Page 95 of 199 FirstFirst ... 45859394959697105145195 ... LastLast
Results 1,411 to 1,425 of 2980

Thread: ΨΟΦΟΣ ΣΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. #1411
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    Σόρρυ αλλά δεν είναι όπως τόσα και τόσα χρόνια. Τότε για να ασχοληθούμε μαζί τους, τους ψάχναμε με το κιάλι. Τώρα κάθε μέρα κάνουν μία νέα μαλακία οι γαμημένοι.
    πριν γίνει το τελευταίο μπαμ υπήρχε μια σταδιακή άνοδος, δε τους έμαθε όλος ο κόσμος τώρα ούτε όμως τους ψάχναμε κ με το κιάλι πριν 2-3 χρόνια.
    κ ναι προφανώς ήταν σαρκασμός
    Spoiler
    (κανονικά ούτε καν θα έπρεπε να κάνω την επεξήγηση )
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  2. #1412
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    σορι εσβησα το ποστ οριστε σαρκασμος ηταν

  3. #1413
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    δεν ηταν καλος σαρκασμος. Όταν ακούγεται τοσο πολύ αυτό τον τελευταίο καιρό, δεν εκλαμβανεται ως σαρκασμός πλέον
    Vielen Dank für alles was mal war

  4. #1414
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    Quote Originally Posted by Κυρία Μαριάννα View Post
    κ εγώ το πιστεύω.
    αν σταματήσουμε να ασχολούμαστε μαζί τους δεν θα υπάρχει κ ο λόγος ύπαρξής τους.
    (όπως τόσα κ τόσα χρόνια)
    δε διακρινεις μια ειρωνεια δηλαδη σ'αυτο το ποστ ετσι; μια χαρα σαρκασμος ηταν, πώς εφτασε να μπει στη βουλη η χρυση αυγη, δεν ειναι νεοσυστατη οργανωση, ας την αγνοησουμε λοιπον να δουμε ποσα βουλευτικα εδρανα μπορει να κερδισει με τη δαμοκλεια σπαθα της, ουτε μυγα(ς)

  5. #1415
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    δεν ξέρω αν κ φαντάζομαι από ποιους ακούγεται αλλά οκ πιστεύω πως οι περισσότεροι εδώ ξέρουν τι πάνω/κάτω αντιπροσωπεύω/σκέφτομαι/πράττω κ ας μη το αναλύω πολύ, οπότε μπορούν να αντιληφθούν την ειρωνεία σαν απάντηση σε κάτι που γράφτηκε.
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  6. #1416
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    "Σήμερα, Πέμπτη 25 Οκτωβρίου, στις 11 το βράδυ, καθόμουν με ένα φίλο μου στην πλατεία Κεραμεικού και τα λέγαμε, πολύ χαλαρά, χωρίς εκδηλωτι
    κές κινήσεις ή κάτι που να μπορούσε να "προκαλέσει".
    Ξαφνικά ήρθαν 4 τύποι και μας ρώτησαν αν είμαστε γκέι. Εμείς δεν απαντήσαμε με ναι ή όχι, έχοντας στο νου από άλλες επιθέσεις φίλων ότι αν απαντήσει κανείς "ναι", τότε τρώει ξύλο. Απλά ρωτήσαμε τι θέλουν.
    Αυτοί αμέσως επιτέθηκαν με μπουνιές και κλωτσιές και στο τέλος μας έφτυσαν.
    Σταμάτησαν όταν καταφέραμε να απομακρυνθούμε κι αρχίσαμε να φωνάζουμε.
    Το σοκ ήταν μεγάλο, τόσο από το ξύλο, όσο κι από το ότι αυτό έγινε στη μέση της πλατείας, σε σημείο πολύ φωτεινό, κι αρκετά νωρίς.
    Από τα άτομα που ήταν γύρω, κανένας δεν κουνήθηκε, πιθανώς γιατί μπορεί να θεώρησαν ότι είναι κάτι προσωπικό (λέω εγώ τώρα...). Όταν άρχισα να φωνάζω στον κόσμο "Τι κάθεστε, σε λίγο θα κυνηγούν κι εσάς", ένας τύπος από μια άλλη παρέα απάντησε ότι καλά μας έκαναν.
    Με δεδομένο ότι νιώθαμε να απειλούμαστε, θέλαμε να φύγουμε κατευθείαν από εκεί. Η φρίκη είναι ότι δεν ήμασταν σε ένα σκοτεινό στενό, ώστε να αναζητήσουμε ένα χώρο φωτεινό, με κόσμο, για να ηρεμήσουμε. Η επίθεση έγινε στο πιο κεντρικό σημείο και φωτεινό σημείο της πλατείας Κεραμεικού, και γύρω μας ο κόσμος δεν έδειχνε ότι θα απέτρεπε επόμενη επίθεση.
    Έτσι δεν καλέσαμε την αστυνομία και πήγαμε γρήγορα στο σπίτι μιας φίλης που ήταν κοντά στην πλατεία να ηρεμήσουμε.
    Τώρα έχει περάσει περίπου μιάμιση ώρα, ακόμα δεν έχω ηρεμήσει, και η μόνη σκέψη που κάνω είναι ότι θέλω να φύγω από την Ελλάδα..."

  7. #1417
    Child Of The Tide Captain Harlock's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Somewhere
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    Δηλαδή τώρα σκάει ο τύπος, έχει 30 ποστ, μας λέει να κλειδώσουμε το θρεντ και να μη μιλάμε για πολιτική σε μια φάση που καίγεται το σύμπαν. Καπετάνιο, πες μας, τι αντίδραση περιμένεις;
    Το ίντερνετ είναι το κύριο (τώρα πια) μέσο πληροφόρησης της νεολαίας.Θα μπει στο ίντερνετ το μικρό παιδί και θα δει παντού αναρτήσεις της χρυσής αυγής.Τι θέλω να πω;Θέλω να πω ότι κάθε χρήστης (σαν εσένα) αυτού του μέσου συμβάλει στην διαφήμιση της χρυσής αυγής με το να ποστάρει συνεχώς αναρτήσεις που αφορούν αυτούς και τις ενέργειες τους.Ουσιαστικά τους διαφημίζεις!.Βλέπεις η χρυσή αυγή είναι σαν ένα φίδι που έχει κουλουριαστεί πάνω μας.Αν κουνηθείς το φίδι θα σε δαγκώσει.Αν όχι τότε το φίδι θα προχωρήσει πάνω σου και θα φύγει νομίζοντας ότι είσαι δέντρο.Αδράνεια λοιπόν όχι αντίδραση.Γιατί μόνο ακίνητος γλιτώνεις από τα φίδια!!!!!!

  8. #1418
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default




  9. #1419
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  10. #1420

    Default

    Quote Originally Posted by Captain Harlock View Post

    Το ίντερνετ είναι το κύριο (τώρα πια) μέσο πληροφόρησης της νεολαίας.Θα μπει στο ίντερνετ το μικρό παιδί και θα δει παντού αναρτήσεις της χρυσής αυγής.Τι θέλω να πω;Θέλω να πω ότι κάθε χρήστης (σαν εσένα) αυτού του μέσου συμβάλει στην διαφήμιση της χρυσής αυγής με το να ποστάρει συνεχώς αναρτήσεις που αφορούν αυτούς και τις ενέργειες τους.Ουσιαστικά τους διαφημίζεις!.Βλέπεις η χρυσή αυγή είναι σαν ένα φίδι που έχει κουλουριαστεί πάνω μας.Αν κουνηθείς το φίδι θα σε δαγκώσει.Αν όχι τότε το φίδι θα προχωρήσει πάνω σου και θα φύγει νομίζοντας ότι είσαι δέντρο.Αδράνεια λοιπόν όχι αντίδραση.Γιατί μόνο ακίνητος γλιτώνεις από τα φίδια!!!!!!
    den 8elw na fanw agenis alla les pipes
    to paradigma sou me ta fidia einai saxlo kai akiro alla akoma ki etsi molis to fidi thn kanei apo pano mou 8a to tsokanisw me stiliari

    den ginete na vlepeis guro sou na ginonte ektropa ki esu na les oti h adrania kai h siopi einai h lush
    den ginete to post pou einai akrivos pano apo to diko sou na min sou dimiourgei thn anagh na sxoliaseis h na vriseis h na pareis mia 8esi
    kai den einai diafimisi to na les me ka8e tropo oti den simfoneis me kati
    auto pou lene pos den uparxei arnitiki diafimisi isxiei se tragoudiarides kai kalitexnes mi mperdevese

    prepei se ka8e kafrila kai se ka8e malakia na uparxei antilogos gia na fenete to idio entona kai h anti8eti apopsi
    Yippee-ki-yay, motherfucker.

  11. #1421
    Won't Bow Neron's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Between
    Posts
    2,059

    Default

    Quote Originally Posted by Captain Harlock View Post
    Αδράνεια λοιπόν όχι αντίδραση.
    Να θυμάσαι αυτή σου την πρόταση όταν θα 'ρθουν και για σένα.
    "Don't sweat the petty things and don't pet the sweaty things".
    George Carlin

  12. #1422
    σκληρόκαρδος χρυσοκούκης Kingdom Gone's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Lebanon Hangover
    Posts
    5,546

    Default

    Κάλκι, κουκλίτσα μου, τι λες;
    After the Triumph of Your Birth.

  13. #1423
    Child Of The Tide Captain Harlock's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Somewhere
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by Coloubra View Post
    Quote Originally Posted by Captain Harlock View Post

    Το ίντερνετ είναι το κύριο (τώρα πια) μέσο πληροφόρησης της νεολαίας.Θα μπει στο ίντερνετ το μικρό παιδί και θα δει παντού αναρτήσεις της χρυσής αυγής.Τι θέλω να πω;Θέλω να πω ότι κάθε χρήστης (σαν εσένα) αυτού του μέσου συμβάλει στην διαφήμιση της χρυσής αυγής με το να ποστάρει συνεχώς αναρτήσεις που αφορούν αυτούς και τις ενέργειες τους.Ουσιαστικά τους διαφημίζεις!.Βλέπεις η χρυσή αυγή είναι σαν ένα φίδι που έχει κουλουριαστεί πάνω μας.Αν κουνηθείς το φίδι θα σε δαγκώσει.Αν όχι τότε το φίδι θα προχωρήσει πάνω σου και θα φύγει νομίζοντας ότι είσαι δέντρο.Αδράνεια λοιπόν όχι αντίδραση.Γιατί μόνο ακίνητος γλιτώνεις από τα φίδια!!!!!!
    den 8elw na fanw agenis alla les pipes
    to paradigma sou me ta fidia einai saxlo kai akiro alla akoma ki etsi molis to fidi thn kanei apo pano mou 8a to tsokanisw me stiliari

    den ginete na vlepeis guro sou na ginonte ektropa ki esu na les oti h adrania kai h siopi einai h lush
    den ginete to post pou einai akrivos pano apo to diko sou na min sou dimiourgei thn anagh na sxoliaseis h na vriseis h na pareis mia 8esi
    kai den einai diafimisi to na les me ka8e tropo oti den simfoneis me kati
    auto pou lene pos den uparxei arnitiki diafimisi isxiei se tragoudiarides kai kalitexnes mi mperdevese

    prepei se ka8e kafrila kai se ka8e malakia na uparxei antilogos gia na fenete to idio entona kai h anti8eti apopsi
    Εγώ μίλησα για το Ίντερνετ,όχι για την πραγματικότητα.Πως διάολο αντιμετωπίζεις το κακό πίσω απ'τις οθόνες των υπολογιστών.Όταν μιλάω για αδράνεια.Μιλάω για αδράνεια της γλώσσας όχι των χεριών.Σταμάτα να μιλάς για αυτούς πίσω απ'τις οθόνες ενός υπολογιστή και αντιμετώπισε τους με τα ίδια σου τα χέρια.Με το να μιλάς συνέχεια στο ίντερνετ για αυτούς,ουσιαστικά τους διαφημίζεις.Πως διάολο αντιμετωπίζεται την χρυσή αυγή με αυτό το καταραμένο thread;Δεν τους βλάπτεται,τους διαφημίζεται!

  14. #1424
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Quote Originally Posted by Captain Harlock View Post
    Άποψη μου αλλά μήπως θα μπορούσαμε να συζητάμε περισσότερο για μουσική παρά για πολιτική!!
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  15. #1425
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Να και ο Καπετάν Μαλακίας που τόσο μας έλειπε...
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

Similar Threads

  1. [Documentary] Χρυσή Αυγή: Προσωπική Υπόθεση (2016)
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2016, 03:16
  2. Χρυσή Δεκαετία '70-Καλύτερα LIVE Albums
    By my_troubled_Mind in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 23-07-2011, 21:46
  3. Μάικολ Τζάκσον ψόφος
    By Parasight in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 09:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •