Page 49 of 199 FirstFirst ... 3947484950515999149 ... LastLast
Results 721 to 735 of 2980

Thread: ΨΟΦΟΣ ΣΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. #721
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ Ο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ

    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  2. #722
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Δε μίλησα για σένα Βικ, δε θεωρώ ότι σε καίει ο Εβραίος. Με αφορμή τον cybernaut το είπα.

    Από κει και πέρα όλοι πολιτικοί αναλυτές είμαστε. Στο ίδιο τραπέζι για να συζητήσω με έναν άνθρωπο που ασχολείται με κάτι για τους λάθος λόγους, όχι δε θα κάτσω.

  3. #723
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Το ζητούμενο εδώ είναι ότι ειδικά για τις μαλακίες αυτού του κράτους δεν πρέπει να μιλάει κανείς εκτός από κάποιον "πολιτικό αναλυτή". Γιατί αλλιώς είναι αντισημίτης.
    Συνήθως για την νομοθεσία εναντίον των σεξουαλικών εγκλημάτων δεν θα ρωτήσουμε ένα παιδεραστή, για ζητήματα ισότητας των δύο φύλων δε θα ρωτήσουμε ένα ταλιμπάν και για το έγκλημα ενός μετανάστη δε θα ρωτήσουμε κάποιον με τατουάζ έναν αετό με φλεγόμενη σβάστικα. Γιατί να μιλήσει ένας αντισημίτης για τις μαλακίες του κράτους του ισραήλ;

  4. #724

  5. #725
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ Ο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ


  6. #726
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    μωρε ουτε μένα με καίει κανένας εβραίος (αν κρίνω πως δεν κάνει μαλακίες),
    πόσω μαλλον ο μετανάστης (αν κρίνω πως δεν κάνει μαλακίες) !

    τώρα ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕΡΙΚΟΙ μπορεί να νομίζουν πως κρύβομαι πίσω από το δάχτυλο αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο, αν ήταν έτσι
    θα συν-ζητούσα σε άλλους, "ακίνδυνους" τόπους αυτά τα τόσο ευαίσθητα θέματα..

    Μαρρίλιον,(Παύλος μαρτυριάρης) δεν περίμενα καμμία απάντηση πάνω στο mein kampf, απλά παρέθεσα αυτό που διάβασα .
    (γιατί αρέσκομαι στο να διαβάζω τα πάντα, όπου και αν ανήκουν- από την μεριά μου δεν ανήκω ΠΟΥΘΕΝΑ)
    Μάλιστα ο όγκος των "αριστερών" πολιτικοποιημένων αναγνωσμάτων μου ξεπερνά καταφανέστατα την αντίπαλη πλευρά.

    Διαβάστε λοιπον κ σεις αυτό κ πείτε μου αν βρίσκετε ψήγματα αλήθειας εκεί μέσα..
    http://eamb-ydrohoos.blogspot.gr/201...g-post_15.html
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  7. #727
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Quote Originally Posted by Phoebus View Post
    έχει μπερδευτεί πολύ το πράμα..
    πχ
    http://mao.gr/2012/06/24/mauroskikno/
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  8. #728
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Μια πρόταση διάβασα μόνο. Και ήταν η εξής:

    Αποτελεί ιστορική βεβαιότητα ότι οι Εβραίοι μισούν τη Μακεδονία.
    Και αναρωτιέμαι, έχεις ιδέα ρε κωλόζωο τι σήμαινε για τη Θεσσαλονίκη η ισραηλιτική κοινότητα; Πόσοι πολέμησαν με τον ελληνικό στρατό; Τι έπαθαν αυτοί οι άνθρωποι στην κατοχή;

  9. #729
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    Διαβάστε λοιπον κ σεις αυτό κ πείτε μου αν βρίσκετε ψήγματα αλήθειας εκεί μέσα..
    http://eamb-ydrohoos.blogspot.gr/201...g-post_15.html

    Επειδή είμαι στην πέμπτη παράγραφο και ήδη τραβάω τα μαλλιά μου με το πόσες συγκεντρωμένες παπαριές χωράνε σε μια καμιά διακοσαριά λέξεις της ελληνικής, κάνε αν μπορείς ένα quote ποιο σημείο θεωρείς ότι περιέχει ψήγματα αλήθειας. Γνωριζόμαστε καιρό και ξέρεις ότι δεν είμαι από αυτούς που θα σε βρίσουν με κάθε ευκαιρία, αλλά μάγκα μου, αλήθεια, πού στο μπούτσο τα βρίσκεις αυτά τα πράματα;

  10. #730
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    "Σωστός" Εβραίος είναι ο Ιωσήφ "Τίτο", που έβαλε τα "θεμέλια", για να κάνει ζημιά στη Μακεδονία. "Σωστός" Εβραίος είναι ο Μπεναρόγια, που δημιούργησε το μετέ­πειτα ΚΚΕ ως μοχλό πρόκλησης έντασης στη Μακεδονία. "Σωστός" Εβραίος είναι ο Κίσινγκερ, που έκανε ζημιά στον ελληνισμό με την Κύπρο. "Σωστός" Εβραίος είναι ο Νίμιτς, που παριστάνει τον διαπραγματευτή, για να εξασφαλίσει τα εβραϊκά συμφέροντα εις βάρος των εχθρών του. "Σωστός" Εβραίος είναι ο Σόρος, που χρηματοδοτεί τον κάθε πιθανό ή απίθανο παράγοντα, που μπορεί να κάνει κακό στη Μακεδονία. "Σωστός" Εβραίος είναι ο Γιωργάκης, που, ως υπουργός εξωτερικών της Ελλάδας, αναγνώρισε "ίχνη" μακεδονικού έθνους στη σημερινή Ελλάδα. Όλοι αυτοί είναι "σωστοί" όχι μόνον γιατί πρόσφεραν κέρδη στο έθνος τους, αλλά γιατί δεν ξέχασαν να κάνουν ζημιά και στους εχθρούς του. Όλοι αυτοί "τιμούνται" στη Χανουκά, γιατί είναι γνήσιοι "Μακκαβαίοι".
    Κρέμασμα απ'τ'αρχίδια.

  11. #731

    Default

    το διάβασα όλο. μην ρωτάτε γιατί, περίεργες μέρες

    Άκη, ακόμα και να έχει ψήγματα αλήθειας όλο αυτό το εκστατικό κατσαρολικό παραλήρημα, πόση σημασία έχει αυτό για την ζωή σου;
    Ζεις σε μια χώρα που τελεί υπό ομόλογη κατάρρευση προς τα εντός, κόσμος πηδάει από παράθυρα, πεθαίνει, δολοφονείται, πεινάει, διψάει, έχει 39 βαθμούς και περιμένει στα φανάρια να τον βρίσεις που τόλμησε να υπονοήσει πως θελει να σου καθαρίσει το τζάμι για μισο ευρώ. Εν μέσω αυτής της εξαθλίωσης, αυτό το αρχαιοελληνικό/ελληνιστικό κουσούρι πήρε αναπόφευκτα μεγάλο μέγεθος, καθώς είναι το πιο εύκολο πράγμα να συμβεί, Πρέπει ο Έλλην να αισθανθεί γαμάτος για να επιβιώσει κάπως, είτε πρέπει να μελετήσει Όλη την ανθρώπινη ιστορία με βάση αυτό το χαζό ελληνοκεντρικό σκεπτικό όπου μας πολεμούν όπου σταθούν και όπου βρεθούν, γιατί είμαστε οι αληθινοί αυτοκράτορες του κόσμου και τώρα χάνουμε μια μάχη αλλά όχι τον πόλεμο.

    Συμβαίνουν όλα αυτά. Δύο Εβραίοι σε ένα εβραϊκό φόρουμ θα συζητούν τώρα ξερωγω για το πόσο οι μουσουλμάνοι έχουν πλάνο να κυριεύσουν τον πλανήτη σιγά σιγά, και θα μπαίνει ένας τρίτος να λέει για τους κινέζους που στέλνουν όπλα στην χαμάς για να σκοτώσει τα μικρά εβραικά βρέφη, σαν άλλος Ηρώδης.

    Πόσο καλύτερο άνθρωπο σε κάνει η συνεχής τριβή με οποιαδήποτε συνομωσιολογία μπορείς να βρεις στο ίντερνετ; Είναι τρελό αυτό. Πόσα άρθρα διαβάζεις την μέρα για την προπαγάνδα της γαμημένης της Μακάμπι Τελ Αβίβ; Σε νοιάζει αν το Ισραήλ είναι στην eurovision; Έχουμε φτάσει εδώ;
    Εδώ χάνεται ο κόσμος όλος

  12. #732
    Giagias me Jazzmaster Μελαγχολικός Χοντρούλης's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    589

    Default

    Προφανώς και τον νοιάζει γιατι πιστευει οτι το πρόβλημα ξεκινά στον Εβραίο. Οποιος βρίσκει την απάντηση τόσο εύκολα και έχει όρεξη, βρίσκει και τρόπο να ενώνει τις τελείες.

    επίσης

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Πρέπει ο Έλλην να αισθανθεί γαμάτος για να επιβιώσει κάπως, είτε πρέπει να μελετήσει Όλη την ανθρώπινη ιστορία με βάση αυτό το χαζό ελληνοκεντρικό σκεπτικό όπου μας πολεμούν όπου σταθούν και όπου βρεθούν, γιατί είμαστε οι αληθινοί αυτοκράτορες του κόσμου και τώρα χάνουμε μια μάχη αλλά όχι τον πόλεμο.
    σε αυτου του τύπου την παιδεία επιδίδεται κάθε κράτος που σέβεται τον εαυτό του και θέλει να μακροημερεύσει.
    φιλελεύθερος παρακρατικός
    αλβανος χρυσαυγίτης
    gay παπας
    σουβλάκι καλαμάκι
    emocore-commando
    μεταλάς
    χριστιανός-κρυφορεφορμιστης-φανεροπορτουνιστης
    παραγωγός εισαγωγών
    αντι-αντι-ιμπεριαλιστης (ιμπεριαλιστής)

  13. #733

    Default

    ρε Σαιμπερνοτ, σοβαρά, δεν έχω καμία κακή διάθεση, δε νομίζω ότι είσαι φασίστας, γενικά ο,τι πεις ότι είσαι, δεκτό με εμένα, αυτό είσαι. Αλλά τίποτε δεν είσαι, καταλαβαίνεις; Είναι πολύ αργά. Τίποτε ίσως ήσουν στα 15. Όταν κάθεσαι και διαβάζεις ακόμα τέτοιες αηδίες 1. πάει να πει ότι σε γαργαλανε και ας μυρίζουν από μακριά μισανθρωπία (ένας κακεντρεχής θα έλεγε ότι σε γαργαλανε επειδή μυρίζουν έτσι αλλά δέχομαι ότι ίσως υπάρχουν και άλλες εξηγήσεις) και 2. τα παραθέτεις προς συζήτηση, πάει να πει ότι περιμένεις κάποια ανταπόκριση σε κάποιο επίπεδο. Υποθέτω είσαι μεγάλος άνθρωπος (μεγαλύτερος από μένα) και δεν έχω σκοπό να σε πατρονάρω, αλλά κάποια στιγμή. ΚΑΠΟΙΑ. Χρόνια μετά λεμέ. Δεκαετίες. Αν ασχοληθούμε με κάτι, εν τελεί έχουμε γίνει λίγο αυτό που ασχολούμαστε. Άλλοι από εμάς ασχολούνται με δίσκους και έγιναν συλλέκτες δίσκων, άλλοι ασχολούνται με το πως να διασκεδάζουν το παρεονι τους στο ιντερνετ και έγιναν μεμότυποι, ε εσύ ασχολείσαι με την μπαι-φασιστική γραμματεία... τι θα γίνεις;

    Δεν λέω να μη διαβάσεις το μειν καμπφ. Τοχω διαβάσει και εγώ. Αλλά ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ πράγματα τέτοιου τύπου να διαβάσεις; Όλα ίδια είναι. Δεν υπάρχει κάτι να συζητήσεις με ανθρώπους που μισούν ανθρώπους και με τα γραπτά τους.

  14. #734
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Καλά σου λένε ρε Σαιμπερνοτ
    Διαβασε κανένα τέτοιο τουλάχιστον, να βγάζεις χαβά.

    http://stin-enoria.blogspot.gr/2011/04/heavy-metal.html
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  15. #735
    καμαρωτὸς εὐνοῦχος BibleBlackBird's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Διατανος
    Posts
    407

    Default

    Διαβάστε λοιπον κ σεις αυτό κ πείτε μου αν βρίσκετε ψήγματα αλήθειας εκεί μέσα..
    http://eamb-ydrohoos.blogspot.gr/201...g-post_15.html
    οσκαρ συνομωσιας.

Similar Threads

  1. [Documentary] Χρυσή Αυγή: Προσωπική Υπόθεση (2016)
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2016, 04:16
  2. Χρυσή Δεκαετία '70-Καλύτερα LIVE Albums
    By my_troubled_Mind in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 23-07-2011, 22:46
  3. Μάικολ Τζάκσον ψόφος
    By Parasight in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 10:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •