εγώ) για πάμπολα ζητήματα οπότε μιλούσα περισσότερο γενικά παρά συγκεκριμένα στο quote.
    τώρα με λες αφελή

    ΒΆΡΑ ΚΙΆΛΟ , ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΈΞΩ!
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #2002
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Καθόλου αφελή. Είναι εξαιρετικά πολύπλοκο ζήτημα που απασχολεί αυτούς που αναλύουν ερωτήματα περιβαλλοντικής ηθικής. Εγώ προσωπικά δε γνωρίζω τι πρέπει να γίνεται.

  8. #2003

    Default

    http://tvxs.gr/news/ellada/epithesi-...adoys-toy-paok

    και συγκέντρωση αλληλεγγύης αύριο έξω από τα δικαστήρια στις 11. Ολες ειναι συλλήψεις, και η κατηγορία ειναι "διαταραξη κοινής ειρήνης", από,τι λέει..

    Quote Originally Posted by Θύρα 4
    Καλείται όλος ο κόσμος του ΠΑΟΚ αύριο Πέμπτη 12/9 στις 11 το πρωί έξω από τα δικαστήρια Θεσσαλονίκης, σε συγκέντρωση συμπαράστασης προς τους 45 συλληφθέντες συνοπαδούς μας. Επίσης καλείται όποιος ήτανε μάρτυρας στο σημερινό συμβάν να επικοινωνήσει με το τηλέφωνο του συνδέσμου 2310231258.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  9. #2004
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Έχουμε νεκρό αντιφασίστα από χρυσαυγίτες. Αρχίσανε τα όργανα.

    https://athens.indymedia.org/front.p...cle_id=1491206
    Last edited by Ghoul; 18-09-2013 at 03:53.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  10. #2005
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Ο Killah - P είναι. Καληνύχτα.
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  11. #2006
    και φλώρος και μπούλης Katsaloupardos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    απo το Τοροντον ως το Λοντον
    Posts
    303

    Default

    17:30-18:00 συγκέντρωση στη Π.Τσαλδάρη (Αμφιάλη)

  12. #2007
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    Είναι Παναγή Τσαλδάρη 60.

    Για όποιον ενδιαφέρεται, από Ομόνοια (Μενάνδρου) μπορεί να πάρει το Γ18 και να κατέβει στη στάση Μακρυγιάννη επί της Γρ. Λαμπράκη. Μετά από ένα στενό συνεχίζοντας επί της Λαμπράκη θα βρει την Τσαλδάρη (είναι μεγάλος δρόμος) και θα περπατήσει πεντέξι στενά για να βρεθεί στο σημείο. Από Μενάνδρου μπορεί να πάρει και το Β18 και να κατέβει στη στάση Στροφή Αμφιάλης επί της Σαλαμίνος. Εκεί ουσιαστικά θα βρεθεί στην κάτω πλευρά της Τσαλδάρη, πάλι πεντέξι στενά από τον αριθμό 60. Από τον Ηλεκτρικό του Πειραιά, παίρνει το 824 που κάνει στάση πάνω στην Τσαλδάρη.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  13. #2008
    Senior Member Ψηλός's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Στο μυαλό του Τζον Μάλκοβιτς
    Posts
    143

    Default

    Ρε είναι μαλάκες;;;; σύμφωνα με το News247

    Σε συγκέντρωση στον τόπο δολοφονίας του Π.Φύσσα καλεί ο Μιχαλολιάκος την Πέμπτη

    Τα μέλη και τους οπαδούς της Χρυσής Αυγής καλεί σε ανοιχτή συγκέντρωση ο αρχηγός του ακροδεξιού κόμματος Νίκος Μιχαλολιάκος την Πέμπτη στις 19:00 στα γραφεία της Τοπικής Οργάνωσης Νίκαιας.
    Στη συγκέντρωση θα μιλήσει ο Νίκος Μιχαλολιάκος και ο βουλευτής της Χ.Α Γιάννης Λαγός. Μάλιστα στην προκλητική τους ανακοίνωση υποστηρίζουν πως "οι ομιλίες θα αφορούν την τρέχουσα πολιτική επικαιρότητα και την μαύρη προπαγάνδα που προσπαθεί το σάπιο πολιτικό κατεστημένο να δημιουργήσει εις βάρος της Χρυσής Αυγής".
    "Η τρομοκρατία του αριστερού μορφώματος δεν είναι ικανή να διασπάσει και να ρίξει σε παγίδες το κίνημα μας, γι αυτο συνεχίζουμε το ίδιο δυναμικά υψώνοντας τείχη σε όλους αυτούς που διαβάλουν τις αρχές μας και τις ιδέες μας. Η τοπική της Νίκαιας ξεκινά νέο κύκλο επισκέψεων των βουλευτών μας, οι οποίοι θα αναπτύσσουν θέματα επικαιρότητας, κοινωνικά, πολιτικά και εθνικά", αναφέρουν χαρακτηριστικά.

  14. #2009
    και φλώρος και μπούλης Katsaloupardos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    απo το Τοροντον ως το Λοντον
    Posts
    303

    Default

    Quote Originally Posted by Ψηλός View Post
    Ρε είναι μαλάκες;;;; σύμφωνα με το News247

    Σε συγκέντρωση στον τόπο δολοφονίας του Π.Φύσσα καλεί ο Μιχαλολιάκος την Πέμπτη

    Τα μέλη και τους οπαδούς της Χρυσής Αυγής καλεί σε ανοιχτή συγκέντρωση ο αρχηγός του ακροδεξιού κόμματος Νίκος Μιχαλολιάκος την Πέμπτη στις 19:00 στα γραφεία της Τοπικής Οργάνωσης Νίκαιας.
    Στη συγκέντρωση θα μιλήσει ο Νίκος Μιχαλολιάκος και ο βουλευτής της Χ.Α Γιάννης Λαγός. Μάλιστα στην προκλητική τους ανακοίνωση υποστηρίζουν πως "οι ομιλίες θα αφορούν την τρέχουσα πολιτική επικαιρότητα και την μαύρη προπαγάνδα που προσπαθεί το σάπιο πολιτικό κατεστημένο να δημιουργήσει εις βάρος της Χρυσής Αυγής".
    "Η τρομοκρατία του αριστερού μορφώματος δεν είναι ικανή να διασπάσει και να ρίξει σε παγίδες το κίνημα μας, γι αυτο συνεχίζουμε το ίδιο δυναμικά υψώνοντας τείχη σε όλους αυτούς που διαβάλουν τις αρχές μας και τις ιδέες μας. Η τοπική της Νίκαιας ξεκινά νέο κύκλο επισκέψεων των βουλευτών μας, οι οποίοι θα αναπτύσσουν θέματα επικαιρότητας, κοινωνικά, πολιτικά και εθνικά", αναφέρουν χαρακτηριστικά.
    Λένε ότι θα γίνει αντισυγκέντρωση, στην πορεία εν τω μεταξύ έγινε της πουτάνας, δακρυγόνα μεσα στη λαμπράκη και αναίτιο πέσιμο από τους μπάτσους. Απ'ότι έμαθα είχε ανάψει μία φωτιά μέχρι και στην Π.Ράλλη στη Νίκαια(?????).

  15. #2010
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    success story...
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

Similar Threads

  1. [Documentary] Χρυσή Αυγή: Προσωπική Υπόθεση (2016)
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2016, 03:16
  2. Χρυσή Δεκαετία '70-Καλύτερα LIVE Albums
    By my_troubled_Mind in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 23-07-2011, 21:46
  3. Μάικολ Τζάκσον ψόφος
    By Parasight in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 09:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •