Page 180 of 199 FirstFirst ... 80130170178179180181182190 ... LastLast
Results 2,686 to 2,700 of 2980

Thread: ΨΟΦΟΣ ΣΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. #2686
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Εγω για αυτο εγραψα αν ξερει καποιος κατι εξτρα. Καταλαβα οτι απλα πηγαιναν βολτα και τις φαγανε. Μαζι με τον παπα μου τα σκασε οτι απλα βγηκε καμια ομαδα σαν αυτους που σπαγανε τα χασαπικα και τις εριξε σε 2-3 ευχερους.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  2. #2687
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Δεν είμαι ούτε υπέρ, ούτε κατά της σωματικής βίας, καθώς επιβάλλεται υπό συνθήκες, αλλά το ποιος και με τι κριτήρια ορίζει αυτές τις συνθήκες, είναι πολύ, πολύ λεπτό θέμα και είναι, συνήθως, πιο ωφέλιμο να κατακρίνεις τη βία απ'όπου κι αν προέρχεται, παρά να αφήνεις ανθρώπους να την εφαρμόζουν κατά - δική τους - βούληση. Κυρίως επειδή οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι.

    Το μόνο σίγουρο είναι ότι το να δέρνεις κάποιον, με άλλα 10 άτομα, ενώ απλά περπατάει και κοιτάζει τη δουλειά του, είναι αγνή καθυστέρηση, νταϊλίκι του χείριστου βαθμού και κομπλεξικό μέχρι εμετού, είτε είναι κοντοκουρεμένος, είτε φοράει φουστάνι (όντας αρσενικός), είτε φοράει στολή μπάτμαν. Φυσικά είναι πολύ γενική και αόριστη κουβέντα και σίγουρα υπάρχουν εξαιρέσεις (αν υπάρχει προηγούμενο κτλ κτλ), δεν ξέρω καν αν έχει συμβεί κάτι από τα παραπάνω σε αυτή την περίπτωση, απλά έπρεπε να το πω.

    Δε σχολιάζω καν τους τύπους που έσπασαν τοπικό μαγαζάκι και ήταν έτοιμοι να δείρουν ακόμα και τους υπαλλήλους, επειδή... εργάζονται σε κρεοπωλείο...
    Last edited by BLiTzER; 26-10-2017 at 17:57.
    Life begins at 45°.

  3. #2688

    Default

    και το 99% τον ενστολων να ειναι φασιστακια ο οποιοσδηποτε νοημον ανθρωπος με το που θα εβλεπε εναν θα επρεπε και θα οφειλε να του φερεται σαν να ειναι το 1%
    φανταζομαι κατι τετοιο ηθελε να πει ο λασπονερης και τον πηρατε απο τα μουτρα
    τωρα αν εδιναν τροφη για το αντιθετο πασο φαπες αλλα δεν χρειαζεται η λογικη του ξερεις οι περισσοτεροι ειναι μαλακες αρα νταξ ας καει και κανα χλωρο που επισης φανταζομαι οτι κανενας από δω δεν ασπαζεται
    Yippee-ki-yay, motherfucker.

  4. #2689
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post

    από την άλλη δε θέλω να φοβάμαι να ρίξω μια ξούρα στα μαλλιά επειδή είμαι κάποιας ηλικίας και η χαίτη έχει αραιώσει και δε θέλω να γίνω τέρμα γραφικός, μήπως βρεθούν κάποια χουλιγκάνια στο δρόμο μου, τα οποία θα με μπερδέψουν για οτιδήποτε.... τα πράγματα είναι λεπτά και η χρήση της βίας θέλει μεγάλη ωριμότητα.
    Αν είσαι ξυρισμένος δεν κινδυνεύεις από τίποτα και από κανέναν.
    Αν φοράς μπλουζάκι πιτμπουλης , ελλας η τέφρα κλπ , μάλλον θα έχεις θέμα από κάποιους θερμοκέφαλους.
    Το θέμα είναι σαφέστατα πιο απλό από ότι το αναλύουμε, και θα σας φέρω ένα πρόσφατο παράδειγμα.
    Ο τύπος που πήγε στο Καραϊσκάκη με μπλούζα του Παναθηναϊκού για να βγει φωτό και να λέει "να ρε καργιόλια μέσα στο γήπεδό σας είδα ολο τον αγώνα με την τριφυλλάρα στην καρδιά" εννοείται ότι πήγε γνωρίζοντας ότι θα βρεθεί ένας άλλος βλαμμένος να τον κοπανήσει.

    Επειδή έχω πάει σε ν πορείες του "χώρου" και έχω δει πολλές φορές να περνάνε φαντάροι και "αξιωματικοί" από τους χώρους συγκέντρωσης να πω προσωπικές εμπειρίες.
    Με τα φαντάρια δεν παίζει τίποτα, εκτός από κάτι "ειδικές δυνάμεις" που περνάνε με ύφος θα σας γαμήσω όλους (αρκετά σπάνιο τον έναν που είχα δει να τον βαράνε ήταν ένας με κάρτα μέλους χα μέσα στο πορτοφόλι). Οκ ενίοτε πάνε προβοκατόρικα και δίνουν φυλλάδια σε ένστολους με σκοπό να δουν αντιδράσεις (επίσης μαλακία) αλλά αν δεν θες να κάνεις το κοκόρι το πετάς μόλις το πάρεις, και όχι να το φτύσεις (επίσης αληθινή ιστορία, μόνο που είχε δει τις κοπέλες να τα μοιράζουν ο "γαμίκος" και όχι την υπόλοιπη πορεία πίσω του )
    Για τους ευέλπιδες δεν έχω ιδέα τι έγινε, και θα μπορούσα να ψάξω και να μάθω, αλλά δεν νομίζω ότι θα έχει ουσία, κάποια πλευρά θα τα φουσκώσει σιγουρα.
    Από κει και πέρα να συγκρίνεις κοκοράκια με τάγματα εφόδου είναι προβοκατόρικο , μεταφέρει και διαδίδει ψεύδη και ουσιαστικά εξισώνει επαγγελματίες τραμπούκους που εξυπηρετούν τον υπόκοσμο με τον οποιονδήποτε πολιτικό χώρο

    π.σ τα πόστ για τους σπισιστές θα μεταφερθούν στο θρεντ που πρέπει να είναι, και μην γράφεται μαλακίες όπου βρείτε
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  5. #2690
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Αν είσαι ξυρισμένος δεν κινδυνεύεις από τίποτα και από κανέναν.
    δε διαφωνώ επί της ουσίας σε αυτά που λες ούτε εξισώνω καμιά βία. απλά δεν έχω εμπιστοσύνη ούτε στο χώρο. είναι κουβέντα η οποία καλύτερα να γίνει από κοντά, αλλά θα σου πω ότι το ξύλο σε άκυρους "υπηρέτες του συστήματος" για 'μενα έχει την ίδια πολιτική βαρύτητα με το ξύλο στον κηπουρό του Βαρδινογιάννη επειδή ο δεύτερος είναι κακός καπιταλιστής.
    και φυσικά έχει τεράστια διαφορά αν οι ευέλπιδες ήταν στη φασιστική συγκέντρωση ή αν απλά ήταν 3 άκυροι περαστικοί. όλα πρέπει να εξετάζονται πριν προβείς σε μια βίαιη ενέργεια.

    ΥΓ. φοράω μαύρα, έχω μια αρκετά "άρεια" εμφάνιση και είμαι fan της αρχαίας ιστορίας, κυρίως της πολεμικής. αν πατήσω καμιά ξούρα, μια χαρά κινδυνεύω
    Rock or Nothing

  6. #2691
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    το ξυρισμένο μαλλί ρε από μόνο του δεν λέει τίποτα, δλδ ο μούσιας με τα μακριά μαλλιά και μπλουζάκι "χαμένες πατρίδες" δεν έχει φόβο?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #2692
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    αυτός έχει φόβο κ από τους δικούς του.
    Rock or Nothing

  8. #2693
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    ΥΓ. φοράω μαύρα, έχω μια αρκετά "άρεια" εμφάνιση και είμαι fan της αρχαίας ιστορίας, κυρίως της πολεμικής. αν πατήσω καμιά ξούρα, μια χαρά κινδυνεύω
    Ρε συ, δε λέω ότι το κάνεις, αλλά το "φοβάμαι να ξυρίσω το κεφάλι μου γιατί θα τις φάω" είναι σαν να λες "φοβάμαι να κυκλοφορήσω στα Εξάρχεια" με άλλα λόγια. Κανείς δε θα σου κάνει τίποτα άμα ξυρίσεις το κεφάλι σου.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  9. #2694
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    το ότι κινδυνεύω, δε σημαίνει ότι φοβάμαι.
    Rock or Nothing

  10. #2695
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Coloubra View Post
    και το 99% τον ενστολων να ειναι φασιστακια ο οποιοσδηποτε νοημον ανθρωπος με το που θα εβλεπε εναν θα επρεπε και θα οφειλε να του φερεται σαν να ειναι το 1%
    φανταζομαι κατι τετοιο ηθελε να πει ο λασπονερης και τον πηρατε απο τα μουτρα
    αυτό που λες είναι προφανές και ο α/α χώρος δε φημίζεται για τα ψύχραιμα και οξυδερκή χαρακτηριστικά του. παρ' όλα αυτά είπε και μερικά πράγματα ακόμα, δεν τον πήραμε γι' αυτό από τα μούτρα.

    ούτως ή άλλως, σε περίοδο που μετανάστες δολοφονούνται ή φεύγουν ανάπηροι από το νοσοκομείο επειδή δούλευαν στο χωράφι, το να μιλάει οποιοσδήποτε με τόση θέρμη για τις φάπες που έφαγαν (πιθανόν) καταλάθος μερικοί ευέλπιδες τον κάνει για μένα αν όχι κρυφοεθνίκι, τουλάχιστον μαλάκα.

  11. #2696
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Έχει ένα πόιντ.
    Life begins at 45°.

  12. #2697
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Καλά τα λέει.

  13. #2698
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Με αφορμή το ποστ του φαντομ ντακ

    Μαχαίρωμα μεταναστών στην Πάτρα




    Και μάλλον δεν έχει να κάνει με ποδόσφαιρο το συμβαν
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #2699
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Ευχαριστώ για τις χαρακτηρισμούς.
    Η ουσία είναι ότι βρίσκετε ένα κάρο χαζές δικαιολογίες για ένα συμβάν.
    Άκυρο το ποστ σαμπρέλα, Αφγανοί μαχαίρωσαν αφγανούς. Βιάστηκες.
    Επίσης ούτε προβοκατορομαλακιες ούτε τίποτα που είπες. Όταν διαφωνεί κάποιος μαζί σου (γενικά μιλάω) ούτε εθνικι ούτε πίθηκι είναι. Το τι mayoral έχω δώσει σε παιδιά μεταναστών δε λέγεται. Αυτά, κάποτε όταν έπαιρνε η κουβέντα φωτιά ποσταραμε μηχανή, να βάλω ένα ΤΜ να γουστάρουμε;

  15. #2700
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Ευχαριστώ για τις χαρακτηρισμούς.
    Η ουσία είναι ότι βρίσκετε ένα κάρο χαζές δικαιολογίες για ένα συμβάν.
    Άκυρο το ποστ σαμπρέλα, Αφγανοί μαχαίρωσαν αφγανούς. Βιάστηκες.
    Επίσης ούτε προβοκατορομαλακιες ούτε τίποτα που είπες. Όταν διαφωνεί κάποιος μαζί σου (γενικά μιλάω) ούτε εθνικι ούτε πίθηκι είναι. Το τι mayoral έχω δώσει σε παιδιά μεταναστών δε λέγεται. Αυτά, κάποτε όταν έπαιρνε η κουβέντα φωτιά ποσταραμε μηχανή, να βάλω ένα ΤΜ να γουστάρουμε;
    οπότε επειδή δεν πας στο ζουμί , είναι αυτοί που κοπάνησαν τον παπά τραμπούκο "τάγμα εφόδου" ναι ή όχι
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. [Documentary] Χρυσή Αυγή: Προσωπική Υπόθεση (2016)
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2016, 03:16
  2. Χρυσή Δεκαετία '70-Καλύτερα LIVE Albums
    By my_troubled_Mind in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 23-07-2011, 21:46
  3. Μάικολ Τζάκσον ψόφος
    By Parasight in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 09:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •