Page 181 of 199 FirstFirst ... 81131171179180181182183191 ... LastLast
Results 2,701 to 2,715 of 2980

Thread: ΨΟΦΟΣ ΣΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. #2701
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Εγώ δεν πάω στο ζουμί; Εσείς είστε όλο μισολογα. Επαναλαμβάνω ότι αυτοί που χτύπησαν τους ευέλπιδες είναι τάγμα εφόδου. Βγήκαν 20-30 άτομα να ψάξουν να βρουν όποιον δεν τους χτυπάει καλά στο μάτι , να κρίνουν αυτοί με το αλάνθαστο κριτήριο και να δείρουν.
    Πίστεψέ με, με τον παπά δεν ξέρω- διάβασα ακριβώς τί έγινε. Ξέρω ότι είναι μαλακουλης, δεν κρύβομαι, πολύ ευχαρίστως να διαβάσω στο διαδίκτυο παραπάνω και να σου πω τη γνώμη μου.
    Εγώ πάντως δε θα έδερνα κάποιον επειδή είναι μαλακας. Αν έβλεπα κάποιον να πάει να δειρει μετανάστες, πολύ ευχαρίστως θα τον πελεκούσα. Αλλά όχι έτσι.
    Σαρμπέλ δες τα πράγματα χωρίς φανέλες. Δες 20 άγνωστους, να πλησιάζουν τρείς άλλους και να τους κοπανανε χωρίς λόγο.

    Και ένα οφτοπικ.
    Και εκείνοι με το κρεοπωλείο αναρχικοί είναι. Στην κατρακύλα που έχουμε πάρει ως χώρα, εκτός από τους πολιτικούς, έχουμε και τους αναρχικούς που μας αξίζουν.

  2. #2702
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    λολ.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  3. #2703
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    https://www.facebook.com/48297892518...type=3&theater

    Η δικαιοπραξία αυτή δεν έχει καμία σχέση με τον ξυλοδαρμό Ευέλπιδων στην οδό Πανδρόσου. Αυτό το αποδυκνείει κυρίως και η απόσταση των δύο σημείων που συνέβησαν τα δύο περιστατικά. Η αντιφασιστική επίθεση στο Μοναστηράκι ήταν μια στοχευμένη ενέργεια κατά των διοργανωτών της φασιστικής συγκέντρωσης και ως τέτοια θα μείνει την ιστορία όσο κι εαν τα ΜΜΕ των αφεντικών επιχειρούν να διαστρεβλώσουν.
    Καλούμε όσους επέλεξαν να επιτεθούν κατά των Ευέλπιδων να τοποθετηθούν δημόσια για τυχών ενδείξεις της συμμετοχής τους στην φασιστική φιέστα-φιάσκο. Αλλιώς ας είναι περισσότερο προσεκτικόι την επόμενη φορά και στοχευμένοι γιατί οι αγωνιστικές υποχρεώσεις και τα καθήκοντα απαιτούν αναβαθμισμένες ικανότητες κα ιβαθιά ταξική συνέιδηση.

  4. #2704
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    σωστός.
    Rock or Nothing

  5. #2705
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Κατ' αρχήν ας μάθουν τι σημαίνει δικαιοπραξία.
    Κατά δεύτερον να τοποθετηθούν δημόσια, αλλά αν δεν το κάνουν δεν πειράζει για το τζάμπα ξύλο, να είναι πιο προσεκτικοί την επόμενη φορά που θα δείρουν.

  6. #2706
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Εγώ δεν πάω στο ζουμί; Εσείς είστε όλο μισολογα. Επαναλαμβάνω ότι αυτοί που χτύπησαν τους ευέλπιδες είναι τάγμα εφόδου. Βγήκαν 20-30 άτομα να ψάξουν να βρουν όποιον δεν τους χτυπάει καλά στο μάτι , να κρίνουν αυτοί με το αλάνθαστο κριτήριο και να δείρουν.
    Πίστεψέ με, με τον παπά δεν ξέρω- διάβασα ακριβώς τί έγινε. Ξέρω ότι είναι μαλακουλης, δεν κρύβομαι, πολύ ευχαρίστως να διαβάσω στο διαδίκτυο παραπάνω και να σου πω τη γνώμη μου.
    Εγώ πάντως δε θα έδερνα κάποιον επειδή είναι μαλακας. Αν έβλεπα κάποιον να πάει να δειρει μετανάστες, πολύ ευχαρίστως θα τον πελεκούσα. Αλλά όχι έτσι.
    Σαρμπέλ δες τα πράγματα χωρίς φανέλες. Δες 20 άγνωστους, να πλησιάζουν τρείς άλλους και να τους κοπανανε χωρίς λόγο.

    Και ένα οφτοπικ.
    Και εκείνοι με το κρεοπωλείο αναρχικοί είναι. Στην κατρακύλα που έχουμε πάρει ως χώρα, εκτός από τους πολιτικούς, έχουμε και τους αναρχικούς που μας αξίζουν.
    Overdose λογικής επιχειρηματολογίας και ορθολογικών συμπερασμάτων. Απολαυστικός.

  7. #2707
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Δεν ξαναγράφω επί του θέματος αφού είστε όλο ειρωνία, εξυπνάδες και καθόλου επιχειρήματα. Παίξτε μπάλα μόνοι σας, συμφωνήστε και όλα καλά.

  8. #2708
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Κατ' αρχήν ας μάθουν τι σημαίνει δικαιοπραξία.
    "Δικαιοπραξία ονομάζεται εκείνη η νομοτυπική μορφή ή άλλως το πραγματικό το οποίο περιέχει τη δήλωση βουλήσεως που αποσκοπεί στη παραγωγή ορισμένου έννομου αποτελέσματος"

    Νομίζω το χρησιμοποιούν ως πράξη που αποσκοπεί στην παραγωγή ορισμένου ΔΙΚΑΙΟΥ αποτελέσματος, αφού ο νόμος δεν είναι δίκαιος άρα το έννομο αποτέλεσμα δεν μπορεί να αποδωθεί ως δίκαιο.
    Rock or Nothing

  9. #2709
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Ραβεν φίλε..... Ο,τι να ναι. Μα ο,τι να ναι.
    Για να δικαιολογήσεις μια μπαρουφα.

  10. #2710
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    εγώ τον ορισμό δίνω. ότι η λέξη έχει πάρει μια συγκεκριμένη έννοια σε χώρους οι οποίοι δεν αναγνωρίζονται καν από αναρχικούς, δε σημαίνει ότι δεν έχει και μια ευρύτερη σημασία. είναι σα να σου πω εγώ ότι δονητής είναι μόνο το εργαλείο που συμπυκνώνεις τα μπετά. προφανώς, "δονητής" είναι κάποιο αντικείμενο που δονείται, είτε είναι το εργαλείο, είτε ο οδοστρωτήρας, είτε το sex toy

    δικαιοπραξία, σημαίνει η πράξη που παράγει "δίκαιο" αποτέλεσμα. στην αστική δημοκρατία το "δίκαιο" έχει ταυτιστεί με το έννομο.
    Rock or Nothing

  11. #2711
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Λασπόνερα.

    1. Καλά τα λέει ο Ρέιβεν.
    2. Προσπαθείς να σκεφτείς και να εξηγήσεις αντισυμβατικά πράγματα με συμβατικούς όρους.
    3. Το συνεχίζεις πολύ.
    Last edited by BLiTzER; 27-10-2017 at 16:23.
    Life begins at 45°.

  12. #2712
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    για τον κλεομένη δεν ξέρεις τι έγινε που είναι πασίγνωστο αλλά για τους ευέλπιδες ξέρεις κουφάλα

    ποιος χρήστης είναι αυτός, κάτι πήγε να πει ο φάντομ σε κάποια φάση
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  13. #2713
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Μη με πριζωνεις να γράψω...... διάβασε καλύτερα και κατανόησε αν θέλεις. Σε απάντηση στον σαμπρέλα είπα ότι δεν ξέρω τί έγινε, αλλά αν θέλει ενημερώνομαι και λέω, δεν κολωνω. Μπορείτε να γράφετε για τις εντυπώσεις, και πραγματικά είναι το τελευταίο ποστ μου για το θεμα ότι και να πείτε περαιτέρω.

  14. #2714
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    ψηφίζω μπαν για να είναι πραγματικά το τελευταίο του ποστ, ανεξάρτητα της δικής του συνέπειας.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  15. #2715
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    ενημερώνομαι και λέω, δεν κολωνω.

Similar Threads

  1. [Documentary] Χρυσή Αυγή: Προσωπική Υπόθεση (2016)
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2016, 03:16
  2. Χρυσή Δεκαετία '70-Καλύτερα LIVE Albums
    By my_troubled_Mind in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 23-07-2011, 21:46
  3. Μάικολ Τζάκσον ψόφος
    By Parasight in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 09:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •