Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: πρόβλημα

  1. #16
    Φρικαλέο Τέρας Heimaa's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    μη ρωτάτε μαλακίες
    Posts
    253

    Default

    'Οσο είσαι στα linux, είσαι σίγουρα με την geforce (το κοίταξες δηλ και όντως είναι έτσι; )
    Το cpuz δίνει γενικά πληροφορίες για το σύστημά σου, στο είπε για να δούμε τις θερμοκρασίες κάρτας - cpu λογικά.
    Τα ξεβιδώματα τα γλίτωσες απ'ότι φαίνεται.
    Κάνε το backup, κάποια φρίκη έχουν φάει windows-drivers μάλλον.
    Χθες που googlaρα το θέμα, είδα πως σε κάποιον έφτιαξε βάζοντας προηγούμενη έκδοση drivers (είχε βέβαια τους uptodate αυτός). Πριν το format δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις μια προηγούμενη έκδοση.
    Μην κάνεις φορμάτ ακόμα, να δουμε temps πρώτα
    γιατιμιλαωκοφταδενξερω
    Εξωκοινοβουλευτικό Μπλάκμεταλ

  2. #17
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    gia tous drivers oi idioi einai, apla to vala gia logous plhrothtas

    to deytero tha sou pei thermokrasies ths kartas na deis an exei provlhma me thermokrasia kai kleinei.

    To Video Controller (VGA compatible) einai h nvidia karta grafikwn btw, apla xwris drivers den thn anagnwrizoun ta windows.

    Ektos an ontws exeis kai onboard karta (des an exei pisw stis ekodous ths motherboard to vga input )kai exeis valei to kalwdio ths othonhs sayth.
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  3. #18

    Default

    για πείτε




  4. #19
    Φρικαλέο Τέρας Heimaa's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    μη ρωτάτε μαλακίες
    Posts
    253

    Default

    δεν λέει, κατέβασε κι' αυτό http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html μήπως λέει (ταλαιπωρία, αλλά.)
    Εξωκοινοβουλευτικό Μπλάκμεταλ

  5. #20

    Default


    φαίνεται;

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Firestorm, τι έχει συμβεί;
    poli fovamai pws paizei provlima file mou.

    conflict profanws opote katevazeis afto edw pera , kaneis to klinap otan einai apegkatastimenoi oi drivers kai Logika de tha ginei to konflikt otan tous ksanaperaseis. i istoria tis ipothesis einai oti gia ati kartes iparxei ena programataki pou ftiaxtike me poli meraki apo enan ellina mixaniko tis ati, ton atiman kai legetai atiman uninstaller. nvidia twra elpizeis sto genikis xrisis ntraiver souiper. kali epitixia!!1

  7. #22

    Default

    ξέρει κανείς τον nvidiaman;

  8. #23
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    ζέστες έρχονται, εγώ θα το άνοιγα να το καθαρίσω φταίει δε φταίει.

  9. #24
    Φρικαλέο Τέρας Heimaa's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    μη ρωτάτε μαλακίες
    Posts
    253

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    φαίνεται;
    Όχι, μάλλον η κάρτα σου δεν υποστηρίζεται από τα προγράμματα που δοκιμάσαμε. Υπάρχουν κι άλλα αν δεν βαριέσαι, αλλά δεν έχει και πολύ νόημα, ανοίγεις κουτί, όντως ζέστες έρχονται, καθαρίζεις ανεμιστηράκι κάρτας γραφικών - cpu - και ότι άλλο δεις να έχει σκόνη (προφανώς το pc δεν είναι σε λειτουργία/ ρεύμα !!1``)
    Το driver sweeper καθαρίζει υπολείμματα παλαιών drivers. Κάνει δουλειά, δοκίμασε το κι αυτό. Αν δεν, ε, 20λεπτά είναι το φορμάτ, θα το'χες κάνει
    Εξωκοινοβουλευτικό Μπλάκμεταλ

  10. #25

    Default

    γειά σας!

    έκανα όλα όσα μου είπατε, από καθαρισμό σκόνης μέχρι τρέξιμο προγραμμάτων, και κατέληξα το σάββατο βράδυ με υπολογιστή να μην ανοίγει καν. Η οθόνη έσβηνε κατευθείαν, δεν μπορούσε καν να Μπουτάρη ώστε να γίνει φορμάτ

    ξεβίδωσα, έβγαλα τελείως την nvidia, και είδε αυτόματα την παλιά και τρέχει με αυτήν καλά. Έκλεισα πισι, τοποθέτησα nvidia στην motherboard χωρίς να συνδέσω με βύσμα, όλα νεκρά

    συμπέρασμα, η κάρτα έχει καεί

    αυτό που θέλω από εσάς είναι να μου βρείτε μια εξίσου καλή κάρτα με την Νvidia 7600gs, με κόστος από 40ευρώ και κάτω,

    να την πάρω
    να την βάλω
    να τελειώνω

  11. #26
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    γειά σας!

    έκανα όλα όσα μου είπατε, από καθαρισμό σκόνης μέχρι τρέξιμο προγραμμάτων, και κατέληξα το σάββατο βράδυ με υπολογιστή να μην ανοίγει καν. Η οθόνη έσβηνε κατευθείαν, δεν μπορούσε καν να Μπουτάρη ώστε να γίνει φορμάτ

    ξεβίδωσα, έβγαλα τελείως την nvidia, και είδε αυτόματα την παλιά και τρέχει με αυτήν καλά. Έκλεισα πισι, τοποθέτησα nvidia στην motherboard χωρίς να συνδέσω με βύσμα, όλα νεκρά

    συμπέρασμα, η κάρτα έχει καεί

    αυτό που θέλω από εσάς είναι να μου βρείτε μια εξίσου καλή κάρτα με την Νvidia 7600gs, με κόστος από 40ευρώ και κάτω,

    να την πάρω
    να την βάλω
    να τελειώνω

    Nai kserw oti eipes 40 eyrw, alla imo dwse 70 kai pare auth :
    http://www.skroutz.gr/s/390501/Gigab...-1GB-DDR3.html pou einai polu kalh gia ta lefta ths.

    An niwtheis kai large pairneis auth: http://www.skroutz.gr/s/364950/Club-...70-1024MB.html


    Ligotera apo tosa den aksizei na dwseis, meine me thn onboard.
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  12. #27

    Default

    Ingolemo, ένα τελευταίο τασκ για σένα:

    έχω windows 7, 32bit

    και θέλω τους σωστούς drivers για την κάρτα γραφικών μου, η οποία είναι αυτή :



    , η οποία είναι σε αυτή τη motherboard --> Motherboard ID 06/16/2006-P4M890-8237-P5V-VMDH-00

    και υποθέτω τους κατεβάζω από εδώ ---> http://www.asus.com/Motherboards/Int...M_DH/#download

    που όμως δεν έχει επιλογή για windows 7 :{

    τι να κάνω;

  13. #28
    Φρικαλέο Τέρας Heimaa's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    μη ρωτάτε μαλακίες
    Posts
    253

    Default

    να κατεβάσεις αυτούς για Vista, έχει και για 32 και για 64bit απ'ότι βλέπω, θα 'σαι κομπλέ λογικα
    Εξωκοινοβουλευτικό Μπλάκμεταλ

  14. #29

    Default

    το σκέφτηκα για βίστους 32. Επιβεβαιώνει ο ινγκολέμο, κατεβάζω, δουλεύει
    σας κερνώ κάτι στο μέλλον

  15. #30
    Φρικαλέο Τέρας Heimaa's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    μη ρωτάτε μαλακίες
    Posts
    253

    Default

    είναι συνηθισμένο πάντως να βάζεις drivers vista στα 7, μη σε αγχώνει. Πολύ συχνά συμβαίνει σε όσους έχουμε παλαιότερα μηχανήματα.
    Για κάρτες απ'όσο βλέπω,αν είσαι αυστηρός με τα χρήματα που είπες, μάλλον πας για 5450-6450 για να είσαι σε κάτι αντίστοιχο της 7600GS
    http://www.plaisio.gr/Computers/Hard...%20%20%2029-39 .
    Εξωκοινοβουλευτικό Μπλάκμεταλ

Similar Threads

  1. Προβλημα Με ΕΜ ΕΣ ΕΝ
    By jack the ripper in forum PC & Games
    Replies: 22
    Last Post: 01-02-2009, 13:48
  2. πρόβλημα με τη ντι-ες-ελ
    By Chopped In Half in forum PC & Games
    Replies: 11
    Last Post: 07-07-2006, 02:51
  3. Πρόβλημα στο IRC
    By metamelia2 in forum PC & Games
    Replies: 13
    Last Post: 26-06-2005, 12:01
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ PM.
    By Mitsmann in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 3
    Last Post: 25-05-2005, 10:26
  5. Πρόβλημα.
    By _UnHoLyMaRtYr_ in forum PC & Games
    Replies: 22
    Last Post: 26-02-2005, 14:09

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •