Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 136 to 150 of 156

Thread: Black Mirror

  1. #136
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Συμφωνώ κι εγώ περί στόρι. Αλλά προτιμώ να το δω ως πρώτο πείραμα, ίσως χτίσουν πάνω σ'αυτό και δούμε πιο ωραία πράγματα πάνω σ'αυτό το interactive concept στο μέλλον.

  2. #137
    Senior Member Imperium's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Beneath the Remains
    Posts
    793

    Default

    Θέλω να το ξεκινήσω αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά πρώτη σαιζόν για κατέβασμα, χελπ πλιζ

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Τελειώνω 4ο κύκλο, απλά υπέροχο.
    Ιμπέριουμ στο νετφλιξ έχω την επιλογή του κατεβάσματος της σειράς, το έχω κάνει στο κινητό αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το μοιράσω και το αρχείο, δεν το έχω ξανακάνει. Αν δε το είδες ακόμα, μπορώ να το προσπαθήσω.

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Εεεεεεεεεε 5ος κύκλος και δε λέτε τίποτα.

  5. #140
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δεν πιστεύω να έχει τίποτα interactive πάλι
    Rock or Nothing

  6. #141

    Default

    1ο μιεχ..
    2ο τίμιο!
    3ο
    Spoiler
    Savages!

  7. #142
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Τα πρωτα δυο επεισοδια παιρνουν 10/10 για μενα. Εκπληκτικα, με παρα πολλες προεκτασεις. Το τριτο δεν το εχω δει ακομα.
    The rest is just

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Τα πρώτα δύο επιεικώς 3/10. Στο δεύτερο σώζεται μόνο η ηθοποιία του πρωταγωνιστή.
    Από το 3ο είδα 10 λεπτά... αναμείνατε.

  9. #144
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    είδα το πρώτο. μεχ.
    είχα χρόνο να δω και το 2ο αλλά προτίμησα να δω κάτι άλλο.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  10. #145
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Ο παραπάνω που βάζει 10/10 στα 2 πρώτα επεισόδια προφανώς τρολλάρει και αστειεύεται. Η τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω. Η σε παλαιότερα βάζει βαθμούς 15/10.

    Το πρώτο κακό. Κάκιστο.
    Το δεύτερο μέτριο.
    Τρίτο δεν έχω δει ακόμα
    Πέρα από το προφανώς ότι πλέον υπάρχει πρόβλημα με την ηθοποιία, πιο βαρετό παίξιμο πεθαίνεις, πλέον η σειρά έχει απολέσει την αιχμηροτητά της, και η κριτική είναι πολύ περιορισμένη στα πάντα και η τεχνολογία (μαζί με τις εφαρμογές της) μοιάζει να έχει φύγει από το επίκεντρο και απλά υπάρχει στο βάθος.
    Με λίγα λόγια κανένα απολύτως σοκ μέχρι τώρα.

    Spoiler
    Μέχρι στιγμής μόνο σοβαρό σχόλιο ότι το φεησμπουκ χρησιμοποιεί στοχευμένη στρατηγική για να εθιστείς στην ντοπαμίνη από τα likes.
    I don't do drugs. I am drugs.

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Μια από τα ίδια και το τρίτο. Ίσως ελαφρώς καλύτερο αλλά και πάλι η απογοήτευση είναι μεγάλη.

  12. #147
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Το δεύτερο-αν και βαρετό σε στιγμές-μισό σκαλί καλύτερο από το πρώτο. Πιο καλά δεμένο, περισσότερο νόημα, δυνατός μοριάρτυ.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  13. #148
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by ion_storm View Post
    Ο παραπάνω που βάζει 10/10 στα 2 πρώτα επεισόδια προφανώς τρολλάρει και αστειεύεται. Η τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω. Η σε παλαιότερα βάζει βαθμούς 15/10.
    Χαχχααχ ποση υπεροψια μεσα σε μια γραμμη ομως.

    Φιλε εχω δει ολα τα επεισοδια Black Mirror και βαζω σε αρκετα απο αυτα 10/10, οπως εβαλα και στα 5Χ01 και 5Χ02. Δικαιωμα σου να διαφωνεις και να τα βρισκεις σκουπιδια αν θελεις, κακιστα, μετρια και οτι αλλο θελεις. Τι να γινει, δεν ειμαστε ολοι πιουριστες χιψτερ εδω μεσα.

    Καταρχας η ηθοποιια στον 5ο κυκλο ειναι μαλλον η καλυτερη ηθοποιια που εχει δει η σειρα απο τοτε που ξεκινησε, χωρις να εχουμε υπερβολικες και εντελως ψευτικες αντιδρασεις οπως ειχαμε στις πρωτες σεζον χαριν εντυπωσιασμου.

    Απο κει και περα, μιας και δεν εχω ζησει στην Ελλαδα εδω και παρα πολλα χρονια, δεν ξερω πως μπορει να φανει καποιο απο τα 3 επεισοδια της σεζον οσον αφορα τον ρεαλισμο, αλλα σε χωρες οπως Αμερικη και Αγγλια (και καμποσες ακομα), τα θεματα και οι προβληματισμοι που παρουσιαζονται στα επεισοδια αυτα ειναι τρομακτικα επικαιρα και ρεαλιστικα.

    Στο Striking Vipers βλεπουμε εκτος απο το προφανες, δηλαδη τον εθισμο σε role playing video games, πολυ ρεαλιστικο σχολιασμο στην ρουτινα ενος γαμου, στο χασμα μεταξυ των ανθρωπων, στο περιπλοκο της σεξουαλικης ταυτοτητας, και στους συμβιβασμους που γινονται σε ανθρωπινες σχεσεις προκειμενου η ευτυχια και τα θελω του καθενος να ικανοποιουνται. Τωρα αν δεν ειχε σουπερ μιζερη κυνικη ανατροπη στο τελος ξερω γω για να ανοιξουμε το στομα και να σοκαριστουμε, ε τι να γινει, δεν πειραζει και πολυ.

    Τα ιδια και με το Smithereens, το οποιο ηταν μεσα στην ενταση απο την αρχη ως το τελος, με πολυ σωστες αντιδρασεις, με κοινωνικο σχολιασμο κυριολεκτικα σχεδον καθε δευτερολεπτο στην χρηση της τεχνολογιας στην συγχρονη εποχη και τις τρομακτικες συνεπειες αυτου, απο την παρακολουθηση μεσω του ακουστικου του κινητου σου, εως την επιδραση των social media στην καθημερινοτητα (ακομα και στην δουλεια της αστυνομιας), εως σχολιο για το πως εχει μετατρεψει τον κοσμο ο ακρατος καπιταλισμος ενω ειχε ξεκινησει ως κατι διαφορετικο, και σχολιο για τον εθισμο των ανθρωπων σε likes και clicks προφανως. Μαλιστα αυτο το επεισοδιο ειχε και shock value στο τελος (!)

    Για το τριτο επεισοδιο δε θα κανω σχολιο καλυτερα. Δεν ηταν οσο καλο οσο τα πρωτα 2 αλλα δεν το βρηκα κακο σε καμια περιπτωση. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.
    The rest is just

  14. #149
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Χαλι μαυρο η τελευταια σεζον.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  15. #150
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    ^Πιουριστικό χιψτερικό ποστ.

Similar Threads

  1. Mirror mirror
    By Odonian in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 04-12-2007, 15:58
  2. Mirror Of Deception - Shards
    By Rotting_Christ in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 07-01-2007, 01:37
  3. Mirror Of Deception - Foregone.
    By VirusXI in forum Albums
    Replies: 13
    Last Post: 12-09-2004, 23:04
  4. Korn - Take A Look In The Mirror
    By StationEleven in forum Albums
    Replies: 30
    Last Post: 17-05-2004, 17:11
  5. KORN - Take A Look In The Mirror
    By dyingfreedom in forum Albums
    Replies: 5
    Last Post: 12-04-2004, 03:14

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •