Page 182 of 199 FirstFirst ... 82132172180181182183184192 ... LastLast
Results 2,716 to 2,730 of 2980

Thread: ΨΟΦΟΣ ΣΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. #2716
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Και εκείνοι με το κρεοπωλείο αναρχικοί είναι. Στην κατρακύλα που έχουμε πάρει ως χώρα, εκτός από τους πολιτικούς, έχουμε και τους αναρχικούς που μας αξίζουν.
    Ρητορεία Λεβέντης - Θεοδωράκης combo
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  2. #2717
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    η φωτο του κλεομένη που πόσταρε κάποιος πριν είναι φώτοσοπ.επίσης να θυμίσω ότι ο συγκεκριμένος το καλοκαίρι είχε βεβυλώσει το μνημείο του ολοκαυτώματος στη λαρισα.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  3. #2718
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Και γενικά, είναι ΤΟΣΟ μεγάλη μαλακία να λες ότι μια κοινωνία έχει "τους αναρχικούς που της αξίζει". Δηλαδή, η αναγωγή του να εξηγήσουμε πόσο φαιδρή είναι μια τέτοια θέση, είναι σαν να ξαναδιδασκόμαστε το αλφάβητο.

    Για το μνημείο που γράφει ο μούρνινγκ από πάνω είχα ποστάρει τότε νομίζω και για ένα άγαλμα που έσπασε στη θεσσαλονίκη, το οποίο σχετίζονταν με την κρίση. Μάλιστα, μου είχε κάνει τρομερή έκπληξη το βίντεο του δημιουργού του αγάλματος, ο οποίος ΔΙΑΒΑΖΕ το κείμενό του κομπιάζοντας και με πολλά λάθη, λες και δεν μπορούσε από μόνος του να καταθέσει τις αντιδράσεις του. Το έδινε 1.05 ότι είναι ΚΝΙΤΗΣ το παλικάρι, αλλά δεν προλάβαμε γιατί την έπεσε ο Κλεομένης και στα σατανιασμένα book offices.


    Spoiler
    Last edited by OniBocho; 30-10-2017 at 00:15.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #2719
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Να ρωτηξω και εγω βρε παιδια;
    Λογο του οτι βλεπω πολυ τσουβαλιασμα λογο καποιων γουστων η απψεων,και ειναι μαυρο και ασπρο,ας πουμε οτι καποιος:
    Δεν ειναι μεταλο,κοντο μαλι,αξιριστη μουρη,φοραει μπλουζες πιτμπουλ γιατι του αρεσουν πχ τα σχεδια,ειναι χριστιανος ομως οχι ορθοδωξος,εχει φιλους αλοδαπους(αλβανια,σκοπια,βουλγαρια κτλ) αλλα οταν οι ποντιοι κλενε για τις χαμενες πατριδες τους λεει παλιοτουρκοι να πατε πισω και δεν συμφωνει με το να φερουν τον μισω λιβανο να ζησει στην ελλαδα,ειναι φασισταριο η κουμουνι;

  5. #2720
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Άμα γράφει το "κλαίω" με έψιλον, είναι φασισταριό.

  6. #2721
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Ενταξει,ειμαι ανορθογραφος,ομως περαν αυτου,δεν ρωταω με σκοπο να πουλησω τρελα.Απλα το εχω απορια τι γινετε οταν καποιος τα ανακατευει ολα

  7. #2722
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Τον διώχνουν από τη σχολή μαγείρων.

  8. #2723
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Boskizo gidia View Post
    και δεν συμφωνει με το να φερουν τον μισω λιβανο να ζησει στην ελλαδα,ειναι φασισταριο η κουμουνι;
    Αν το πει αυτό, και ειδικά έτσι αυτολεξεί, είναι φασισταριό ολκής
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  9. #2724
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Επίσης όποιος θεωρεί ότι ο "δε θέλω τον μισό Λίβανο στην Ελλάδα" τσουβαλιάζεται άδικα με τους "έχω κοντό μαλλί και φίλους αλλοδαπούς", "είμαι χριστιανός αλλά όχι ορθόδοξος" "φοράω μπλούζες πιτ μπουλ γιατί μ'αρέσουν τα σχέδια" και άλλες μπούρδες, είναι κι αυτός αν όχι κρυφοεθνίκι, τουλάχιστον μαλάκας.

  10. #2725
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Υπερσυντελικε με καλιψες.θενκ γιου.

    Εντιτ.κομισαρ δεν ξερω εαν αυτο ειναι μπιχτη για μενα,απλα δεν εχω ορεξη για λογομαχιες κτλ και θενκ γιου και εσενα για την απαντηση
    Last edited by Boskizo gidia; 29-10-2017 at 17:03.

  11. #2726
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Και γενικά, είναι ΤΟΣΟ μεγάλη μαλακία να λες ότι μια κοινωνία έχει "τους αναρχικούς που χρειάζεται". Δηλαδή, η αναγωγή του να εξηγήσουμε πόσο φαιδρή είναι μια τέτοια θέση, είναι σαν να ξαναδιδασκόμαστε το αλφάβητο.

    Για το μνημείο που γράφει ο μούρνινγκ από πάνω είχα ποστάρει τότε νομίζω και για ένα άγαλμα που έσπασε στη θεσσαλονίκη, το οποίο σχετίζονταν με την κρίση. Μάλιστα, μου είχε κάνει τρομερή έκπληξη το βίντεο του δημιουργού του αγάλματος, ο οποίος ΔΙΑΒΑΖΕ το κείμενό του κομπιάζοντας και με πολλά λάθη, λες και δεν μπορούσε από μόνος του να καταθέσει τις αντιδράσεις του. Το έδινε 1.05 ότι είναι ΚΝΙΤΗΣ το παλικάρι, αλλά δεν προλάβαμε γιατί την έπεσε ο Κλεομένης και στα σατανιασμένα book offices.


    Spoiler
    Na kanoume mia metafrash giati de katalava tipota o.O
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  12. #2727

    Default

    ποιος θελει να φερει το μισο λιβανο στην ελλαδα τι εχω χασει
    Yippee-ki-yay, motherfucker.

  13. #2728
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Taliban λατρεια μου, τι δεν κατάλαβες;

    Όποιος χρησιμοποιεί ως αντεπιχείρημα το "η κοινωνία έχει τους αναρχικούς που της αξίζει", είναι κάτι περισσότερο από αφελής. Διότι, η θέση αυτή έχει περισσότερες αντιφάσεις και φαιδρότητα από όσα έγραψε ο "βοσκιζω_γιδια" παραπάνω. Δηλαδή, χάνω κι άλλα μαλλιά όταν προσπαθώ να αναλύσω με ποιο πρίσμα κάποιος λέει ότι μια κοινωνία ΑΞΙΖΕΙ αναρχικούς, αλλά "όπως έχει τους πολιτικούς που της αξίζουν, έχει και τους αναρχικούς που της αξίζει".

    Δηλαδή, τι σκατά σύγκριση είναι αυτή; Δεν ξέρω, νιώθω ότι αν μπω στη διαδικασία να το αναλύσω ή να το εξηγήσω, θα γίνω ακόμα πιο ηλίθιος από ότι ήδη είμαι ρε μαλάκα...

    Τα υπόλοιπα ήταν συμπλήρωμα στη δράση του Κλεομένη, τίποτα δύσκολο.

    Έκανα EDIT και στα δύο ποστ μου τη λέξη "χρειάζεται", που εσφαλμένα αντελήφθην, με το "αξίζει" που ανέφερε αρχικά ο Λασπόνερα, κάτι που κάνει την αρχική θέση ακόμα πιο ηλίθια...
    Last edited by OniBocho; 30-10-2017 at 00:18.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #2729
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Συγνώμη, δεν ξέρω αν αναφέρεσαι στους αναρχικούς όπως αναφέρεται ο τυπάκος στο σπόιλερ μπόξ που έβαλες, σε φάση "οι κωλοαναρχικοί" κλπ, αλλά η αναρχία, και ναι, θα γίνω εμετικός και θα επαναλάβω αυτά που βλέπουμε γραμμένα σε τοίχους, δεν είναι απαραίτητα και βία. Υπάρχουν ένας σκασμός παραδείγματα απο αυτό που οι "άλλοι" αποκαλούν αναρχικό χώρο, που και βοηθάει και συντηρεί και οργανώνει χωρίς να είναι ταμένη απαραίτητα με κάποιο χώρο ή ιδεολογία ή κόμμα. Τό ότι γίνονται βίαιοι οι αναρχικοί σε πολλές περιπτώσεις, νομίζω ότι είναι ένα πολύ μεγάλο θέμα συζήτησης, που ούτε την παιδεία έχω ούτε τα φόντα ή φώτα για να εξελίξω/συζητήσω σε ένα φόρο.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  15. #2730
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ελπίζω να μη ρωτάς/απευθύνεσαι σε μένα, ε λατρεία;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Similar Threads

  1. [Documentary] Χρυσή Αυγή: Προσωπική Υπόθεση (2016)
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2016, 04:16
  2. Χρυσή Δεκαετία '70-Καλύτερα LIVE Albums
    By my_troubled_Mind in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 23-07-2011, 22:46
  3. Μάικολ Τζάκσον ψόφος
    By Parasight in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 10:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •