Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 97

Thread: ΦΕΜΙΝΙΣΜΟΣ = ΚΟΜΠΛΕΞ

  1. #16
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Γίνεται βάση για τη δική μου ανάπτυξη γιατί εγώ σέβομαι τον λόκη και τα παιδιά, έχω την προπαίδεια και μιλάω από τη σκοπιά της κριτικής σε αυτά τα ζητήματα. Όπως από την πλευρά του κάποιος που με ξέρει (συνήθως) αντιλαμβάνεται πως ακριβώς κάνω το χιούμορ μου και αυτά είναι πράγματα που αμοιβαία μπορούμε να προσπεράσουμε για να μπούμε στην ουσία. Δεν λειτουργεί το ίδιο για κάποιον οποιονδήποτε στο δρόμο όμως, ούτε για κάποιους από τους «άντρακλες» που βάζουν τα tags στο ER. Άρα δεν νομίζω ότι υπάρχει συγκρουσιακή «μέθοδος» εδώ, υπάρχει μόνο σύγκρουση και δεν είναι καθόλου το ίδιο.

    Εμείς από όσο καταλαβαίνω πάνω-κάτω συμφωνούμε. Αυτό που κυρίως προσπαθώ να πω απευθύνεται στον λόκη και είναι το ότι δε γίνεται να πετιέσαι για να προκαλέσεις εμπρησμό και μετά να λες «σόρρυ δε θα κάτσω εδώ με τα σιχάματα τους σεξιστές να κάνω κουβέντα γιατί θέλει άντερα». Αν έχεις σκοπό την κουβέντα, μην είσαι εμπρηστικός. Αν θες να είσαι εμπρηστικός, μην εκπλήσσεσαι που δεν γίνεται να γίνει κουβέντα. Το ενδιάμεσο (κουβέντα μέσα σε εμπρηστικό κλίμα) μπορεί να γίνει, σύμφωνοι, αλλά θέλει πολύ-πολύ προσοχή και το έχουμε κουβεντιάσει πάρα πολλές φορές αν πετυχαίνει ή όχι. Ο λόκης συγκεκριμένα δεν νομίζω ότι το σκέφτηκε τόσο.


    edit: Γκουλαγκ αγόρι, εσύ θες να επικεντρωθείς αποκλειστικά σε ΕΝΑ πράγμα στη ζωή σου ή στο φόρουμ, στο πόσο μαλάκες είναι οι αριστεροί/αναρχικοί εχθροί σου και πόσο τους μισείς και τους σιχαίνεσαι. Το έχουμε καταλάβει όλοι, πίστεψε με, βρες ένα άλλο φόρουμ ή μια παρέα να τους το εξηγήσεις και εκεί.
    Last edited by ikonoklast; 13-02-2012 at 19:46.

  2. #17
    αντιπαθΗς Γκουλαγκ's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    άνω πετρομαγούλα
    Posts
    391

    Default

    έλα, μη μου το χαλάς, αφού περνάει ωραία η ώρα μου!
    σιγά μην κάτσω να συζητήσω σοβαρά μαζί σας.

  3. #18

    Default

    Αφού λοιπόν δεν 'σε ξέρουν ολοι' εδω μέσα, δεν ειστε φιλαράκια, ειδικα με τους άντρακλες των ταγκς τους σιχαμερούς, ισως να περισσεύει το χιουμορ, αυτο το χιούμορ το οποιο δημιουργεί την ατμόσφαιρα στην οποια γραφει ταγκ ο καθενας οτι κομπλεξικο του κατσει. Γενικα, εμεις τα καλα παιδια, που πανω-κατω συμφωνούμε, που ειμαστε γαματοι, να αρχίζουμε να τσεκάρουμε τους γυρω μας λιγο παραπανω και να δεχομαστε να μας τσεκαρουν οι ακομα λιγο πιο γαματοι.

    Ο Λοκι μπορει να το εχει κανει αυτο χιλιες και μια φορες και να εχει κουραστει σημερα. Εγω το εχω κανει λιγοτερες και αντεχω αλλη μια, αυτο ειναι ολο.

    Δεν ξέρω αν συμφωνούμε. Πρακτικά, εγώ ποτέ δεν θα έψαχνα κορίτσια στο φεισμπουκ με ξεκωλα προφιλ φώτος να τα ποσταρω στο ER προς βρώσιν όπως νομίζω έχεις κάνει. Αν θες να μιλάμε σοβαρά, έχουν και αυτά τα πράγματα αντίκτυπο.

    Ηρθε αναθεση παντως (ο κουκουλοφόρος που καταστρέφει την πορεία!!!!) και παω να δουλεψω. Δεσμεύομαι για απαντήσεις και περισυλλογή (ελπιζω με ανάποδη σειρά) σε ό,τι πεις στο ενδιάμεσο.

  4. #19
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    Ikonoklast, νομίζω ήταν SI και όχι γενικότερα Μάης 68. Αλλά δεν επιμένω, μπορεί να κάνω και λάθος.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  5. #20
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    rudie (rinaldi??), κάνεις. Είναι από το περίφημο la beaute est dans la rue, μεταξοτυπία αγνώστου στο μάη. Κάπου είχα πετύχει ένα πολύ ωραίο ντοκιμαντέρ για το πως φτιάχτηκαν οι περισσότερες από αυτές τις αφίσες, δυστυχώς το έχω χάσει. http://blog.fuctart.gr/books/la-beau...3%CE%B5%CF%82/

    Helm, κάποιες από αυτές τις κουβέντες έχουν ξαναγίνει στο ΠΟΥΣΤΗΔΟΙ θρεντ, το οποίο είχα ανοίξει επι τούτου και είχα τοποθετηθεί από την «ανάποδη» μπάντα. Νομίζω διάφορα ποστ εκεί ήταν κατανοητά και φιλικά προς το χρήστη. Έκτοτε βέβαια ο φίξερ, ο entranceτάδε και άλλοι θεωρούν ότι είμαι gay, πράγμα που μπορώ να πω με ευχαριστεί. Δεν ξέρω αν είμαι συνυπεύθυνος για την ατμόσφαιρα αυτή που λες, νομίζω ότι θα υπήρχε έτσι κι αλλιώς. Δεν είπα ότι συμφωνούμε σε όλα επειδή είμαστε γαμάτοι, νομίζω συμφωνούμε «επι της αρχής». Έχω ποστάρει και πορνοσταρς που μου αρέσουν (και με έχεις κράξει και το είχα υπερασπιστεί) και facebook profiles και έχω συμπεριφερθεί σεξιστικά πολύ περισσότερο εκτός φόρουμ και αυτό φυσικά και έχει αντίκτυπο είμαι και ο ίδιος δέσμιος του σεξισμού μου. Ακόμα περισσότερο έχω επίσης το προνόμιο να είμαι γενικώς straight χωρίς κάποια πολύ ιδιαίτερη σεξουαλική προτίμηση ή φετίχ που να δυσκολεύομαι να καλύψω, οπότε καταλαβαίνω ότι πολλά πράγματα που λέω βρίσκονται σε ένα πολύ ασφαλές βήμα από όπου και το χιούμορ είναι εύκολο και ο σαρκασμός και το να προσπερνάω εύκολα ταμπέλες ή tags ή χαρακτηρισμούς που θα δεχτώ απο κάποιον. Προσπαθώ όμως, με ενδιαφέρει ιδιαίτερα για πολλούς λόγους.
    Last edited by ikonoklast; 13-02-2012 at 20:36.

  6. #21
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    μηπως δεν ειναι φεμινιστριες αλλα λεσβιες? !!
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #22
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    Ικονο, το ξέρω ότι είναι το 'la beaute...'. Απλά νόμιζα ότι ήταν συγκεκριμένα των SI.
    Last edited by rudie; 27-04-2012 at 14:17.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  8. #23
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ικονοκλαστ ποτε δε θεωρησα οτι εισαι γκεη, κι αν καποτε στο ειπα μπορει να ηταν για να σε πειραξω βρε χαζουλη

  9. #24
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Νομίζω ότι δεν είναι γνωστό ποιός τη σχεδίασε, που τυπώθηκε και πως διανεμήθηκε. Αν έχεις πληροφορίες πες, με ενδιαφέρει.

  10. #25
    και με γεύση μέντας croissant429's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    σε περιπτερα και επιλεγμενα βιβλιοπωλεια....
    Posts
    579

    Default

    κουραστικό είναι, θα μπω στο σεξιον.........
    don't break the fucking circle

  11. #26
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    κάπου εδώ να πούμε ότι το ταγκ to mouni tou ikonoklast ως το ποστ #27 λείπει από αυτό το θρεντ και η διαδικτυακή μας κοινότητα παρακολουθεί έντρομη καθώς θα ήταν από τις σπάνιες φορές που θα ήταν όντως αστείο
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  12. #27
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    ...aaaaand we're back to normal
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  13. #28
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    ΦΕΜΙΝΙΣΜΟΣ=ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

  14. #29
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Το καλύτερο παράδειγμα αντισεξισμού. ΚΥΡΙΟΣ.

    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  15. #30
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    meanwhile in italy...










    ''This is what the life of Nigerian sex workers in Italy looks like. Many girls come to Italy to sell themselves because it's the only way to earn some money for their families in Africa. Girls work and live on Italian roadsides.''

Similar Threads

  1. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ = ΚΟΜΠΛΕΞ
    By ikonoklast in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 832
    Last Post: 16-01-2022, 19:26
  2. Φεμινισμός
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 73
    Last Post: 18-01-2021, 20:33
  3. Παιδικά κόμπλεξ κτλ.
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 97
    Last Post: 23-07-2012, 11:40

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •