Results 1 to 15 of 97

Thread: ΦΕΜΙΝΙΣΜΟΣ = ΚΟΜΠΛΕΞ

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #9
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Γίνεται βάση για τη δική μου ανάπτυξη γιατί εγώ σέβομαι τον λόκη και τα παιδιά, έχω την προπαίδεια και μιλάω από τη σκοπιά της κριτικής σε αυτά τα ζητήματα. Όπως από την πλευρά του κάποιος που με ξέρει (συνήθως) αντιλαμβάνεται πως ακριβώς κάνω το χιούμορ μου και αυτά είναι πράγματα που αμοιβαία μπορούμε να προσπεράσουμε για να μπούμε στην ουσία. Δεν λειτουργεί το ίδιο για κάποιον οποιονδήποτε στο δρόμο όμως, ούτε για κάποιους από τους «άντρακλες» που βάζουν τα tags στο ER. Άρα δεν νομίζω ότι υπάρχει συγκρουσιακή «μέθοδος» εδώ, υπάρχει μόνο σύγκρουση και δεν είναι καθόλου το ίδιο.

    Εμείς από όσο καταλαβαίνω πάνω-κάτω συμφωνούμε. Αυτό που κυρίως προσπαθώ να πω απευθύνεται στον λόκη και είναι το ότι δε γίνεται να πετιέσαι για να προκαλέσεις εμπρησμό και μετά να λες «σόρρυ δε θα κάτσω εδώ με τα σιχάματα τους σεξιστές να κάνω κουβέντα γιατί θέλει άντερα». Αν έχεις σκοπό την κουβέντα, μην είσαι εμπρηστικός. Αν θες να είσαι εμπρηστικός, μην εκπλήσσεσαι που δεν γίνεται να γίνει κουβέντα. Το ενδιάμεσο (κουβέντα μέσα σε εμπρηστικό κλίμα) μπορεί να γίνει, σύμφωνοι, αλλά θέλει πολύ-πολύ προσοχή και το έχουμε κουβεντιάσει πάρα πολλές φορές αν πετυχαίνει ή όχι. Ο λόκης συγκεκριμένα δεν νομίζω ότι το σκέφτηκε τόσο.


    edit: Γκουλαγκ αγόρι, εσύ θες να επικεντρωθείς αποκλειστικά σε ΕΝΑ πράγμα στη ζωή σου ή στο φόρουμ, στο πόσο μαλάκες είναι οι αριστεροί/αναρχικοί εχθροί σου και πόσο τους μισείς και τους σιχαίνεσαι. Το έχουμε καταλάβει όλοι, πίστεψε με, βρες ένα άλλο φόρουμ ή μια παρέα να τους το εξηγήσεις και εκεί.
    Last edited by ikonoklast; 13-02-2012 at 18:46.

Similar Threads

  1. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ = ΚΟΜΠΛΕΞ
    By ikonoklast in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 832
    Last Post: 16-01-2022, 18:26
  2. Φεμινισμός
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 73
    Last Post: 18-01-2021, 19:33
  3. Παιδικά κόμπλεξ κτλ.
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 97
    Last Post: 23-07-2012, 10:40

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •