Page 20 of 25 FirstFirst ... 101819202122 ... LastLast
Results 286 to 300 of 368

Thread: Θάνος Τζήμερος - Δημιουργία Ξανά

  1. #286
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default


  2. #287
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Εχει εκτροχιαστει τελειως αυτος ο τυπος
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  3. #288
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    αφου του εφαγε ο σταυρος την θεσουλα ειπε να πειραματιστει και να γινει η χρυση αυγη των νεοφιλελε

  4. #289
    mad max bara Skalani Caveman's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Στο βρακί της
    Posts
    516

    Default

    «είμαι στο δρόμο προς την κάλπη...
    Spoiler
    ...και πετάγεται ένα αρχίδι!...»
    Kαλά ρε, τόσο ξεφτίλα είσαι, στο φορουμ του Firestorm γράφεις;
    ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΕΚΤΑΝΗ!

  5. #290
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Mαζι σου τεραστιε

    Spoiler
    Η αυτοκριτική της κάλπης

    Παίρνω διάφορα μηνύματα σήμερα. Ενθαρρυντικά, παρηγορητικά, πικρόχολα. Ανάμεσά τους και κάποια που μου ζητούν να κάνω την αυτοκριτική μου. Την αυτοκριτική μου, παλληκάρια, την κάνω κάθε δευτερόλεπτο. Παιδιόθεν. Και φυσικά αναπροσαρμόζω την πορεία και τη συμπεριφορά μου. Δεν την κάνω μετά από κάθε εκλογικό αποτέλεσμα. Διότι η αυτοκριτική μου αφορά τη συνέπεια των πράξεων σε σχέση με τις αρχές μου, όχι σε σχέση με το τι ψήφισες. Δεν διαχειρίσθηκα τους φόρους σου, ώστε να δικαιούσαι να μου ζητάς λογαριασμό. Διαχειρίσθηκα τη δημόσια εικόνα μου και μόνο. Εδώ και 4 χρόνια λοιπόν σου παρουσιάστηκα όπως είμαι: ένας άνθρωπος της διπλανής πόρτας, αληθινός, ευθύς, ειλικρινής, αφτιασίδωτος. Οξύς, τρυφερός, αμείλικτος, συναισθηματικός, τεχνοκράτης, ποιητικός κάθε φορά που αισθάνομαι ανάλογα. Ποτέ δεν σου το έκρυψα, διότι πιστεύω ότι έτσι πρέπει να είναι όλοι οι άνθρωποι, σε όλες τις σχέσεις τους: προσωπικές, επαγγελματικές, πολιτικές. Ούτε μου πέρασε από το μυαλό να προσαρμόσω την συμπεριφορά μου ανάλογα με τα γούστα σου. Και ποια γούστα σου; Όταν μου έγραφες "στρογγύλεψε τον λόγο σου"; Ή όταν με προέτρεπες: "συνέχισε έτσι, τσεκουράτος, όπως ξεκίνησες";

    Αυτά τα χρόνια εκατοντάδες φίλοι, πραγματικοί ή άσπονδοι, αυτοεχρίσθησαν σύμβουλοι επικοινωνίας μου και με καθοδηγούσαν στο πώς θα πρέπει να πολιτεύομαι. Δεν γίνεται έτσι, παλληκάρια. Αυτός που εκτίθεται, πρέπει να είστε ευτυχείς να σας παρουσιάζεται όπως ακριβώς είναι. Αλλιώς είναι προϊόν των ιματζομάγειρων. Εσείς πριν την κάλπη δεν έχετε παρά να κάνετε τον ισολογισμό. Τραβήξτε μια γραμμή και γράψτε στη μια στήλη τα μειονεκτήματα και στην άλλη τα πλεονεκτήματα των επιλογών που σας προσφέρονται. Προσώπων και κομμάτων. Αν διαπιστώσετε ότι η "Δημιουργία, ξανά!" και ο υποφαινόμενος υστερούν σε σύγκριση με τις άλλες επιλογές, ψηφίζετε τις άλλες. Είναι τόσο απλό. Ίσως είναι δύσκολο να καταλάβετε πώς γίνεται κάποιος να διεκδικεί την ψήφο σας και ταυτόχρονα να μην τον ενδιαφέρει να σας "μπαλαμουτιάσει" επικοινωνιακά. Αυτή όμως δεν είναι η απόδειξη του ότι υπάρχουν άνθρωποι που αδιαφορούν για το πολιτικό κόστος; Δεν αντιλαμβάνεστε την αντίφαση ανάμεσα στο να θέλετε τέτοιους ανθρώπους αλλά ταυτόχρονα να σας ενοχλεί που δεν χαμπαριάζουν από την πιθανή δική σας δυσανεξία στο α ή στο β χαρακτηριστικό τους;

    Λοιπόν, φίλε, αν η "Δημιουργία, ξανά!" δεν συνεχίσει, εσύ θα έχεις χάσει. Όχι εμείς. Εμείς θα ξαναβρούμε τη ζωή μας, τον ελεύθερο χρόνο μας, τα χόμπυ μας, τη διασκέδασή μας, την οικογένεια και τους φίλους μας που 4 χρόνια τώρα τους έχουμε βάλει σε δεύτερη μοίρα. Και θα σταματήσουμε να ξοδεύουμε έναν σκασμό λεφτά για να σου δίνουμε τη δυνατότητα να ψηφίσεις μια φορά στη ζωή σου ένα κόμμα που δεν αποτελείται από πολιτικάντηδες, παραδοσιακούς ή εκκολαπτόμενους.

    Δεν μας ενδιαφέρει η πολιτική που ήξερες, φίλε. Καθόλου όμως. Δεν παρατήρησες, ότι επαγγελματίας της επικοινωνίας, δεν έχω βγάλει ούτε μία φωτογραφία σε στούντιο; Από αυτές που ο "εμπνευσμένος ηγέτης" κοιτάει με το εμβριθές συλλογισμένο βλέμμα στο υπερπέραν; Θα ήταν το πρώτο που θα έλεγα σε έναν υποψήφιο πολιτικό αν τον αναλάμβανα. Στον εαυτό μου όμως είπα άλλα: "Τίποτε φτιαχτό. Αν το εκτιμήσουν, το εκτίμησαν. Αν δεν το εκτιμήσουν, δεν σου αξίζουν."

    Δεν την γουστάρω τέτοια πολιτική, φίλε. Και δεν σε γουστάρω ως τέτοιο ψηφοφόρο. Το κατάλαβες; Κάνε την αυτοκριτική σου τώρα.»

    Πηγή: iefimerida.gr http://www.iefimerida.gr/news/227144...#ixzz3mN4WkncW

  6. #291
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    σκληρος.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  7. #292
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    καταντια.τον περασε και το φαντασμα του καποδιστρια

  8. #293
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Αφήνω αυτό εδώ.



    edit: γιατί στα σχόλια πιο κάτω που βρίζονται έχει αυτό

    Last edited by 12 stars circle your brow; 14-11-2015 at 22:43.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  9. #294
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    ενταξει, οταν ο αλλος ειναι καθυστερημενος τετοια λαθη ειναι ο κανονας

  10. #295
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #296
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ξεπερνάει τα όρια του γραφικού καραγκιόζη και ανυπομονώ για τη στιγμή που θα μαζέψει τις φάπες του
    Rock or Nothing

  12. #297
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    αναθεωρώ. απλά θεός.
    Rock or Nothing

  13. #298
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  14. #299
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    To αριστερά το 'χω φτιάξει εγώ για το Lupen πριν κάνα χρόνο. ΜΗ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝ ΤΑ ΜΙΝΤΙΑ ΠΕΔΙΑ.

  15. #300
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    δεν παρακολουθάω λούπεν, σνομπάρω
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

Similar Threads

  1. ΘΑΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ
    By cybernaut in forum Music Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 04-12-2013, 17:49
  2. Replies: 0
    Last Post: 01-11-2010, 15:04
  3. Last Drive ξανά
    By Neuroscar in forum Live & Events Talk
    Replies: 12
    Last Post: 24-05-2008, 17:14
  4. Θάνος Μικρούτσικος κ λοιποί
    By cybernaut 667 in forum Live & Events Talk
    Replies: 10
    Last Post: 13-12-2006, 17:02
  5. Θάνος Ανεστόπουλος acoustic
    By metamelia2 in forum Live Reports
    Replies: 12
    Last Post: 20-02-2006, 19:18

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •