Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 64 of 64

Thread: ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ 25-3-12

  1. #61
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    μην προβοκαρεις!
    this is radio freedom.

  2. #62
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by landy View Post
    το "εχεις δικιο για την αραβικη επανασταση¨" σταματαει στην τελια.τα μετα ειναι δικα μου, δεν τα καταλογιζω σε σενα.
    εγω αμφιβάλλω πολύ για τα ιδεολογικά υπόβαθρα όλων όσων εκφέρουν άποψη εδώ μέσα.εκτός από ένα δύο άτομα (νικ δεν θυμάμαι) που μάλλον ανήκουν σε συγκεκριμένα κόμματα και έχουν την άποψη της γραμμής, οι υπόλοιποι δεν νομίζω ότι διαθέτουν θεωρητικό υπόβαθρο που μπορεί να τους εντάξει σε κάποια συγκεκριμένη ιδεολογία.το τι δηλώνει ο καθένας λίγη σημασία έχει.
    Από απορία, τι συνιστά ιδεολογικό υπόβαθρο;

  3. #63
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    δεν ξερω, αλλα ακουγεται βαρυγδουπο.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  4. #64
    καμαρωτὸς εὐνοῦχος BibleBlackBird's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Διατανος
    Posts
    407

    Default

    Quote Originally Posted by Γκουλαγκ View Post
    Άλλα αντί άλλων κατάλαβες, δεν νομίζω να έγραψα πουθενά ότι οι συγκεκριμένοι εργάτες είναι με τον κομμουνισμό. Πάρε άλλο παράδειγμα: Χαλυβουργία. Είναι με τον κομμουνισμό; Όχι. Κάνουν ταξικό αγώνα; Ναι. Μιλούν για την πατρίδα και το έθνος; Όχι, τουλάχιστον μέσα από τις δικές τους ανακοινώσεις. Είναι ενάντια στ' αφεντικά γενικότερα; Πιθανότατα όχι. Έβαλαν τη Χρυσή Αυγή μέσα; Ναι, λόγω του ότι στηρίζονται σε αυτούς που κάποιοι ονομάζουν "επαγγελματικό συνδικαλισμό". Τους υποστηρίζουμε; Ναι, γιατί στο ζήτημα της απεργίας έχουν όλα τα δίκια του κόσμου. Σαν εργάτες.

    End of discussion.

    Και για να το πάω στο πιο προσωπικό, τι πρόβλημα έχεις με τον πατερναλισμό, εσένα μια χαρά σε βόλεψε τόσο καιρό.
    ρε ασχετε. Αρχικα στην ελληνικη χαλυβουργια η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι μελη του παμε. 2ον η χρυση αυγη εβγαλε ενα προβοκατορικο βιντεο εκ των οποιον φανηκαν τα μισα απ'ολα οσα εγιναν εκεινη την ωρα, κατι το οποιο προφανως την συνεφερε (χαζο μονταζ οπου δεν φαινεται ο διαλογος που επεται). Ειμαι σιγουρος πως δεν ξερεις καν γιατι στηριζεις την ελληνικη χαλυβουργια, απλα το ακουσες καπου και μυριστηκες ευκαιρια να πεις ποσο στηριζεις τον αγωνα απεργων.

Similar Threads

  1. ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ
    By ikonoklast in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 73
    Last Post: 25-05-2010, 21:01
  2. ΖΑΛΗ vs ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ, ΤΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ
    By ikonoklast in forum General Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 02-12-2007, 20:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •