Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 200

Thread: ο χαμος.

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    http://www.electricrequiem.com/forum...CE%AE./page275

    Νωρίς ξυπνήσατε, είστε ένα μήνα πίσω, πόστ 4121

  2. #17
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    ποστ 4122.

    Quote Originally Posted by Γκουλαγκ View Post
    Δε βλέπεις καμιά Λαμπίρη καλύτερα ρε μαλάκα;

  3. #18
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    http://www.electricrequiem.com/forum...CE%AE./page275

    Νωρίς ξυπνήσατε, είστε ένα μήνα πίσω, πόστ 4121
    Για τα σκηνικα αυτα εχω ακουσει αρκετο καιρο απο τοτε που εγινε, απλα δυσκολο να βγαλεις ακρη εκτος αν εχεις εμπιστα ατομα "του χωρου" φιλους
    Let The Freak Flag Fly!

  4. #19

    Default

    Thread χωρίς νόημα, thread χωρίς την παραμικρή ανάγκη να αποκτήσει νόημα ιντερνετικώς. Άκρως κουτσομπολίστικη φάση. Κλειδώστε το.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  5. #20
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Βρηκα και αυτο το κειμενο

    http://gangof20.wordpress.com/2012/0...η-σε-μη/

    Ακολουθεί ένα κείμενο –απάντηση σε μηνύματα που μας έρχονται τον τελευταίο καιρό που μιλάν για ενοποίηση, αδελφοσύνη, μείωση της πολιτικής ενασχόλησης όσο αναπαράγεται η βία μεταξύ των ομάδων/τάσεων , ξεπέρασμα αυτής της κόντρας και τέλος πάντων συμπόρευση όλων μαζί ενωμένων ενάντια στον κοινό εχθρό, την οικονομική εξουσία, τον καπιταλισμό, το κράτος κτλ.

    ...
    Let The Freak Flag Fly!

  6. #21
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    απέχω εδώ και αρκετό καιρό οπότε δεχθείτε ότι απλά μπήκα να πω τη μαλακία μου

    γενικά τώρα τελευταία υπάρχουν διάφορες κινήσεις όπως η δικτύωση και σιγά σιγά τα κατάλοιπα της επαρχίας, της (να δανειστώ έναν αριστερό όρο) κυρίαρχης ιδεολογίας που αποτρέπουν σε διαφορετικές συλλογικότητες το χώρου να δράσουν μαζί κάάάάπως υποχωρούν. κόσμος κατεβαίνει μαζί στο δρόμο και συντονίζει δράσεις που παλιά απλά δεν έπαιζε

    τα παιδιά του ναδίρ και λοιποί παρατρεχάμενοι διάλεξαν ότι αυτοί είναι οι καλύτεροι κινηματίες με τις πιο ΤΡΟΥ* πρακτικές και όλοι οι άλλοι πρέπει να εξαφανιστούν απ' το χάρτη με καταδρομικά πεσίματα.
    νομίζω ότι ο ιδανικός κόσμος για το ναδίρ είναι ο κόσμος που υπάρχει μόνο το ναδίρ

    σκατά στον τάφο τους

    *αλήθεια, καλύτερη λέξη για να παρομοιάσω με κάτι τη φάση τους δεν μπορώ να βρω

    τώρα για τα υπόλοιπα, διαβάζετε τσιμπούκλανο
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  7. #22
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    τα παιδιά του ναδίρ και λοιποί παρατρεχάμενοι διάλεξαν ότι αυτοί είναι οι καλύτεροι κινηματίες με τις πιο ΤΡΟΥ* πρακτικές και όλοι οι άλλοι πρέπει να εξαφανιστούν απ' το χάρτη με καταδρομικά πεσίματα.
    νομίζω ότι ο ιδανικός κόσμος για το ναδίρ είναι ο κόσμος που υπάρχει μόνο το ναδίρ
    Το θεμα ειναι οτι αυτο ακριβως λενε και οι ιδιοι για την συμπεριφορα των υπολοιπων συλλογικοτητων της πολης τους προς αυτους.
    Αυτο κυριως φαινεται στο δευτερο λινκ που ποσταρε ο καλκι (οχι στο πρωτο του ποστ, οχι αυτο που ειναι στο ιντιμιντια το αλλο που ειναι στο μπλογκ τους).
    Let The Freak Flag Fly!

  8. #23
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    ε οι αποπάνω είναι σχεδόν όλος ο (ευρύτερος) χώρος που έχει απομείνει στη θεσσαλονίκη, λείπουν το Σχολείο η Libertatia και η ΑΚ αν δε μου διαφεύγει κάτι. Δε μου είναι καθόλου δύσκολο να φανταστώ την υπογραφή αυτών των συνελεύσεων από κάτω (πλην ίσως της ΑΚ, αυτή θα έβγαζε ένα ίδιο κείμενο μόνη της) γνωρίζοντας πολλά από τα άτομα που συμμετέχουν σ' αυτές τις συλλογικότητες.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  9. #24
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Εμείς, ως αναρχικοί, ποια κουλτούρα πρέπει να προτείνουμε; Αρνούμενοι την αστική κουλτούρα πρέπει να συμμεριστούμε την λαϊκή κουλτούρα; Η απάντηση είναι αρνητική, γιατί όσο και αυθεντική και να είναι στερείται αθωότητας. Το περίεργο είναι ότι και εμείς δεν έχουμε βρει την κατάλληλη απάντηση στο παραπάνω ερώτημα. Ίσως μία κουλτούρα που θα μπορούσαμε να προτείνουμε θα επικεντρωνόταν στην σωματική και ψυχική υγεία του ανθρώπου δίνοντας βάση στην σωστή διατροφή του, τον αθλητισμό και την φυσιοκεντρική παιδεία του.

  10. #25
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Thread χωρίς νόημα, thread χωρίς την παραμικρή ανάγκη να αποκτήσει νόημα ιντερνετικώς. Άκρως κουτσομπολίστικη φάση. Κλειδώστε το.
    δεν θα κάναμε ποτέ κάτι τέτοιο, γιατί αυτό θα ήθελε μόνο η μία πλευρά.
    Last edited by asimoulis; 03-04-2012 at 10:28.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  11. #26
    αντιπαθΗς Γκουλαγκ's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    άνω πετρομαγούλα
    Posts
    391

    Default

    Αλύπητο ξύλο και στις 2 πλευρές, έχετε κάνει τους φασίστες πάνω να σκάσουν στα γέλια. Ντροπή σκέτη.
    Οι άλλοι όπου να 'ναι θα μας πετάξουν κανά Communismos, ενώ ΣΠΑΝΕ ΔΑΧΤΥΛΑ ΜΕ ΒΑΡΙΕΣ.

  12. #27
    μορταδέλα με φωτοβολταϊκά ViPeRMaN's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    γαμωμυάλι
    Posts
    308

    Default

    http://athens.indymedia.org/front.ph...cle_id=1384846
    http://athens.indymedia.org/front.ph...cle_id=1385020

    αυτες ειναι οι ἁπαντησεις῾στο 1ο λινκ του καλκι.
    αυτο που εβαλες ηρθε πιο μετα
    Last edited by ViPeRMaN; 03-04-2012 at 15:10.
    tu te fou de ma gueule je me fous de ta guelle

  13. #28
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    εγω δεν καταλαβαινω ποιος προσπαθει να πεισει ποιον με αυτό το ''δημόσιο'' παιχνιδάκι. την κοινή γνώμη; τους αναποφάσιστους; την αντιεξουσιαστικη κίνηση στην υπόλοιπη ελλάδα; δεν ειμαι σε θέση να ξέρω πολύ συγκεκριμένα τις δυναμικές που έχουν αναπτύξει οι μεν με τους δε αλλά βρίσκω πολύ counter productive τα κουτσομπολιά και τις μανούρες. και αν υπάρχει η αποψη πως με αυτό τον τρόπο πρέπει να απομονωθούν οι '20' αυτο μου φαινεται να έχει επιτευχθεί αφού τα στρατόπεδα δειχνουν ήδη πολωμένα. για να σταματησει η βια θελει βια; ποιος ξέρει;

    εντιτ : αν παρω στα σοβαρα το ποστ γκούλαγκ περί αλύπητου ξυλου παντού βέβαια, τι να πω, θλιψη μόνο
    Last edited by Marillion; 03-04-2012 at 15:46.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  14. #29
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default


  15. #30
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    υποθετω για μενα παει αυτό. αλλά γιατί;


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Similar Threads

  1. Χαμός
    By Raven Lord in forum Athletics
    Replies: 45
    Last Post: 30-11-2004, 10:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •