Page 178 of 199 FirstFirst ... 78128168176177178179180188 ... LastLast
Results 2,656 to 2,670 of 2980

Thread: ΨΟΦΟΣ ΣΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. #2656
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

  2. #2657
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Μαίανδρος τατουάζ άρα φασίστας άρα ξύλο
    πόσα χρόνια περίμενες να αδειάσει το φόρουμ από τους ενοχλητικούς αριστερούς για να κάνεις νέο account και να μας μάθεις λίγο για τα προβλήματα που προξενούν οι αναρχικοί στην κοινωνία ρε σίχαμα;

  3. #2658
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δε νομίζω να άδειασε ποτέ από τέτοιους
    Rock or Nothing

  4. #2659
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Μαίανδρος τατουάζ άρα φασίστας άρα ξύλο
    πόσα χρόνια περίμενες να αδειάσει το φόρουμ από τους ενοχλητικούς αριστερούς για να κάνεις νέο account και να μας μάθεις λίγο για τα προβλήματα που προξενούν οι αναρχικοί στην κοινωνία ρε σίχαμα;
    4
    Την έπιασα την ειρωνία σας
    Δε σας έβρισα κύριε.

  5. #2660
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    λίγα ήταν, διάβασε τον τίτλο του θρεντ κι επιστροφή στα σχόλια του protothema.gr γρήγορα.

  6. #2661
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Τον ξαναδιάβασα, συμφωνώ.
    Δεν υπάρχει όμως αντίλογος σε αυτά που είπα, δεν πειράζει.
    Πάω με τη σειρά, πρωτοθεμα, προνιουζ και μακελειό

  7. #2662
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Τον ξαναδιάβασα, συμφωνώ.
    Δεν υπάρχει όμως αντίλογος σε αυτά που είπα, δεν πειράζει.
    Πάω με τη σειρά, πρωτοθεμα, προνιουζ και μακελειό
    Αντίλογος θα υπάρχει όταν ο υπάρχει λόγος.
    Αν μου πεις η γη είναι επίπεδη δεν θα μπω στην διαδικασία να σου πω ότι είσαι λάθος, έχεις μεγαλύτερο πρόβλημα ... ε κάπου εκεί είναι και αυτά που λες
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #2663
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Μαίανδρος τατουάζ άρα φασίστας
    Παίζουν και μη-φασίστες που έχουν μαίανδρο τατού;

    Όπως ο χαιρετισμός που δεν είναι των Ναζί και είναι αρχαιοελληνικός;
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  9. #2664
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Μάλιστα, έχω άδικο δηλαδή όταν λέω οτι δεν πρέπει να κοπανάμε αυτόν με τον οποίο έχουμε τις οποιεσδήποτε διαφορές.
    Δεν είναι πράξη ακραίου φασισμού και μίσους να κοπανάς τους ευέλπιδες ή τον δημοτικό αστυνομικό επειδή έτσι γουστάρεις.

    εντιτ.
    Υπερσυντέλικε το γάμησες.
    Ναι υπάρχουν, και δεν είσαι εσύ ούτε εγώ που θα το κρίνεις αυτό.
    Last edited by Λασπόνερα; 25-10-2017 at 14:38.

  10. #2665
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Μάλιστα, έχω άδικο δηλαδή όταν λέω οτι δεν πρέπει να κοπανάμε αυτόν με τον οποίο έχουμε τις οποιεσδήποτε διαφορές.
    Δεν είναι πράξη ακραίου φασισμού και μίσους να κοπανάς τους ευέλπιδες ή τον δημοτικό αστυνομικό επειδή έτσι γουστάρεις.
    Δεν είπες αυτά μάγκα και άσε τις τσιπροκολοτούμπες. Όπως επίσης κανείς δεν επικρότησε την βία όπως το θέτεις.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #2666
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Αυτό είπα αλάνι, μη γίνεσαι Δον Κιχώτης και βλέπεις παντού εχθρούς.
    Βλέπεις όμως αυτόν τον ξυλοδαρμό πιο λαιτ από άλλους, ντάξει και τί έγινε συμβαίνουν. Εγώ τους βλέπω ίδιους, αυτή είναι μάλλον η διαφορά μας.

  12. #2667
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Δεν τίθεται θέμα ιδεολογίας όταν δέρνεις φασίστες, τους φασίστες πρέπει να τους δέρνει όλος ο κόσμος. Όταν αυτή είναι η μόνη γλώσσα που ξέρουν να μιλάνε, μόνο σε αυτή τη γλώσσα θα τους μιλήσεις, μην σε πούν και ανάγωγο ή να σε γαμίσουν σαν καμία αδερφή - όπως κάνουν και στη βουλή - αν δεν τους δείρεις.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  13. #2668

    Default

    διακόπτω τη συζητησή σας, αλλα δε κρατήθηκα
    εξωφυλλάρα

    υπάρχει κόσμος που την αγοράζει ??

  14. #2669
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    όπως έχω ξανα-αναφέρει εδώ παλιότερα, κάποιος "παλιός" μου είχε πει "δεν είμαι υπέρ της μη βίας".
    γενικά, το κεφάλαιο βία είναι πολύπλοκο. η πολιτική βία συχνά είναι αναπόφευκτη. π.χ. κανείς δε στεναχωρήθηκε που τις έφαγε ο κλεομένης. από τη στιγμή που δεν είναι τρολ και δεν καταλαβαίνει αλλιώς, χρειάζεται κάπως να "σωφρονιστεί" και να σταματήσει να εκμεταλλεύεται τη βλακεία "συνανθρώπων" μας (καταλαβαίνετε ότι χρησιμοποιώ τη λέξη άνθρωπος καταχρηστικά για τέτοια άτομα) και την αδηφαγία των ΜΜΕ. αν όπου σκάει μύτη τρώει τις ψιλές του, κάποτε θα κλειστεί στο λαγούμι του.
    πολλές φορές η βία είναι αναπόφευκτη ως μορφή άμυνας στην πολιτική, οικονομική και κοινωνική βία που ασκούν οι οικονομικά ισχυροί μέσω των κρατών και των οργάνων τους.

    από την άλλη δε θέλω να φοβάμαι να ρίξω μια ξούρα στα μαλλιά επειδή είμαι κάποιας ηλικίας και η χαίτη έχει αραιώσει και δε θέλω να γίνω τέρμα γραφικός, μήπως βρεθούν κάποια χουλιγκάνια στο δρόμο μου, τα οποία θα με μπερδέψουν για οτιδήποτε.... τα πράγματα είναι λεπτά και η χρήση της βίας θέλει μεγάλη ωριμότητα.
    Rock or Nothing

  15. #2670
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    από την άλλη δε θέλω να φοβάμαι να ρίξω μια ξούρα στα μαλλιά επειδή είμαι κάποιας ηλικίας και η χαίτη έχει αραιώσει και δε θέλω να γίνω τέρμα γραφικός, μήπως βρεθούν κάποια χουλιγκάνια στο δρόμο μου, τα οποία θα με μπερδέψουν για οτιδήποτε.... τα πράγματα είναι λεπτά και η χρήση της βίας θέλει μεγάλη ωριμότητα.
    Ακριβως αυτο. Για αυτο ανοιξα και τη συζητηση για τους ευελπιδες. Δε ξερω τι εκαναν οι συγκεκριμενοι τυποι αν προκαλεσαν η οχι (νταξ προκληση απο τον σωστο ηλιθιο μπορει να θεωρηθει και να σου κανει καποιος κωλοδαχτυλο επειδη τον βριζεις). Ξερω (απο συμμαθητες και φιλους σε τετοιες σχολες) οτι ανθρωποι σε τετοια επαγγελματα αποφευγουν να μπλεκονται σε τετοιου ειδους καταστασεις, γιατι κατα πασα πιθανοτητα θα βρεθουν ακομα πιο μπλεγμενοι μετα (στρατονομιες κλπ πολυ χειροτερες καταστασεις απο τις κανονικες) και επισης θεωρω οτι ευελπιδες πρωτοετεις, πειτε με ο,τι θελετε, κατα πασα πιθανοτητα ειναι βουτυρομπεμπεδες που διαβαζαν πολυ, ηταν και λιγο καλοι στα αθληματα γιατι εκαναν κανα μπασκετ, ε δε τους βγηκε η δοκιμων να 'ναι διπλα στο σπιτι τους πηγαν στην επομενη επιλογη. Αυτα τα ατομα ψιλοζουν σε παραλληλα συμπαντα τα πρωτα χρονια της "επαγγελματικης" ζωης τους.

    Το θεμα ειναι, εχοντας κανει αυτη τη συζητηση που καναμε και θεωροντας οτι πλεον εχει ωριμασει λιγο ολη αυτη η φαση απο τοτε που αρχισε να γινεται mainstream λογω ελληνικου hep hap (mic drop, shots fired, shitstorm coming) κλπ πολιτικων-οικονομικων συγκυριων τα τελευταια χρονια, ποσο ωφελιμο ειναι να δεις τρεις 18χρονους με στολαρα εξοδου (μπλε σκουρα, χρυσα κουμπια, κιτρινα γιακαδακια, η ο,τι σκατα φορανε που σιγουρα ειναι αστειο) και να τους τουλουμιασεις στο ξυλο, σε κινηματικο ας πουμε επιπεδο;
    Βλεπω να δινονται πατηματα σε σχολια σα του λασπονερου σιγουρα αλλα δε βλεπω κατι ωφελιμο απο ολο αυτο.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

Similar Threads

  1. [Documentary] Χρυσή Αυγή: Προσωπική Υπόθεση (2016)
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2016, 03:16
  2. Χρυσή Δεκαετία '70-Καλύτερα LIVE Albums
    By my_troubled_Mind in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 23-07-2011, 21:46
  3. Μάικολ Τζάκσον ψόφος
    By Parasight in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 09:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •