Page 179 of 199 FirstFirst ... 79129169177178179180181189 ... LastLast
Results 2,671 to 2,685 of 2980

Thread: ΨΟΦΟΣ ΣΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. #2671
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    ποσο ωφελιμο ειναι να δεις τρεις 18χρονους με στολαρα εξοδου
    Κανείς δεν είπε ότι είναι ωφέλιμο. Βλακεία είναι. Τρισμέγιστη.

    Ο παπα-κλεομένης όμως που κάνει αγιασμό σε πυρήνες της ΧΑ είναι άλλη συζήτηση και κάνει πολύ καλά αυτός που του τις έριξε.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  2. #2672
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Καλά έκανε, ακόμα κι αν δεν είχε καμία σχέση με τη ΧΑ. Η μαλακία είναι ότι δε φαίνεται να τις αρπάζει στο βίντεο. Μισές δουλειές...
    Life begins at 45°.

  3. #2673
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by When Black Roses Bloom View Post
    Δεν τίθεται θέμα ιδεολογίας όταν δέρνεις φασίστες, τους φασίστες πρέπει να τους δέρνει όλος ο κόσμος. Όταν αυτή είναι η μόνη γλώσσα που ξέρουν να μιλάνε, μόνο σε αυτή τη γλώσσα θα τους μιλήσεις, μην σε πούν και ανάγωγο ή να σε γαμίσουν σαν καμία αδερφή - όπως κάνουν και στη βουλή - αν δεν τους δείρεις.
    https://www.scribd.com/document/1698...84%CF%81%CE%B1
    https://sarantakos.wordpress.com/2013/09/27/brecht-2/

  4. #2674
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Επειδή κάποιοι μπερδεύονται και δεν ξεχωρίζουν τις δυο "βίες" στο μυαλουδάκι τους, βρήκα έναν χρήσιμο μπούσουλα. Είναι προφανώς προσαρμοσμένος στην αμερικανική επικαιρότητα, αλλά μια χαρά ισχύει κι εδώ με τις κατάλληλες αναγωγές. Γκεγκε τώρα;


  5. #2675
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    και προφανως ξερναμε χεζουμε και κατουραμε τη λογικη των ισων αποστασεων.
    θυμαμαι που τσακωνομουνα με χρηστη εδω μεσα που κρατουσε αυτη τη σταση μετα απο σκηνικο οπου φασιστες ειχανε μαχαιρωσει συμφοιτητη του το μακρινο 2007(περιπου)

  6. #2676
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Επειδή κάποιοι μπερδεύονται και δεν ξεχωρίζουν τις δυο "βίες" στο μυαλουδάκι τους, βρήκα έναν χρήσιμο μπούσουλα. Είναι προφανώς προσαρμοσμένος στην αμερικανική επικαιρότητα, αλλά μια χαρά ισχύει κι εδώ με τις κατάλληλες αναγωγές. Γκεγκε τώρα;
    Gandhi vs Gaudí

  7. #2677
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Καλά έκανε, ακόμα κι αν δεν είχε καμία σχέση με τη ΧΑ. Η μαλακία είναι ότι δε φαίνεται να τις αρπάζει στο βίντεο. Μισές δουλειές...

    Rock or Nothing

  8. #2678
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Δεν καταλαβαινόμαστε, όχι οτι περίμενα δηλαδή.
    Ο φίλος Ταλιμπάν, αναρρωτιέται και λέι οτι μάλλον δεν προκάλεσαν οι ευέλπιδες, πώς δεν προκάλεσαν; Φορούσαν τη στολή μαν.
    Είναι βουτυρομπεμπέδες ενώ αν ήταν χημικοί θα περπατούσαν και θα τα έσερναν που λέει και ο Χάρρυ. Επίσης δε βλέπει κάτι ωφέλιμο, δεν σε βλέπω και σίγουρο όμως.
    Ο πάρασαιτ την είπε την εξυπνάδα του πάλι, ενώ εγώ μιλάω αποκλειστικά για το ξυλίκι αυτός μας συγκρίνει τις θεωρίες κάθε πλευράς, λες και εγώ διαφωνώ κάπου.
    Εγώ παλλουκάρια μου είπα αποκλειστικά για το συγκεκριμένο επεισόδιο και για κάποια άλλα όπου μερίδα ατόμων αποφασίζει να δείρει άλλους επειδή φοράνε στολή επειδή νομίζουν οτι είναι φασίστες επειδή κάνουν ένα διαφορετικό έπάγγελμα κ.τ.λ. Επειδή αυτοί αποφασίζουν, κρίνουν και εκτελούν. Μην κάνετε οτι δεν καταλαβαίνετε.
    Το να πας να κάψεις με μολότωφ ένα Α.Τ. μαζί με τον πολιτσμάνο είναι επανάσταση; Μαλακία στον εγκέφαλο είναι. Βέβαια όταν πιάνονται κάποιοι, όχι δεν ήμουν εγώ,λάθος κάνετε κύριε κτλ

    Αυτό με το κρεοπωλείο πλάκα είναι ε; δε νομίζω να έγινε.

  9. #2679
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Ο πάρασαιτ την είπε την εξυπνάδα του πάλι, ενώ εγώ μιλάω αποκλειστικά για το ξυλίκι αυτός μας συγκρίνει τις θεωρίες κάθε πλευράς, λες και εγώ διαφωνώ κάπου.
    Όποιος έχει τη μύγα, μανμου.

  10. #2680
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Μαίανδρος τατουάζ άρα φασίστας άρα ξύλο
    πόσα χρόνια περίμενες να αδειάσει το φόρουμ από τους ενοχλητικούς αριστερούς για να κάνεις νέο account και να μας μάθεις λίγο για τα προβλήματα που προξενούν οι αναρχικοί στην κοινωνία ρε σίχαμα;
    4
    Την έπιασα την ειρωνία σας
    Δε σας έβρισα κύριε.
    Quote Originally Posted by Μελαγχολικός Χοντρούλης View Post
    ειναι δεκαπεντε φορές πιο ποιητικο και τρου απ'την παπαρια πιο πανω

    Last edited by paddy honey; 26-10-2017 at 14:47.

  11. #2681
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Δεν καταλαβαινόμαστε, όχι οτι περίμενα δηλαδή.
    Ο φίλος Ταλιμπάν, αναρρωτιέται και λέι οτι μάλλον δεν προκάλεσαν οι ευέλπιδες, πώς δεν προκάλεσαν; Φορούσαν τη στολή μαν.
    Είναι βουτυρομπεμπέδες ενώ αν ήταν χημικοί θα περπατούσαν και θα τα έσερναν που λέει και ο Χάρρυ. Επίσης δε βλέπει κάτι ωφέλιμο, δεν σε βλέπω και σίγουρο όμως.
    Ο πάρασαιτ την είπε την εξυπνάδα του πάλι, ενώ εγώ μιλάω αποκλειστικά για το ξυλίκι αυτός μας συγκρίνει τις θεωρίες κάθε πλευράς, λες και εγώ διαφωνώ κάπου.
    Εγώ παλλουκάρια μου είπα αποκλειστικά για το συγκεκριμένο επεισόδιο και για κάποια άλλα όπου μερίδα ατόμων αποφασίζει να δείρει άλλους επειδή φοράνε στολή επειδή νομίζουν οτι είναι φασίστες επειδή κάνουν ένα διαφορετικό έπάγγελμα κ.τ.λ. Επειδή αυτοί αποφασίζουν, κρίνουν και εκτελούν. Μην κάνετε οτι δεν καταλαβαίνετε.
    Το να πας να κάψεις με μολότωφ ένα Α.Τ. μαζί με τον πολιτσμάνο είναι επανάσταση; Μαλακία στον εγκέφαλο είναι. Βέβαια όταν πιάνονται κάποιοι, όχι δεν ήμουν εγώ,λάθος κάνετε κύριε κτλ

    Αυτό με το κρεοπωλείο πλάκα είναι ε; δε νομίζω να έγινε.
    Αγαπητέ Λασπόνερε. Και το αγαπητέ με κανένα ίχνος ειρωνίας. Σίγουρα ο φίλος ταλιμπάν εξέφρασε την απορία του αν προκάλεσαν ή όχι οι ευέλπιδες επειδή φορούσαν στολή. Σίγουρα, το να φοράς μία στολή δεν σε κάνει Λαγό ή Μιχαλολιάκο, όπως το να φοράς μια κουκούλα ή ένα μαντίλι δεν σε κάνει Τσέ ή Φενταγίν. Επίσης δεν ξέρω αλλά, δεν αμφιβάλω κιόλας, ότι ο τριτοετής, πήγε να χωθεί στον καυγά, είτε για να ρίξει καμιά ψηλή στους αναρχοάπλυτους που μαγαρίζουν την χριστιανορθόδοξή του πατρίδα, είτε για να χωρίσει τον κόσμο που δερνόταν. Ο βουτυρομπεμπεδισμός σε αυτές τις σχολές, είναι αλήθεια ότι είναι μια πολύ λεπτή ισοροπία, αφού απο σημαιοφόρους που βγήκαν απο τη σχολή, μαθαίναμε πόσο πλύση εγκεφάλου τρώγαν για να τους ανέβει το ηθικό, και να είναι σίγουροι ότι όταν θα βγούν, θα έχουν την νοοτροπία του "γαμάω-τάο" στα ναυτάκια/φανταράκια/σμηνιτάκια. Οι χημικοί δεν ξέρω αν περπατάνε και σέρνουν, εγώ ο καημένος κάτι ιεκ τελείωσα. Το αν είναι ωφέλιμο ή όχι, επίσης δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, δεν είμαι της νοοτροπίας "δείρτα τώρα που είναι μικρά για να μάθουν".

    Μακρυγορώ όμως, και χάνω το νόημα. Μπορώ να πώ με σιγουριά, και με ελάχιστα παραδείγματα για το αντίθετο, ότι η συντριπτική πλεοψηφία τέτοιου κόσμου, που θα μπεί σε στρατιωτικές, αστυνομικές και λοιπές, σωμάτων ασφαλείας, σχολές (με εξαίρεση τους καημένους τους πυρο και δάσοπυροσβέστες που τρώνε σκατό απο παντού και πάντα) έχουν στο μυαλουδάκι τους το πόσο γαμάτη είναι η πατρίδα μας, πόσο όμορφα ανεμίζει η σημαία μας, πόσο βρώμικοι είναι οι μετανάστες και πόσο ξύλο θέλουν, πόσο κωλόπαιδα είναι αυτά τα αλητάκια που κυκλοφορούν σε αυτή ΤΗ ΓΙΑΦΚΑ τα Εξάρχεια και πόσο θα ήθελαν να τους λειώσουν κάτω απο τη μπότα τους ή να τους βάλουν το ΚΛΟΠ στο κώλο ή στο μουνί, για να "μάθουν αυτοί" ποιός κάνει κουμάντο σε αυτή τη χώρα τέλος πάντων. Όσο θα υπάρχουν τέτοια αρχίδια, όσο θα σε σταματάνε στους γύρω δρόμους απο τα εξάρχεια για να σε ψεκάσουν στη μούρη και μετά να σε κολήσουν στο τοίχο και να σε πάρουν για προσαγωγή/εξακρίβωση στοιχείων (λές και είμαστε στο 50 και κανένα περιπολικό δεν έχει υπολογιστή αλλά, πώς θα σου σπάσουν τον τσαμπουκά ρε φίλε, αν δεν σε αφήσουν να περιμένεις στη ΓΑΔΑ για κάνα 24ώρο, μιάς και δεν μπορούν να σε πυροβολήσουν όπως έκανε ο Κορκονέας ή όπως κάναν στον Κομνηνό), όσο κανενός το αυτί δεν θα ιδρώνει που κορίτσια ή αγόρια θα τραβάνε τέτοιες μαλακίες επειδή κατέβηκαν σε πορείες, ή παπούδια θα εισπνέουν φυσούνες επειδή διαδήλωσαν κατά των μέτρων των συντάξεων, και κανένας δεν θα πεταρίζει το μάτι του ή θα χάνει τον ύπνο του, νομίζω ότι απλά ο κόσμος θα ξεσπάει εκεί που βρίσκει. Με την παραμικρή αφορμή. Σε όποιον παπάρα φοράει στολή και το παίζει ράμπο.

    Εν κατακλείδι, σε έναν τέλειο κόσμο κανείς δεν θα έδερνε κανένα, αλλά δεν είναι και τόσο τέλειος ο κόσμος μας, σωστά?
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  12. #2682
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ώπα, γιατί δεν είχα κάνει τη σύνδεση. Οι Ευέλπιδες, που τις άρπαξαν, ήταν στη φάση με τον τραγόπαπα; Γιατί είχα καταλάβει ότι είναι εντελώς διαφορετικό περιστατικό.
    Life begins at 45°.

  13. #2683
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Δεν ξέρω, ειλικρινά. Ίσως.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  14. #2684
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Δεν ξέρουμε τι έγινε ρε παιδιά, αν ξέραμε θα κάναμε καλή συζήτηση, τώρα μόνο σπέκουλο.

    Επίσης με animal liberation front δεν έχω πρόβλημα, βρίσκω πολύ ευγενή το σκοπό τους, αν και λόγω αδυναμίας συνεχίζω να τρώγω κρέας κλπ.
    Last edited by asimoulis; 26-10-2017 at 18:39.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  15. #2685
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Αυτό με το κρεοπωλείο πλάκα είναι ε; δε νομίζω να έγινε.
    Γιατί όχι; Δε θεωρείς ικανούς τους βιγκανοταλιμπάν; Επόμενο περιμένω να δω ομάδες κροσφίτερς να σπάνε συμβατικά γυμναστήρια.
    ή θα φτιάξω ομάδα που θα σπάει στο ξύλο όσους ανεβαίνουν στο γυμναστήριο με ασανσέρ
    Ωχ.και έλεγα να έρθω doomsword ...
    WBRB οι περισσότεροι πάντως από δαύτους με την στολή έχουν στο μυαλό τους τον σταθερό μισθό και την σιγουριά πρωτίστως. Κάποιοι λίγοι καμμένοι πριν ή μετά την εκπαίδευση να θέλου να πάρουν την Πόλη...αλλά δεν νομίζω..
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. [Documentary] Χρυσή Αυγή: Προσωπική Υπόθεση (2016)
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2016, 04:16
  2. Χρυσή Δεκαετία '70-Καλύτερα LIVE Albums
    By my_troubled_Mind in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 23-07-2011, 22:46
  3. Μάικολ Τζάκσον ψόφος
    By Parasight in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 10:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •