Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 124

Thread: Το καλό scify

  1. #61
    Senior Member thanasis00's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    136

    Default

    Ρε παιδιά προτείνετε καμιά καλή sci-fi σειρά, παλιά ή καινούρια, που να αξίζει έστω και στο 10% του battlestar galactica! Ίσως να υπάρχει κάτι εκεί έξω που να μην έχω δει...
    Προφανώς έχω δει τα γνωστά stargate, firefly, bsg, caprica κλπ.

  2. #62
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    δεν το έχω δει (όπως και στο babylon 5, τα εξωγήινα κούτελα και αυτιά και μύτες μου παραφαίνονται "χαριτωμένα") αλλά κατα γενική ομολογία πρόγονος του BSG με αρκετούς κοινούς γραφιάδες και τον ronald d. moore ανάμεσά τους, ήταν το star trek: deep space nine.

    αλλά γενικά μην ψάχνεις, οι τρεις πρώτες σεζόν του bsg ήταν πρωτόγνωρο πράμα ως τότε και φαινόμενο που δεν έχει επαναληφθεί.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  3. #63
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    ξεκίνα το babylon-5 έτσι για την καλτιά, μπορεί και να σ'αρέσει, αν δε βαριέσαι να δεις εφέ 90's
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  4. #64
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by antimusic View Post

    αλλά γενικά μην ψάχνεις, οι τρεις πρώτες σεζόν του bsg ήταν πρωτόγνωρο πράμα ως τότε και φαινόμενο που δεν έχει επαναληφθεί.
    Ευτυχως.

  5. #65
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    βλάχα, βλαχάρα.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  6. #66

    Default

    Είναι άνιμε καί δεν είναι στη φάση αυτών που συζητάτε (είναι όμως sci-fi λογικά, δε λεω τίποτα άλλο γιατί θα σποιλεριάσω), αλλά το Attack on Titan γαμάει άσχημα γενικά. Άμα δε μπανίζεις θα σου πρότεινα να μη κοιτάξεις τίποτα σχετικό, να κατεβάσεις, να πατήσεις play καί να μη κοιτάξεις πίσω..Προς το παρόν παίζει μια σεζόν γιατί είναι απο comic πού τρέχει αλλά λένε ότι θα βγεί η δεύτερη το 2016.
    Όπως και να'χει, σοβαρά είναι πολύ καλό, γαμώ τα ορίτζιναλ κόνσεπτ καί θα μπορούσε να εξελιχθεί σε απίστευτο..

  7. #67
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Συνονόματε, Star Trek: The Next Generation δε βλέπω να αναφέρεις σε αυτά που έχεις δει, οπότε εγώ θα έλεγα να ξεκινήσεις από εκεί. Μπορεί η πρώτη (βία και η δεύτερη σεζόν) να σου φανούν "κάπως" αλλά από την τρίτη απογειώνεται και δε νομίζω πως στο συγκεκριμένο είδος θα βρεις κάτι καλύτερο. Επίσης, μιας και σου πρότειναν Deep Space Nine, δες και Voyager και Enterprise κι όταν το κάνεις, μπορείς να απαντήσεις και στο φλέγον ερώτημα που ταλανίζει την παγκόσμια Sci Fi κοινότητα:

    "ποια είναι η ομορφότερη γυναίκα που έχει παίξει σε Sci Fi σειρά;"

    Σε πιο χαλαρή φάση, μπορείς να δεις και τη μία σεζόν Dresden Files. Τίποτα phenomenal, αλλά αξίζει να το έχεις δει!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #68
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    ακούω καλά λόγια για το Defiance και σκέφτομαι να το αρχίσω

    http://www.imdb.com/title/tt2189221/?ref_=nv_sr_1
    I'll bury you in your god's fucked garden

  9. #69
    Senior Member thanasis00's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    136

    Default

    Που λέτε με Star Trek δεν έχω ασχοληθεί πολύ, πέρα από τις ταινίες. Ίσως το κάνω τώρα, καλοκαίρι έρχεται, χρόνος θα υπάρχει. Τουλάχιστον προτείνετε κάποια σειρά να τα δω, αν παίζει ρόλο.

  10. #70
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Αν θες να δεις και την Original σειρά, δες την, είναι 3 σεζόν από 20 επεισόδια χοντρικά. Αλλά την βλέπεις για την καλτίλα, για τους διαλόγους μεταξύ McCoy και Spock, για τα σενάρια που τότε θεωρούνταν sci-fi, για τη σειρά που έθεσε το όραμα του genre.

    Η σειρά βάσει ημερομηνίας παραγωγής, πάει ως εξής:

    Original Series -> Next Generation -> Deep Space Nine -> Voyager -> Enterprise.

    Αν είσαι μερακλής και δεν ξενερώσεις από τη μετάβαση ανάμεσα σε παραγωγή των 00's και 60's, τότε το timeline τοποθετεί τη σειρά Enterprise πρώτη και τα υπόλοιπα όπως σου τα είπα. Αν είσαι ακόμα μεγαλύτερος μερακλής κι έχεις χρόνο, τα TNG και DS9 συναντιούνται χρονικά, προς το τέλος του TNG, αλλά δεν υπάρχει λόγος να τα μπλέξεις, δες τα straight. Ούτως ή άλλως, οι 3 τελευταίες σεζόν TNG βλέπονται νεράκι!


    edit: κοντά σε όσα σου είπα, αξίζει να αναφερθεί ότι τα BluRay Remasters ήταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, οπότε δε θα σου φανεί τόοοοοοοσο παλιομοδίτικο το πολυαγαπημένο TNG.
    Last edited by OniBocho; 23-06-2015 at 11:38.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #71
    Senior Member thanasis00's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    136

    Default

    Μεταπτυχιακό πάνω στο Star Trek βλέπω έχεις κάνει! Οκ, θα μπουν στο queue για να τα δω, λογικά θα το πάω βάσει timeline, μήπως είναι και πιο engaging το πιο καινούριο series.

  12. #72
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    είδα τον πιλότο αλλά δε με τρέλανε. Μέτριο το κόβω.
    Ίσως δω και μερικά επεισόδια μπας και γίνεται κάτι ενδιαφέρον.

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    ακούω καλά λόγια για το Defiance και σκέφτομαι να το αρχίσω

    http://www.imdb.com/title/tt2189221/?ref_=nv_sr_1
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  13. #73
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Το χω κατεβασει κι εγω αυτο αλλα δεν το εχω ξεκινησει ακομα, διαβασα γενικα καλα λογια. Δεν εμπιστευτομαι Σωτο παντως αυτος ειναι του σατανα

  14. #74
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    το έχω προχωρήσει λίγο (8 επεισόδια) και δεν είναι χάλια. εμμένω στην αρχική μου άποψη. βλέπεται αρκετά ευχάριστα, καλό θα έλεγα, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο.
    Rock or Nothing

  15. #75
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    δες πάλι το firefly
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Για το καλό της ανθρωπότητας
    By warlord mkII in forum General Discussion
    Replies: 84
    Last Post: 26-01-2011, 03:19
  2. Κινητό με ΚΑΛΟ mp3
    By stam and the witches in forum General Discussion
    Replies: 9
    Last Post: 15-05-2010, 14:58
  3. ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!
    By GamwThPanagia in forum General Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 02-04-2010, 09:32
  4. Για καλό και για κακό...
    By Amnesiac. in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 75
    Last Post: 04-10-2009, 17:35
  5. Κανα καλο RPG??
    By DoomAngel in forum PC & Games
    Replies: 42
    Last Post: 14-02-2006, 16:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •