Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: PSYCHOTIC WALTZ ~ 28/4/12 @ Fuzz Club, Athens & 29/4/12 @ Block 33, Thessaloniki

  1. #1
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default PSYCHOTIC WALTZ ~ 28/4/12 @ Fuzz Club, Athens & 29/4/12 @ Block 33, Thessaloniki

    Συντομο ριπορτ γιατι ψιλοβιαζομαι

    Pagans Mind -> Απλα κουραση για 1 ωρα και. Δεν ξερω αν γουσταρε κανεις αλλα πραγματικα δε μαρεσαν καθολου.

    Royal Hunt -> DC Cooper ΥΠΕΡΦΩΝΑΡΑ και γενικα πολυ καλη αποδοση ολο το συγκροτημα. Βεβαια ελεγε ΜΟΝΟ μαλακιες ολη την ωρα. Α και ΜΟΥ..ΦΩΝΑΡΕΣ οι 2 οι κοπελες. Κομισαρ κριμα που δεν πραγματοποιησες το ονειρο σου για χοβερχαντ φωτο

    Και παμε στους Psychotic. Εκει τα πραγματα απλα δε γινεται να ειναι αντικειμενικα γιατι μιλαμε για μπαντα λατρεια.
    Ειλικρινα δεν πιστευα αυτο που θα εβλεπα οταν ειδα το πανo Πισω με τον ηλιο
    ΟΚ ο ηχος ηταν κακος σιγουρα αλλα ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΣ. Ηρθαν γαμησαν τα παντα. And the devil cried, Halo of thorns και I Remember σε εκτελεση απο αλλο πλανητη. Παιζανε απο τις 11-11.15 μεχρι τις 2.30 αν δεν κανω λαθος. Hanging on a string επισης ρε μουνια

    Γενικα τα μονα που θα ελεγα οτι θα ηθελα να ακουσω εξτρα (αν και παραπονο μετα απο τετοιο σετλιστ δεν γινεται να υπαρχει) ειναι το A psychotic Waltz και το No Glory (σιγα μην το παιζαν αλλα θα θελα )
    Γενικα ΥΠΕΡΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟ live. Μια φαντασιωση εγινε πραγματικοτητα



    Setlist:


    Spoiler
    Sleeping Dogs
    Ashes
    Out Of Mind
    Tiny Streams
    Into The Everflow
    In This Place
    Hanging On A String
    Mosquito
    Cold
    Haze One
    Faded
    Locust
    Northern Lights
    My Grave
    I Remember
    Shattered Sky
    Morbid
    All The Voices
    Mindsong
    Drift
    Freedom?
    Freakshow
    Halo Of Thorns
    Nothing
    Another Prophet Song
    ...And the Devil Cried
    I Of The Storm
    Spiral Tower


    Δλδ ποσο περισσοτερο --->

    ΥΓ: ΠΙΝΚΣ σε κρουξ, κομισαρ, αλαια, μρ μειντεν καθως και σε λιτς για την κουβεντα για ΤΑΝΣΟΥ ΤΣΙΛΕΡ μετα στο λεγκασυ.
    ΠΙΝΚΣ σε JDM που οταν επαιρνα υπογραφες απο Νταν αρχισε να φωναζει: "Μην του υπογραφεις ειναι βαζελος

    edit #1512571: ξεχασα λατρεια ghoul ο μαλακας ( ink) και admin !
    Last edited by jack the ripper; 29-04-2012 at 14:47.

  2. #2

    Default

    2 πράγματα ήταν πολύ εντυπωσιακά χτες

    1) πόσο ΤΡΙΚΑΡΆΓΚΙΟΖΑΣ ήταν ο DC COOPER. όταν άνοιγε το στόμα και δεν τραγούδαγε ήταν για ντομάτες
    2) πόσο παιδική χαρά έμοιαζαν οι royal hunt μόλις τελείωσαν οι psychotic waltz


    edit: και μιας και ξαναθυμομουν τα χτεσινά,
    3) Επιτέλους live με τραγουδιστάρες που δεν αγχώνεσαι αν θα βγάλουν ή όχι τα κομμάτια...
    Last edited by alaiah; 29-04-2012 at 21:41.
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  3. #3
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default




  4. #4
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ζηλευω. Καριοληδες.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #5
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    Τα καλύτερα της συναυλίας στη Θεσσαλονίκη:
    1. McAlpin να σκάει στη σκηνή με σούζα το καροτσάκι
    2. Ashes
    3. Πάρα πολύ καλός ήχος
    4. Devon Graves στα χαμένα, να παρατάει τη σκηνή νομίζοντας ότι τελείωσε το λάιβ (μεταξύ μας, φαινόταν να βαριέται λίγο, αλλά η φωνάρα φωνάρα)
    5. Pogo στο and the devil cried
    6. Τέλειο live και ΜΟΝΟ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ.

    Setlist:
    Spoiler

    1. Sleeping Dogs (Intro)
    2. Ashes
    3. Out of Mind
    4. Tiny Streams
    5. In this Place
    6. Mosquito
    7. Faded
    8. Locust
    9. Northern Lights
    10. Haze one
    11. Into the Everflow
    12. Hanging on a String
    13. My Grave ( :'''') )
    14. I Remember
    15. Morbid
    16. Cold
    17. Shattered Sky
    18. Drift
    19. Freedom?
    20. Freakshow
    21. All the Voices
    22. Mindsong
    23. Another Prophet Song
    24. Halo of Thorns ( NAI PE MOYNIA)
    25. Nothing
    26. I of the Storm
    27. ...And the Devil Cried
    28. Spiral Tower
    Last edited by Roswell47; 30-04-2012 at 03:24.

  6. #6
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Γάμησαν. Απόλαυση.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  7. #7
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    με τις πρώτες νότες του hangin' on a string όλα έλιωσαν μέσα μου.
    σταμάτησε ο κόσμος, φρενάρισε το σύμπαν.
    για όλα τα άλλα ήμουν προετοιμασμένος, για αυτό, όχι.

    την απέραντη αγάπη μου και τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε commisar, jack, leech, vic, custom, ghoul, impure, dragon, coroner, psychotron, mrmaiden, jdm, rush.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  8. #8
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Όπως τα έλεγα σε φίλο στο fb:

    Η μπάντα για 11άρι με την εξαίρεση του Norm που τον περίμενα πιο ανελέητο. Μια χαρά δηλαδή ήταν, απλά η παράσταση ανήκε αποκλειστικά σε κιθάρα και φωνή.

    Αλλά ο ήχος για 6, άντε 7 στα πιο ακουστικά πράγματα. ΚΑΚΟΣ ΛΕΜΕ. Βέβαια, βγαίνοντας από την αίθουσα οι Μιχάλης/Μηνάς/Άγγελος (=κάποιοι κοινοί μας φίλοι) ήταν εκστασιασμένοι και σχεδόν προσβλήθηκαν που έκανα παράπονα για τον ήχο οπότε μην το παίρνεις και τοις μετρητοίς, ίσως είμαι μίζερος και άνιωθος.

    Από την μεριά μου ευχαριστήθηκα γκάρισμα και κοπάνημα και ερ γκιτάρ αμά λάχει με την σέσουλα αλλά μονίμως μου έσπαγαν τα νεύρα να βλέπω τον Buddy να τα δίνει ΟΛΑ (λέμε ΟΛΑ) και εσύ να ακούς την φωνή πίιισω κάπου. Μόνιμος βόμβος και μπλέξιμο των συχνοτήτων σε μεγάλη ένταση. Δεν το συζητάμε ότι οι μη-φανατικοί (οι περισσότεροι εκεί) τα έφτυσαν νωρίς και δεν την πάλευαν κάστανο. Να αποχωρεί κόσμος πριν τελειώσει η συναυλία (φανς της μπάντας) και τέτοια.

    Συνολικά το ευχαριστήθηκα αλλά περίμενα να αφήσω τα κόκκαλά μου εκεί μέσα. Και είμαι απογοητευμένος ιδιαίτερα επειδή ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΕ η μπάντα. Το περφόρμανς το τέλειο ήταν εκεί μπροστά μου και κάποιος δεν έκανε καθόλου καλά την δουλειά του για να μην μπορώ να το απολαύσω όπως έπρεπε. Αυτό ήταν ΜΕΓΑ σπάσιμο. Να πεις ότι ήταν σκουριασμένοι ξέρω γω και δεν τους έβγαινε... άψογοι ήταν.

    Γενικά, ο οπαδός δεν μπορούσε να μην νιώσει. Το σετλιστ το είδατε, του έλειπαν μόνο το Little People (το κέρατό μου) και το Successor για να αγγίξει την τελειότητα. Κακός ήχος αλλά η ίδια η μουσική και το περφόρμανς ήταν επαρκή για να αρχίζουν οι ανατριχίλες, οι οποίες υπήρξαν, ακόμα και με αυτόν τον άθλιο ήχο. Αλλά πραγματικά, ειδικά στο Everflow μου ερχόταν να παρατήσω την μπροστινή σειρά, να πάω στον εξώστη και να αρχίσω τον ηχολήπτη στις μάπες. Είναι δυνατόν η δισολία ΑΥΤΗ να είναι πίσω; Ίσως λέω πάλι είμαι άνιωθος και δεν μπορώ να αρχίσω τα γιατί με τρώει το παράπονο. Αν είχαν έστω καλό (όχι καμπάνα ρε αδερφέ, απλά καλό) ήχο θα μιλούσαμε για μια από τις συγκλονιστικότερες συναυλίες έβερ, πανάξιο υποψήφιο για την συγκλονιστικότερη. Ε, νιώθω ότι μου την έκλεψαν αυτή την εμπειρία και δεν ευθύνεται η μπάντα που τα έδωσε όλα.

    Αυτά.

    Κατά τα άλλα, χεβυμεταλλικές χειραψίες ωλ αράουντ, γνώρισα επιφανή μέλη του φόρουμ και από ότι διαπιστώνω έχασα και μπόλικους. Την επόμενη φορά να οργανωθούμε να κάνουμε την επομένη κανά μίτινγκ σωστό.

    Προσωπική αγαπημένη στιγμή: Άι οφ δι Στορμ.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  9. #9
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Α, ναι. Είδα και λίγο Royal Hunt. Πολύ καλή φωνή ο DC. Πολύ καλά και πλούσια φωνητικά γενικότερα (5 φωνές που έδιναν στα ρεφρέν). Καλό παίξιμο. Καλούτσικος ήχος (καλύτερος από Psychotic, έλεος!). Γενικά είχαν και κανά δυο καλά κομμάτια που έπιασα αλλά στο σύνολο έκοβα τις φλέβες μου στο φουαγιέ από την βαρεμάρα. Pagan's Mind δεν είδα τίποτα.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  10. #10
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default


  11. #11

  12. #12
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    Keep It True είχαν τέλειο ήχο κ ήταν σκέτη απόλαυση, setlist ολόιδιο, δλδ τι καλύτερο, συγκινήσεις άπειρες κ συνεχόμενες, 2,5 ώρες+ live

    PS: κάποια στιγμή προς το τέλος ρώτησε ο Buddys ποιο τραγούδι θέλετε να ακούσετε κ φώναξα το A Psychotic Waltz => για να λάβω την πληρωμένη απάντηση, sorry, δεν παίζει, το δοκιμάσαμε στις πρόβες κ αν το πω δε θα μπορώ να τραγουδήσω τπτ μετα, κ έχουμε κ άλλες συναυλίες, δεν είμαι 20 χρονών πια...
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  13. #13
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    ό,τι είπε ο χρήστης Ford Prefect! κρίμα που δεν έγινε αυτό το κάτι παραπάνω απλά και μόνο λόγω ηχολήπτη.

  14. #14
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    sup
    μα στη φοτο που ποσταρα, ειναι ηδη φοτοσοπντ ο αλι τζι!

  15. #15
    Kenny Dalglish mrmaiden's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    St. James's Gate Brewery, Dublin
    Posts
    1,275

    Default

    2:30 ώρες αρρώστεια Κρίμα που ο ήχος ήταν για τα πανηγύρια και χανόταν η μαγεία της μπάντας που έδωσε ότι είχε και δεν είχε

    Άπειρα pinks σε όλους οσους είδα/γνώρισα!
    Brotherhood Without Banners

Similar Threads

  1. Replies: 77
    Last Post: 27-04-2012, 20:00
  2. Replies: 18
    Last Post: 01-11-2011, 15:51
  3. Replies: 5
    Last Post: 23-07-2011, 00:20
  4. Replies: 23
    Last Post: 06-04-2011, 20:06
  5. Replies: 27
    Last Post: 05-12-2009, 13:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •