Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 113

Thread: Τρίκαλα.

  1. #1
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default Τρίκαλα.

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    αχαχχαχα, έλεος. τη βδομάδα που θα λείπω καλαμάτα βρήκες?
    άνοιξε τοπικ στο reise, reise με διευκρινήσεις όπως πού θα μένεις, ποιες ώρες θα δουλεύεις και τι ψάχνεις και θα σου απαντήσω αναλυτικά, αλλά δε θα έχεις την ευχαρίστηση προσωπικής ξενάγησης.
    Για πείτε Raven Lord και υπόλοιποι.

    Θα περάσω την επόμενη βδομάδα μου εκεί, εκτός κι αν έχει σκατόκαιρο και δε μπορέσουμε να έρθουμε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έρθω με έναν τύπο που δεν έχω δει ποτέ, οπότε δε ξέρω τι ακριβώς θα χρειαστούμε. Επίσης το πόσες ώρες θα δουλεύουμε δεν εξαρτάται από εμάς γενικά και σίγουρα όχι από εμένα. Άρα ξεκινάμε με τα βασικά :

    α) Πού μένουμε; (το βασικότερο όλων)
    β) Πού τρώμε;
    γ) Πού βγαίνουμε για ποτάρες, αν υποθέσουμε ότι ο συνάδελφος είναι στη φάση.
    δ) Πού πάω για βολτάρες_με_μουσική_μόνος_μου, αν υποθέσουμε ότι ο συνάδελφος δεν είναι στη φάση "ποτάρες".
    ε) Η κοσμοτέ έχει καλό 3g σήμα εκεί;

    + ό,τι άλλο ενδεχομένως ξέχασα.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    761

    Default

    β) Μανάβικα, στις ταβέρνες.
    γ και δ) Μανάβικα πάλι, allegro pub, arapatta ακριβώς δίπλα για μπύρες, rising λίγο παραδίπλα για ατσάλι, κρύπτη για after
    άμα ο δικός σου είναι κυριλές, τα ξεχνάς όλα αυτά και πας bacarat, public ή ασκληπιού.
    ε) καλό πρέπει να έχει

  3. #3

    Default

    Αν ψηθείτε να δείτε καθόλου μετέωρα και στη συνέχεια να μείνετε για φαΐ καλαμπάκα:

    -ζυγολάνης, για κοντοσούβλια και λοιπά χοληστερινοϊδή
    -άγραφα, το ίδιο
    -πανελλήνιο, για μαγειρευτά (για μεσημέρι είναι κυρίως)

    Για ποτά κλπ τρίκαλα by far. Αν παρόλα αυτά πιείτε τίποτε καλαμπάκα, στην βασιλική (χωριό πάνω στο δρόμο τρικάλων-καλαμπάκας, στο μέσο της απόστασης) γενικά γράφουν.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  4. #4
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    α) αν το budget είναι απεριόριστο (αν πληρώνει η δουλειά δηλαδή) μένεις "Αετών Μέλαθρον" (http://www.aetonmelathron.gr/) ή "Ανάντι" (http://www.anantiresort.gr/el/index.html). απέχουν το πρώτο 20-25 λεπτά περπάτημα από το κέντρο και το 2ο είναι στα 3-4 χλμ, αλλά απέχουν έτη φωτός από τα υπόλοιπα σε ποιότητα. αν θες να συμβιβαστείς με κάτι φθηνότερο ή ακριβώς στο κέντρο τότε το ακόλουθο θα κάνει τη δουλειά του http://www.ntinashotel.gr/el aka καράκεντρο.

    β) για φαγητό τα μανάβικα έχουν πολλές συγκεντρωμένες ταβέρνες, αλλά τα τελευταία χρόνια έχω παρατηρήσει μια πτώση της ποιότητας. αν θες να φας στην περιοχή προτείνω "παλιά ιστορία" η οποία έχει αξιοπρεπές τσίπουρο και κρασί και καλά πιάτα σε γενικές γραμμές. μακρυά από "μεζεδοκαμώματα" και "κατώγι", είναι τα πιο τουριστικά και έχουν καταντήσει και τα πιο μέτρια. αν θες πιο τσιπουροφάση και φαγητό της ώρας (highlight σουβλάκι και χωριάτικο λουκάνικο) υπάρχει ο "Ντρομάκας" στον πεζόδρομο πίσω από το Πνευματικό Κέντρο. ακόμη πιο underground κατάσταση αλλά με καλύτερο τσίπουρο είναι τα "Τελχινάκια" πίσω από τη ΔΕΗ. πιο κυριλέ είναι το "Πικαντίλι" απέναντι από το υπόγειο πάρκινγκ πίσω από τα μανάβικα. αν θες σούβλα, καλό κεμπάπ (κοντοσούβλι) κτλ έχουν τα "χασαπάκια" βαλαωρίτου και αθηνάς εργάνης, μιλάμε βέβαια για minimal φάση κρεοπωλείο-ψησταριά με 5-6 τραπεζάκια, ρετσίνες και μπύρες. πάντως για να φας πραγματικά καλά πρέπει να πας σε χωριό και δε νομίζω να είστε σε φάση να τραβιέστε.

    γ) για ποτό κάλυψαν οι προλαλήσαντες. Rising για heavy metal και Craft (ξανθιά/καπνιστή/weiss/μαύρη), Silver Spur για κλασσικές rockιές και ωραία επιλογή burbon, χαμάμ για πιο εμπορικό rock, swing για indie κ εναλλακτικά με ρακή ή ρακόμελο, arapata για rock, κρύπτη για κόσμο/μουνάκια και πιο mainstream καταστάσεις, ξυλάδικο για σκυλοafter. όσο άκυρος και να είναι ο άλλος νομίζω ότι με την Κρύπτη θα βολευτεί. ΜΗΝ πας bacarrat ή ασκληπειού εκτός αν θες να δεις τι παίζει για λαογραφικούς λόγους. Τσέκαρε και "Κεντρική Πλατεί Μουσική Σκηνή" για κανένα καλό live.
    Aν πας από Rising (καθημερινές τέτοια εποχή είναι άδειο πριν τις 11.30) ψάξε ή το Χρήστο ή το Βίλε ή τον Κουτς και πες τους ότι σε έστειλα εγώ (μην πεις raven, Ζάχος καλύτερα ) να σε κεράσουν κανα σφηνάκι "δράκοντα".

    δ) νομίζω ότι καλύπτεσαι από τα αποπάνω

    ε)γενικά πιάνει το 3g. με βασανίζει μερικές φορές στο σπίτι των δικών μου αλλά τα καταφέρνω.

    αν έχεις χρόνο και για βόλτες σε χωριά, ορεινά ή τουρισμό εντός πόλης, πες να συνεχίσω τον οδηγό.

    πάρε κι ένα χάρτη με τα περισσότερα προαναφερθέντα σημεία ενδιαφέροντος:
    http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...d33eb74eb87593
    Last edited by Raven Lord; 29-02-2012 at 01:17.
    Rock or Nothing

  5. #5
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Είστε όλοι αξιαγάπητοι και αν θέλετε να ξέρετε, εγώ σας πίνκαρα

    Όταν μάθω περισσότερες λεπτομέρειες για το ΤΡΙΠ θα ρωτήσω και περισσότερα. Θενξ!
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  6. #6
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Στηριζω και γω παλια ιστορια. γαμει. κατα τ αλλα οι ντοπιοι μιλησαν.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  7. #7
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    απο ενα περασμα που εκανα περσι , πολυ δυνατες οι τρικαλινες , μου κανε εντυπωση.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  8. #8
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    είναι ένα από τα 3 καλά
    (ψωνάρες όμως ... )
    Rock or Nothing

  9. #9
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    τελικά κουφάλα ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ θα είμαι εδώ και αυτή τη βδομάδα - η καλαμάτα αναβλήθηκε προσωρινά - οπότε στείλε pm για προσωπική ξενάγηση
    Rock or Nothing

  10. #10
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Amnhziak Να πας να παρεις σοκολατοπιτα η οποιοδηποτε γλυκο απο τον 'Γιαννης', επισης που ειπαν για μια καφετερια που εχει τον καλυτερο εσπρεσο και λεγεται diversion or so. Aς τοποθετηθουν και οι ντοπιοι

  11. #11
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    @ Ξυδόμπαρμπας

    Μόλις μάθω περισσότερες λεπτομέρειες θα ενημερώσω κατευθείαν =)

    Ιμπθρε δεν είμαι και πολύ των γλυκών αλλά την καφεδάρα θα τη δοκιμάσω σίγουρα, θενξ.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  12. #12
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default



    στο σκινχαους έχω ακούσει ότι είναι καλά.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  13. #13
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    edit Diverso λεγεται ΚΑΝΟΥΤΑ & ΚΟΡΑΗ

  14. #14
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Shadowking View Post


    στο σκινχαους έχω ακούσει ότι είναι καλά.
    Skinhouse Hellas: ένας χώρος για Skinheads και όχι μόνο. Στην πραγματικότητα ένα στέκι εναλλακτικής μουσικής έκφρασης, το οποίο δημιουργήθηκε πριν λίγα μόλις χρόνια και συνεχώς οργανώνεται και βελτιώνεται.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  15. #15
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Impure View Post
    edit Diverso λεγεται ΚΑΝΟΥΤΑ & ΚΟΡΑΗ
    ναι αυτό είναι αλλά για τον καφέ δεν μπορώ να σε βοηθήσω. πίνω μόνο ΦΡΑΠΕ και τσάι

    @shadowking, ούτε έχω πάει, ούτε πού είναι ξέρω οπότε δεν μπορώ να επιβεβαιώσω τη γνώμη σου
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Τρίκαλα
    By atom_smasher in forum General Discussion
    Replies: 19
    Last Post: 01-01-2011, 18:14
  2. Replies: 7
    Last Post: 17-10-2008, 01:50
  3. Battleroar - Convixion, Τρίκαλα (Souita), Σάβ. 11/10/08
    By Raven Lord in forum Live & Events Talk
    Replies: 15
    Last Post: 11-10-2008, 05:22
  4. Marauder, Strikelight στις 5/1 στα Τρίκαλα?!?!?!
    By Raven Lord in forum Live & Events Talk
    Replies: 3
    Last Post: 06-01-2008, 15:25
  5. Replies: 0
    Last Post: 08-10-2007, 20:42

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •